گرجستان بازگشایی وابسته به داده های گم شده


A group of people sit and have a picnic in the park

تاریخی چهارم بخش پارک در آتلانتا در روز یکشنبه.

Kevin M. Cox/گتی ایماژ

گرجستان و رژیم صهیونیستی است. برایان کمپ به پایان رسید اجباری پناهگاه در خانه سفارشات در 30 آوریل. استدلال خود را برای انجام این کار بود که بر اساس کاهش آشکار در COVID-19 موارد گزارش شده توسط گرجستان وزارت بهداشت. اما به کمپ درست است ؟ تعداد COVID-19 موارد در گرجستان واقعا در کاهش در روزهای منتهی به مارس 30 بازگشایی? اطلاعات کمپ مشورت به تصمیم خود را نشان می دهد آشکار کاهش است. اما بعد تصویر دقیق تری از این وضعیت در دولت نشان می دهد چیزی نگران کننده: تعداد موارد در گرجستان نمی شد در واقع کاهش زمانی که کمپ برداشته سفارش خود را. گرجستان شد و هنوز هم در “فلات”-مانند مسیر با موارد نوسان روز به روز با هیچ شواهد قوی از یک سیستماتیک کاهش است.

برای درک این شکاف ما باید به مارس 29. در آن تاریخ مورد داده های گرجستان, به نظر می رسد برای نشان دادن اوج در مارس 14, به دنبال یک کاهش سریع در موارد جدید به حدود صفر در 29 آوریل (نگاه کنید به بالا پنل infographic زیر). این دوره بین 15 آوریل و مارس 29 باید درمان شود با احتیاط بیشتر. ما می دانیم که وجود دارد فاصله بین عفونت تایید و گزارش. با بهره مندی از ادراک ما می توانیم نگاهی به اطلاعات موجود در همین دوره—14 روز بعد از آن در مارس 13. به عنوان آشکار است در پایین پنل, infographic, روی خط آبی مورد گزارش شواهد می گوید یک داستان متفاوت است. موارد جدید بین 15 آوریل و مارس 29 نوسان اما روند کلی نشان می دهد COVID-19 بود و نه کاهش. در عوض تعدادی از تازه ثبت شده در مورد مشابه از اوایل ماه آوریل است.

One chart of Georgia COVID-19 cases shows numbers declining. The other shows that numbers are not declining.

استیون بکت و جاشوا Weitz

دلایل متعددی وجود دارد که این بیماری همه گیر به نظر می رسد ممکن کاهش حتی زمانی که موارد ثابت هستند. وجود تاخیر بین تست و گزارش با توجه به زمان لازم برای حمل و نقل نمونه ها و انباشت پرونده ها در تجزیه و تحلیل و سپس زمان آن طول می کشد برای ضبط و گزارش این آزمون به دولت است. دوم تایید COVID-19 موارد اختصاص داده شده به تاریخ آزمون انجام شد نه تاریخ زمانی که نتایج آمده است که می تواند روز تا چند هفته بعد. این به این معنی است که اعداد به طور مداوم خواهد شد عطف به ماسبق تنظیم شود. و در حالی که این ممکن است قابل قبول عمل در چارچوب تلاش های مداخله اگر ما را تصدیق و تایید برای تاخیر آن را ارائه معیوب فشار سنج برای کسانی که می خواهند به استفاده از مورد اخیر به عنوان گزارش در زمان واقعی اندازه گیری از این بیماری همه گیر مسیر.

یکی از معیارهای در “باز کردن امریکا دوباره” دستورالعمل صادر شده از سوی کاخ سفید تصریح می کند که موارد باید در یک سیر نزولی طی یک دوره 14 روزه. اما این دوره 14 روزه است و دقیقا زمانی که مورد اعداد underreported. دادهنمایی نشان می دهد که در حالی که موارد جدید به نظر می رسد به سقوط بین 15 آوریل و مارس 29 زمانی که در آوریل 29, در حقیقت, جدید موارد گزارش شده بودند در سطوح مشابه در اواخر ماه آوریل به عنوان در اوایل ماه آوریل. قابل توجه بالاترین ثبت تعداد موارد جدید به آن نقطه ثبت شده در آوریل 27 روز قبل از بازگشایی. معلوم نبود در آن زمان اعلام شد که گرجستان ملاقات کرد و شرایط را برای بازگشایی. امروز ما می دانیم که این شرایط برآورده نشد.

با توجه به فنی COVID-19 همه گیر به نظر می رسد روشن است که بازگشایی معیار باید در نظر اثرات عقب مانده داده ها به جای درمان ترین زمان (و underreported) داده ها به عنوان مبنایی برای تایید کاهش موارد است. یک راه برای مقابله با این می تواند به سعی کنید به مقایسه شکاف در موارد گزارش شده در مقابل نهایی در مجموع پس از گزارش windows گذشت. چنین اطلاعاتی می تواند راهنمای ادراک مصاحبه و ارائه بهبود تخمین زمان واقعی موارد در گزارش های ویندوز.

حرکت رو به جلو, گرجستان, و هر کشور دیگر باید آماده سازی استراتژی های طولانی مدت برای به حداقل رساندن و شامل گسترش COVID-19 در حالی که پرورش امن تر اقتصادی reengagement. اکثریت قریب به اتفاق جمعیت باقی مانده در معرض خطر عفونت است. ماسک-پوشیدن استراتژیک, اجتماعی, فاصله, روش برای تست/ردیابی/منزوی کردن, گسترش, تست برای اطلاع رسانی به استراتژی های پایدار برنامه های آگاهی دهی—همه از این روش ما نیاز به در حال حاضر.

اگر تصمیم گیران در دولت گرجستان می خواهید به استفاده از شواهد مبتنی بر معیارهای ادامه به بازگشایی آنها نیست باید تلفیق گزارش وقفه و با واقعی کاهش را با توجه به ترجیح روایات. در عوض آنها باید مقابله با این شواهد به عنوان آن است و با استفاده از شواهد مبتنی بر معیارهای به گرفتن گام های لازم برای ادامه رانندگی کردن موارد.

نیوزیلند یک کشور نزدیک به 5 میلیون نفر تا به حال چند روز از صفر موارد را آغاز کرده است و با خیال راحت به بازگشایی بخش های بسیاری از اقتصاد آن است. گرجستان یک کشور از بیش از 10.5 میلیون نفر در حال حاضر تا به حال بیش از یک ماه است که در آن موارد را برگزار ثابت اغلب با 600 تا 700 موارد گزارش شده در روز است. این گزارش مورد تقریبا قطعا قابل توجهی دست کم گرفتن درست شيوع. بیایید راضی نمی شود با یک فلات. هدف واقعی صفر است و آنچه که مهم است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>