چگونه می توان بهتر از قهوه در خانه به سادگی و بدون دنده های گران قیمت

بنابراین شما می خواهید برای ایجاد یک بهتر فنجان قهوه در خانه. این که آیا آن را دلیل این که شما صرف پول بیش از حد روزانه lattes و یا شما می خواهم به سادگی می خواهم به قادر به از نو خلق خود را به قهوه خانه مورد علاقه های شما بدون تغییر از لباس خواب خود را وجود دارد مقدار زیادی از راه های ساده و بیشتر درگیر — که به شما اجازه شما واقعا خود را در قهوه خانه بازی.

سالن صحبت با رن بی باک, کمک رسانی و پشتیبانی از مشتری هماهنگ کننده در Batdorf & Bronson سرخ (و در خانه علاقه مندان قهوه) برای راهنمایی برای مبتدیان.

تبلیغات:

تا خود را در قهوه خانه با بازی های مختلف — شاید بهتر — لوبیا

این واقعا یک پیشنهاد ساده اما یکی که من قطعا نیاز به در نظر گرفتن, به ویژه هنگامی که من برای اولین بار شروع به کار از خانه. زمانی که من مشغول به کار در یک فیزیکی اتاق خبر بخشی از برنامه روزانه من شامل نوردی دو بلوک از دفتر به کافی شاپ به یک تکان خوردن کافئین قبل از صبح جلسات. تنها زمانی که من فکر کردم در مورد داشتن “قهوه خوب” در خانه بود که من تا به حال شرکت اقامت یک شبه و حتی پس از آن من شد بیشتر احتمال دارد به ما نشان می دهد یک فنجان گرفتن در حالی که ما بودند.

اما زمانی که من شروع به کار از راه دور, آن زمان به صورت یک روال جدید که شامل منابع بهتر لوبیا.

تبلیغات:

بی باک, توصیه تلاش یک کمی از همه چیز را برای پیدا کردن آنچه شما می خواهم. نه هر نوع قهوه است برای رفتن به آنچه شما می خواهید از خواب بیدار به اما تنوع سرگرم کننده است.

“آن را مانند یک ارزان تور جهانی” او گفت:. “شما می توانید تصمیم بگیرید که شما می خواهید امتحان کنید چیزی از پاپوآ گینه نو, گواتمالا یا اتیوپی — تنها چیزی است که شما به طور معمول نمی خرید.”

سعی کنید یک دم تکنیک

تبلیغات:

“امکان استفاده از برخی از اوقات فراغت شما رو در حال حاضر و سعی کنید که روش دم که شما در میانهی شب قبل از” بی باک گفت.

برای مثال اگر شما بخشی از Keurig جمعیت شاید به مطبوعات فرانسه امتحان کنید.

وجود دارد بسیاری از مزایای به مطبوعات فرانسه به روش. در یک بافت یا mouthfeel از قهوه خود را در واقع می تواند متفاوت — مخمل و بیشتر مجلل — از آنجا که روغن از قهوه حفظ می شوند در فرایند brewing. بیشتر به طور گسترده مطبوعات فرانسه فوق العاده است برای آزمایش چون واقعا قرار می دهد فرد مسئول از محصول نهایی به جای آن از یک دستگاه. شما می تواند متفاوت باشد مقدار زمانی که قهوه در حال غرق نوع و اندازه زمینه استفاده می شود و درجه حرارت آب.

تبلیغات:

آزمایش با آن متغیر هستند یک راه عالی برای دریافت جدید خود را با لوبیا ،

تقلید شاپ مورد علاقه خود را می نوشد با moka pot

بسیاری از ما لازم نیست که یک دستگاه اسپرسو در خانه (و اگر شما, شما احتمالا لازم نیست این راهنمای برای ساخت بهتر قهوه). اما پس از اسپرسو است که یک جزء کلیدی ترین قهوه خانه مورد علاقه های شما — lattes cappuccinos cortados — شما ممکن است به خودتان پیدا کنید یک کمی گیر در تلاش برای از نو خلق کردن روزانه خود را بدون یک راه برای دم کردن پایه.

تبلیغات:

این جایی است که خداوند متعال moka pot در می آید. یک مکا گلدان اجاق گاز-top یا برقی قهوه ساز که قهوه داشتنی با عبور آب جوش تحت فشار با بخار از طریق قهوه. بی باک است جزئی به Bialetti نام تجاری.

“بسیاری از مردم مایل به تماس با یک Bialetti یک stovetop دستگاه اسپرسو” بی باک گفت. “من می خواهم آن را یک stovetop خوشمزه-قهوه قوی دستگاه. من می گویم این به این دلیل اسپرسو است که شما در کافی شاپ محله شما ساخته شده است با یک پمپ است که پمپاژ آب در نه میله — که یک واحد فشار در 135 پوند در هر اینچ مربع از آب — طریق خود را محکم بسته بندی شده یا کوبیده خواهد شد ریز-اسپرسو زمین در portafilter جزء از دستگاه اسپرسو است که دارای زمینی لوبیا.”

خود را stovetop مجموعه کاملا نمی تواند انجام این کار, اما خود را moka pot می تواند قابل قبول در خانه جایگزین به خصوص اگر شما سخت کار کردن دانه های خود را فقط کمی بهتری از شما می خواهم برای قهوه. (بی باک توصیه می کند “شاید شش در حالت عادی 1 تا 11 خرد کردن در مقیاس”; عمل خرد کردن یا اسیاب 8 استاندارد است به صورت منظم قهوه.)

تبلیغات:

هنگامی که شما که قصد گرفتن یک ماهی تابه کوچک یک ماهوت پاک کن زدن و شیر خود را از انتخاب. خود را به نور بجوش و خروش آمدن. اجازه ندهید که آن را بجوشانید. شلاق تا پر از کف.

سپس به سادگی در ترکیب با قهوه خود را بر اساس مورد نظر خود را نسبت به اسپرسو. برای مرجع اسپرسو گرایش به 1 قسمت اسپرسو به 3 بخش ،

دم فوق العاده قوی قهوه برای قهوه سرد نوشیدنی (و خود را با شتاب سینی مکعب یخ)

یک اشتباه بزرگ است که بسیاری از مردم هنگامی که برای اولین بار ساخت قهوه سرد در خانه است و آن را بیش از حد ضعیف است. به یاد داشته باشید, یخ, آب, قهوه پایین. بی باک, توصیه دم کردن قهوه خود را کمی قوی تر از شما به طور معمول می خواهم اگر شما بودند برای رفتن به نوشیدن آن را از قابلمه — شاید استفاده از آن مطبوعات فرانسه به او توصیه می شود? — و اجازه آن را به دمای اتاق قبل از چسباندن آن را در یخچال و در ظروف محفوظ از هوا.

تبلیغات:

یکی دیگر از گزینه: بستنی قهوه با قهوه و تکه های یخ.

به سادگی اضافه کردن برخی از دمای اتاق قهوه به سینی مکعب یخ. شما می توانید اضافه کردن این به خود سرد قهوه بدون هیچ گونه نگرانی در مورد رقیق کردن عطر و طعم. آنها همچنین مفید برای ساخت خانه Frappucino بد گویی کردن آف.

“من می دانم که زمانی که من برای اولین بار شروع به آزمایش با این نوع از نوشیدنی ها در خانه من قرار داده و شیر قهوه و یخ را در مخلوط کن ریخته و به ناچار در آن زمان من آن را به قوام من می خواستم من قهوه می خواهد راه بیش از حد آبیاری” بی باک گفت. “بنابراین مهم این است که برای قرار دادن شیر در مخلوط کن شاید برخی از شیرین کننده مانند شکر خام و یا یک سرنگ از عسل که رفتن و سپس شروع به اضافه کردن خود را قهوه سرد مکعب تا زمانی که شما رسیدن به قوام مورد نظر.”

توجه داشته باشید از کوکتل جهان

تبلیغات:

شاید آن را فقط دوستان من’ قرنطینه فعالیت انتخاب اما من دیده ام بسیاری از Facebook و توییتر پست ها به اثر: “من یک گاری تک اسبه نارگیل رم عمرو دو sprigs از پژمردگی رزماری یک پاینت از تمشک و پر ادویه کابینه. باید چه کار کنم؟” و من آن را دریافت کنید.

امکانات ذاتی به کوکتل به نظر می رسد بی حد و حصر و ترکیبی از قطعات آنها — ارواح, آب پرتقال, میوه, ساده, شربت, گیاهان و ادویه جات ترشی جات — تقریبا بی پایان هستند. خواهد تمام تولیدات خود را به خانه اجرا می شود ؟ Nah اما این که بخشی از سرگرم کننده در آزمایش.

و با توجه به بی باک, بیشتر مردم باید رویکرد قهوه-نوشیدنی های مبتنی بر در راه همان است. بازی با یا تا یادداشت های خود را قهوه های زیادی را در راه شما خواهد ساخت کوکتل یا mocktail در اطراف طعم دهنده های طبیعی از یک روح یا آب میوه.

شروع ساده است: شما احتمالا در حال حاضر به حال یک نوشیدنی قهوه پاشیده با دارچین یا مخلوط با پودر کاکائو. سعی کنید میخک بعدی; متمایز آن گرما و اندکی سخت گیری است یک همسر ایده آل برای یک فنجان قهوه است.

تبلیغات:

پس شاید سرقت از جهان کوکتل و سعی کنید یک خط تیره و یا دو انگستورا bitters بعدی. من می دانم آن را برای تلفن های موبایل عجیب و غریب — من فکر کردم تا بیش از حد زمانی که سالن ارین کین به من این نکته اما چاشنی طعم bitters که تکیه به شدت نسبت به گل میخک و دارچین, یادداشت آن را به یک برنده است.

و از آنجا به عنوان بی باک گفت: آن را به فصل سرد نوشیدنی های قهوه, دریافت خلاق با مبهم گیاهان و میوه.

اضافه کردن نعناع تازه برای خود قهوه سرد با شیر نارگیل و فقط یک لمس از شیرین کننده فورا یو پی اس طراوت کیفیت از نوشیدنی. میوه های یخ زده در قهوه سرد — یا به عنوان ice cube جایگزین و یا مخلوط در — می تواند یک راه سرگرم کننده برای اضافه کردن ابعاد به نوشیدنی خود را. تمشک یا زغال اخته موازی یک دم به شیرینی در حالی که بیشتر میوه های گرمسیری مانند انبه و آناناس برجسته اسیدیته آن بدون گسسته. با همان اسانس از پوست مرکبات که شما می توانید اضافه کردن به نوشیدنی خود را با چرخاندن پوست خود را بیش از شیشه ای (و حتی مالش پوست در لبه برای عطر و طعم فوق العاده).

صحبت از اسیدیته بی باک می گوید: ما نباید ترس به بازی است که تا.

“در امریکا مردم فکر می کنم اسیدیته در قهوه خود را است یک چیز بد” بی باک گفت. “اما من ترجیح می دهم به آن فکر می کنم به عنوان سه برابر کردن نت در موسیقی وتر. بخشی از یک قهوه خوب سفر است که اجازه می دهد خود را روانی آزادی به گسترش دیافراگم لنز خود را افزایش دهد و طعم خود را شما خودتان بگویید شما لذت خواهند برد.”

یکی از راه های شما می توانید انجام دهید این است که بدیهی است که بیشتر قهوه می نوشند. یادداشت در مورد آنچه شما می خواهم و نمی خواهم (وجود دارد برخی از نوت بوک بسیار خوب به معنای کمک به شما در پیگیری این). هنگامی که شما انجام این کار, آن را مفید به برخی از زمینه و اصطلاحات برای کمک به شما قرار دادن کلمات خود را به اکتشافات; بی باک توصیه می کند کتاب “قوانین جدید قهوه: یک و مدرن راهنمای برای همه” توسط Sprudge بنیانگذاران اردن Michelman و Zachary کارلسن به عنوان یک جای خوب برای شروع است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>