چگونه به repurpose کلم و ساقه و پوست پیاز و دیگر باطل به خانه پخت و پز superstars

برخی از کلید برای بالا بردن خانه خود را پخت و پز احتمالا نشسته خود را در سطل آشغال سمت راست در حال حاضر. بسیاری از قطعات از مواد غذایی است که ما بازی شیر یا خط — تکه های سبزی مرکبات پوست و گذشته-انواع توت ها رسیده — می توان repurposed با کمی تلاش به مواد تشکیل دهنده است که به وعده های غذایی خود را به سطح دیگری.

این کاهش در ضایعات مواد غذایی را نگه می دارد وعده غذایی هزینه های پایین و باز می شود تا امکان منحصر به فرد ظروف بدون در حال اجرا به فروشگاه های مواد غذایی به صورت تخصصی تشکیل دهنده. در اینجا پنج پیشنهاد:

تبلیغات:

باید مانده کلم پیچ دنده? را در پستو.

رزرو دنده ها — وودی بنیادی بخشی از یک دسته کلم پیچ وجود دارد باید حدود 1 و نیم یا 2 فنجان. آنها را با یک چوپ و در یک پردازنده مواد غذایی. محل ¼ فنجان پوسته پسته بر روی یک ورق پان و به آرامی نان تست را در فر قرار دهید تا به آرامی browned 5 تا 7 دقیقه در 250 درجه می باشد. اضافه کردن پسته ⅓ فنجان پارمسان رنده شده و 2 حبه سیر به پردازنده مواد غذایی و پالس تا زمانی که یک خمیر ضخیم اشکال. آگهیd ⅓ فنجان روغن زیتون به پردازنده و ادامه پردازش تا صاف.

حذف گوشت از پردازنده اضافه کردن به یک کاسه بزرگ و فصل را با نمک و فلفل را به طعم و مزه. پایان با ½ قاشق چای خوری رنده شده لیمو (یا حفظ پوست لیمو! چک کردن دستور زیر).

تبلیغات:

این پستو می توان به کت پاستا یا سبزیجات پخته به عنوان یک سس به زنده شدن تا پخته شده و لوبیا و یا به عنوان یک ساندویچ نمک و فلفل (کبابی با پنیر پرولون فلفل قرمز بو داده و پستو? بله لطفا!)

پیاز و موسیر پوست ؟ اضافه کردن آنها را به انبار.

در حالی که آن را آسان به فکر می کنم مانند پوست پیاز و موسیر به عنوان اتفاقی بسته بندی آنها ارائه می کنند واقعا رنگ زیبا و عطر و طعم ظریف به سهام سبزی است که واقعا راه نهایی برای استفاده از تکه های سبزی. مهم این است که مثل تمام سبزیجات بیت تا browned قبل از اضافه کردن به سهام گلدان.

تبلیغات:

فر قبلا گرم تا 300 درجه است. اضافه کردن دو فنجان مانده سبزیجات — قارچ ساقه هویج و تره فرنگی به پایان می رسد, رازیانه, لامپ, لوبیا سبز, راهنمایی, ذرت cobs زمستان, کدو, پوست و هر پژمردگی گیاهان مانند جعفری یا گشنیز, همه گزینه های زیادی — به یک ورق تابه. اضافه کردن 1 نازک-قطعه قطعه پوست پیاز یا 5 نازک-قطعه قطعه پوست موسیر و 4 پوست سیر را به تابه و نم نم باران همه چیز را با روغن زیتون. سخاوتمندانه نمک و فلفل.

پخت سبزیجات به مدت 60 تا 70 دقیقه کوه در می رم در نیمه راه از طریق.

تبلیغات:

انتقال سبزیجات را به قابلمه سهام و پوشش آن را با 12 فنجان آب است. اضافه کردن 1 قاشق چای خوری فلفل سیاه و سفید و 2 برگ سرخ مایل به قرمز. آوردن سهام به جوش و سپس آن را کاهش دهد و بجوش و خروش آمدن برای 80 دقیقه تکان دهنده گاهی اوقات تا زمانی که سهام به نصف کاهش می یابد.

اجازه دهید سوپ سرد و سپس فشار اپیدمیولوژیک جامدات.

شما انواع توت ها گران است ؟ تبدیل آنها را به کوکتل درختچه.

تبلیغات:

شما می دانید که بسته از انواع توت ها است که نشسته است در پشت یخچال و فریزر خود را; آنها نه فاسد هر وسیله, اما آنها کمی گذشته نخست خود را? جریان های مورد علاقه من استفاده از برای کسانی است که ساخت درختچه. یک درختچه است که در اصل یک نوشیدن سرکه است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اضافه کردن یک کمی چروک برای کوکتل و یا غیر الکلی نوشیدنی مخلوط.

را 1 پاینت (2 فنجان) از مخلوط انواع توت ها, 1 ½ فنجان سرکه سیب و ¼ فنجان شکر سفید به جوش در یک قابلمه متوسط. به سرعت حذف از گرما و اجازه دهید مخلوط به تند برای حداقل 30 دقیقه. فشار مخلوط را در یک ظرف شیشه ای یا دیگر ظروف محفوظ از هوا و خنک تا سرد است.

در حال حاضر آن را کوکتل زمان: اضافه کردن 2 قاشق غذا خوری از مخلوط توت درختچه 3 اونس از جین 2 اونس از تازه (یا بطری) آب آهک و یک چند خط تیره از انگستورا bitters به یک لیوان پر از یخ. پایان کردن با پور از باشگاه نوشابه.

تبلیغات:

برای غیر الکلی نسخه به سادگی حذف جین و جایگزین نوشابه باشگاه.

فوق العاده لیمو پوست ؟ آنها را حفظ کند.

لیمو پوست MVP عنصر در آشپزخانه من (و بار) از آنجا که آنها بسیار متنوع است و یکی از راه های مورد علاقه من برای نگه داشتن اونا در اطراف است که برای حفظ آنها.

نگاهی به “پوسته” از 5 صرف لیمو و حذف پوست مراقبت برای بریدن و دور از هر گونه باقی مانده گوشت و یا مغز. اضافه کردن 1 اینچ لایه ای از نمک را به یک ظرف شیشه ای با شکوه آن را با پوست یک لیمو; متناوب بین نمک و لیمو تا تمام لایه برداری پوشانده شده است. مهر و موم محکم و فروشگاه است که شیشه را در جای خنک و تاریک برای حدود شش هفته است.

تبلیغات:

در این نقطه, شما, لیمو, لایه برداری آماده برای استفاده است. گوشت چرخ کرده و آنها را و نم نم لبریز از پاستا نخود فرنگی و آووکادو توست. آنها همچنین علاوه بر فوق العاده برای سس سالاد و نرخهای مانند labneh.

کردم گیاه ساقه و زیتون چاله? بالا بردن خود را در روغن زیتون.

در شربت خانه من من دو نوع روغن زیتون است. وجود دارد من ریخت و پاش بطری — شما می دانید که احساس کردم کمی ناراحت کننده و توزیع من کارت اعتباری بیش از — و “مه” ، من احساسات در مورد ریخت و پاش ، من با استفاده از آن کمرویی به پایان کردن وعده های غذایی و یا زمانی که من می خواهم چیزی منحط به شیب ترد قرص نان در.

من “مه” بطری مقرون به صرفه است و می شود کار انجام می شود; آن را برای پوشش و sauteing و مخلوط کردن.

تبلیغات:

اما من به تازگی دریافتند که گیاه ساقه و زیتون چاله — به طور بالقوه دو مورد از “مه” مواد تشکیل دهنده از همه می تواند کمک به بالا بردن پایه بطری روغن را در یک زیبا ستارگان یک به اضافه کردن برخی از ظریف spiciness و شیرینی. به سادگی با اضافه کردن چند زیتون چاله ها و ساقه گیاهان مانند رزماری و آویشن و جعفری را به یک ظرف شیشه ای پر شده با روغن زیتون (این باعث کاهش عمر مفید خود را بنابراین شما می خواهید تنها به اضافه کردن روغن را تا آنجا که شما می خواهید استفاده کنید در یک بازه زمانی دو هفته) و اجازه می دهد آن را به دم به مدت حداقل چهار ساعت است. فشار مخلوط, از بین بردن ساقه ها و چاله ها و بازگشت نفت به شیشه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>