A motorcyclist wearing a face mask looks at his phone on his bike.

رسانه های اجتماعی این است که یک چشمه از شایعات در مورد کوروناویروس. این عکس گرفته شد دوچرخه در Jan. 28 سال 2020 در ماکائو چین است.

آنتونی کوان/گتی ایماژ

از جشنواره بهار چینی زمانی است که کل کشور تعطیل. رستوران ها و مغازه ها و فروشگاه های مواد غذایی و سینما بستن درهای خود را به عنوان برخی از سه میلیارد سفر ساخته شده و مردم سر خانه برای تعطیلات و استراحت. این جرم به محل منشاء شناخته شده است به عنوان بزرگترین تکرار مهاجرت انسانی بر روی این سیاره است.

در این سال, اما, گرفته در تن های مختلف. به جای استفاده از نمونه جشنواره بهار اعلامیه بسته عرض ارسال داشته اند نشانه هایی در مورد ووهان Coronavirus (2019-nCoV). این معلوم نیست که بسیاری از دوباره باز خواهد شد. به جای گرفتن همراه با دوستان و بستگان بسیاری از مردم در حال امید بستن برای سرپا ایستادن و ماندن در خانه.

روز چهارشنبه مقامات چینی تایید کرد که 5,974 موارد شناسایی شده در کشور است. این تعداد ممکن است بالاتر اما نمی توان تایید کرد که کمبود پزشکی کیت های آزمایش. تا کنون 130 نفر کشته شده اند. در تلاش برای مهار این ویروس را گسترش دولت چین اجرا یکی از افراطی ترین اقدامات ممکن است—پزشکی و قرنطینه. بزرگترین در تاریخ آن شامل چندین مرکزی شهرستانها و اثرات برخی از 50 میلیون نفر است.

فراتر از این جشنواره بهار تعطیلات تمدید شده است توسط دو روز برای کارکنان هر شرکت دولتی دیگر تلاش دولت برای کاهش سرعت گسترش ویروس. آن را تا حد زیادی بی سابقه ای حرکت می کند. (در چین “زمان تعطیلات” می تواند یک اسم بی مسمی; روز اغلب جبران برای برنامه ریزی کار اضافی روز در تعطیلات آخر هفته. این ایده از “تعادل کار و زندگی” است که یک خارجی لوکس.) دانشگاهها و مدارس گفت: دانش آموزان برای بازگشت به دانشگاه تا بیشتر اعلام خواهد شد.

به طور طبیعی coronavirus تبدیل شده است اجتناب ناپذیر موضوع گفتگو, به ویژه در رسانه های اجتماعی. هر روز دوستان و خانواده و همکاران خود به اشتراک بگذارید یادآوری به پوشیدن ماسک های صورت و جلوگیری از اماکن عمومی. وجود دارد یک جریان ثابت از محتوای ویدئوها و فایل های صوتی و تصاویر و پوستر—در مورد ویروس.

دولت بازرسان در حال انجام دو بار تلاش برای کنترل بحث از موضوع امید به قفل در یک دولت انحصار اطلاعات در مورد ویروس. یکی از حزب کمونیست چین بزرگترین ترس از دست دادن کنترل. ترس و وحشت جمعی در جهان, پرجمعیت ترین کشور چیزی است که هیچ کس در چین و یا در خارج از کشور می خواهد برای دیدن. این بار دولت چین با دو مشکل—بحران بهداشت عمومی و روابط عمومی بحران است. اما از شروع مقامات تا به حال یک موقعیت محروم با توجه به چین بدون زرق و برق شفافیت سابقه. خانه آزادی در تازه ترین ارزیابی از آزادی مطبوعات در چین به نمره 87 با 100 بودن حداقل رایگان. تحت Xi Jinping رسانه ها محدودیت سخت تر برای هر دو داخلی و خارجی را فشار دهید.

در درست قدرتمند مد یازدهم سخنرانی کرد و گفت که “در مواجهه با این وضعیت قبر از شتاب گسترش این کروناویروس جدید … لازم است برای تقویت متمرکز و یکپارچه رهبری حزب و کمیته مرکزی.” او دستور مقامات به “هدایت افکار عمومی است.” این می تواند به معنای تصحیح اطلاعات غلط بلکه خفقان حقیقت: در چین غیر قانونی است به گسترش اطلاعات است که مختل نظم اجتماعی—حتی زمانی که این اطلاعات ممکن است واقعی. آن را یکی از دلایل وجود دارد که دولت چین رسانه ها فاقد اعتبار است. در عین حال آنها تنها تحریم منبع اطلاعات, تشدید تنش در مورد ویروس.

تناقض در چین سانسور تضعیف رسانه های دولتی تلاش برای quash, شایعات عجیب و غریب (سفیدپوستان سیستم ایمنی هستند از رمان virus) و دروغ (پوشیدن چند لایه از facemasks می توانید محافظت در برابر ویروس). هنوز روزانه مردم چین بزرگترین روزنامه و سخنگوی حزب کمونیست راه اندازی کرده است یک “شایعه رد” کمپین. مصرف به طور گسترده ای مورد استفاده در شبکه های اجتماعی, نرم افزار WeChat, روزنامه توزیع اشتراک گذاری دیجیتال پوستر که آدرس مهلک ترین شایعات. این مختصر یاس بنفش-رنگی اطلاعیه به نوبه خود روشن است که شایعات رسیده اند وسیع ترین مخاطبان و/یا آن دولت خیال ترین مضر است.

این “باور نمی کنم این شایعات!” مجموعه ای است خطاب به طیف وسیعی از percolating ترس: یک مرد در سفر با قطار به حال 10 دقیقه توقف در ووهان و آلوده شده با این ویروس. سارس است که یک جنگ بیولوژیکی حمله. بیمارستان پکن تا به حال آلوده بیمار که دور زد. نوشیدن نیلی woad ریشه و دودی سرکه می تواند کمک به جلوگیری از ابتلا به ویروس.

هر یک شایعه است و سپس افشا و خنثی. در پاسخ به جنگ بیولوژیکی شایعه برای مثال پوستر توضیح می دهد که این یک بی اساس تئوری توطئه فراهم می کند که هیچ سود برای جلوگیری از گسترش ویروس. آن انتقاد از شایعه به عنوان “کاملا بی اساس و بدون شایستگی آن تنها ایجاد ترور و می افزاید: هرج و مرج به هرج و مرج است.”

اگر شایعه-رد کمپین دفاعی اندازه گیری روزانه مردم نیز در جریان این جرم به هدایت افکار عمومی با صدور دیگر اشتراک گذاری پوستر از طریق آن WeChat کانال. این پست مشاهده شده است توسط بیش از 100 ، 000 خوانندگان و بسیاری از آنها در upvoted چند ده هزار نفر. یکی می خواند “اعتماد به نفس است و به مدت طولانی واکسن در مواجهه با یک بیماری همه گیر” یکی دیگر از به یاد مردم که “مبارزه با این بیماری همه گیر است نه معادل ترس از هوبئی مردم است.” (ووهان که در آن ویروس نشات گرفته است و در استان هوبئی مرکزی استان.)

برخی از مردم ممکن است گسترش شایعات نادرست برای نفع شخصی. مغازه ها که فروش ماسک صورت بهره مند از این شایعه که ماسک لایه بندی یک روش موثر برای جلوگیری از coronavirus مثلا. در یک op-ed منتشر شده توسط افراد روزانه, نویسنده انتقاد یک داروخانه در پکن بود که شارژ حدود 122 دلار برای ده, ماسک, قیمت 280 برابر حد معمول است.
فروشگاه جریمه شد حداکثر جریمه سه میلیون RMB ($432,482). نویسنده هشدار داده که “در زمان هایی از این, شما باید برای استفاده از یک گاو چاقو برای کشتن گوشتي.” چنین تعبیر توصیه دیگر فروشندگان به تلاش همان.

چین می خواهد برای اثبات به جهان و شهروندان خود که آن را آموخته آن درس از سارس بود که آن را متهم underreporting تعداد بیماران آلوده و کم اهمیت جلوه دادن تهدید واقعی. در هر کشور هنگامی که یک بحران مطرح می شود وجود دارد, ناگهانی, فشار شدید برای یک نهاد مورد اعتماد برای ارائه مستمر جامع اطلاعات واقعی. این یک کار تقریبا غیر ممکن است برای هر بزرگ و بوروکراسی برای مدیریت و به خصوص چین است.

یکی از مسائل هسته ای است که چین بوروکراسی دارای یک ساختار صعودی—مقامات مسئول به مافوق خود. آن است که یک مقام رسمی رئیس که باعث می شود تصمیم نهایی در مورد اینکه آیا او/او پیشرفت خواهد کرد. وجود ترکیبات برای نگه داشتن کارمندان پاسخگو باشد. در حالی که وجود داشته اند هشدار از بالاترین سطوح دولت است که کسانی که در پنهان کردن اطلاعات در خطر “بودن میخ به ستون از شرم برای ابدیت”—این سیستم در نهایت هنوز هم پاداش در حال سقوط در خط با لینک مستقیم, سرپرست, حتی اگر راهنمایی های خود را اجرا می شود مقابله به دستورالعمل از بالا.

در شنبه شب, شبانه, اخبار ویژه مصاحبه ای از یک مرد که شده بود از بیمارستان مرخص. او تا به حال قرارداد این ویروس اما بهبود به خانه رفت و تحت اضافی دو هفته از خودخواسته قرنطینه فقط تا مطمئن شوید. به نظر می رسید به یک مورد تشویق. چهره اش محو شده بود خارج که ممکن است برای محافظت از حریم خصوصی خود را, اما همچنین ممکن است به خاطر داستان ساخته شد برای آرام کردن مردم است. گاهی اوقات ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که اخبار خوب درست است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی