گرتا Thunberg می گوید coronavirus همه گیر باید جهانی شوکی برای مقابله با تغییرات آب و اورژانس

“یک بحران یک بحران و در بحران همه ما را چند گام به عقب و عمل برای خوب بیشتر از یکدیگر و جامعه ما است. در یک بحران شما وفق دهند و رفتار خود را تغییر دهید.”

که یکی از پیام های غذای آماده از 75 دقیقه ای برنامه های رادیو “انسانیت هنوز شکست خورده” که 17 سال سن آب و هوا فعال گرتا Thunberg شنبه منتشر شد. در این برنامه در دسترس در زبان سوئدی و انگلیسی که دو بار جایزه صلح نوبل نامزد مورد آب و هوا علم و فعالیت; چگونه آلاینده فعالیت های صنعتی غنی کشورهای در حال رانندگی جهانی شرایط است که به طور نامتناسبی تحت تاثیر فقیر و در طول تاریخ به حاشیه رانده شده گروه و ناکامی های موجود اقتصادی و سیاسی سیستم.

تبلیغات:

Thunberg که انفرادی تظاهرات در خارج از پارلمان سوئد الهام گرفته از جهانی روزهای جمعه برای آینده جنبش همچنین داستان ها و بازتاب در سفر اخیر به عنوان یکی از شناخته شده ترین رهبران آب و هوا. در ماه اوت سال 2019 او سفر در سراسر اقیانوس اطلس به ایالات متحده است. پس از سخنرانی در سازمان ملل متحد اقدام آب و هوا اجلاس در شهر نیویورک او به نظر می رسد قبل از کنگره ایالات متحده پیوست و تظاهرات مختلف خواستار اقدام آب و هوا در حالی که کاوش در شمال امریکا است.

که آن را سقوط در افراد جوان مانند او به طور مستقیم توجه جهانی به علمی هشدار در مورد آب و هوا و زیست محیطی اورژانس Thunberg می گوید باید دیده می شود به عنوان “یک شکست و فراتر از همه تصورات.” که روزنامه نگاران و دیگران اغلب از او بپرسید که چگونه جامعه بین المللی باید برای حل این “بحران وجودی” به جای گوش دادن به دانشمندان است “مضحک است.

“مردم می خواهند چیزی ساده و بتن و آنها می خواهند من ساده و بی تکلف قهر بچه گانه و احساسی” Thunberg می گوید, یادآوری برخورد با یک روزنامه نگار سوئدی در حالی که انتقاد چگونه جهانی در رسانه های تحت پوشش خود فعالیت و بحران آب و هوا. “این داستان است که به فروش می رساند و باعث ایجاد بیشتر کلیک کنید.”

تبلیغات:

در طول تور خود را از آمریکای شمالی Thunberg دیدم برخی از اثرات بحران آب و هوا سفر به بهشت کالیفرنیا که ویران شد توسط آتش اردوگاه در سال 2018 و عقب آتاباسکا یخچال در Jasper National Park, است که در واقع نفت خیز کانادا, استان آلبرتا — تنها جایی Thunberg ناامید شد از دیدن.

“آلبرتا بسیار قدرتمند و بسیار انتقاد لابی نفت است که به خوبی شناخته شده برای آن روش های خشن به سکوت هر کسی که در نظر آنها یک تهدید برای صنعت خود را, و من قطعا به عنوان یک تهدید برای آنها” او توضیح می دهد. “در چندین نوبت من نیاز به تماس برای حفاظت پلیس هنگامی که سطح تهدیدات و محض آزار و اذیت شدن بیش از حد جدی است.”

پس از 2019 U. N. کنفرانس تغییرات اقلیمی (COP25) منتقل شد و از سانتیاگو, شیلی به مادرید اسپانیا Thunberg میره بازگشت به اروپا را برای این رویداد. برخی از آینده سفر از جمله پتانسیل سفر به چین لغو شد به علت ادامه بیماری همه گیر کوروناویروس که باعث شده است که مستندات و محدودیت های مسافرتی در سطح جهانی در چند ماه گذشته.

تبلیغات:

این COVID-19 بحران — که باعث شده است که جمعه ها به آینده جنبش را به حرکت به بیشتر های دیجیتال مبارزه — می تواند در خدمت به عنوان یک شوکی به جهان در مورد نوع اقدام لازم برای مقابله با بحران آب و هوا, Thunberg استدلال می کند در حالی که اذعان به “فاجعه بار” اثرات این بیماری همه گیر در مردم در سراسر جهان و اقتصاد جهانی است.

“تاج تراژدی البته در بلند مدت اثرات مثبت بر روی آب و هوا به غیر از یک چیز: یعنی بینش چگونه شما باید درک و درمان اضطراری. از آنجا که طول تاج بحران ما به طور ناگهانی عمل لازم با نیروی” او می گوید: با اشاره به نشست های بین المللی گسترده مالی کمک مالی لغو شد, حوادث دشوار محدودیت و متمرکز پوشش رسانه ای.

تبلیغات:

در حالی که در حال رشد وجود دارد تماس در سراسر جهان به صورت یک “سبز بازیابی” از همه گیر Thunberg نگرانی که چنین برنامه ای را نمی خواهد به اندازه کافی دور از نظر تبدیل سیستم که منجر به بحران آب و هوا; در طول برنامه او بارها و بارها باعث می شود که در مورد “آب و هوا و بحران محیط زیست را نمی توان حل شد ظرف امروز سیستم سیاسی و اقتصادی.”

حتی اگر سیاستگذاران می خواهید برای پیگیری آب و هوا بلند پروازانه عمل خود تلاش هستند مانع برنامه های موجود برای فعالیت های آلاینده مانند سوخت های فسیلی و تولید و او توضیح می دهد. “اگر ما برای جلوگیری از یک فاجعه آب و هوا, ما باید آن را ممکن است به پاره کردن قرارداد و رها موجود در معاملات و توافقات در یک مقیاس ما حتی نمی تواند شروع به تصور کنید امروز — و است که به تنهایی نیاز به یک راه کاملا جدید از تفکر از کسانی که این نوع اقدامات نه سیاسی, اقتصادی و یا از نظر قانونی ممکن است امروز.”

“بسیاری ممکن است اتفاق افتاده در دو سال گذشته تغییرات و سطح آگاهی های مورد نیاز هنوز هم هیچ جا در چشم” Thunberg می گوید: در پایان این برنامه است. “همه چیز ممکن است تاریک و نا امید کننده است اما من به شما گفتن وجود دارد و امید است که امید می آید از مردم از دموکراسی از شما—از افرادی که بیشتر و بیشتر خود را در حال شروع به درک پوچی از وضعیت.”

تبلیغات:

“امید نمی آیند از سیاست, کسب و کار و یا سرمایه گذاری — و نه به خاطر سیاستمداران و یا تجار بد هستند اما به دلیل آنچه مورد نیاز است در حال حاضر به سادگی به نظر می رسد بیش از حد ناراحت کننده منفور و بی ثمر” او همچنان ادامه دارد. اگر چه آگاهی عمومی و مطالبات برای پیشرفت نیست و در عین حال به اندازه کافی قوی Thunberg می افزاید: “نشانه هایی از تغییر از بیداری است.”

“فقط” من هم ” جنبش Black Lives Matter یا مدرسه اعتصاب, جنبش, به عنوان مثال. این همه به هم پیوسته. ما گذشت اجتماعی نقطه اوج. ما دیگر نمی تواند به دور از آنچه در جامعه ما شده است نادیده گرفتن برای مدت طولانی آن است که آیا برابری و عدالت و یا پایداری,” او می گوید. “از یک پایداری نقطه نظر تمام سیستم سیاسی و اقتصادی شکست خورده اند اما انسانیت هنوز شکست خورده است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>