چگونه Coronavirus Led Merriam-Webster را به سریع ترین به روز رسانی تا کنون


A clipping showing a type when "social distance" was best known as a psychological term, not as an epidemiological one.

استناد لغزش از مریام فایل های از سال 1960 به فاصله اجتماعی.

پیتر Sokolowski, Merriam-Webster Inc.

در اوت. 8 سال 1982 پایین یک ستون در صفحه 31 در کنار یک آگهی برای یک “مخملی سیاه و سفید چرم جیر” کیف دستی از Lord & Taylor, نیویورک تایمز منتشر شده یک داستان در مورد “یک بیماری جدی است که قربانیان درجه اول همجنسگرا مردان … به نام سندرم نقص ایمنی اکتسابی یا A. I. D. S.” این اولین بار بود که مخفف به نظر می رسد در جریان انتشار است.

به عنوان پوشش افزایش ایدز—هیچ دوره—به طور منظم در اخبار. که مطرح شده یک معضل برای Merriam-Webster Inc. دیکشنری ناشر استانداردهای مورد نیاز که کلمات نشان می دهد گسترده و دراز مدت استفاده از قبل از به دست آوردن ورود به واژگان. چه مدت ؟ یک دهه یا بیشتر بود غیر معمول نیست. اما یک علم ویرایشگر به نام راجر نخود به رسمیت شناخته شده و به شدت از بحران بهداشت و درمان و احتمال ماندن در قدرت از مدت و تحت فشار قرار دادند برای ایدز وارد شود به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. کلمه اضافه شد به یک چاپ جدید از مریام گل سرسبد Collegiate dictionary در سال 1984. دو سال سفر از سکه برای چاپ یکی از سریعترین و اگر نه که سریع ترین در تاریخ از فرهنگ لغت.

تا coronavirus. هفته گذشته مریام اعلام ویژه به روز رسانی خود را آنلاین رایگان دیکشنری با حدود ده کلمات مرتبط با این بیماری همه گیر. در بالای لیست بود COVID-19. اصطلاح—یک mash-up از شرکتروناششمrus disease 2019—ایجاد شده توسط سازمان بهداشت جهانی و پرده برداری on Feb. 11 در یک کنفرانس خبری در ژنو است. در مارس 16, Merriam-Webster اضافه آن را به لغت. برای یک کلمه برای رفتن از مدتی به تعریف و وارد شده در 34 روز نیست فقط بی سابقه انعکاس گیج کننده و وخیم لحظه ای در تاریخ است. آن را نیز نشان می دهد که چگونه فرهنگ های لغت از جمله آمریکا را قدیمی ترین و lexicographically محافظه کار یک مبارزه برای سرعت و قدرت و خوانندگان آنلاین.

Merriam-Webster تاریخ به نوح وبستر اولین آمریکایی دیکشنری منتشر شده در سال 1806. حتی در عصر دیجیتال با هیچ یک از محدودیت فضا از کتاب مریام کرده چسبیده به یک سنت زبانی تخمیر مقاومت در برابر وسوسه به گواهی مرسوم کلمات بر اساس آنها ممکن است به سرعت ناپدید می شوند از زبان است. Twerk به نظر می رسد برای اولین بار در سال 2001 اما نبود اضافه شده تا سال 2015. توییتر حس صدای جیر جیر در زمان پنج سال است. وبلاگ های مورد نیاز شش. شما را پیدا خواهد کرد smexy یا funtastic در مریام.

“مریام-وبستر است و نه از لحاظ تاریخی در تعقیب آن کلیک” گفت معنوى بن زیمر زبان مقاله نویس وال استریت ژورنال و صندلی از کلمات جدید کمیته آمریکایی گویش جامعه است. Coronavirus به روز رسانی “را نشان می دهد که حتی مریام می بیند ارزش داشتن این نوع از واکنش سریع به عنوان طولانی به عنوان آن را می توان در راه به عهده دارند. اگر آنها می توانند منابع خود را به تعریف اجتماعی فاصله, چرا نباید آنها انجام شود که در حال حاضر؟”

Merriam-Webster شروع به نظارت بر coronavirus-کلمات مرتبط به اخبار وارد شده از چین در اوایل ژانویه. که عمل طبیعی است. مریام کارکنان در حدود 20 “definers” و دیگر ویراستاران جمع آوری و در یک پایگاه داده “استناد” جدید و یا موجود کلمات به عنوان آنها استفاده می شود در وحشی. کلمات جدید با یک تعریف کوتاه و اطلاعات دیگر در حال اضافه شدن به یک صفحه گسترده به نام خوب, کلمات جدید است. آنها نشستن وجود دارد تا زمانی که شواهد انباشته شده و یک ویرایشگر قضاوت تعیین آنها شایسته ورود به این خوبی جای فرهنگ لغت ،

در ژانویه ویراستاران در مریام 80 ساله آجر ستاد در اسپرینگفیلد, Mass., ایجاد یک ویژه و گسترده برای کلمات در حال ظهور از این بیماری همه گیر. در خانه داده ها نشان داد coronavirus—که تاریخ به سال 1968—pandemic, و قرنطینه افزایش در متغیر توسط خوانندگان به دنبال zeitgeisty کلماتی مانند اژدهایی, مستند, حکومت نظامی, بیگانه ستیزی, آخرالزمان, فاجعه, طاعونو Kafkaesque. اما مریام همچنین آهنگ های شکست خورده جستجوهای—برای کلمات است که در فرهنگ لغت. Covid, COVID-19, اجتماعی فاصلهو خود قرنطینه در صدر این لیست. “این در حال تبدیل شدن روشن است که این مطالب باید شامل هر چه زودتر به جای بعد” جوآن Narmontas, Merriam ارشد ویرایشگر برای زندگی علوم به من گفت.

مریام نوشته اند یک پست وبلاگ در مورد روند کلمات و ذخیره واقعی فرهنگنویسی برای بعد. که طرح اولیه. به طور منظم به روز رسانی دوره های چند صد نفر از کلمات جدید برای ماه آوریل برنامه ریزی شده بود; جدید کروناویروس کلمات و تجدید نظر از نوشته های موجود با کروناویروس جدید-مرتبط با حواس شامل خواهد بود که در. تعاریف coronavirus بیماری 2019 و COVID-19 نوشته شده بود برای اولین بار و به دنبال آن جامعه گسترش, تماس, گسترش, self-قرنطینه, اجتماعی, فاصله, فوق العاده-پخشو چند نفر دیگر.

حتی مارس زمانی بود توسط مریام استانداردهای عجله و نه فقط به خاطر این دیکشنری صبر کنید و ببینید فلسفه است. دیکشنری پایگاه داده های پیچیده. نوشته های شامل تعداد زیادی از قسمت های مختلف: headword, تلفظ, مقطع, منابع, جملات نمونه, etymology. اضافه کردن صدها نفر از کلمات طول می کشد ماه از تحریریه و تکنولوژی کار می کنند. اما ارتقاء اخیر در مریام داده-پردازش سیستم بود, اصلاح کرده, زمان مورد نیاز برای اضافه کردن مطالب جدید از هفته به ساعت. “به نظر می رسید روشن است که مسئولیت ما را برای ارائه پاسخ مردم به دنبال آن هستید و بدون تاخیر” مریام ناشر و رئیس دیجیتال افسر لیزا اشنایدر به من گفت.

بنابراین فرهنگ لغت چیزی دیکشنری هرگز انجام می شود: این عمل مانند یک اتاق خبر در مهلت. اشنایدر بحث ایجاد یک ویژه به روز رسانی از coronavirus کلمات با کارکنان در مارس 9. دسته ای از 20 نوشته بود کوک به یک فایل دیتا, ویرایش و تحویل به تکنولوژی در مارس 12. ویراستاران بررسی مواد برای بررسی مشکلات صفحه نمایش در روز بعد. کلمات رفت live at noon, Eastern در مارس 16.

فرهنگ چیزی دیکشنری هرگز انجام می شود: این عمل مانند یک اتاق خبر در مهلت.

کمتر از پنج دقیقه بعد قبل از مریام اعلام کرد به روز رسانی در وب سایت خود یا ترویج آن در توییتر ترافیک مشخصی در COVID-19. این نوع از جستجو پرش برای یک ورودی جدید تا به حال هرگز قبل از اتفاق افتاده است. این نشان داد که مردم به دنبال کلمه به طور مداوم و در حال حاضر مریام به حال چیزی برای آنها برای پیدا کردن که خوب بود برای این دیکشنری اعتبار سرمقاله و صفحه نمایش. در این شرکت شل کانال دانشیار علوم زندگی ویرایشگر کریس کانر نوشت: “واضح است که این اطلاعات در تقاضا است.”

که تعجب آور نبود. “هنگامی که همه چیز را در شار—اخبار است که در آینده شما را از همه جا و شما مطمئن نیستید آنچه را دقیق و چه نه—افراد تمایل به می خواهید یک هدف قدرت به نوبه خود به” دیده Stamper یک سردبیر سابق در Merriam-Webster و نویسنده از کلمه به کلمه: راز زندگی نامه هابه من گفت. “ما در حال حاضر فکر می کنم از لغت نامه به عنوان مقامات پس از آن همه نیست که تعجب آور است که هنگامی که مردم می خواهند اطلاعات شفاف در مورد چیزی است که آنها به نوبه خود به آنها.”

همه گیر شده است و ماندگار, far-reaching, و تغییر مداوم—و درگیر بسیاری از ناآشنا متنوع و بسته به منبع متضاد زبان. “کلمات و عبارات به خصوص مملو در حال حاضر” Stamper گفت: “و چون پاسخ خیلی محلی از کلمات استفاده می کنیم و به بحث در مورد این بیماری همه گیر نیز تا پایان بودن محلی است. یک مادر اقامت در خانه سفارش’ همان ‘پناهگاه در محل سفارش’? چه یک ‘ضروری’ کسب و کار ؟ آنچه یک “سرفه های خشک’? این سوالات ممکن است بیکار کنجکاوی یک ماه پیش اما در حال حاضر آنها به معنای واقعی کلمه یک موضوع مرگ و زندگی است.”

مریام اصلی آمریکا رقیب Dictionary.com ارسال شده توسط مقالات در تفاوت معنی که بر اساس آن جستجو lookups به نظر می رسد گیج کننده خوانندگان: قرنطینه در مقابل انزوا, ماسک در مقابل یک, بیماری همه گیر در مقابل بیماری همه گیر. “به عنوان یک دستور break” Dictionary.com ارشد پژوهش سردبیر جان کلی به من گفت که این سایت نوشته است در مورد اینکه آیا inflected فرم انصراف از املای با یکی L و یا دو دلیل به عنوان جامعه خاموش و مردم به دنبال آن تا بیش از حد. “وجود دارد کنجکاوی همه بالا و پایین زبان” او گفت:, “و آن را به طور مداوم پیگیری اخبار در اطراف coronavirus.”

کلی گفت: Dictionary.com در حال آماده سازی خود دسته ای از تعاریف سنتی از جمله پناهگاه در محل, PPEو غیر رسمی کوتاه rona. برای آن رایج زبان عامیانه سیلو—که در حال حاضر ویژگی های آبی وفل و wenis—سایت در حال تهیه پیش نویس بیشتر-بازی گاه به گاه مطالب برای covidiot, moronavirus, quarantini, مجازی, happy hour, عذاب پیمایشو coronials. “من فکر می کنم وجود دارد رفتن به یک مقدار زیادی بیشتر در جدول دو طرفه کند.” “اما همانطور که با بسیاری از زبان عامیانه آن را کوتاه زندگی می کردند.”

همانطور که اغلب مورد در زبان برخی از کلمات جدید در ارتباط با بیماری همه گیر نیست در همه. جامعه گسترش تاریخ به یک سال 1945 مقاله در علمی ماهانه با عنوان “بهداشتی تهویه توسط درخشنده ضد عفونی.” بیمار صفر اول به نظر می رسد در سفت Shilts’ 1987 کتاب در مورد ایدز و باند بازی در; به انگلیسی آکسفورد دیکشنری اضافه شده آن در سال 2005 اما آن را به حال شده است در کنار by Merriam برای بیش از 30 سال است. فاصله اجتماعی یک جامعه معنی شده است که در اطراف از سال 1824. به روز شده در ورود شامل این معنا که با جهان است به طور ناگهانی آشنا. اسم های اجتماعی فاصله در حال حاضر خود نقطه بیش از حد.

“من نمی خواهد پیش بینی دیگر دسته از کلمات با دیدن این نوع سرعت برای مطلب” — مریام ناشر لیزا اشنایدر

بیشتر برای آمدن وجود دارد در مریام را به طور منظم به روز رسانی بعدی ماه—جایگزین انواع ویروس اصلی (Covid-19, COVID19, CV-19ساده, پیر COVID), اپیدمی, منحنی, سنبله, پروتئين, پیشانی, دماسنج, زمانی, دماسنجو پتانسیل coronavirus داروهای درمان remdesivir و favipiravir. استفاده از کمتر-غیرشخصی فاصله فیزیکی است رسید از جهان هیت سازمان یک سیاست زبانی سوئیچ هفته گذشته پس مریام است که با اضافه کردن اسم و فعل فرم است که به علاوه اسم فیزیکی فاصله. WFH—کار از خانه—همچنین یک خانه دائمی در فرهنگ لغت.

اشنایدر این مریام ناشر گفت: اورژانس coronavirus به روز رسانی به این معنا نیست فرهنگ لغت آرامش بخش استانداردهای خود را. (من خیلی با اعتماد به نفس covidiot و quarantini هرگز نمی خواهد ترک مریام.) اما این زمان فوق العاده ای حتی در فرهنگ لغت. “من نمی خواهد پیش بینی دیگر دسته از کلمات با دیدن این نوع از سرعت ورود” اشنایدر گفت: “اما متاسفانه در اینجا ما هستند و ما از آنچه که ما فکر درست و مفید است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>