چگونه دیزنی تماس از وحشی فیلم در مقایسه با جک لندن رمان


Left: the cover of The Call of the Wild by Jack London with a dog on it. Right: Harrison Ford with a dog. In the corner, a logo reads "Page to Screen."

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس های قرن 20 Studios جهانی و کلاسیک.

جک لندن در سال 1903 رمان آوای وحشبرای اولین بار منتشر شده در چهار اقساط توسط شنبه شب پستبود متفاوت از بسیاری از دیگر حیوانات احساساتی داستان که محبوب بودند در آن زمان. “باک نیست خواندن روزنامه و یا او را شناخته شده است که مشکل بود دم” کتاب آغاز می شود و طول می کشد خاموش مانند یک شات به فضای طلا راش آلاسکا که در آن سگ و مردان تست خود را در برابر مشکلات با درجات مختلفی از موفقیت است.

داستان—در مورد ربوده کالیفرنیا تگزاس سگ به نام باک تغییر و تحول خود را به آلاسکا با سورتمه حمل کردن سگ و تصویب خود را به یک گرگ وحشی بسته بود و غم انگیز, فلسفی دقیق و بی رحمانه است. نسل از دانش آموزان باید پس از اختصاص داده شده تماس خواهد شد و تلاش برای درک آنچه در آن تمام معنی است. در حال حاضر دیزنی حذف کرده است و گمان با انتشار یک فیلم اقتباسی کارگردان Chris Sanders بازیگران و هریسون فورد که شامل هیچ یک از کسانی که گیج کننده لندن-esque کیفیت به جای عطف تماس از وحشی را بسیار خوانا سگ-مرد داستان عشق. در اینجا مختصر و مفید از تفاوت های عمده.

خشونت

لندن باک می بیند تعداد زیادی از آن. زمانی که او اولین برخورد “مرد در ژاکت قرمز” یک شخصیت ناشناس که دسته سگ خود را در راه شمال به فروش می رسد به آینده نگر او را مورد ضرب و شتم و مورد ضرب و شتم “جریان خون از بینی و دهان و گوش خود را زیبا کت اسپری و بهمراه رگه های خونی slaver.” بعد باک می بیند یک دوست و همکار Southland پیوند فرفری دریافت “تقریبا به معنای واقعی کلمه پاره پاره” توسط یک گروه نیرومند و درشت هیکل سگ. باک مسابقه با اسپیتز سگ او چالش های رهبری در بخش دوم از این رمان است که توسط گزش که “پاره کردن و پاره گوشت به استخوان است.”

سگ بدن تعداد در این کتاب بسیار بالا است. در چندین موارد صاحبان رحمت-کشتن سگ که سلامت و یا شکست در دنباله. هنگامی که باک تیم فروخته شده است به سه نفر از Southlanders که کاملا بی کفایت backwoodsmen این نتیجه این است که کل تیم (صرفه جویی در باک) می میرد همه در یک بار زمانی که آنها سقوط را از طریق ذوب یخ است که می تواند پشتیبانی نمی کند و وزن خود را. پس ما صرف صفحات آشنا شدن با سگ متفاوت شخصیت ها و ریشه های خود را برای انسجام به عنوان یک تیم این است که یک هولناک به نوبه خود از وقایع. اما در لندن طرح از همه چیز این است که “قانون باشگاه و نیش” و این مهم برای جفتک انداختن برای آمدن به شرایط با رابطه اش را با آن به منظور زنده ماندن.

در واقعی دیزنی, مد, فیلم, تصفیه تقریبا همه از این. این مرد در ژاکت قرمز بازدید باک فقط یک بار. مبارزه بین باک و اسپیتز به پایان می رسد با باک برگزاری اسپیتز و سپس اسپیتز رفتن به جنگل. سگ ها در این سفر با Southlanders همچنین فرار به جنگل به جای مرگ در رودخانه است. بدون این بازجویی از ماهیت خشونت این نسخه از ندای وحشی می شود بسیار بیشتر شبیه به دیگر سگ داستان های لندن قطعا نبود نوشتن: احساساتی و اخلاقی.

پرو و فرانسوا

در لندن, رمان, باک اول صاحبان در شمال پرو و فرانسوا یک زن و شوهر خشن اما با مهربانی مردانی که تحویل پست برای دولت کانادا. پرو فرانسوی-کانادایی و “سبزه” و فرانسوا “یک فرانسوی-کانادایی نیمه نژاد و دو بار به عنوان شخص.” آنها دست و پا شکسته انگلیسی. لندن توصیف پرو به عنوان یک “کمی weazened مرد” و فرانسوا به عنوان یک “غول سیاه رو.” پرو اولین علامت تعجب بر چشم تخمگذار در باک است: “Sacredam! Dat یک سد قلدر سگ! سوگند ملایمی? چگونه moch؟” باک احساس می کند هیچ “محبت” برای آنها, اما “رشد صادقانه به آنها احترام بگذارد.”

در این فیلم پرو و فرانسوا (در حال حاضر Francoise) هستند, بازی های برگزار شده توسط Omar Sy, یک بازیگر فرانسوی که والدین آنها از غرب آفریقا که در 42 قطعا نیست و در همه “weazened” و Cara Gee, یک بازیگر کانادایی که Ojibwe. Sy را پرو عاشق سگ به خطا می دهد و چندین احساساتی سخنرانی در مورد اهمیت ایمیل تحویل در Klondike. هی در Francoise است خاردار و منزوی اما در نهایت می آید بیش از باک به سمت او پس از نجات او از سقوط از طریق یخ. اگر وجود دارد مشکلات اضافه شده است که از حال دو نفر از رنگ و در Francoise مورد یک زن رنگ—کار در Klondike در طول عجله طلا ما هرگز آنها را ببینید.

جان تورنتون

هریسون فورد شخصیت است که در یک قهرمانانه شکل در این کتاب به نظر می رسد چندین بار در طول فیلم ، او اولین برخورد باک زمانی که سگ لود کردن قایق است که به ارمغان می آورد او را به آلاسکا و سپس دوباره زمانی که او خریداری شده توسط احمقانه و بی رحمانه هال (Dan Stevens) و در نهایت زمانی که او موجب صرفه جویی در باک از هال مجلسی زنانه. فورد شخصیت همچنین روایت داستان است. این است که خروج از این کتاب که محدوده Thornton حضور به کشش داستان زمانی که او و باک با هم هستند. در این کتاب تورنتون است که یک انسان خوب به باک و باک را دوست دارد او را دیوانه وار—اما او هنوز هم یک توقف در باک سفر است نه مقصد. اما این یک چیز سخت برای یک فیلم با بازی یک انسان, فیلم های xxx عنقا pornstar به جلو.

این Thornton شخصیت بسیار گسترده تر و قشنگ—backstory در این فیلم است. فورد تورنتون است که نوشیدن بیش از حد, دوره نقاهت بعد از مرگ پسرش و فیلم زیر یک کلاسیک هالیوود “مرد نجات سگ; سگ نجات مرد” داستان است. در یک نقطه, باک حتی جسمی حذف بطری از Thornton دست و دفن آن در برف. یکی از چیزهایی که در فیلم تورنتون می آموزد از وقت خود را با باک است که او دیگر در مورد مراقبت از طلا. او در می یابد پربار ادعا با باک در حالی که در سفر انجام آنها به سادگی به دلیل تورنتون را تا به حال محبت برای داستان های ماجراجویی. او پس از آن افسردگی همه از طلا آنها panned بازگشت به رودخانه اعلام کرد “به اندازه کافی طلا برای مواد غذایی برای زندگی; که همه یک مرد نیاز دارد.” جک لندن سوسیالیستی ممکن است در واقع با آن موافق تمایلات اما جان تورنتون کتاب هرگز چنین آرمانگرا: او خوشحال بود برای پیدا کردن طلا و هنگامی که او انجام داد.

نژاد و نمایندگی

لندن آشنا تنگاتنگی با شبه علمی ایده ها در اطراف انسان سلسله مراتب و اصلاح نژاد از زمان از خواندن کتاب های محبوب در مورد این مفاهیم است که افراد تحصیل کرده در نظر گرفته باخبر. اما او نیز یک سوسیالیست و منتشر نوشتن معمولا پایین آمد و در کنار مظلوم. “لندن بود که قادر به گفتن شنیع crudities در حمایت از سفید برتری” می نویسد: Jeanne کمپبل Reesman در مطالعه جک لندن نژادی زندگی می کند: یک انتقادی بیوگرافی “در حالی که اکثریت از داستانهای کوتاه خود را در حال سرشار از تخیلی بینش به زندگی نژادی دیگران است.”

هنگامی که آن را به نوشتن در مورد بومی آلاسکا لندن دودل بین انتقاد مدارا و خشم بیش از درمان خود را در دست مهاجران سفید پوست. رمان آوای وحش ویژگی های Yeehat سرخپوستان—نه یک قبیله اما fictionalization از مردم بومی لندن مواجه می شوند که او در Klondike—به عنوان آنتاگونیست بلکه اشیاء از ترحم. هجوم سفیده در طول عجله طلا در لندن Klondike داستان را روشن یک فاجعه بود برای قبایل بومی .در یک نقطه در تماس از وحشییک بسته از سگ های وحشی از “برخی از روستا,” “نیمه گرسنگی” حمله به اردوگاه که در آن پرو و فرانسوا در حال استراحت شب برای ساخت با نیمی از “گراب.” “هرگز باک دیده می شود مانند سگ” لندن می نویسد. “به نظر می رسید به عنوان اینکه استخوان خود را پشت سر هم از طریق پوست خود را.”

این Yeehat کشتن جان تورنتون خود را سگ های دیگر و کل اردوگاه آینده نگر زمانی که باک است دور در حال اجرا با گرگ. باک قتل عام بسیاری از این متجاوزان صحنه کتاب به تصویر می کشد به عنوان یک قانون نهایی از جدایی از او را اهلی گذشته است. کتاب به پایان می رسد با لندن توصیف Yeehat داستان از “شبح سگ” که حملات ترس را در دل: “این حیله گری بیشتر از آنها سرقت از اردوگاه های خود را در شدید زمستان سرقت از تله های خود را كشتن سگ خود را و هجوم خود را دلیرترین شکارچیان.”

همه از این است که پاکسازی از این فیلم است. هیچ “Yeehat” هیچ گرسنه “Yeehat” سگ. قطعا هیچ وحشی باک دوره بازگشت به انتقام انتقام “شکارچیان با گلوی چاک ظالمانه باز است.” نخست آنتاگونیست می شود Hal یک (سفید) tenderfoot شیک پوش که متنفر جان تورنتون تداخل با سوء استفاده از باک. تنها مادری شخصیت Francoise که هرگز آشکارا مشخص به عنوان ناشناس در یک نوار که می آید به Thornton دفاع در مبارزه با هال. در تلاش برای گریز از هر چیزی مبهم مشکل این فیلم ارائه می دهد یک, عجیب و غریب, چشم انداز تاریخی غرب است که در آن کارگران معدن و mushers از همه نژادها و جنس زحمت برای طلا در یک چشم انداز باز ،

آنچه در آن احساس می کند مانند یک سورتمه حمل کردن سگ

“وجود دارد یک اکستازی است که نشانه این اجلاس از زندگی و فراتر از آن زندگی نمی تواند افزایش” لندن نوشت: توصیف چگونه باک احساس شکار یک خرگوش با هم تیمی های خود. “و از جمله تناقض های زندگی این وجد می آید که یکی بیشتر زنده می آید و آن را به عنوان کامل فراموشی که یکی زنده است.” صحنه در فیلم که در آن باک و تیم خود را زیر پرو را جهت اجرا به خوبی زمانی که آنها یکی شدن به عنوان یک واحد و جریان را از طریق جنگل های پوشیده از برف پارس در شادی بیننده انجام شده همراه پشت آنها را—در حال لذت مطلق به تماشای. این ممکن است یک چیزی از این کتاب که فیلم می شود کاملا درست است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>