A giant "Welcome to Facebook" sign is seen at the company's headquarters.

این ابزار جدید به شما اجازه دیدن آنچه که خرده فروشان پرداخت, برنامه های, سایت های خبری و دیگر خدمات آنلاین شده اند به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد شما.

عکس از جاش peter bradley/خبرگزاری گتی ایماژ

“پاک کردن تاریخچه” را فشار دهید که Facebook وعده داده است برای نزدیک به دو سال است در اینجا در نهایت. در اینجا که در آن شما می توانید آن را فشار دهید. اما اصلا فرض آن را تغییر زیادی در مورد چگونه Facebook با استفاده از داده های خود را به کمک قدرت کسب و کار خود را.

در روز سه شنبه, Facebook نورد کردن آنچه در آن است در حال حاضر تلفن خود را “خارج Facebook فعالیت” ابزار اجازه می دهد کاربران در سراسر جهان برای کنترل و چگونگی برنامه های شخص ثالث و وب سایت انتقال داده ها به پلت فرم. این به این معنی است که شما می توانید ببینید چه فروشان, پرداخت, برنامه های, سایت های خبری و دیگر خدمات آنلاین شده اند به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد شما با Facebook برای تبلیغ هدف قرار دادن اهداف و همچنین پاک کردن داده های کاربر است که پلت فرم انباشته شده از طریق این اشخاص ثالث. متوجه شدم که 977 برنامه های کاربردی و وب سایت ها به اشتراک گذاشته بود من از جمله فعاليت Venmo Hulu و—بله—تخته سنگ.

Facebook آمده است در زیر آتش در گذشته برای hoovering تا حساس کاربر اطلاعات از نرم افزار به صورت حلقه doorbells قاعدگی و ردیابی است. این ویژگی جدید نیست که در عمل اما باید امیدوارم به هر کسی که طول می کشد زمان برای استفاده از آن یک درک بهتر از نحوه خدمات دیجیتالی مبادله داده های خود را. “خاموش-Facebook فعالیت علائم سطح جدیدی از شفافیت و کنترل” مارک زوکربرگ مدیر عامل نوشت در یک پست وبلاگ. “ما در حال کار بر روی این در حالی که از آنجا که ما تا به حال به بازسازی برخی از سیستم های ما برای ساخت این ممکن است.” سال گذشته ” مارک زاکربرگ گفت که معرفی چنین ویژگی به احتمال زیاد آسیب Facebook را بسیار سودآور آگهی, کسب و کار پس از آن می تواند محدود چگونه Facebook اهداف مخرب.

Facebook در ابتدا اعلام کرد “خاموش-Facebook فعالیت” در یک کنفرانس توسعه در سال 2018 در پاسخ به کمبریج Analytica رسوایی و نورد یک نسخه بتا از ابزار به کاربران در کره جنوبی و اسپانیا و ایرلند یک سال بعد. Facebook تا به حال در اصل به نام از ویژگی های “پاک کردن تاریخچه” اما این شرکت نگران است که کاربران به اشتباه فکر می کنم که آنها در از بین بردن محتوا که آنها می خواهم ارسال شده به صفحات خود را. یک قاضی در تگزاس به طور موقت مسدود شده این شرکت از راه اندازی کنترل در ایالات متحده در ماه اوت بیش از نگرانی های است که آنها اجازه می دهد یک اتهام جنسی کاسب برای پاک کردن شواهد و مدارک.

شما می توانید پیدا کردن کنترل در Facebook نرم افزار و یا وب سایت با رفتن به منوی تنظیمات. از آنجا, شما در پایین حرکت به این بخش با عنوان “Your Facebook اطلاعات” و انتخاب گزینه “Off-Facebook فعالیت” که شما را به یک صفحه که در آن شما می توانید برنامه ها و وب سایت هایی که شده است خود را به اشتراک گذاری اطلاعات و حذف تاریخ و مجموعه ای از محدودیت در مورد چگونگی این اشتراک گذاری داده ها رخ می دهد در آینده است. وجود دارد یک “پاک کردن تاریخچه” را فشار دهید در بالای صفحه است که پاک کردن تمام کردن-Facebook اطلاعات ارائه شده و شما میتوانید با کلیک بر روی هر برنامه و یا وب سایت در لیست برای دیدن چقدر اطلاعات آنها به اشتراک گذاشته ام و آنها را از انجام این کار است.

اگر شما را انتخاب کنید به حذف تمام اطلاعات به اشتراک گذاشته و منع آن به اشخاص ثالث از ارائه Facebook با اطلاعات را به حساب کاربری شما هنوز هم دیدن تبلیغات بر روی پلت فرم, اما آنها خواهید بود کمتر مربوط به منافع خود—و به همان نسبت بسیار کمتر وحشت زده است. (اگر شما تعجب که چرا آخرین زمان شما برای جستجو بلندر و سپس آن را نشان داد تا خود را در Facebook اخبار تغذیه, این است که چرا.) Facebook تشبیه این به پاکسازی کوکی ها و سابقه از یک مرورگر. توجه داشته باشید هر چند که Facebook هنوز هم می تواند با هدف قرار دادن تبلیغات شما با استفاده از داده های دیگر مانند اطلاعات تماس هر چند شما می توانید این تا حد معینی با “تبلیغات بر اساس داده ها از همکاران” تنظیم در آگهی کنترل.

“خاموش-Facebook فعالیت” ابزار هنوز هم از لحاظ فنی اجازه می دهد پلت فرم برای جمع آوری اطلاعات از اشخاص ثالث, اما اگر شما مجموعه خود را کنترل و به دقیقترین تنظیمات که اطلاعات دیگر مرتبط با حساب کاربری خود. و آنها فقط می تواند حذف اطلاعات که Facebook فروشگاه—شما باید برای رفتن به طور مستقیم به کسانی که به اشخاص ثالث اگر شما آنها را می خواهید به خلاص شدن از شر اطلاعات آنها جمع آوری شده شما در وهله اول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی