چگونه چین تبدیل زباله به ثروت


Plastic bottles turning into diamonds through recycling.

لیزا لارسون-واکر

در اوایل ماه نوامبر سال 2009 من نشسته بود در ردیف جلو از یک محافظه کار تقریبا خالی اتاق کنفرانس در Dongfang هتل در گوانگژو چین است. به مناسبت سالانه دولت چین–سازمان کنوانسیون برای ترویج واردات قراضه به چین است. بالا و سطح پایین از مقامات و اطراف چین بودند در حضور و غیاب همراه با چند صد آهن قراضه معامله گران از چین و جهان است. اواخر بعد از ظهر تقریبا هیچ یک از آنها در اتاق کنفرانس که قابل فهم بود. سخنرانی بودند خشک امور در درجه اول قرائت از آماده آمار و ارقام و تغییر سیاست. این اقدام در لابی که در آن کارت های کسب و کار و میلیون ها تن از کشور توسعه یافته و ضایعات فلزی به ارزش صدها میلیون دلار معامله شد.

من دوست شده اند در لابی. اما من گزارش که روز قراضه آمریکایی مجله تجاری, و من موظف به پوشش این سخنرانی. این یک کار خسته کننده به خصوص در پایان روز زمانی که دولت سازمان ریخته سخنرانان که آنها احساس موظف به شامل زیرا آنها مهم حامیان و متحدان سیاسی. بنابراین انتظار نداشتم مقدار زمانی که فقط بعد از 4 بعد از ظهر Guo Guanghui معاون رئیس یک فلز قراضه بازیافت انجمن تجارت در قینگیوان یک پر رونق شهرک صنعتی حدود دو ساعت در شمال آمریکا و در زمان روی سکو. Guo می خواستم به بحث در مورد سیاست های دولت است که تقریبا ترجمه به عنوان “بیرون رفتن” طراحی شده برای کمک به کسب و کار چینی راه اندازی عملیات در خارج از کشور. او فکر کرد که آن را یک ایده خوب برای دولت به کمک بازیافت شرکت “بیرون رفتن” به کشورهای خارجی که در آن آنها می توانند خرید بازیافت و کشتی آنها را به چین است. “ما نیاز به خلاص شدن از توانایی کشورهای دیگر برای کنترل منابع” او اعلام کرد از روی سکو “و تصرف آنها را برای خودمان.”

من تا به حال یک کپی از Guo را آماده سخنان و من دور که گذشت برای آینده مرجع در نهایت قرار دادن آن را به داستان من در مورد نوشت: این کنفرانس است. سپس من را فراموش کرده همه چیز در مورد آن تا زمانی که من در مورد داستانی “زباله منطقه” در ژوئن Villoro داستان “Paciente Cero.” در Villoro گفتن از “زباله منطقه” تاسیس شد و زیر چین تصمیم به توقف واردات ضایعات از ایالات متحده است. این یک فرض است که منعکس سفت محدودیت در واردات از بازیافت که چین اعلام کرد در سال 2017.

در زندگی واقعی کسانی که محدودیت های طرح میتوانست جهانی بازیافت تجارت با عواقب هنوز هم احساس بودن در سطح جهان است. در Villoro داستان آنها رسوب یک “سطل زباله بحران” است که چین برطرف توسط حرکت آن زباله پردازش و امکانات به مکزیک. تا کنون که اتفاق افتاده است و بعید است که در هر زمان به زودی. اما چینی بازیافت نیست دقیقا مانده در محل ، آنها بوده ام “بیرون رفتن” برای سال ها بی سر و صدا حفظ نقش خود را به عنوان بزرگترین خریداران و پردازنده از آنچه که دیگران نمی خواهند. در یک جهان که در آن زباله در حال رشد است روز به روز در چین بهتر از هر کسی می داند که چگونه برای تبدیل آن به ثروت است.

در یک جهان که در آن زباله در حال رشد است روز به روز در چین بهتر از هر کسی می داند که چگونه برای تبدیل آن به ثروت است.

آن را به ارث برده ، در 19th century, ایالات متحده وارد ضایعات فلزی از انگلستان برای استفاده در ساختمان راه آهن. قبل از جنگ جهانی دوم ژاپن وارد شده مقادیر زیادی از آمریکایی ضایعات فلزی برای استفاده در ماشین جنگی خود را. پس از جنگ ژاپن از سر گرفته شد واردات آمریکا بازیافت برای استفاده در بازسازی تلاش است. در دهه 1960 تایوان در زمان ژاپن به عنوان محل آسیا بزرگترین وارد کننده قراضه و استفاده از آن برای تولید همه چیز را از باشگاه گلف به قطعات خودرو. تجارت رونق تا اوایل دهه 1980 زمانی که افزایش دستمزد و آگاهی از محیط زیست ارائه شده و آن را بیش از حد پرهزینه است.

اما از بخت خوب بود. سرزمین اصلی چین با آنها تایوانی زبان مشترک فرهنگی و روابط خانواده بود و باز برای کسب و کار. تایوان صنعتی در مقیاس بازیافت منتقل و به زودی ارائه شد مواد اولیه بازیافتی به تایوانی و جمهوری خلق چین تولید کنندگان. توسط اواسط 1990s, چین بزرگترین وارد کننده آهن قراضه و کاغذ و مقوا و پلاستیک و الکترونیک استفاده می شود که جهان تا به حال دیده بود.

که صنعت نقش مهمی در توسعه چین به تولید کلوسوس. اخیرا در اواسط 2010s, چهار استان با بالاترین GDPs—گوانگ دونگ, جیانگسو, ژجیانگ و شاندونگ—بودند پیشرو واردکنندگان خارجی “زباله” به عنوان دولت چین و سازمان محیط زیست با اشاره به آن است. در سال 2009 بیش از نیمی از کاغذ 70 درصد از آلومینیوم و 60 درصد از مس استفاده شده توسط تولید کنندگان چینی آمد از منابع بازیافت. پلاستیک سخت تر برای پیگیری اما در طول 12 سال گزارش در چین بازیافت تجارت من دیدم وارداتی “زباله” پلاستیک فرآوری شده برای استفاده توسط برخی از بزرگترین تولید کنندگان.

در سال 2009 در ایالات متحده صادر می شود کمی بیش از 23 میلیون تن متریک از بازیافت به چین—همه در زمان ضبط—و سپس حجم شروع به کاهش است. الگوی دیده می شود در ایالات متحده و ژاپن و تایوان و افزایش دستمزد و بهتر اجرای محیط زیست در چین کمک به downslope دادن بسیاری از تولید کنندگان چینی و بازیافت که عرضه آنها—دلیل برای حرکت به جنوب شرقی آسیا و دیگر کمتر تنظیم و ارزان تر تولید مناطق. اما مهم ترین عامل قابل پیش بینی ترین: چین ثروتمند بود به اندازه کافی به تولید حجم کافی از خود زباله است که می تواند بازیافت. (از آن است که در حال حاضر بزرگترین ژنراتور از زباله.) 2017 سال است که چین اعلام کرد این بود که شروع به محدود کردن واردات از بازیافت ایالات متحده بازیافت صادرات به چین بودند به 15 میلیون تن است.

از 2002-14 من تحت پوشش چینی بازیافت تجارت از شانگهای. سپس نیاز به یک تغییر از مناظر من نقل مکان کرد و با خانواده من به مالزی. در هفته قبل از خروج من گفت:-فرد خداحافظی برای بسیاری از چینی فلز قراضه بازیافت واردکنندگان که من می خواهم دوست در طول سال و دعوت از آنها برای بازدید می آیند من در کوالالامپور. به مدت سه سال هیچ کس مرا در ارائه.

سپس در اواخر سال 2017 هفته قبل از چین محدودیت های وارداتی بازیافت رفت و به زور من اولین تماس تلفنی از یکی از آن بازیافت. او گفت که او در بندر کلانگ توپی از مالزی بازیافت به دنبال جایی برای حرکت خود چینی, ضایعات فلزی, عملیات پردازش در حال حاضر که آن را دیگر نمی توان به واردات بیشتر نمرات از آهن قراضه به چین است. من رایگان برای شام ؟ بیش از چند ماه آینده من دریافت پنج چینی قراضه پردازنده همه به دنبال انجام چیزی مشابه به همین. در اطراف این زمان به من گفته شد توسط معتبر مالزی منبع که بیش از 400 چینی-سرمایه گذاری بازیافت عملیات راه اندازی فروشگاه در طول 18 ماه دوره شروع و در اواخر سال 2017.

برخی مانند یکی در شمال مالزی و عمل پاک. اما دیگران بودند wildcatting عملیات که فرآوری شده و سوخته زباله چپ بیش از بازیافت و بدون توجه به سلامت انسان یا محیط زیست است. اواخر 2018, مالزی, دولت, رسانه ها, سازمان محیط زیست و سازمان های غیر دولتی شروع به توجه کنید. جالب سرزنش نیست اختصاص داده شده به واردکنندگان; به جای انگشتان دست بودند اشاره کرد و در کشور گفته است که “رها” زباله در مالزی. برای اطمینان شرکت ها و دولت ها در ایالات متحده و ژاپن و استرالیا از جمله افرادی بودند که صادر زباله به مالزی. اما پس از شرکت در بنگلادش و سری لانکا و چین است. در حال توسعه بود بنگلادش “دامپینگ” در حال توسعه مالزی ؟ یا آن را ممکن است که کسی در مالزی دیدم یک فرصت در چه بنگلادشی طبقه بندی به عنوان زباله و نمی تواند و یا نمی خواهد—ارتقاء خود به خود ؟

مکزیک هیچ غریبه ای به واردات بازیافت برای تولید. سال پیش من تا به حال پسر عموی در فار تگزاس خریداری شده که بازیافت از کارخانه های محلی و خانواده ها و حمل آنها را به بازیافت و تولید کنندگان در Monterrey. Fong مدیر زباله در منطقه Villoro داستان مرا به یاد او. “من کار با بزرگترین ثروت در این سیاره” Fong می گوید در نزدیکی پایان داستان. “سطل زباله بشر.” یک جمله بعد Villoro نشان می دهد یک تاریک دو معنی است که آخرین بند. اما آشکار معنی است که طنین انداز با جهان امروز جهانی بازیافت. انقلاب صنعتی افتتاح یک دوره بی سابقه مصرف انسان و—به ناچار—فضولات انسانی. و برای دو قرن مختلف اقتصاد در سراسر جهان بهره گرفته است که زباله.

Villoro است طرح که داستان رو به جلو به آینده است. چین یک بار تقریبا تنها وارد کننده زباله و بازیافت, در حال حاضر مشتق قدرتمند اقتصادی و هوش مزایای مبادله آن را به مکزیک. اما آینده از بازیافت و زباله در ایالات متحده و چین نه تنها در مکزیک و یا هر کشور دیگری به آنها عبارت “جهان زمین آزادسازی” ضمیمه شده است. به جای دفع زباله را شبیه دنیای ساخت و رانده شده توسط تولید کنندگان در جستجوی کم هزینه و به طور فزاینده پایدار مواد اولیه. به جای رخ می دهد در یک کشور—چین—که تقاضا ظهور خواهد کرد در ده ها تن از کشورها به خصوص در آفریقا و مشتاق به تقلید از چین تحول اقتصادی بیش از 40 سال گذشته.

عمدتا به تجارت نخواهد بود رانده محلی بازیافت, مراکز ملی ضایعات سیاست و یا نیت خوب از ضایعات صفر گروه. بلکه به آن شده است برای دو قرن های کوچک بخش خصوصی معامله گران—زباله و بازیافت معادل معدن بارون—راهنمای مدرنیته را تکه تکه به مکان هایی که می توانید با استفاده از آنها بیشتر سودآوری. در بسیاری از موارد, چینی, معامله گران با حمایت از یک بلند پروازانه به دنبال بیرون دولت چین را به خود و راه اندازی کارخانه ها در بازارهای نوظهور (مانند مالزی) که تبدیل است که زباله و بازیافت به کالا برای حمل و نقل خانه و در سراسر جهان است. البته نه تمام آن تبدیل خواهد شد خوب برای مردم و یا محیط زیست است. برخی از آن ها ممکن است در واقع شبیه خوان Villoro آینده مکزیک آلوده و خاکستری مظلوم آن “موسس قهرمان است.” اما در جهانی که به طور فزاینده ای اشتیاق پایدار چیزهای چنین مصالحه هستند و گاه به گاه قیمت از مدیریت آنچه که ما زباله.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>