گوگل خدمات فراموش: چگونه فیدبرنر یک انسان زنده شد

یک نسخه از این پست در ابتدا در ظاهر یکنواختی یک دو بار-خبرنامه هفتگی که شکار برای پایان دم بلند.

گوگل ممکن است اینترنت بزرگترین قاتل.

بین آن متعدد acquihires آن رویکرد تهاجمی به راه اندازی (و دور) moonshots و تمایل خود را برای ساخت محصولات چشمگیر تنها به آنها را بکشند ماه بعد گوگل ظالم ارزیابی و ارزیابی مجدد) از ایده های است که یکی از آن تعریف صفات.

اما یک محصول تحت غول جستجو صف اعتصاب فانتزی من, به ویژه آنجا که گوگل هرگز به کشته شدن آن حتی اگر هر کس فکر آن را. به جای آن برای بقای خود خسته شده اید بی سر و صدا انجام چیزی که خود را نادیده گرفته و با تمام اما چند سایت میزبان.

فیدبرنر ممکن است اینترنت را به نزدیک ترین چیزی که به یک شعله ابدی. اینجا چرا آن زنده می ماند.

“من آمده ام در سراسر به نظر که گوگل در نهایت شروع به مدیریت تغذیه و کسب درآمد از تغذیه به عنوان یکی دیگر از راه برای ترویج حستبلیغ.”

— Dick Costolo, فیدبرنر را از مؤسسین و مدیر عامل شرکت ساخت مورد در مصاحبه ای با کسب و کار 2.0 است که گوگل در نهایت تبدیل به رقابت برای شرکت خود که پولی آر اس اس خوردها و افزود: تجزیه و تحلیل ویژگی های. فقط یک سال پس از مصاحبه گوگل خریداری فیدبرنر برای $100 میلیون و انجام دقیقا همان است که.

ایده اصلی در پشت فیدبرنر ساخته شده است که آن چنان قدرتمند

خوراک آر اس اس را به زندگی بود یک ایده قدرتمند است که اطلاعات قابل حمل بدون اضافه وزن از اطراف صفحه وب است.

اما در حالی که تنظیمات ارزشمند بود و یکی که پر از میلیون ها نفر از خوانندگان RSS جهان بیش از ناشران ندارد یک مقدار عظیم از کنترل بیش از اطلاعات است که تحت فشار قرار دادند از طریق این خدمات است.

مطمئن شوید که شما می توانید اجرای نرم افزار تجزیه و تحلیل از طریق وب سایت خود را, اما آنچه که شما قرار است به انجام زمانی که شما می خواستم برای پیگیری که چگونه بسیاری از خوانندگان کردم زیبا از آخرین موز زل زل نگاه کردن?

و آنچه در مورد ساخت این امکان را برای به اشتراک گذاشتن محتوا ؟ و یا اجرای تبلیغات خود را در برابر کلمات ؟ ناشران را به احساس مانند آنها در حال گرفتن کوتاه تغییر اگر آنها ارائه محتوای خود را به صورت رایگان و بدون یک راه برای پرداخت برای همه است که توزیع.

مطمئن شوید که این می تواند همه از لحاظ فنی انجام می شود در آر اس اس مشخصات, اما آن را گیج کننده به layperson.

از این رو, چرا یک نرم افزار مانند فیدبرنر مورد نیاز برای به وجود آمده بود. آن را جذاب زمین در سال 2004: پرتاب خود را در وب سایت خوراک RSS به این خدمات به مردم برای استفاده از این خوراک به جای یکی در وب سایت خود و ما به خوراک خود را ابرقدرت.

این سرویس راه اندازی شده توسط یک گروه از دوستان که در حال صرف زمان در اندرسن Consulting یک شرکت است که در حال حاضر شناخته شده به عنوان Accenture در 1990s. این شرکت این محصول از چهار هوشمند با ذهن—و کسی است که بهترین و شناخته شده از چهار امروز Dick Costolo شد در واقع بیشتر متمرکز بر کمدی خود را حرفه ای در آن زمان و تا حد زیادی با استفاده از یک روز کار خود را برای کمک به پرداخت برای او تئاتر کار با توجه به 2012 نیویورک تایمز مشخصات.

اما Costolo همراه با همکاران خود استیو Olechowski مت Shobe و اریک Lunt دیدم که وب تبدیل شدن به یک چیز بزرگ—اما که اندرسن مشاوره علاقه مند نبود. بنابراین آنها راه اندازی مجموعه ای از شرکت های, با یکی از این شرکت های, وب سایت, سرویس ردیابی SpyOnIt فروش 724 راه حل برای 53 میلیون دلار در سال 2000 است.

چه فیدبرنر مانند نگاه بر آن در سال 2004 راه اندازی.

فیدبرنر نیست خود شرکت. نبود حتی خود رسید. اما آن را تا به حال زمان بندی بی عیب و نقص. خدمات راه اندازی فقط به عنوان آر اس اس شروع شد برای به دست آوردن برخی از حرکت واقعی به ویژه به عنوان پادکست به آر اس اس مورد استفاده است که به نظر نمی رسد کاملا به تو رفتگی در دیوار.

و این شرکت با رشد سریع و بیش از حد. در سال 2007 آن را میزبانی بیش از 800,000 فردی تغذیه و 471,000 ناشران از تنها 5,600 سه سال قبل.

در سال 2006 با کسب و کار 2.0, Costolo صحبت کرد و از اهمیت شبکه اثرات پلت فرم با تشکر از همه که مقیاس نشان می دهد این ایده حتی ترکیب غذاهای محبوب به “گروه پیوسته” است که کاربران می تواند به دنبال و همچنین سازماندهی خوراک برای کاربران نهایی.

“شما با قرار دادن برچسب ها خود را در دل.icio.ما عکس های خود را در فلیکر دوستان خود را در هدف; شما باید یک وبلاگ و پادکست و….” او گفت: خروجی. “و ما باهم متصل کردن آن همه با هم به یک خوراک.”

برخی از جنبه های البته بحث برانگیز شد. فیدبرنر تبلیغات دیده می شد که بسیار مشکل ساز در ابتدا به دلیل آنها تجاری بخشی از وب را که صرفا غیرتجاری تا به آن نقطه. بحث شد و هایلایت هایلایت شده توسط یک 2004 سیمی مقاله است که خوانده شده به عنوان کسی که از سال 2004 وبلاگستان. (اندی Baio? بررسی کنید. مت Haughey? بررسی کنید. 37Signals? بررسی کنید!)

Olechowski بود سریع به دفاع از این رویکرد است.

“بسیاری از این ناشران باید یک مدل کسب و کار تبلیغات خود را در سایت های HTML و بسیاری از مردم به عنوان خوانده شده بسیاری از همان محتوا در آر اس اس خوردها و هرگز رفتن به وب سایت HTML,” او گفت: این مجله.

در نهایت تبلیغات و سرویس گیر در اطراف. هر چند شما نمی توانید دقیقا می گویند که آنها رونق است.

“هنگامی که فیدبرنر برای اولین بار آنلاین من هشدار داده بود که خطر در دادن قدرت بسیار به یک شرکت. … من بوده است در اطراف این کسب و کار و من مطمئن بود که استراتژی خود را به فروش به یک شرکت بزرگتر و من نمی اعتماد شرکت های بزرگ.”

— Dave Winer یکی از چهره های کلیدی در توسعه زود هنگام از آر اس اس مشخصات, بحث در مورد نگرانی های خود را در مورد فیدبرنر در یک به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته 2007 پست بهنگام در اطراف گوگل 100 میلیون دلار خرید از این شرکت است. او اشاره کرد که او برگزار شد موضع خود را در برابر این ابزار با وجود مواجهه با انتقاد و با وجود این شرکت نشان می دهد که آن را هرگز هدف خود را. از سوی دیگر, دیگران اعتبار فیدبرنر برای تلاش برای ساخت یک برنامه کاربردی مدل کسب و کار در اطراف آر اس اس. به عنوان مت مارشال نوشت: برای VentureBeat در سال 2007 فیدبرنر را تجزیه و تحلیل و ویژگی های به اشتراک گذاری شدند “ناقص و گاهی اوقات بسیار خسته کننده برای کشف کردن. اما فیدبرنر سزاوار اعتبار برای پایین رفتن این مسیر ، چند نفر دیگر باید دنبال کرد.”

این موضوع را با آر اس اس است که باعث می شود فیدبرنر دشوار است برای کشتن آشکار

در سال 2012 پس از پنج سال این شرکت با صرف 100 میلیون دلار خرید فیدبرنر گوگل در حال حاضر شناخته شده به عنوان یک قاتل نوپای خدمات. و فیدبرنر شد و در حال حاضر به دنبال کمی کرک شده و هیچ کس دوستش نداره.

که در این سال این شرکت متوقف شد ارسال در حستبلیغ برای خوراک وبلاگ—بازتاب مرگ احتمالی از این سرویس است.

“با تشکر از هر کسی که بوده است وفادار خواننده این وبلاگ در طول سال” وبلاگ نویس امیلی چوب نوشت: در ماه ژوئیه آن سال. “پس از نظر ما می دانیم که ما نه تنها از تولید محتوا به اندازه کافی در اینجا به حکم وقت خود را بنابراین ما نمی شود ارسال در اینجا دیگر هیچ. با تشکر دوباره برای بودن مشتاق فیدبرنر کاربر.”

(گوگل نیست و نظر این مقاله دیگر از توجه داشته باشید که فیدبرنر شد و در حال حاضر عامل.)

این شرکت در طول سال به دست آورد تا حداقل 220 شرکت های دیگر با توجه به Techcrunch. (با توجه به استخدام پاره و آن را در اطراف 2011 و یا به طوری که ممکن است یک برآورد محافظه کار.) برخی از خریداری هستند نام خانواده مانند یوتیوب و یا ابزارهای اساسی مانند DoubleClick. دیگران مانند خارپشت (بعد از تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل) داشت و زندگی دوم به عنوان یکی دیگر از محصولات گوگل. اما بسیاری دیگر کاهش یافته است به اتر هرگز دوباره دیده می شود—به عنوان مثال 60db بود که تعطیل اکتبر گذشته و Apture که ناپدید شده در سال 2011.

و گوگل خود را کشته است مقدار زیادی از امیدوار کننده داخلی ایده ها از Google Wave به نسخه اصلی گوگل شیشه ای.

البته این غیر معمول نیست امور در صنعت فن آوری. حرکت سریع و شکستن همه چیز. به همین دلیل آن را افزایش می دهد ابرو زمانی که یک سرویس است که صرفا به سمت چپ به تنهایی و نادیده گرفته شده تحت یک غول ساختار شرکت مانند FriendFeed در Facebook. این سرویس که تعطیل در سال 2015 اجازه داده شد برای زندگی به مدت شش سال کامل با چند اگر هر گونه به روز رسانی.

و گوگل نهایت هدف را در RSS سیستم عامل به عنوان یک کل infamously بستن گوگل ریدر در حرکت بود که به طور گسترده ای به تمسخر و ممکن است یکی از بحث برانگیز ترین در گوگل کل تاریخ است.

در این زمان که سال 2013, حرکت, TechCrunch خبرنگار فردریک Lardinois ضمنی فیدبرنر ممکن است آینده. “من نمی توانم تصور کنید که فیدبرنر را از طریق زندگی می کنند بسیاری از این بهار شستشو داده آن است که گوگل آخرین آر اس اس-متمرکز محصول که هنوز هم ایستاده,” او نوشت ،

آنها در حال اجرا نیست تبلیغات در برابر همه که آر اس اس مطالب دیگر—پس از نقطه چیست ؟

اما در اینجا مشکل است. RSS لوله کشی. آن را به خوبی قرار داده و به خانه خود را هنگامی که شما در حال ساخت آن, اما آن را سخت به بیرون بکشید. و اگر گوگل می کشد که لوله کشی به طور ناگهانی یک کل بسیاری از آر اس اس خوردها—استفاده می شود که به دلایل متعدد دیگر علاوه بر این به سادگی خواندن—تبدیل به بی فایده است. پادکست البته طراحی شده است که در اطراف آنها. بنابراین یک کل بسیاری از وب سایت های توزیع. بسیاری از پست ها در توییتر به عنوان مثال تا پایان وجود دارد چرا که آنها در حال به طور مستقیم و همزمان از آر اس اس.

(Costolo البته نقل مکان کرد از فیدبرنر برای تبدیل شدن به توییتر مدیر عامل شرکت برای چند سال. او در حال حاضر مدیر عامل یک شرکت به نام گروه کر.)

زمانی که فیدبرنر ساخته شده مورد همه کسانی که سال پیش برای متقاعد کردن ناشران podcasters و وبلاگ نویسان به استفاده از خدمات خود از آن بود که اساسا ساخت یک استدلال ساده: اجازه دهید ما شما واسطه از انتخاب.

این یک استدلال قانع کننده به دلیل تعداد کمی از شرکت ها به طور جدی انجام هر چیزی شبیه به آنچه در فیدبرنر بود در آن زمان که آن را با ارزش است.

اما در حال حاضر گوگل گیر کرده است. اگر آن را تبدیل کردن این سرویس می تواند صدمه دیده است هزاران یا حتی صدها نفر از هزاران نفر از سایت های که خریداری شده به این وعده خیلی وقت پیش و به هیچ وجه آسان از آنچه که تبدیل به یک معامله بد. آنها می تواند کامپیوتر خود را خوردها اما نه بصری در فیدبرنر رابط و بسیاری از قدیمی تر سایت ها ممکن است این یادداشت. این یک چیز برای شکستن عینک همه استفاده می کند به نوشیدن از آن دیگر چیزی به طور کامل به حذف لوله ها.

بنابراین گوگل این امکان را می دهد زندگی می کنند, تنها, توجه, زمانی که مردم به اندازه کافی شکایت دارند که ویژگی های آن به طور تصادفی متوقف یا که یکی خودسرانه تصمیم گوگل به رهبری چیز دیگری برای شکستن.

آن را بسیار طولانی برای Dave Winer به اثبات رسیده است حق است.

برای صاحبان سایت بوده که در این برای مدت زمان طولانی—من شخصا تا به حال یک خوراک RSS است که به دنبال من در حدود نه سال در حال حاضر این امور شده است خسته کننده به خصوص اگر شما از خوانندگان که در واقع در مورد مراقبت از چیزهایی مانند آر اس اس.

من گیر کرده بود در فیدبرنر در حالی که برای خودم و آن را به من اذیت به صداقت. خوشبختانه ما نه به طور کامل گیر با وحشتناک گزینه های دیگر. این روزها من با استفاده از FeedPress که هزینه پول اما من پیشنهاد می کنم هر چند وجود دارد مقدار زیادی از دیگران مانند Feedity و Feedio. (شما همیشه می توانید به بازگشت به خود را از RSS و یا Atom feed البته.)

و آن را کاملا ممکن است که شاید ما را در حرکت به چیز دیگری به طور کامل وجود دارد اخیر جنبش در فن آوری و جامعه به شروع به قرار دادن سایت تغذیه به فرمت JSON همان فرمت مورد استفاده برای توسعه رابط های برنامه کاربردی.

هر چه اتفاق می افتد هر چند ارزش آر اس اس (و رقیب خود اتم) نشان دهنده دوره ای که در آن همه چیز نیست بسیار بسیار متمرکز—هنگامی که فردی صاحبان سایت به جای سیستم عامل آنها استفاده می شود, برگزار می شود تمام قدرت.

به عبارت دیگر این لوله کشی یکی از آخرین بقایای قدیمی وب. بهترین خود را به نگه داشتن آن قوی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی