“هنگامی که شما یک کودک بود که به شما گفته خواهد آمد برای شما اگر شما بدرفتاری اگر شما نمی به خواب رفتن؟” این سوال مطرح شده در چهارمین قسمت از جدید HBO سری “خارجی” ثابت می شود یک نقطه عطف در کارآگاه خصوصی هالی Gibney را (سینتیا Erivo) بررسی وحشتناک قتل 11 ساله Frank Peterson.

این مورد در ابتدا به نظر می رسید بسیار cut-and-dry; DNA محلی کوچک لیگ مربی تری میتلند (جیسون بیتمن) پیدا شد در bite marks بر روی این جسد و چند تن از شاهدان در شهر دیدم تری یا با فرانک — یا ترک صحنه جرم با خون چکیدن از دهان او. اما پس از آن شواهد جدید پدید آمده است: فیلم از یک معلم کنفرانس که قرار داده شده میتلند ساعت دور در زمان قتل و همچنین DNA از کنفرانس هتل فروشگاه هدیه.

تبلیغات:

هالی نامیده می شد به عقب تری را گام و عوض تصادفا در دو تقریبا یکسان موارد جایی که اصلی قتل مظنون نیز ثابت می شود در دو مکان در یک بار. این است که “خودی” است که بر اساس یک 2018 Stephen King ترسناک رمان به همین نام طول می کشد به نوبه خود به سمت فوقالعاده است.

یک زن که هالی دیدار در حالی که بازدید از شهر نیویورک زندان می پرسد سوال در مورد سن والدین, تهدید به دوران کودکی نافرمانی. “آه Jumbee — مادربزرگم بود . . .” هالی پاسخ قبل از زن میافزاید “این کشور برای من در کوبا به من گفته شد ال Cuco خواهد آمد.”

این می تواند به نظر می رسد به عنوان یک انسان اگر به آن نیاز دارد را به کوبا زن توضیح می دهد, اما آن را نمی.

تبلیغات:

“ما به فرزندان ما در مورد ال Cuco ما بگو: اگر شما بی ادبی, آن را به شما را و به شما غذا خوردن’,” او می گوید. “آنچه که ما باید به آنها است” مهم نیست در هر صورت در آن طول می کشد آنچه در آن می خواهد.'”

“بیگانه” نیست و تنها زمان مجموعه تلویزیونی یا فیلم است که با این ایده بدخیم اشخاص است که هدف قرار دادن کودکان و سپس مشتق لذت و یا روزی از جوامع اطراف’ متعاقب آن غم و اندوه. قطعا وجود دارد یک سابقه تاریخی برای این — در طول زمان و تقریبا یکنواخت در سراسر فرهنگ ها وجود دارد افسانه ها از این به اصطلاح “غم خواران” و یا boogeymen— اما رسانه های اخیر روند نقطه به چیزی کمی امروزی تر و با فشار دادن دکمه در پشت ایجاد و مصرف از این را نشان می دهد.

من شروع به توجه به آن در اوایل سال گذشته زمانی که یک رشته از فیلم های مستند و docuseries در مورد کودک ربایی آمار خدمات جریان. دو در خصوص ایستادگی کردن.

تبلیغات:

منتشر شده در Netflix بکشد در فوریه 2019 در buzzy “ربوده شده در چشم ساده” تواریخ مورد آدم ربایی از Jan Broberg یک آیداهو نوجوان که ربوده شد توسط رابرت Berchtold یا “ب” در 1970s. اما این نه تنها یک بار اتفاق می افتد. از طریق شرم و اطمینان Berchtold موفق به خوب بکار بردن برخی از کنترل بیش Jan پدر و مادر, که, کاهش, آدم ربایی اتهامات علیه او در نهایت ساخت اتاق را برای او به ربودن او را دوباره.

حدود یک ماه بعد Netflix منتشر شد “ناپدید شدن مادلین McCann.” آن را عینی فلاپ یک docuseries. هشت قسمت که جزئیات حل نشده story of a 3-year-old ناپدید شدن از رفت و آمد مکرر تعطیلات از Praia de Luz — احساس نفخ و سربی و انتقاد فاقد روشن نقطه نظر.

تبلیغات:

اما در rewatching هر دو به تازگی متوجه شدم که این جنایت واقعی داستان اجازه می دهد تا بینندگان به دو روش مختلف برای مقابله با غیر قابل تصور از راه دور است.

“ربوده شده در چشم ساده” به مخاطبان خود کافی شانس می گویند, “من هرگز انجام این کار” — بود که اجازه رشد به خواب در نوجوانان دختر, تخت, یا حمل بر امر با همان مردی که در حال حاضر پس از ربوده شدن فرزند خود را. در همین حال “ناپدید شدن مادلین مک کین” با آن یخبندان سرعت و جزئیات فراوان است و تقریبا غیر عمدی ورزش در غم و اندوه از داشتن بسیاری از اطلاعات اما هیچ بتن پاسخ در مورد فرزند خود را از ناپدید شدن.

این دو داستان تقریبا نماینده از طرف های مختلف از یک طیف برخورد در قدرت است. “ربوده شده در چشم ساده” اجازه می دهد تا بینندگان به احساس قدرتمند به دلیل آن آنها را متقاعد که آنها نمی خواهد اجازه دهید که اتفاق می افتد به آنها; “ناپدید شدن مادلین McCann” باعث می شود بیننده احساس ناتوان زیرا تقویت این ایده که آن اتفاق می افتد می تواند به هر کسی.

تبلیغات:

داستانی روایت مانند “خارجی” است که از ویژگی های آخرتی اشخاص واقعا تکیه به آن احساس ناتوانی.

این موجودات از منشاء نامشخص که منافع اغلب مبهم است. من فکر می کنم از “غریبه همه چیز” به عنوان مثال. ذهن Flayer می فرستد Demogorgon به ربودن خواهد Byers (و بارها فراموش شده بارب) و او را به بازگشت به وارونه. چرا ؟ که نامشخص است اما روشن است که نیت خود را بد هستند.

در مورد “لعنت La Llorona,” یک 2019 فیلم ترسناک است که در حال حاضر جریان در Hulu, آنتاگونیست اصلی انگیزه تر هستند کمی روشن تر کند. La Llorona یا “گریه زن” است که بر اساس یک داستان ملی آمریکا که در آن یک زن غرق در دختران و پسران بلافاصله تاسف است و در حال حاضر صرف ابدیت دنبال او از دست کودکان است. اغلب او را ربوده زندگی بدون همراه کودکان و تلاش برای تصویب آنها را به عنوان خود را در دروازه های بهشت — اما گاهی اوقات او به نظر می رسد فقط عمل از وجود. او را به طور کامل انسان او را نه به طور کامل یک شبح. La Llorona سرگردان خاص در میان فضا.

تبلیغات:

مانند Jumbee یا ال Cuco آن را یک افسانه به معنای اطاعت الهام بخش از کودکان — “اقامت نیست دیر یا La Llorona برای شما خواهد آمد.”

و به عنوان مستند مانند “چین و چروک دلقک” است که در حال حاضر نیز جریان در Hulu, نشان می دهد, ما همچنان برای پیدا کردن فیلم و مدرن عامیانه داستان در آن رگ. این فیلم به دنبال یک مرد که خود را “چین و چروک دلقک” ارائه می دهد که خدمات خود را به پدر و مادر از کودکان بی ادبی او نشان خواهد داد تا اعلام نشده و ترساندن آنها را به رفتار بهتر است.

وجود دارد یک شماره تلفن برای پدر و مادر به تماس نیز هست که بسیاری به سادگی با استفاده از تهدید به فرزندان خود. این همان La Llorona; اگر آنها اطاعت نمی, آنها تماس بر روی چین و چروک است.

اما پس از یک ویدیو یوتیوب و شامل چین و چروک می رود ویروسی افسانه “چین و چروک” سرعت توپ های برفی و سوال در مورد انگیزه خود بوجود می آیند. او یک حرفه ای ترسناک دلقک است که به سادگی به یک زن و شوهر از صد دلار ؟ یا آیا ما باید John Wayne gacy شنیده نشده وضعیت در دست ما ؟

تبلیغات:

دوباره در این صورت است که عدم قطعیت های بسیاری در چین و چروک’ تمدید جامعه ناپل فلوریدا بودند در سمت چپ احساس ناتوان است. آن را به طور همزمان پوچ و بی معنی که باعث تهدید بیشتر از همه ترسناک است. و در آن به نظر می رسد به دروغ یک سطح اضافی از درخواست تجدید نظر خاصی عاطفی throughline به این همه سریال و فیلم.

پدر و مادر در حال حاضر زندگی می کنند در یک زمان که در آن آنها را به نگه داشتن کودکان خود را امن در جهان است که برای بسیاری از افراد باعث می شود هیچ حس کنه. این احساسات جدید نیستند — هر نسل تا به حال آنها را — اما برای بسیاری از آنها احساس می کنند به خصوص اوج. آب و هوا سیاسی است به خصوص تلخ, و ما در حال برخورد با یک رئیس جمهور است که چالاک بهترین های روز. این #MeToo جنبش به نظر می رسد برای تقویت این ایده که دختران ما امن نیست در هر نقطه. تغییر آب و هوا به نظر می رسد ناشناخته و غیر قابل توقف.

در جهانی که واقعیت این است که تقریبا ترسناک تر از هر زمان فرهنگ است به تصویر می کشد به عنوان boogeyman.

تبلیغات:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی