چگونه گرجستان سنگ کوه شد یک بنای تاریخی به برتری


Someone holds up a sign that says Black Lives Matter in front of the massive bas-relief on Stone Mountain.
معترضان در مؤتلفه کنده کاری در سنگ کوه پارک در ژوئن 16.
جسیکا McGowan/گتی ایماژ

مادر همه متفق آثار بافندگی در گرجستان است. این اچ در کنار یک 280-برخی-میلیون-سال monadnock: سنگ کوه هفت مایل در اطراف پایه و پوشش از 1000 هکتار است. این مؤتلفه یادبود کنده کاری—Robert E. Lee استون وال جکسون و جفرسون دیویس سوار بر اسب—در صورت شمال متشکل از 3 هکتار در منطقه است. این 400 فوت بالاتر از سطح زمین; آن را بزرگترین نقش برجسته و کنده کاری در جهان—blah blah blah, این چیزی است بزرگ.

مسلح عمدتا سیاه معترضان که به صورت مسالمت آمیز راهپیمایی در سنگ کوه پارک خواستار حذف کنده کاری در چهارم جولای آمار رسانه های اجتماعی اما این ایده است که کنده کاری های بزرگ (و از نظر قانونی محافظت شده) آن را به عنوان ممکن است نیاز به رفتن شده است به دست آوردن کشش در سال های اخیر است. در سال 2017, استیسی آبرامز پس از آن در حال اجرا برای فرماندار گرجستان به نام برای کنده کاری برداشته شود. ریچارد رز رئیس جمهور از آتلانتا فصل NAACP مصاحبه توسط مرکز قانون فقر جنوب را دبرا مک کینی در سال 2018 به نام کنده کاری “بزرگترین حرم به سفید برتری در تاریخ جهان” و گفت باید آن را پایین آورده.

نگاهی به تاریخچه این قطعه از هنر است که غنی با تاب و چرخش آن را می شود روشن است که کنده کاری است که یک بنای تاریخی به بسیاری از انواع از 20th-قرن سفید برتری—آشکار نژادپرستانه و خشونت از دوم Ku Klux Klan; دهه های طولانی تحمل جنوبی Jim Crow رژیم شمالی که به شدت به دنبال راه های دیگر به نام “وحدت”; و بعد از آن مصرف گرا “از دست داد علت” نوستالژی که reframed تمام جنوب تاریخ به عنوان یک زمین بازی برای لذت بردن از متقاضیان. حذف خاص این بنای تاریخی خواهد بود واقعا یک پیروزی است. می توان آن را سخت به انجام هر دو از نظر جسمی و از نظر قانونی اما پسر خواهد آن رضایت بخش خواهد بود.

این ایده برای این بنای تاریخی را در یک زمان از شدید نژادپرستانه تخمیر در آتلانتا و جنوب بیشتر. در ماه اوت 1915, اراذل و اوباش بدون محاکمه اعدام لئو فرانک, یک یهودی کارخانه سرپرست در ماریتا برای قتل او احتمالا مرتکب نشده. در ماه نوامبر ویلیام جوزف سیمونز رهبری یک گروه کوچک از مردان تا سنگ کوه به سوگند وفاداری به ایده احیا Ku Klux Klan و به سوزاندن یک صلیب که در آن دیده می شود می تواند از این شهر است. یادبود کارت پستال از این دوره با تاکید بر کوه بزرگی و با استفاده از آن فرمانده حضور به تقویت کلان پیام: “سنگ کوه, بزرگترین سنگ جامد در جهان یک مایل از پایه به قله است. در بالاترین اوج شوالیه های کو کلاکس کلان سازمان در نیمه شب Nov. 25, 1915.” فیلم تولد یک ملت بود که برای اولین بار در لس آنجلس در اوایل همان سال باز در آتلانتا به تحسین بزرگ در دسامبر. 6, 1915—دو هفته پس از عبور سوخته است.

A KKK postcard depicting Klansmen riding in front of Stone Mountain.
VCU کتابخانه ها

کارولین هلن Jemison, هواپیما, رهبر Atlanta chapter ایالات دختران کنفدراسیون مطرح ایده برای یادبود کنده کاری در سال 1912. هواپیما گفت: فیلادلفیا عمومی لجر که او ایده برای UDC به “بس نصب کوچک و فاسد شدنی محلی بناهای تاریخی” (prescient!) و به جای “تمرکز بر روی یک, که باید یک حرم مطهر به سمت جنوب و که همه آمریکایی ها ممکن است عادلانه افتخار می کنم.” Gutzon Borglum غربی مجسمه ساز که بعدها به حک کردن Mount Rushmore استخدام شد و در سال 1915 به عنوان یک مشاور برای این پروژه است. این Venable که متعلق به کوه به ایالات دختران کنفدراسیون در یک زمان محدود عمل به آن شمالی در سال 1916. (سام Venable شده است بخشی از این گروه از مردم در این اجلاس با سیمونز که KKK دوباره متولد شد به سال قبل است.) Borglum منصوب شد مجسمه ساز و رو به کار بر روی برنامه های خود را.

کنده کاری است که یک بنای تاریخی به انواع بسیاری از 20th-قرن سفید برتری.

“بزرگ طبیعت مفهوم staggers تخیل” نوشته جیمز اندرسون در یک تحسین آمیز مقاله در مورد Borglum ایده برای یادبود منتشر شده در علمی آمریکا در سال 1921. اگر Borglum کامل بینایی بودند متوجه شده اند این بنای تاریخی را نمادین گود کوه—پر کردن آن را به طور کامل در داخل و خارج با هم حافظه. Borglum طرح بود که شامل یک هزار چهره هر, نمایندگی “برخی از رهبر در ارتش جنوبی” هر “پنجاه متر در ارتفاع و متمایز به ناظر پنج مایل دور.” “کل اثر” اندرسون نوشت: “چنین خواهد بود که آن را به نظر می رسد به عنوان اگر سربازان آمد از کوه است که اگر به کوه شکسته شد تا با برخی از شانس آن را خواهد داشت و پر از مردان است.”

این Borglum بنای تاریخی نیز قرار است یک بنای یادبود سالن “حک شده از سنگ جامد” در آن پایه “گسترده womblike فضا” با “اتاق” برای هر مؤتلفه دولت به حفظ مؤتلفه سوابق و بزرگداشت “فداکاری” از مؤتلفه زنان در طول جنگ. ایده این بود که به طور کامل تبدیل monadnock—به مناسب برخی از آن ancientness به امن یک مکان دائمی در افتخار حافظه برای یک ملت است که تا به حال به طول انجامید کمتر از پنج سال.

به عنوان Borglum مشغول به کار در این یادبود آتلانتا دیدم بیشتر و بیشتر Klan فعالیت است. در مارس سال 1922 در شهر میزبان هفتم “klonvention” سازمان و میزبانی هزاران نفر از Klansmen (توسط مورخ Kenneth T. Jackson تعداد) برای یک سری از فعالیت های که شامل “زیارت کردن و کباب کردن در کوه سنگ.” آتلانتا “klavern” تا به حال حداقل 15,000 اعضای 1923. ملی دوم Klan, پس از ناکامی در به دست آوردن مقدار کشش برای چند سال رشد پایگاه در ایندیانا کلرادو و در سراسر کشور است.

اما نژاد پرستی از جریان اصلی فرهنگ آمریکایی در 1920s—فرهنگ احاطه شده است که Borglum به عنوان او حک شده—نبود فقط در مورد کلان. در فکری, فرهنگ, تاریخ, تاریخی, داستان,), white, جنوب, تفسیر جنوبی تاریخ تحت سلطه. برای بسیاری از “مودب” مردم سفید در داخل و خارج از جنوب غرب با این ایده که Confederates شد و به نوعی نیز پرستان بود نه خارجی. زمانی که یک روزنامه نگار پرسید: Borglum چگونه او می تواند از کنده کاری مجسمه لینکلن برای گنبد ساختمان کنگره ایالات متحده به مصرف در این پروژه Borglum هر دو طرف می خواهم آن گفت که او “عمیق ترین احترام به این بزرگ مرد از طرف دیگر.”

مجسمه مورخ فضل الیزابت هیل می نویسد: به نظر می رسید “بیشتر قصد خود را به جای کنفدراسیون شکوه.” چه Borglum می خواستم برای این بنای تاریخی به رسمیت شناختن به عنوان یک آمریکایی برجسته. در تعقیب این هدف او و دیگر اعضای انجمن در تلاش برای تأمین بودجه به صورت کنده کاری شده پیدا کردن راه هایی برای ارائه مؤتلفه تاریخ فقط به عنوان یکی دیگر از بخشی از تاریخ آمریکا است. به حدی این کار: انجمن مدیریت برای به دست آوردن پول برای این پروژه از دولت فدرال از طریق فروش سکه های یادبود طراحی شده توسط Borglum و محاط به عنوان “یک بنای تاریخی به شجاعت سربازان از جنوب.”

این ملی آغوش کنفدراسیون نمی شد کامل: مورخ J. Vincent Lowery شواهدی از مقاومت به این ایده از دولت فدرال بودجه کوه سنگ یادبود از مقامات ارتش بزرگ جمهوری و دختران انقلاب آمریکا بر این اساس است که مؤتلفه شورشیان بودند “خائن.” اما آن جهانی به اندازه کافی به ریاست جمهوری تصویب. رئیس جمهور وارن G. Harding گفت: Borglum بنای تاریخی که این امر می تواند شهادت به آشتی ملی: “یکی از, تاریخچه کامل ترین avowals که وحدت و درک آورده شود ممکن است حتی به صحنه که در آن جناح و نفرت و خصومت را یک بار عالی حاکم بود.”

Borglum نیست در واقع شروع به کنده کاری تا 1923. او تکمیل شده و تنها سر از لی قبل از وارد شدن در مبارزه با سر سنگ کوه مؤتلفه انجمن یادبود در زمان فلوریس Randolph. دو bickered بیش از پرداخت و زمان, اما به نظر می رسد که قدرت مبارزه کرده بود دیگر ریشه—Hale می نویسد که Borglum, سام Venable (کلان عضو و صاحب زمین) و راندولف بود همه هم تراز خود را با مختلف کلان رهبران در سطح ملی. Klan اختلافات شد بومی در اواسط دهه 1920 به عنوان دومین کلان محلول به فساد و رسوایی. کسانی که ملی تنش بود محلی اثرات و یکی از آنها پایان Borglum را در ارتباط با این پروژه است.

رندولف و SMCMA لغو Borglum قرارداد در ماه فوریه سال 1925. “با استعداد خود را برای نمایشی” هیل می نویسد: Borglum شکست خود را در مدل های یادبود ترک خود تبر در کنار خرابه و عبور خطوط دولت با اجرای قانون در تعقیب. امن در کارولینای شمالی Borglum نگاه به عنوان UDC, Venable و SMCMA مبارزه در میان خود در مورد سوء مدیریت مالی از پول اهدا شده برای پروژه (از جمله پول مطرح شده توسط خرید از این سکه های یادبود) پرتاب اتهام اختلاس به عقب و جلو.

این گروه سعی در دفن Borglum خجالت استخدام نسبتا ناشناخته هنرمند از ریچموند, ویرجینیا, Augustus Lukeman. او در زمان بیش از, حذف Borglum سر لی به طور کامل و شروع دوباره. در مارس 1928 انجمن برگزار شد مراسم پرده کل شکل کلی. Lowery می نویسد که این مراسم به خود جلب کرد هزاران نفر به سایت از جمله شهردار نیویورک James J. Walker که سرنوشت این پروژه به عنوان “یک فانوس دریایی نور به جوانان ملت” و مشخص جنگ داخلی—با استفاده از یک کلاسیک لفظی حرکت آشتی—به عنوان یک “خانواده مشکل است.” اما در سال آینده با یک میلیون دلار صرف این پروژه بودجه بودند تخلیه بار دیگر و Venable خانواده (به عنوان در اصلی توافق) در زمان کوه از UDC.

برخی از تماشاچیان در 1930s فکر می کردم که کوهستان, بعد از همه, که ظروف سرباز یا مسافر هرگز میزبان مؤتلفه یادبود. یک بازدید کننده هیل به نقل گفت که در این نیمه به پایان رسید یادبود—فقط Lukeman لی و اسب خود را مسافر تنهایی در آن بزرگ شمالی—مانند نگاه یک “واکسیناسیون اسکار” ساخته شده است که “به صورت سنگ کوه ایمنی بدن را برای همیشه از داشتن یک بنای تاریخی وجود دارد.” خدمات پارک های ملی نمی خواهد حتی سایت در زیر آن دولت به این دلیل که کوه شده بود حک شده (و استخراج) آنقدر گسترده است که وضعیت خود را به عنوان یک شگفتی طبیعی در نظر گرفته شد خراب.

آن را در زمان midcentury جنبش حقوق مدنی و سفید واکنش در برابر آن را دولت گرجستان بازگشت به این ایده از اتمام کنده کاری بر روی سنگ کوه. Segregationist رژیم صهیونیستی است. ماروین گریفین بود در زمانی که دولت تصمیم به خرید سنگ کوه و زمین های اطراف آن به صورت یک پارک به میزان 1.1 میلیون دلار. مجلس موظف است که سنگ کوه تجویز می شود باید به عنوان یک مؤتلفه یادبود و ایجاد یک جدید کوه سنگ یادبود انجمن برای رسیدگی به این پروژه است. انجمن تصمیم جدید مجسمه ساز واکر کیرتلند, Hancock, ماساچوست که با استفاده از یک تکنیک به کارگیری حرارتی-مشعل جت به حک کردن گرانیت به سرعت دور. نه به سرعت به اندازه کافی اگر چه—کسانی که مسئول می خواستم برای پرده برداری از این مجسمه در سال 1961 به مناسبت صدمین سالگرد جنگ داخلی اما کنده کاری نبود بیشتر انجام شود تا 1970 و نبود به طور کامل به پایان رسید تا سال 1972 است.

به عنوان Hancock کار ایده اطراف آن کنده کاری-در-پیشرفت با دیگر جنوب چیز—نه به عنوان بدیهی است که مؤتلفه به عنوان bas-relief, کمی قابل قبول تر به اشتهای از midcentury مسافران در زمان برگزاری. یک قانونگذار اظهار داشت: در سنگ کوه پارک مخاطبان در نظر گرفته شده: “یانکی توریستی است که ارزش عدل پنبه و دو بار به عنوان آسان به انتخاب کنید.” کسانی که ایجاد این پارک ساخته “تاریخی کشت و زرع” خارج از ساختمان ها در آورده از سراسر دولت است. نوع جنوبی تاریخ یافت می شود در این “تاریخی” کشت و زرع بود که از کلاسیک “مهتاب و magnolias” انواع. که در آن نقطه Hale یافت “پارک انتشارات هرگز با استفاده از واژه “برده” به جز زمانی که با اشاره به “برده چهارم” ترجیح می دهند به جای حسن تعبیر “دست” و “کارگران است.”

از سال 1963 تا 1965 بازیگر پروانه مک کوئین—که مردیا جوان زن صفت در بر باد رفته اما تا به حال مشکل تامین بازیگری در زیر سال—در زمان کار زندگی در بازسازی کشت و زرع endowing آن را با یک سینمایی, دلتنگ Southernness با حضور او. حتی به عنوان مک کوئین (که chafed در هالیوود نژادپرستی در ارائه تنها “خدمتکار” نقش) استقبال بازدید کنندگان از آشپزخانه در کشت و زرع در سنگ کوه مارتین لوتر کینگ جونیور در Aug. 28 سال 1963 “من یک رویا دارم” سخنرانی استناد نقطه خود را تکان دهنده لیست جنوبی تپه ها و مکان های بالا که او امیدوار بود که به زودی شاهد موج جدیدی از برابری انسان: “اجازه دهید آزادی حلقه از سنگ کوه از گرجستان …”

معاون رئیس جمهور Spiro Agnew اختصاصی کنده کاری در مارس 1970 دادن به یک سخنرانی که نیویورک تایمز به نام “رام و حزبی”—اما در حال حاضر به نظر می رسد هیچ چیز به جز. “فقط به عنوان به جنوب نمی توانیم به تبعیض علیه هر یک از مردم خود” Agnew گفت: “بقیه ملت نمی توانیم به تبعیض جنوب.” به نقل وودرو ویلسون 1920 سخنرانی در یک فداکاری از یک بنای تاریخی را به مؤتلفه سربازان در Arlington National Cemetery, به عقب در زمان برنامه ریزی اصلی از سنگ کوه کنده کاری Agnew گفت: “من پیشنهاد شما را با من صورت خود را به آینده زنده با خاطرات گذشته اما با هیچ چیزی برای انجام با مسابقات گذشته دانستن که ما ریختن خون ما بر طرف مقابل ما در حال حاضر چهره و تحسین هر یک از دیگر.”

بین آن زمان و در حال حاضر سنگ کوه کنده کاری شده است لنگر یک پارک به طور فزاینده ای با تمرکز بر ارائه به ظاهر anodyne, خانواده, سرگرمی برای مردم به دنبال گرفتن یک کیسه از جنوب با مضمون لذت. گزارش کتاب Confederates در اتاق زیر شیروانی در 1990s, روزنامه نگار تونی هورویتز با حضور لیزری نشان می دهد در سنگ کوه که پیش بینی شده است در سمت راست بالای سه مؤتلفه ژنرال. در یک نقطه هورویتز نوشت: لیزر برشمرد Lee Jackson و دیویس آوردن آنها را به “زندگی” و موسیقی متن بازی “دیکسی” و “سرود نبرد جمهوری” در جانشینی سریع. لی “شکست شمشیر خود را در سراسر پای او” و دو نیمه تبدیل به یک نقشه از جنوب و سپس جنوب و سپس با هم ادغام شدند به یک کشور به عنوان تصاویر تصادفی Americana—مجسمه آزادی; JFK قبر; حتی شگفت آور, مارتین لوتر کینگ جونیور—رقصید در سراسر یکپارچه. “پیام” هورویتز نوشت: “به نظر می رسید که هیچ پیام است.”

اما البته “هیچ پیام” یک پیام خاص خود را دارد. زمانی که گرجستان رای به حذف مؤتلفه نبرد نشان از پرچم دولت در سال 2001 آن را انداخت استخوان به حامیان مؤتلفه تصاویر با تایید دوباره وضعیت حفاظت از سنگ کوه کنده کاری بود که هرگز به “تغییر و حذف پنهان و یا پنهان در هر مد.” این دقیقا همان تداوم که UDC رهبر کارولین هلن Jemison هواپیما می خواستم برای این یادبود. یک تغییر به قانون کنار کسانی که نمی خواهند مؤتلفه حافظه برای تسلط بر سنگ کوه دیگر ممکن است مجبور به گرفتن خلاق به تضعیف است که تداوم.

آخر هفته گذشته به عنوان معترضان دوباره خواستار کنده کاری را حذف AP خبرنگاران کیت Brumback و Russ به bynum مصاحبه آتلانتا شهری, طراح, Ryan شن که پیشنهاد برداشت از بودجه تعمیر و نگهداری از کنده کاری اجازه می دهد گیاهان برای خزش از طریق مجسمه سازی, سال پس از سال, در نهایت مخدوش کردن و کشیدن آن را از هم جدا. که خواهد بود نهایی عهد به “سیاهی” از مؤتلفه حافظه است. و درشت و باستانی سنگ کوه به خودی خود اسکار در گذشته پنهان خواهد زندگی می کنند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>