زمین شناسان پیدا کردن شواهدی از دو ابرآتشفشان فوران یلوستون

برخی از 8.7 میلیون سال پیش بسیاری از آنچه که در حال حاضر آیداهو بود آتش کشیده شده توسط ابر پوشیده از خاکستر آتشفشانی از بین بردن تمام پوشش گیاهی و حیوانات در معرض دید است. این ابرآتشفشان Yellowstone شد فوران. این بود یلو بزرگترین فوران در ضبط.

فوق العاده فوران می تواند تلفات کل مناطق و کوکتل از خاکستر و گازهای می توانید تغییر آب و هوا. اما حتی اگر آنها خارج کردن مقدار بسیار عظیمی از مواد بسیار کمی وجود دارد که مستند فوق العاده-فوران در زمین شناسی با سابقه. بنابراین ما کاملا نمی دانند که چرا آنها آنقدر بزرگ و یا چگونه اغلب آنها رخ می دهد. در حال حاضر جزئیات یلو supervolcanic فوران مستند در یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله زمین شناسی.

تبلیغات:

یلو باستان فوران پراکنده آتشفشانی باقی مانده در سراسر شمال غربی ایالات متحده. وجود دارد بسیاری از سپرده — پوشش منطقه ده ها هزار کیلومتر مربع — که می توان آن را سخت به بگویید که هر یک فوران از هم جدا. به اطراف این volcanologists جمع آوری دقیق اطلاعات هویتی از جمله مواد شیمیایی و زمانی اطلاعات بر روی هر زمین شناسی سپرده است.

زمانی که آنها نگاه به داده های آنها در بر داشت که بسیاری از آتشفشانی باقی مانده بود که فکر می کردم قبلا آمده از تکرار کوچکتر فوران کرده بود همان ترکیب شیمیایی و سن. در واقع این سپرده شد تولید شده توسط دو قبلا ناشناخته فوق العاده داشت ، هر دو فوران شد searingly و می توانست پخته چشم انداز در یک پوشش ضخیم از مذاب آتشفشانی شیشه ای. جوانترین دو شناخته شده به عنوان grey’s فرود فوق العاده فوران است مورخ به حدود 8.7 میلیون سال پیش و با توجه به حجم باقی مانده و منتشر شده است 30 درصد بزرگتر از سایر فوران ثبت شده از یلوستون.

به رسمیت شناختن این حوادث به ارمغان می آورد یلو تعداد کل فوران در اواخر ميوسن تا شش. که باعث می شود برای یک فوران در مورد هر 520,000 سال است. از آن زمان به بعد با سرعت از فوران کند شده است به یک بار در هر 1.5 میلیون سال است.

تبلیغات:

شواهد به نظر می رسد نشان می دهد که یلوستون است کم کردن سرعت. و در صورت ادامه این روند بعدی فوق العاده-فوران اتفاق نمی افتد دیگر 900,000 سال است. پیش بینی فوران است با این حال یک کسب و کار مخاطره آمیز و سروی جیولوجی ایالات متحده امریکا هنوز هم حفظ دائمی نظارت بر شبکه در یلوستون — فقط در مورد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>