چقدر باید به شما نگرانی در مورد تهویه مطبوع و COVID-19?


A sign on a door says "We're air conditioned for your comfort."
تهویه مطبوع در همه گیر: یک نقطه فروش و یا دلیلی برای نگران?
تیم Mossholder/Unsplash

تابستان است و آن را داغ. ما در سرعت و در عین حال دوباره گرمترین سال در تاریخ ثبت شده و در ایالات متحده و گرما و امواج سوزان جنوب و جنوب غربی. این امر معمولا زمان زیادی برای نزدیک کردن آن ویندوز کشیدن سایه و لنگ در هوایی مطبوع است. اما با همه گیر مواج در بسیاری از کشور داغترین مناطق است و در حال گرفتن پیام های مخلوط مورد نقش های تهویه مطبوع در گسترش coronavirus. “سیستم های تهویه مطبوع ممکن است گسترش COVID-19 کارشناسان می گویند” خواندن یک تیتر از یک آرکانزاس, ایستگاه خبری. یکی دیگر از نیویورک پست ادعا می کند در مقابل: “سیستم های تهویه مطبوع می تواند کمک به جلوگیری از coronavirus گسترش یافته است.”

در نگاه اول به نظر میرسد این عناوین در تضاد با یک دیگر: سیستم های تهویه مطبوع یا گسترش COVID یا نه ، اما صحبت من با سه نفر از کارشناسان به این پرسش پاسخ دهد و به نظر می رسد که نقش تهویه مطبوع در گسترش COVID-19 واقعا بستگی به دو چیز: محیط زیست هستید و چه نوع از تهویه مطبوع است که ساختمان استفاده می کند.

برای شروع اجازه دهید در نظر بگیرید یکی بسیار بالا مشخصات COVID-19 مطالعه متصل به تهویه مطبوع.
محققان در گوانگژو, چین, یافت, که یک رستوران, سیستم تهویه هوا منفجر قطرات از آلوده کسی که شام میخورد در یک جدول به شام در دو کشور همسایه جداول. این مطالعه استفاده شده است به عنوان شواهدی وجود دارد که تهویه مطبوع می تواند گسترش COVID. که در آن صورت درست است اما نه تهویه مطبوع خود را که ناشی از مشکل — آن را بیشتر در غیر این صورت راکد هوا در رستوران می گوید ویلیام Bahnfleth استاد مهندسی معماری در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا که در مطالعات کیفیت هوا در محیط داخلی. تجزیه و تحلیل که مورد یافت که رستوران تا به حال تقریبا هیچ تازه جریان هوا از خارج به پراکندن هر قطرات در فضا است. “اگر تا به حال فقط به یک فن در آن فضا باد هوا در اطراف برای نگه داشتن مردم سرد توسط همرفت آن انجام می شود همان چیزی که” در گسترش این ویروس می گوید Bahnfleth.

که تکرار آنچه ما شناخته شده از زمان شروع این بیماری همه گیر: تهویه خوب مهم است و در تماس نزدیک با کسی که در داخل خانه که در آن وجود دارد کمی گردش هوا عمده COVID-19 عامل خطر. (این است که چرا بودن خارج است خطر پایین تر از داخل است.) عوامل خطر برای تهویه مطبوع, پخش كردن, COVID-19 به نظر می رسد کمتر مورد تهویه مطبوع خود را نسبت به شرایط آن اغلب ایجاد می کند در داخل خانه. سیستم های تهویه مطبوع به طور معمول نمی بزرگ برای تهویه به عنوان آنها را در کمی هوا خارج و تکیه عمدتا در بازیافت هوا در محیط داخلی.

یک واحد تهویه مطبوع پنجره, به عنوان مثال. کسانی که کار با در نظر گرفتن حدود 80 درصد از هوا را از داخل اتاق و تیراژ آن با دیگر 20 درصد از هوا که از خارج. حرارت, تهویه و تهویه مطبوع, سیستم های کنترل مرکزی تهویه کار تا حد زیادی همان راه اینکه آنها باید کمی بیشتر تنوع در چقدر هوا خارج است مخلوط شود. آن را مقرون به صرفه از یک چشم انداز انرژی را در حال حاضر-هوای سرد از داخل و بازیافت آن; هر زمان داغ, خارج از هوا را به سیستم باید آن را سرد می شود که با استفاده از انرژی بیشتر است. یک اتاق سرد توسط یک پنجره واحد و یا یک سیستم تهویه در حال رفتن به با استفاده از بازیافت هوا در برخی از راه به عنوان مخالف به یک نسیم از پنجره باز است که به ارمغان می آورد و در هوا.

برای به دست آوردن یک حس چقدر “هوای تازه” شما در حال گرفتن در داخل این را در نظر بگیرید: مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کند که برای جلوگیری از برابر هوابرد عفونت فضاهای داخلی باید بین شش و 12 کامل چرخه جدید هوا در هر ساعت است. (واحد جداسازی در بیمارستان های ساخته شده برای این استاندارد است.) اما اکثر ساختمان ها تنها قادر به از یک به دو تغییر در هر ساعت می گوید اد Nardell استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. این بدان معناست که جریان هوا در این فضا بسیار بسیار ناچیز با شانس کمتر از پراکنده COVID-19 قطرات است.

به طوری که ممکن است شما فکر می کنید که تهویه مطبوع, به عنوان, آرکانزاس, ایستگاه خبری گفت: یک ایده وحشتناک است در حال حاضر. اما آن را هنوز هم بستگی به شرایط خاص از فضا. در برخی از موارد می تواند مفید باشد چرا که برخی از جریان هوا با تهویه مطبوع هنوز هم می تواند بهتر از هیچ جریان هوا بدون. “اگر خود را کوچک محصور اتاق بسیار ضعیف تهویه و تهویه فقط نشسته وجود دارد برای ساعت های تهویه مطبوع می تواند کمک کند چرا که شما حداقل در آن 20 درصد از هوا در فضای باز و در حال اجرا همه چیز را از طریق برخی از نوع سیستم تصفیه می گوید:” Linsey Marr استاد مهندسی عمران و محیط زیست در ویرجینیا که مطالعات هوابرد انتقال ویروس ها. اما در صورتی که محصور اتاق نیز تعداد زیادی از مردم از جمله کسی که آلوده است که تهویه مطبوع می تواند ایجاد جریان هوا به فشار در اطراف COVID قطرات است. که می تواند حمل قطرات “بسیار دور از فرد آلوده و افزایش شعاع دید-تماس خطر می گوید:” Bahnfleth; در آن صورت خود را امن “فاصله اجتماعی” ممکن است افزایش از 6 به 12 فوت.

داوران نیز هنوز در خطر چقدر نهفته است در واقع بازیافت هوا از طریق سیستم تهویه است. در حال حاضر وجود دارد مقدار زیادی از شواهد که این ویروس در واقع گسترش می یابد از طریق سیستم های تهویه. حداقل یک مقدماتی و در عین حال-به-می شود-مطالعه کارشناسی در بر داشت RNA ویروسی در بیمارستان سیستم های تهویه اما این بدان معنا نیست که فعال ویروس ذرات گسترش این راه و نویسندگان در حال روشن است که وجود دارد شناخته شده عفونت حوادث مرتبط با آن سیستم است. چرا که دانشمندان هنوز در حال یادگیری در مورد چگونه این ویروس می تواند گسترش آن را یک ایده بد به تغییر سیستم تهویه مطبوع خود را فیلتر و یا ارتقاء آنها به یک با کیفیت بالاتر فیلتر می گوید: Marr. “میانگین فیلتر احتمالا حذف حدود نیمی از قطرات و ذرات معلق در هوا که ما نگران برای کوروناویروس” او می گوید. Nardell همچنین توصیه می کند که اگر ممکن است مردم با استفاده از سیستم های تصفیه هوا و یا میکروب کشی لامپ ماوراء بنفش که می تواند درمان COVID-19 قطرات قبل از آنها به گردش در اطراف یک اتاق.

اگر شما نگران در مورد رفتن به ساختمان های با تهویه مطبوع وجود دارد چند چیز را در نظر بگیرید. اگر شما زندگی می کنند در یک ساختار مسکونی با دیگران آن را بعید است که شما می تواند در معرض خطر بالاتر از خود ساختمان سیستم تهویه مطبوع. Bahnfleth می گوید: بسیاری از کسانی که سیستم های طراحی شده برای فشار هوا از خارج به واحد خود را پس از آن ، اما این زمان به درخواست شما مالک یا مدیر ساختمان برای جزئیات بیشتر در مورد سیستم شما فقط بنابراین شما می دانید که آیا آن می تواند یک خطر. مهم ترین جزئیات به سوال در مورد این است که چگونه هوا می آید به آپارتمان خود را و چگونه آن را برگ; اگر هوا وارد آپارتمان خود را می آید از واحدهای دیگر و یا دمیده می شود به همسایه خود محل است که ارزش دانستن.

اگر شما نگران در مورد تشویق کسب و کار به دنبال انفجار: آیا ویندوز باز ؟ (معمولا مکان های در حال اجرا تهویه مطبوع سعی در نزدیک کردن فضا برای حفظ محیط داخل خنکی.) وجود دارد خوب جریان هوا در داخل—به عنوان مثال طرفداران سقف به نگه داشتن حرکت هوا از پنجره های باز و از طریق این فضا ؟ هر زمان که ممکن است انجام آنچه شما نیاز به انجام در خارج—غذا خوردن در پاسیو, مثلا و یا ترتیب برای منظقه وانت. اگر شما نیاز به رفتن به یک ساختمان نمی معطل به خصوص اگر شما در حال شلوغ—دریافت مواد غذایی خود را و ترک. اگر شما کنترل خود را از ساختمان سیستم تهویه مطبوع—مانند اگر شما صاحب خانه و یا صاحب یک کسب و کار کوچک—چک کنید و ببینید چقدر هوا خارج سیستم شما استفاده می کند و ببینید اگر شما می توانید با نصب یک سخت تر فیلتر. افزایش سیستم با استفاده از هوا خارج ممکن است افزایش سرمایش هزینه, اما آن را نیز می تواند به بهبود ایمنی از هر کس داخل. “در تهویه مطبوع مهندسی جامعه ما در حال تلاش برای اعمال آنچه ما تماس بگیرید احتیاطی اصل:” یکی باید اقدامات مناسب برای جلوگیری از تهدیدات است که جدی و قابل قبول “می گوید:” Bahnfleth. که دلیل خوبی برای مراقب باشید در حال حاضر, اما نگه داشتن در ذهن است که به تحقیقات بیشتری می آید و توصیه ها ممکن است تغییر کند: “ما باید مایل به به روز رسانی و درک ما را به عنوان ما به همراه.”

برای اطلاعات بیشتر از تخته سنگ را پوشش خبری مشترک به چه بعدی در اپل پادکست ها و یا گوش دادن زیر.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>