Gaslighting در Lysol-دروازه: در حال حاضر مغلوب ساختن پیشی جستن است و انکار او گفت: آنچه که ما شنیده ام او را می گویند

آن را رفته جریان اصلی در سال های اخیر اما کلمه “gaslighting” استفاده می شود یک باطنی مدت از دنیای روانشناسی و استفاده داخلی مشاوره. این کلمه اشاره به سال 1944 فیلم “شعله گاز” در آن اینگرید برگمن نقش یک زن که شوهرش تلاش می کند به درایو مجنون او با پنهان کردن اموال او و در غیر این صورت دستکاری محیط زیست خود و گفتن او که تغییرات او درک همه در سر خود را. کارشناسان در خشونت خانگی توسعه یافته این اصطلاح برای توصیف راه است که معتادان در زندگی واقعی سعی در دستکاری قربانیان. این gaslighter با این نسخهها کار با انکار واقعیت اغلب زمانی که حقایق ساده به عنوان با چنین اعتقاد و تکرار که قربانی شروع به سوال خود و شواهد خود را از حواس.

مثلا این ممکن است به شکل آزار دهنده انکار است که او ضربه خود را قربانی و یا به دروغ ادعا می کنند که او را برانگیخت و پس از آن browbeating او تا زمانی که او می پذیرد دروغ و حتی شروع به تعجب که آیا او تصور می کرد همه چیز.

تبلیغات:

تحت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت این اصطلاح جرأت کرده به سیاست است. آن را تبدیل به یک راه برای بحث در مورد چگونه تهمت و مدافعان خود را نمی خواهد صرفا دروغ بگویم اما ایستاده خواهد شد حتی احمق ترین و بارز ترین دروغ برگزاری زمین خود را تا زمانی که مدافعان از واقعیت به سادگی رها کردن مبارزه. این شروع از ابتدای دولت زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن و دولت او ادعا کرد که مراسم تحلیف خود جمعیت بزرگتر از باراک اوباما و اصرار بر تکرار آن دروغ و تهدید آمیز سازمان های دولتی به پشتوانه آن ، نیازی به گفتن این اتحاد ادامه داد: در طول coronavirus همه گیر گرفته تا شدید.

یکی ممکن است تعجب که چرا ما نیاز به یک اصطلاح با چنین پیچیده داستان پشت هنگامی که کلمه “دروغ” است سمت راست وجود دارد ، دلیل آن این است که تهمت دروغ تا اغلب و در این راه مختلف است که آن را مفید به یک طبقه بندی از تهمت و دروغ به درک راه های مختلف خود کار نهفته است و چه بهتر شاید به مقاومت در برابر آنها.

با باغ-انواع دروغ گفتن, دروغگو تمایل به فرض هدف نیست حقیقت را می دانم و بنابراین می توان به قبول دروغ به عنوان اگر آن حقیقت است. Gaslighting متفاوت به طور چشمگیری در آن هدف در واقع می داند که چه چیزی درست است. آنها آن را تجربه آن را شنیده و یا شاهد آنچه که واقعا اتفاق افتاده خود را. پس چه gaslighter باید انجام دهید این است که متقاعد کردن هدف به رد شواهد خود را چشم و گوش.

تبلیغات:

Gaslighting مفید اصطلاح برای توضیح آنچه مغلوب ساختن پیشی جستن را در طول این آخر هفته گذشته در پاسخ به آنچه که ما در سالن تماس “Lysol-دروازه” که در آن رئیس جمهور ما رفت و در تلویزیون ملی و پیشنهاد کرد که تزریق پاک کننده خانگی به مردم ریه ها ممکن است یک ایده هوشمندانه برای مبارزه با کروناویروس که حرفه پزشکی به وضوح فکر نکرده بود هنوز.

دلیل پزشکان در نظر گرفته نشده این ایده است که آن را به کشتن بیمار — و من حدس می زنم همچنین هر گونه ویروس در کمین او در ریه ها. مغلوب ساختن پیشی جستن است به معنای واقعی کلمه بیش از حد احمق و تنبل می دانیم که واقعیت بود که عمیقا شرم آور برای او و هر کسی که پشتیبانی از او را.

مشکل تهمت چهره در اینجا است که او را سمت راست وجود دارد در ویدئو marveling در مورد “ضد عفونی کننده که در آن می زند و آن را در یک دقیقه” و گمانه زنی در مورد یک “تزریق داخل یا تقریبا تمیز کردن چرا که شما با دیدن آن می شود در ریه ها” و pompously آموزش مقامات فدرال وظیفه مدیریت این بحران برای بررسی این درمان ممکن است.

تبلیغات:

در پی هتک حرمت مسخره و الگوی رفتاری ایجاد مغلوب ساختن پیشی جستن به gaslighting. هدف این است که به انکار شواهد خود ما چشم و گوش با چنین وقاحت و پشتکار است که مردم شروع به سوال که آیا آنها شنیده آنچه شنیده و یا حداقل تلاش برای اصرار بر حقیقت است.

مغلوب ساختن پیشی جستن اول gaslighting تلاش بود که سعی به تظاهر او pranking مطبوعات گفتن یک گروه از خبرنگاران روز بعد: “من پرسیدن یک سوال sarcastically به خبرنگاران مثل شما فقط برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد.”

تبلیغات:

این یک مثال کلاسیک از چه gaslighting متفاوت از ساده دروغ گفتن است. مغلوب ساختن پیشی جستن است و اصرار دارد که در اینجا آن دسته از ما که شنیده ام او را نشان می دهد تزریق مواد ضد عفونی کننده در مردم ریه ها را شکسته و مغز — اگر ما نمی توانیم به تشخیص کوچکترین اشاره ای طعنه در تن او به این دلیل است که ما در حال معیوب در برخی از راه, نه به این دلیل که او در واقع در حال طعنه آمیز. نکته این است که به نیروی مردم که شنیده ام او را به خوبی به دفاع از خود و توانایی شنیدن و دیدن چیزهایی که شناخت کامل هست که هیچ قطعی هدف راه را برای انسان به “اثبات” است که آنها می دانند که تفاوت بین طعنه و نه طعنه.

اما در همان زمان تهمت بود بنحوی که تنها مردم دیوانه با شکسته مغز تشخیص نیست او ظاهرا واضح طعنه او همچنین پیشنهاد کرد که تنها مردم دیوانه با شکسته مغز شنیده ام او را می گویند کلمه “ریه ها.” به تکرار او پیشنهاد کرد یک “تزریق داخل یا تقریبا تمیز کردن چرا که شما با دیدن آن می شود در ریه ها.”

“من فکر می کنم که مواد ضد عفونی کننده در دست داشته می تواند بسیار اثر خوب” مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: بعد از آن.

تبلیغات:

این است که بیشتر gaslighting. آن را در مورد تلاش برای مردم سوال که آیا در اشتیاق خود به انتقاد از مغلوب ساختن پیشی جستن آنها misheard یا اشتباه او است. (هرگز از ذهن است که مالش سفید کننده و یا Lysol یا خانگی دیگر مواد ضد عفونی کننده در دستان شما نیز یک ایده بد از آنها پوست خود را سوزاند.) دو استدلال در تضاد با یکدیگر — او نمی تواند به طور همزمان خراب شده است با خبرنگاران و ساخت به صورت جدی به بحث در مورد شستن دست — اما در یک معنا نقطه است. چه gaslighter می خواهد به انجام است disorient هدف به طوری که آنها شروع به سوال خود حس از واقعیت است. جاری شدن سیل آنها را با یک دسته از گیج کننده و منطقی نامنسجم ادعا می کند مناسب برای این هدف است.

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن شده است رجزخوانی و دائما در توییتر پرتاب کردن یک دسته از scattershot استدلال که مقامات دولتی او خطاب خود ضد عفونی کننده نظرات به و اینکه آیا یا نه او به طور مستقیم گفت که coronavirus بود “جعل.” او با اشاره به طولانی پیش جنجال پس از تجمع در ماه فوریه که در آن او گفت که نگرانی در مورد کوروناویروس — که معلوم بود کاملا توجیه بودند “جعل.” این بود عجیب اما کاملا معمولی نسبت ناروا مصون سازی زیاده روی در دقیقا به طوری که او می تواند به quibbling استدلال بعدا در مورد اینکه دقیقا چه چیزی او تا به حال به عنوان یک جعل است.

همه این ناچیز نقاط دادخواهی — او بود صحبت کردن به دکتر دبورا Birx یا امنیت داخلی وزارتخانه لایحه Bryan زمانی که او ساخته شده خود را به “تزریق” نظر ؟ او صحبت کردن در مورد ویروس خود را و یا صرفا ترس از ویروس زمانی که او گفت: “جعل”? — نیز اشکال gaslighting. آن را در مورد تصرف در جزئی اما جزئیات بی ربط به هدف ممکن است اشتباه بدست حاکی از آن است که هدف را حس واقعیت این است که جبران ناشدنی آسیب دیده و در نتیجه آنها نمی توان اعتماد کرد به درک هر چیزی در همه.

تبلیغات:

یک مصرفکننده در ازدواج, مثلا ممکن است استفاده از این واقعیت است که همسر خود را هنگامی که فراموش کرده است که مورد علاقه خود را با پیراهن بنفش و قرمز نیست به استدلال می کنند که او بیش از حد احمق و دیوانه شود اعتماد کرد زمانی که او می گوید که او به او و یا این که او نمی خواهد اجازه دهید او دیدن دوستان خود را. مغلوب ساختن پیشی جستن کشیدن است همان فوت و فن استفاده از جزئی سردرگمی بیش از جزئیات خاص که کنفرانس مطبوعاتی به عنوان “مدرک” است که مردم را نمی شنوند و او را به درستی زمانی که آنها شنیده ام او را نشان می دهد تزریق مواد ضد عفونی کننده به مردم ریه ها.

چون gaslighting آثار متفاوت از باغ-انواع دروغ آن نیاز به یک پاسخ متفاوت. با garde – انواع دروغ گفتن آن فقط یک ماده از تهیه یک واقعیت را بررسی کنید. اما gaslighters قرار دادن کسی است که به دروغ در دفاعی و سعی کنید به بحث در مورد اینکه آیا هدف این است که از نظر ذهنی به اندازه کافی پایدار به توان اعتماد کرد نه محتوای gaslighter را نهفته است. تهمت می خواهد به بحث در مورد چه چیزی در سر ما است که در نهایت غیر واقعی و اثبات نیست چه در کل جهان شنیده می شود او گفت: با دهان خود.

شکست gaslighting اغلب نیاز به بیشتر از یک متا-پاسخ. نورد نوار و بیش از بیش به تایید می کنند که همه ما شنیده تهمت می گویند این کلمات در واقع او گفت: قطعا کمک می کند اما این کافی نیست. این مهم است به مقاومت در برابر گرفتن فرو رفته در خط به خط بحث بر سر اینکه آیا افرادی که وحشت مغلوب ساختن پیشی جستن ضد عفونی کننده نظرات رو رنگ کراوات خود را راست. ما باید از تماس این نوع از تاکتیک انحرافی که به معنای به زور ما را به بحث در مورد اینکه آیا ذهن ما شکسته و این که آیا ما می توانیم به معنای واقعی کلمه درک هر چیزی در همه. مساله این نیست. مسئله این است که رئیس جمهور ما یک تنبل متکبر ادم احمق و ابله که رفت و در تلویزیون و spewed fatuous مزخرف در مورد چگونگی شاید پزشکان باید نگاه به تیراندازی تا بیماران با مواد شیمیایی سمی به دلیل y’know آن را به ارزش یک شات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>