چه جدید مردم عادی سری در مقایسه با سالی رونی کتاب


Left, a copy of Normal People by Sally Rooney. Right, a young man and woman stand close together. A tearaway label reads "Page to Screen."

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس های آمازون و Hulu.

چگونه یک فیلمساز ترجمه صمیمی افکار و احساسات یک شخصیت ادبی را به روی صفحه نمایش ؟ درونی ثابت شده است که یک مانع برای بسیاری از اقتباس و سالی رونی مردم عادی ارائه یک چالش خاص. Hulu جدید 12-قسمت سری در بر داشت یک راه حل با داشتن رونی co-نوشتن اولین شش قسمت و نتیجه این است که خیلی از این سریال باقی مانده است بسیار وفادار به کتاب او, ترک حتی در جزئی جزئیات در صحنه های مانند بی دست و پا, نوجوانان, جمع آوری کمک در کلوپ شبانه محلی و یا یک بخش که در آن ماریان طول می کشد خاموش پیراهن او را در حمام برای شستن لکه. شعار در مجموعه با توجه به لس آنجلس تایمز بود “کتاب مقدس است.”

این نشان می دهد همچنین مدیریت را به تصرف خود در زندگی درونی شخصیت ها با حفظ لحن جدی, ریخته گری, بازیگران هستند که هر دو “پولادین و آسیب پذیر” و از جمله فقط عدد سمت راست از مدت طولانی سکوت. هنوز هم وجود دارد چند خروج از متن اصلی است که ما متوجه است. ما گرد آن تا زیر. (نیازی به گفتن وجود دارد بازی های پیش رو.)

ماریان در مدرسه

در این کتاب کانل خود را نگه می دارد دوستی و رابطه فیزیکی با ماریان مخفی در مدرسه متوسطه زیرا او محبوب او نیست. در اینجا چگونه کانل توصیف ماریان شهرت: “او به تمرینات باز تحقیر برای مردم در مدرسه است. او هیچ دوستی ندارد و صرف او lunchtimes به تنهایی به خواندن رمان. بسیاری از مردم واقعا نفرت او.”

این درست است باقی مانده در تلویزیون اقتباس اگر چه در حال حاضر بینندگان را به دیدن بسیاری از ماریان را (دیزی Edgar-جونز) بدبخت تجربه مدرسه به ویژه اینکه او چگونه است بطور شفاهی مورد آزار واقع شدند توسط برخی از همکلاسی های او از جمله افراد در کانل (پل Mescal) گروهی از دوستان است. آنها سعی به تحریک او, او را زشت و تقلید او آورد. او نشان می دهد “باز تحقیر” در او آه کشیدن retorts و بدون ترس صحبت کردن به معلمان یک تمرد است که کمک می کند تا گوشت او را شناسایی به عنوان یک مطرود در یک شهر کوچک مانند Carricklea.

این Sheridans

سوء استفاده ماریان رنج می برد که بخشی کلیدی از هر دو کتاب و نمایش با یک تفاوت مهم: در رمان ماریان می گوید که او پدر مرحوم آمار هر دو او و مادرش. در نشان می دهد او می گوید کانل که پدر او چیزی را نه به او. ماریان برادر آلن اصلی باقی می ماند آزار دهنده در زندگی در حال حاضر اگر چه نشان می دهد تصمیم می گیرد که او از لحاظ جسمی نمی دراز دست او شاید به نیویورک تایمز قطعه نشان می دهد برای جلوگیری از pathologizing جنسی سلیقه. آلن به عنوان بازی های برگزار شده توسط فرانک بلیک است که هنوز هم یک استرن skulking, شوم, شکل, و ماریان هنوز هم به وضوح حمل ضربه عاطفی از برقراری ارتباط با او.

ماریان و Lukas

ماریان می رود به سوئد برای یک سال که در آن او در دیدار و شروع یک رابطه با یک عکاس به نام Lukas. در این نمایش ما دیدن ماریان و Lukas ملاقات در یک مهمانی و آنها شروع به در برده و رابطه اما بر خلاف در این کتاب که در آن Lukas’ عکس از ماریان در نظر جنسی تسلیم مواضع جلب برخی از شایعات بی اساس از مردم در ترینیتی ما تنها یک جلسه که در آن او عکس های خود را در نشان می دهد.

ماهیت خود را از ارتباط و فروپاشی نیز متفاوت از کتاب است. رونی در متن ماریان متوقف می شود هر دو یک جلسه عکس و ارتباط هنگامی که لوکاس به او می گوید او را دوست دارد او اصرار او باز او و یا او را با پلیس تماس بگیرید. در Hulu سازگاری رابطه به پایان می رسد پس از ناراحت کننده در جلسه که ماریان—که به نظر می رسید در ابتدا به رضایت به لباس و عکس—به وضوح می خواهد به توقف پس از خاموش مونتاژ که در آن ما می بینیم او قرار داده و او را لباس و ترک استودیو.

کانل و هلن

پس از کانل و ماریان شکستن تابستان او تصمیم می گیرد به حرکت به صفحه اصلی کانل شروع یک رابطه جدی با یک دانشجوی پزشکی به نام هلن. به نظر می رسد آنها خیلی خوب با هم و او همچنان از حضور در کانل زندگی و ایمیل به ماریان در حالی که او در سوئد. نقطه شکستن در رابطه با هلن در هر دو رمان و نشان می دهد که راب مراسم تشییع جنازه در Carricklea. در هر دو مورد هلن احساس ناراحت کننده در مراسم تشییع جنازه خدمات deriding کانل برای معرفی او به دوستان خود و او را متهم به اقدام عجیبی در اطراف ماریان.

در این کتاب وجود دارد فقط یک خط ساده برای پایان دادن به آن: “دو هفته بعد از آن بود بیش از آنها را شکست.” اما در نمایش ما دیدن این فروپاشی نزدیک. کانل به وضوح عزادار شده است و برخورد با افسردگی عمیق پس از مراسم تشییع جنازه. در این صحنه او را gloomily گذاشته در بستر خود به عنوان هلن قطره قطره اذعان می کند که او نمی داند که اگر رابطه خود را به طور کامل کار می کرد اما که “این همه” بود تشدید مشکلات خود را. کانل به سختی musters هر احساس یا حرکت او به عنوان dejectedly معذرت خواهی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>