چگونه امضای کوکتل در پاریس’ مبارزه با نوار نام خود را

زمانی که در فرانسه صبح شروع با یک café au کرم شب ممکن است نزدیک با کنیاک یا شکلات لیکور و وجود دارد مقدار زیادی از نوشیدنی چشم انداز در طول راه: طراوت ناهار citron pressé یک Pastis یا Kir سلطنتی در اواخر بعد از ظهر یا شب کوکتل ساخته شده با مواد تشکیل دهنده مانند آب سیب خشک Grand Marnier یا Lillet.

در “نوشیدن فرانسوی” این شوخ جامع از فرانسه فرهنگ آشامیدنی نیویورک تایمز پرفروشترین نویسنده David Lebovitz خدمت می کند تا 160 دستور العمل های ناب کافه مورد علاقه های شما کلاسیک و معاصر apértifs و کوکتل و در خانه لیکور و تزریق. هر دستور غذا همراه است Lebovitz را دقیق و مشاهدات در مورد زندگی در فرانسه و همچنین عکس های گرفته شده در پاریس و فراتر از آن.

تبلیغات:

از آنجا که فرانسه نمی تواند تصور کنید که نوشیدن بدون, مواد غذایی, David شامل ترد تنقلات خوش مزه برای لذت بردن از در کنار. گرم قشنگ gougères به خوبی با Pineau des Charentesor Kir; Za’atar Martinis طعم حتی بهتر با زیتون گرم شده با روغن زیتون مزه پرتقال و سبزی و ادویه لعاب مهره و چوب شور مخلوط با این نسخهها کار همه چیز را از RinQuinQuin Rickeys به Americanos.

***

مبارزه ممکن است به نظر می رسد مانند یک نام غیر معمول برای یک بار در پاریس. مارگوت Lecarpentier انتخاب نام برای او نوار کوکتل در بلویل چون مجاور به Quartierdu مبارزه با. این منطقه نام خود را به دلیل یک بار وجود دارد یک عرصه وجود دارد که در آن وحشی دعوا بین حیوانات از جمله گرگ ، خرس ، گراز و گاو قرار گرفت و از اواخر دهه 1700 تا اواسط قرن آینده زمانی که وحشیانه عمل ممنوع اعلام شد. مارگوت به من گفت این بود همچنین اشاره ای به جنگ او تا به حال با چندین بانک ها قبل از او متقاعد شده یک به یک از سی سال یک وام کسب و کار برای باز کردن نوار.

تبلیغات:

من خوشحالم که او موفق شد چرا که مبارزه با یکی از مورد علاقه من hangouts در این شهرستان است. آن unintimidating tablelike نوار باعث می شود شما احساس به عنوان اگر شما در حال خدمت توسط یک دوست در یک مهمانی شام. و کسی که باعث بزرگ کوکتل است. مارگوت تشبیه او عهد بوق سبک برای ناهار خوری و پس از او از نورماندی که در آن مردم به خوردن تمام آن را حس می کند کامل به من.

این امضا کوکتل از مبارزه می شود نام خود را از چهار مواد تشکیل دهنده است که با شروع “S”: گلی که می افزاید: مرزه توجه داشته باشید; تک مالت اسکاچ برای smokiness; شربت ساده برای لمس شیرینی و gentian مبتنی بر Salers یا Suze برای تحریک جوانه های چشایی شما. مارگوت دوست دارد به استفاده از Laphroaig اسکاچ اگر چه یکی دیگر از peated اسکاچ تک مالت یا مخلوط به کار می کنند. – دیوید

***

تبلیغات:

دستور العمل: Quatresse

باعث می شود 1 کوکتل

مواد لازم:

  • 2 متوسط برگ مریم گلی تازه به علاوه اضافی برای چاشنی زدن
  • 2 اونس (60 میلی لیتر) Salers یا Suze
  • 1 اونس (30 میلی لیتر) آب لیمو تازه فشرده
  • اندکی 1⁄2 اونس (10ml) شربت ساده
  • اندکی 1⁄2 قاشق چای خوری peated Scotch whisky

دستورالعمل:

اشک دو برگ مریم گلی را به دو یا سه قطعه هر کدام قرار داده و آنها را در شاکر کوکتل. اضافه کردن Salers, آب لیمو, شربت ساده و اسکاچ را شاکر. پر کردن با یخ و تکان دهید تا به خوبی سرد.

تبلیغات:

باز شاکر و فشار را در یک لیوان سرد و یا سنگ و شیشه. پر کردن لیوان را با یخ شکوه آن را با یخ تراشیده اگر در دسترس است. چاشنی زدن با چند برگ مریم گلی.

مانند این دستور غذا را به عنوان آنجا که ما انجام دهید ؟ اینجا را کلیک کنید برای خرید یک کپی از “نوشیدن فرانسوی: یاد کوکتل Apéritifs و کافه سنت فرانسه با 160 دستور العمل است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>