چگونه شما می توانید خود را نگه دارید و هنوز هم کسانی $600 مزایای بیکاری


Pedestrians walk past the Los Angeles Times office building in downtown Los Angeles, California on July 16, 2018. - The newspaper is preparing a legal fight after a federal judge ordered it to remove portions of an already published story, alarming First Amendment advocates with the decision. (Photo by Frederic J. BROWN / AFP) (Photo credit should read FREDERIC J. BROWN/AFP via Getty Images)

روزنامه خوب کار سیاست نوآوران.

فردریک J. BROWN/گتی ایماژ

جمعه گذشته لس آنجلس تایمز و آن newsroom اتحادیه اعلام کردند که به توافق رسیده اند برای جلوگیری از اخراج در این مقاله که مانند دیگر رسانه ها شده است walloped مالی سقوط تبلیغات در طول coronavirus بحران است. توافق دور در ضعیف به اطلاع عموم کمی استفاده می شود و به طور بالقوه برنامه قدرتمند وجود دارد که در کالیفرنیا و بسیاری از کشورهای دیگر: کار های.

در زیر برنامه ای که تنظیم کننده دولت هنوز هم نیاز به برکت دهد کارکنان خود را برنامه کاهش به چهار روز در هفته و قبول 20 درصد کاهش پرداخت تا مرداد. اما به عنوان یک نتیجه, آنها تبدیل خواهد شد واجد شرایط برای جمع آوری برخی از دولت خود مزایای بیکاری نیز 600 دلار در هفته فدرال بیکاری booster که کنگره ایجاد شده به عنوان بخشی از مراقبت های عمل اقتصادی امداد لایحه آن را تصویب کردند.

اگر این طرح تصویب شده است لس آنجلس تایمز را نجات دهد یک معامله خوب از پول—معادل furloughing یک پنجم آن صنفی کارکنان. اما از آنجا که آنها را جمع آوری مزایای بیکاری در حالی که کار چند بار روزنامه نگاران را در واقع باید به قربانی کردن هر گونه درآمد. در واقع, بسیاری از, اگر نه بیشتر از آنها ایستاده به طور موقت افزایش دهد.

آن را وسوسه انگیز و مقرون به صرفه نادر بالقوه برنده-برنده برای یک مبارزه شرکت و کارکنان آن در یک لحظه از فاجعه اقتصادی است. شما ممکن است فرض کنیم که بسیاری از کسب و کار خواهد بود عجله به استفاده از همان فرصت را به خصوص با توجه به اینکه گزینه های دیگر مانند همیشه مشکل چک حفاظت از برنامه نبوده جهانی مفید است. اما تا کنون کار های توافق شده است یکی از بستگان نادر در طول این بحران است. با توجه به وزارت کار ایالات متحده با در مارس 11, فقط 62,297 آمریکایی ادعا کرد “کوتاه مدت جبران” مزایای—رسمی نظارتی مدت برای برنامه های کار—در مقایسه با بیش از 16.3 میلیون که تا به حال تایید شده برای عادی بیمه بیکاری.

چرا کسب و کار بیشتر عجله به آغوش کار های? من پیشنهاد می توانید یک بیت از دست اول بینش وجود دارد. برای چند هفته گذشته من مشغول به کار با تخته سنگ را مدیریت نمایندگی از سرمقاله خود اتحادیه به بررسی امکان راه اندازی کار خود ما-برنامه های به اشتراک گذاری و همکاری کمی با لس آنجلس تایمز’ انجمن صنفی راهنمایان به عنوان هر یک از ما سعی در حرکت به مسائل قانونی در کشورهای مختلف. معلوم می شود که حتی اگر شما می دانید در مورد این برنامه های آنها هنوز هم که آسان به راه اندازی در حال حاضر و به نوعی نیاز به یک جهش از ایمان است که دولت را اداره آنها را به درستی. به عنوان مدیر عامل شرکت به تازگی قرار داده و آن را به من در یک لحظه متقابل نا امیدی تمام چیزی که یک نوع درد در الاغ.

اگر شما تا کنون شنیده ام از کار های قبل از آن احتمالا دلیل این که شما به عنوان خوانده شده یکی از مقالات بسیاری در مورد چگونگی آلمان با موفقیت با استفاده از مدل—با اشاره به وجود به عنوان Kurzarbeit—برای صرفه جویی در شغل در طول رکود. ایده اساسی این است که به جای تخمگذاری کردن کارگران آلمانی کسب و کار می تواند آنها را برش را به صورت پاره وقت; در بازگشت دولت را پوشش 60 درصد از دست رفته خود پرداخت (67 درصد اگر کارگر یک کودک). بنابراین به جای از دست دادن شغل خود را در مرسدس بنز گیاه حداکثر و هانس به خوبی به اشتراک گذاری آنها. چارچوب کمک نگه داشتن درب ظرف را در بیکاری پس از رکود بزرگ و در حال استفاده دوباره در حال حاضر وجود دارد که coronavirus است decimating اقتصاد جهانی است.

در اینجا در ایالات متحده 27 ایالت و ناحیه کلمبیا اجرای خود را به اشتراک گذاشته شده کار برنامه با توجه به کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی که در روح شبیه به نسخه آلمانی. کارفرمایان موافق به کاهش ساعت هر نقطه از 10 به 60 درصد بسته به دولت و کارگران دریافت سرشکن به اشتراک گذاری از مزایای بیکاری آنها می شود به عنوان اگر آنها کاملا از کار (بنابراین اگر ساعت خود را در حال کاهش 20 درصد شما 20 درصد خود هفتگی بیکاری پرداخت). کسب و کار می تواند پوشش همه کارگران خود را در توافق و یا فقط برخی از آنها که می افزاید: کمی از انعطاف پذیری. اما به عنوان سخت به عنوان نیروی کار سیاست wonks باید سعی کردم به صحبت کردن با آنها را تا این طرح هرگز واقعا رفته جریان اصلی در آمریکا احتمال دارد چرا که آنها به خوبی ترویج نیاز به یک دسته از کار اداری و—مهمتر—مزایا نیست معمولا فوق العاده سخاوتمندانه.

پس چرا آنها به طور ناگهانی بسیار جذاب? ساده است. در حال حاضر هر کسی که دریافت مزایای از کار-به اشتراک گذاری برنامه نیز به طور خودکار می شود واجد شرایط برای مراقبت عمل کامل 600 دلار در هر هفته فدرال بیکاری بهره مند شوند. آن را کاملا آشکار است که این مورد خواهد بود که این لایحه به تصویب رسید اما وزارت کار روشن آن در تنظیم مقررات راهنمایی در ماه گذشته و تکرار آن در روز دوشنبه است.

که تغییرات ریاضی به طور چشمگیری.

بیایید با استفاده از نیویورک به عنوان مثال از آنجا که در آن من شده است با تمرکز بسیاری از تحقیقات من (تخته سنگ را mothership واقع در بروکلین). قبل از مراقبت در عمل کسی بود که خود را ساعت قطع 20 درصد به عنوان بخشی از کار های توافق شده اند واجد شرایط برای $101 در هر هفته در اکثر (که 20 درصد از دولت حداکثر UI نفع $504). پس از مراقبت عمل می کنند که همان فرد را ببینید اضافی $701 در هر هفته است. این بدان معناست که تقریبا هر کسی با یک حقوق پایه کمتر از $180,000 هر سال می توانید یک افزایش در طول کار-به اشتراک گذاری دوره است.

در اینجا چگونه است که مداد را—پول نمودار اگر شما خواهد شد:

Work sharing math

بر اساس ایالت نیویورک کار می کنند-برنامه های به اشتراک گذاری که در آن ساعت و پایه پرداخت کاهش می یابد 20 درصد است.

اردن Weissmann

اعداد کار بسیار مشابه در کالیفرنیا که دولت حداکثر بیکاری است فقط کمی پایین تر است. لس آنجلس تایمز مردمی به من بگویید که آنها انتظار 98 درصد از چانه زنی واحد نگهداری می شود کل و یا یک دست انداز.

$600 هفتگی مزایای بیکاری که کنگره ایجاد شده تنها به آخرین برنامه ریزی شده از طریق پایان ماه ژوئیه به این معنی که افزایش کار و به اشتراک گذاشتن یک پیشنهاد مدت زمان محدود. اما حتی اگر آن را تنها 10 یا 12 هفته راه حل من فکر می کنم اکثر مردم موافق افزایش می دهد و سه روز تعطیلات آخر هفته بسیار بهتر از اخراج کاهش دستمزد و furloughs. (به عنوان کینگزلی ایمیس گفت: خوب همه چیز بهتر از تند و زننده هستند.) اگر آنها دچار مشکل مالی کسب و کار به هر دلیلی به حداقل در نظر گرفتن ایده.

و هنوز چند به نظر می رسد.

یکی از دلایل این است که کار به اشتراک گذاری برنامه ها بسیار مبهم است. بخش منابع انسانی لزوما نمی دانید که بسیار در مورد آنها. و نه اشتغال وکلا. من فقط در مورد اضافی $600 به بالا-فعال در ماه گذشته با تشکر از یک استاد دانشگاه که در واقع توصیه اعضای کنگره در سیاست بیکاری در صدر مراقبت عمل می کنند. در لس آنجلس تایمز, این یک وضعیت مشابه: خبرنگار مت پیرس کشف ایده در حالی که کار بر روی یک داستان در مورد بیکاری سیستم. (انصراف او از این مقاله و دست یادداشت های خود را به یک همکار هنگامی که او متوجه او خواهد بود بر روی این موضوع در ظرفیت خود به عنوان یک رهبر اتحادیه. من ؟ من به وضوح در تضاد کردن wazoo).

حتی اگر شما در حال آگاه باشید که کار های توافق وجود دارد, تنظیم یکی است که هنوز هم یک چالش است. بدون گرفتن بیش از حد در اعماق علف های هرز مقررات حاکم بر این برنامه ها به سادگی نیست و شفاف در همه جا از آنها طراحی شده بودند در درجه اول با کاهش دستمزد ساعتی کارگران در ذهن و نه حقوق و مزایای کارگران و گرفتن پاسخ به برخی سوال اساسی شده است یک بیت از یک سفر. به شما یک طعم کمی: من آغاز شده توسط زنگ جدید وزارت امور خارجه وزارت کار رسمی کار-به اشتراک گذاری به کمک خط که به من در زمان به یک نوع کارمند به نام Barb که در حالی که مفید که در آن ممکن نبود و دقیقا در یک موقعیت برای پاسخ به hypotheticals که کارفرمایان خود را ممکن است یا نه ممکن است تا به حال فکر. با چند روز کار من در نهایت موفق به گرفتن برخی از عالی رتبه مقامات در گوشی که می تواند طلسم چیزهای بیشتری در طول. است که یک فرایند هزاران نفر از کسب و کار می تواند و یا باید تکرار.

و این فقط یک دولت است. اگر شما برای اجرای کسب و کار با دفاتر در کشورهای مختلف شما می خواهید به درخواست برای یک کار مجزا-های توافق در هر یک حداقل اگر شما می خواهید برای پوشش کارکنان خود را. به صورت تخته سنگ است که به معنای تلاش برای تاخت و تاز در واشنگتن بخش خدمات اشتغال است که تا آنجا که من می توانم بگویم این است که اساسا یک سیاه چاله که از آن اطلاعات نمی تواند فرار. (این بخشی از همین تخته سنگ است که هنوز هم در تلاش برای تصمیم می گیرید که آیا یا نه به دنبال کار به اشتراک بگذارید.)

این هم یک سوال باز چه مدت طول خواهد کشید متحده به تصویب برنامه و شروع به پرداخت مزایای. هیچ کس واقعا نمی داند در حال حاضر. اما با توجه به راه دولت بیکاری دفاتر چیره شده و آن را عادلانه به نگرانی در مورد آن.

متحده باید هر انگیزه ای به این برنامه ها صاف و به راحتی در دسترس است. بر خلاف عادی مزایای بیکاری که از خزانه دولت به مراقبت در عمل ساخته شده کار های مزایای 100 درصد بودجه فدرال. این یک راه برای کانال پول از واشنگتن به محلی کارفرمایان که ممکن است قطع شده است از دیگر فدرال تلاش های نجات مانند همیشه مشکل چک حفاظت از برنامه.

همانطور که برای دیگر کسب و کار ؟ توصیه من بیشتر بدست از دولت تنظیم شده است به اعمال و کار با آنها را به آهن کردن هر ممکن. آن را خوب معامله اگر شما می توانید آن را دریافت کنید و شما می توانید آن را دریافت کنید اگر شما سعی می کنید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>