“من نمی خواهم سینه مرغ”: Alton Brown در آنچه به کوره از دامن استیک به مغز استخوان

Alton Brown همواره چیزی از یک ناهنجاری در مواد غذایی چشم انداز رسانه های. زمانی که او برای اولین بار راه اندازی شد “خوب خورد” در سال 1999 آن را بر خلاف هر گونه دیگر پخت و پز نشان می دهد در شبکه غذایی از راه آن فیلم برداری شده بود — با پیچ خورده, هلندی, زاویه و دوربین های قرار داده شده در داخل یخچال و فریزر و اجاق — به محتوا.

ایستاده و هم بزنید جایگزین شد با مواد غذایی, علوم و punchy درس های تاریخ. در طی 12 سال نشان می دهد آموخت بینندگان از جمله من چگونه به درستی کباب مرغ را اثبات احمق شکلات تراشه کوکی (شناخته شده به عنوان “جویدنی”) و تصمیم می گیرید که ابزارهای آشپزخانه شد و اتلاف پول است. زمانی که قهوه ای آمد در سال 2019 با “خوب می خورد: Reloaded” یک سری اختصاص داده شده به بازنگری و به روز رسانی دستور العمل از اصلی اجرای خود را در چشم انداز احساس فقط به عنوان تازه در یک چشم انداز رسانه های اشباع شده با مواد غذایی محتوا.

تبلیغات:

اما چند ماه پیش قهوه ای شکست فرم دوباره و در پاسخ به ماندن در خانه با توجه به همه گیر راه اندازی “قرنطینه Quitchen” یک unscripted livestream با همسرش الیزابت Ingram.

“و ما معامله می شود وجود ندارد اسکریپت بدون آمادگی و بدون هیچ چیز — فقط به طور کامل ساخته شده در پرواز” قهوه ای توضیح می دهد که در “سالن ایران” مصاحبه فیلم برداری قبل از آخر هفته روز یادبود. “و من فکر کردم” خوب مردم در حال رفتن به نفرت است.’ و مردم آن را از آن متنفرم. بنابراین این نوع از عجیب و غریب برای من چون من از جهانی که در آن همه چیز اسکریپت و برنامه ریزی و دقت قاب.”

تبلیغات:

سازمان دیده بان نیمه اول آلتون براون “سالن ایران” قسمت اینجا و یا خواندن یک Q&A از مکالمه ما زیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اساسی شربت خانه خود را راهنمایی برای کباب فصل و چگونه “قرنطینه Quitchen” تغییر کرده است و چگونه او و اینگرام آنها طبخ با هم.

زیر شده است به آرامی ویرایش شده برای طول و وضوح.

آن را کتمان می گویند که ما در حال زندگی در یک نوع از عجیب و غریب زمان دشوار برای بسیاری از مردم — و از آنجا که مردم در حال تلاش برای پیدا کردن بیت های کوچکی از شادی در هر کجا که آنها می توانند. یک گروه بزرگی از مردم از جمله خود من در بر داشت آن را با تنظیم به “قرنطینه Quitchen” است که وب مجموعه ای است که شما و همسرت الیزابت بوده است فیلمبرداری در آشپزخانه خانه خود را. بحث کمی در مورد چه چیزی الهام بخش شما برای راه اندازی این پروژه با هم ؟

تبلیغات:

به خوبی آن را کامل و تصادف. اولین “قرنطینه Quitchen” اتفاق افتاده است در ابتدا از این که همه برای اولین بار قفل شده است. و یک شب من فکر می کنم الیزابت و من تا به حال شاید تا به حال یک زن و شوهر از کوکتل و ما را به چیزی برای شام. ما تا به حال هیچ ایده چه چیزی. و برای برخی از دلیل من فقط تصمیم “هی اجازه دهید به نوبه خود در یوتیوب و انجام livestream.”

من تا به حال هرگز انجام می شود قبل از. “هیچ کس را تماشا خواهد کرد اما آن را فقط ممکن است سرگرم کننده است.” و بنابراین ما انجام داد. ما آن را روشن کردیم و شام ما. آن را تاریک و تیره رنگ بود و آن را بر روی لپ تاپ پس از آن نگاه واقعا وحشتناک است. و در زمان ما انجام شد و ما تا به حال مثل من نمی دانم شاید از 20 ، 000 نفر در حال مشاهده و یا چیزی. و آن را مانند “چه اتفاقی افتاده اینجا ؟ این واقعا عجیب و غریب است. با سلام آیا شما می خواهید برای شاید انجام این کار؟”

تبلیغات:

و الیزابت در مورد آن فکر چندی است چرا که او هرگز در دوربین قبل از. و او را مانند “آره خوب چرا ما آن را امتحان کنید؟” و من گفتم: “اجازه دهید می گویند ما می خواهیم آن را به یک تاریخ. ما قصد داریم برای انجام این کار به عنوان یک ” زن و شوهر چیزی.’ و ما شب سه شنبه در 7:00 به عنوان یک تاریخ ایستاده.”

پس از آن بود که واقعا برای ما این چند چیز و ما تصمیم گرفتیم شاید ما بازی یک آهنگ در هر هفته. و بنابراین در طول هفته ما به زمان برای تمرین این آهنگ. به طوری که ما زن و شوهر زمان از آنجا که ما در تلاش بودند به درایو نیست و هر یک از دیگر ، بنابراین آن را فقط اتفاق افتاده است.

و ما معامله می شود وجود ندارد اسکریپت بدون آمادگی و بدون هیچ چیز — فقط به طور کامل ساخته شده در پرواز است. و من فکر کردم “خب مردم در حال رفتن به نفرت است.” و مردم آن را از آن متنفرم. بنابراین این نوع از عجیب و غریب برای من چون من از جهانی که در آن همه چیز اسکریپت و برنامه ریزی و دقت قاب.

تبلیغات:

من که قرار بود به درخواست اگر بود که آزادی را برای شما در راه است.

آن را تبدیل شدن به آن است. قطعا آن است. من زنده آشپزی تور نشان می دهد, بنابراین من زنده و من لذت بردن از داشتن به طرح آن چیزهایی بنابراین دقت. اما من نمی دانم که چگونه است که ترجمه به الیزابت و من ایستاده در آشپزخانه ما با یک تلفن. آن همه نوع مرموز. و آن را هنوز هم بر اساس این هفته.

ما هنوز هم درست نمی دانم. ما نگاهی به هر یک از دیگر از آن نوع که “دلقک من احتمالا کشتن شما در صبح” چیز. شما می دانید ؟ “خوب, این است که احتمالا یکی از آخرین از این ما در حال رفتن به انجام.” و پس از آن ما فقط از نوع نگه داشتن در انجام آن است. اما من فکر می کنم که شاید مردم شناسایی و یا مربوط به [حقیقت این است که] ما نمی دانیم که آنچه ما در حال رفتن به طبخ ما فقط پرتاب چیزهای با هم و صحبت کردن در مورد ما هفته و یک زن و شوهر واقعی. که واقعا ما چگونه با یکدیگر است. بنابراین من فکر می کنم مردم به آن است.

تبلیغات:

من می دانم که بسیاری از حرفه ای مواد غذایی که در اطراف مواد غذایی در تمام طول روز و سپس هنگامی که آنها در خانه آنها فقط سفارش بایگانی اطلاعات. آنها نمی خواهید به لمس مواد غذایی و یا هر چیزی که به خاطر آن احساس می کند مانند “کار.” اما در این سری شما در حال پخت و پز در کنار هم. شما هر دو بسیار درگیر است. من کنجکاو در صورتی که آینه چه تجربیات خود را در پخت و پز به عنوان یک زن و شوهر نگاه قبل از همه گیر?

این است که واقعا جالب است. و آن را به یک چشم بازکن برای من چون من متوجه شدم حدود چهار هفته در الیزابت بود و همه این مسائل و در آن بود: “این مسائل واقعا خوب است.” او نمی نوشتن هر چیزی, بنابراین ما نمی توانیم به کسی دستور, اما من دوست دارم “Holy crap, شما می توانید طبخ.” و من گفتم: “خوب چرا من می دانید که؟”

خوب به این دلیل است که من نمی دانم که دلیل است که من هرگز به او اجازه دهید. گفتم: “من آلتون براون. من در آشپزخانه است. البته من قصد دارم به انجام پخت و پز.” اما حقیقت این است که من در حال حرکت تند و سریع واقعی و نوع نگه داشتن او تحت فشار قرار دادند. و بنابراین هیچ که را منعکس نمی کند ما واقعیت اما آن را برای رفتن به این واقعیت جدید چون ما در واقع یاد گرفته — من آموخته اند که چگونه برای به اشتراک گذاشتن فضا و درک شخص دیگری جوانه های چشایی. او فوق العاده طبخ و او را بسیار متفاوت طبخ از این راه است که من آشپز. او را به طور کامل شهود و من تمام من نمی دانم که. اما از آن شده است یک افشاگری واقعی برای من است.

ما در واقع در حال حاضر یک زن و شوهر از زندگی که در آن قبل از اینکه من واقعا زد نشان می دهد.

تبلیغات:

او یک روز پس از آن شگفتی من که او تا به حال شده است در دوربین قبل از این. و من دیدم کسی توصیف “قرنطینه Quitchen” به عنوان یک هرج و مرج “خوب می خورد” و یا یک unhinged “خوب می خورد” که من فکر می کنم مناسب است در برخی نقاط . . .

اما نگه داشتن در ذهن است که در “خوب می خورد” من در کنترل همه چیز است. و حتی اسکریپت قطعات با افراد دیگر در دوربین و بازیگران و فلان چیز من عروسک خیمه شب بازی-تسلط بر تمام چیزهای که. من نمی توانم خود را کنترل. و حقیقت این است که او تبدیل به یک کار طبیعی است. منظورم این است که او زمان و او می داند که چگونه به لیوان به دوربین. او می داند که به دنبال زمانی که به دور نگاه کنید. و من حدس می زنم که فقط متصلند به او چرا که او نه آن انجام می شود.

بنابراین برای اولین بار من در یک دسته کوچک موسیقی جاز. من در یک محیط گروه که من استفاده می شود به, اما آن را به بسیاری از سرگرم کننده است. اگر چه گاهی اوقات من فراموش چیزهایی که شاش کردن بعد. آن را مانند من انجام کاری در طول نشان می دهد و پس از آن شب که من در رختخواب و او را مانند “بنابراین. . . ” و من گفتم:, “اوه,, شاید من چیزی.”

طرفداران واقعا لذت بردم گفتگوی بورسی خود را به حدی که من دیده ام یک تن از دیدگاه, با درخواست از مردم برای شما در ادامه برخی از ظرفیت حتی یک بار همه چیز عادی کمی. این چیزی است که شما را در نظر بگیرند ؟ آن را خیلی زود به فکر می کنم در مورد آن ؟

تبلیغات:

ما در حال حاضر تصمیم گرفت این تبدیل به بخشی از زندگی برای ما است. و من فکر می کنم حتی اگر تنها 100 نفر بودند تماشای هر شب ما هنوز هم آن را انجام دهد چرا که آن را تبدیل به یک سرگرمی — آن را تبدیل به یک سرگرمی برای ما. آن چیزی که ما انجام می دهیم و آن هم از نوع مجموعه سرعت برای این هفته و ما از آن لذت ببرید. ما یک مقدار زیادی از سرگرم کننده با آن و ما باید مقدار زیادی از تعامل از مردمی که بر روی پلت فرم. بنابراین ما در حال رفتن به رفتن نگه دارید.

من در صحبت با برخی از سالن خوانندگان قبل از این مصاحبه و سازگار سوال آنها تا به حال برای شما این است که چه شربت خانه خود را کالاهای اساسی هستند. بسیاری از مردم رفت و خرید لوبیا و برنج و تخم مرغ به صورت فله و در حال حاضر آنها بسیار خسته شدم. شما چه توصیه مردم به سهام تا در صورتی که می خواهید چیزهایی که قفسه پایدار, اما همچنین جالب است ؟

خوب همه ما خریداری مقدار زیادی از برنج و بسیاری از لوبیا. من خوش شانس بود و من فکر می کنم ما خوش شانس هستید چرا که ما باید یکی دیگر از طبقه پایین یخچال و فریزر که در آن ما می توانید مخفی کردن همه چیز. و من بیشتر از یک ژامبون چون ژامبون استفاده می شود به فصل همه چیز. من به مردم بگویید که یکی از چیزهایی که ما همیشه نگه داشتن در اطراف چیزهایی هستند که می توانید اضافه کردن مقدار زیادی از عطر و طعم در مقادیر کوچک و بدیهی است که حفظ شود.

ما با استفاده از تعداد زیادی از ماهی های کنسرو شده به عطر و طعم همه چیز. ما با استفاده از ماهی کولی و ماهی کولی رب. استفاده می کنیم و سیر را در یک لوله و حریصا رب می آید که در یک لوله. این ها چیزهایی هستند که هر کسی می تواند خرید آنلاین و تحویل فقط در مورد هر مکان در جهان است. ما با استفاده از مقدار زیادی از ادویه جات ترشی جات و ما با استفاده از تعداد زیادی از تازه ادویه مشتقات مانند زردچوبه. ما در واقع فقط استفاده از زردچوبه زمین; ما رنده زردچوبه است که شما می توانید از طریق پست برای شما. و زنجبیل و بسیاری از فلفل و زیره.

من فکر می کنم آن زمان برای مردم واقعا فکر می کنم در مورد ادویه رک و نگه داشتن آن به طور کامل مواجه نگردند. و زمان برای آزمایش با عطر و طعم است که شما نه با تجربه قبل از اینکه از آنجا که ما می توانید دریافت کنید که چیزهای با کیفیت بالا آنلاین, بنابراین شما حتی نمی باید به بیرون رفتن اگر شما نمی خواهید به.

و ما حتی سفارش گوشت آنلاین. ما در حال خرید همه ما گوشت و غذاهای دریایی منجمد آنلاین که چیزی نیست — من یکی از کسانی که من رفتم به فروشگاه مواد غذایی. در حال حاضر ما نمی رفتن به فروشگاه مواد غذایی اغلب, و من مطمئن هستم که من ذهن است. من مطمئن هستم که من آن را از دست هر بیشتر. ما سعی می کنیم برای رفتن به بسیار کوچک بازار است که ما می دانیم در حال اجرا توسط خانواده ها و چیزهایی مانند آن. بنابراین ما از آنها حمایت و خرید سبزیجات تازه و چیزهایی مانند آن.

یکی از چیزهایی که ما انجام می دهیم این است که هنگامی که ما خرید سبزیجات تازه ما خرید تعداد زیادی از آنها و قبل از طبخ آنها را به طوری که آنها گذشته است. بنابراین الیزابت که کردم جدی kale اعتیاد به خرید یک دسته کلم پیچ, برش آن را در روغن سرخ کرده آن کیسه های آن را مسدود و آن را — زیرا هنگامی که آن را پخته و منجمد شده آن را طول می کشد. و [پخته شده] سبزیجات در واقع تمایل به مسدود کردن بهتر از آنهایی که تازه انجام دهد. بنابراین ما در حال انجام کارهایی مانند آن.

اما تا آنجا که به آشپزخانه می رود و ادویه جات ترشی جات کنسرو ماهی, لوله چیزهایی مانند حریصا. و من می گویند که ما نیز با استفاده از مقدار زیادی از چیزهایی مانند کره ای, chalmat, فلفل و رب — ما در حال استفاده در مکان هایی که ما نه قبل از. بنابراین این چیزی است که من می خواهم می گویند که احتمالا همان مشاوره هر کس دیگری می دهد.

سوال دیگری که پیش آمد این است که ما می رویم به یک آخر هفته سه روز است که من فکر می کنم برای بسیاری از مردم و سیگنال شروع تابستان که به نوبه خود سیگنال شروع کباب فصل است. چه نکاتی را برای مردم به پشت حیاط خود را و کباب برای اولین بار و یا بهتر شدن grillers?

چیزی که در مورد کباب است که مردم بسیار مرعوب آن است.شماره یک چیز است که اگر شما در حال حاضر یک griller و شما در حال حاضر یک حیاط و سپس شما احتمالا در حال حاضر شده است کباب این فصل به دلیل شما می خواهید به خارج شدن از خانه و به یکی دیگر از فضا. اما برای افرادی که واقعا فکر کردن در مورد “وای من نمی خواهم برای رفتن به همان اندازه” نگه داشتن آن ساده است.

خرید بسیار ساده کوره که فقط یک کوره زغال چوب. خرید مناسب و معقول تکه زغال چوب و خودتان دودکش استارتر به دلیل آن را آسان تر برای شروع زغال چوب. و تبدیل به پسند با حرارت خود را به یک دماسنج مناسب و معقول.

من متصل برندها در اینجا [اما] در خانه ما با استفاده از یک شرکت به نام ThermoWorks. آنها را یک چیز به نام یک Thermapen. و من با استفاده از این هر بار که من کوره به دمای گوشت و همه چیز را به مطمئن شوید که آنها امن است.

و پس از آن نکته اصلی این است که فقط خود را شایسته کاردک برای تکان دادن یک کاردک و یک جفت انبرک. آیا فشار با نوک انگشت سوراخ در همه چیز. آیا استفاده از یک چنگال هنگامی که شما در حال کباب زیرا آب اجرا می شود در همه جا. و سپس فقط آن را انجام دهید. نگه داشتن کوره خود را تمیز. به یاد داشته باشید برای marinate گوشت برای کمک به آنها را به خشک کردن در مورد شما طبخ آنها. و آن را انجام دهند. سعی کنید به کوره همه چیز. کوره خود را کویر کوره خود را ذرت گریل همه چیز شما می توانید دست خود را در. و همیشه یک کپسول آتش نشانی در اطراف فقط در مورد چیزی را اشتباه می رود.

من به یاد داشته باشید گوش دادن به یک NPR مصاحبه است که شما را چند سال به عقب جایی که من اعتقاد دارم که شما گفت که شما تا به حال شش یا هفت کوره در یک زمان. این است که درست است ؟

آره…

بنابراین برای افرادی که نمی خواهید به شاید سهام در هفت کوره —

خوب من که نمی کنه. من که نمی کنه.

شما تثبیت?

من را به یکی.

برای افرادی که می خواهید برای خرید یک کوره آنچه که آنها باید به دنبال?

من فکر می کنم شما می خواهید سادگی خوب مهندسی و چیزی است که شما می توانید کنترل جریان هوا ، من از طرفداران دو. آیا شما می خواهید مرا به نام آنها ؟

لطفا بله.

بنابراین من توصیه می کنم دو کوره. اساسی وبر کتری کوره های ساخته شده توسط وبر است بی نظیر. آن را می توانید در باران, می توان آن را برای همیشه لطفا برای و آن را حتی خوب برای سیگار کشیدن و انجام off-the-گرما کباب برای بار دیگر. یکی دیگر که من تبدیل به یک واقعا از طرفداران بزرگ از یک شرکت خارج از آرکانزاس به نام PK کوره. و PK کوره آنها خریداری حقوق به کوره که پدر بزرگ خود را استفاده می شود.

این مستطیل آلومینیومی جعبه و من فقط دیوانه در مورد آنها. آنها بیشتر در فضای پخت و پز معمولا از برخی از دور کوره و آنها بسیار گران قیمت نیست در همه. و آنها ساخته شده در آرکانزاس است. آنها در واقع بازیگران آلومینیوم tops و پایین به آنها. به طوری که آنها فوق العاده یکپارچهسازی با سیستمعامل نگاه به آنها. بنابراین من یک سوپر فن بزرگ.

من یکی از کسانی که در اینجا. تنها کوره که من در واقع در خانه PK کوره. من یک فن بزرگ.

برخی از فروشگاه های مواد غذایی را تصویب کرده اند خرید در محدوده خاصی محبوب گوشت. بنابراین Kroger که من به عنوان مثال من وجود دارد در طول تعطیلات آخر هفته و وجود محدودیت در سینه مرغ و گوشت و راسته. که گوشت و آیا شما فکر می کنم کمی کمتر عشق که شاید مردم باید نگاه کردن برای این تابستان برای جلو پنجره ؟

یکی از چیزهایی که من نیز با پرتاب کردن وجود دارد را در جاهای دیگر علاوه بر فروشگاه های مواد غذایی. آن را به ارزش یک عضویت در رستوران انبار قادر به رفتن و خرید گوشت یکهو. و نیز وجود دارد برخی از منابع آنلاین برای خرید گوشت و آن را منجمد می آید که من خوب با. من از ذهن نیست که در تمام, چون معمولا کیفیت بسیار بالا است.

بنابراین در اینجا چند چیز است که مردم اغلب نمی فکر می کنم در مورد کباب که من فکر می کنم ارزش به دنبال. شماره یک من نمی مانند سینه مرغ. من مستقیما برای ران. من فکر می کنم که ران و ساق پا چهارم این است که بهترین چیز برای قرار دادن در کوره. و شما معمولا می توانید آنها را خرید در بسته های بزرگ از آنجا که اکثر مردم می خواهم به خرید سینه. سینه خشک کردن سریع در یک کوره. من آنها را دوست ندارم. بنابراین من همه چیز در مورد پا چهارم و ران.

برخی از کاهش چربی از گوشت گاو است که من فکر می کنم مردم را نادیده می گیرند, دامن, استیک. من طبخ استیک دامن به طور مستقیم در زغال سنگ. من حتی نمی استفاده از یک کوره رنده. من در آن بخیسانید آن من به یک بستر خوب از زغال رفتن من منفجر کردن خاکستر و من با صدای تلپ چیزهای که حق را در زغال سنگ.شما همچنین می توانید انجام دهید که با یک قلوه. اگر شما می خواهید یک سنتی “استیک” استیک من برای گچ بری. من برای گچ بری بالا. من نمی خواهید به زحمت با نیویورک ، من نمی خواهید به زحمت با هر یک از آن مسائل است.

وقتی که می آید به زمین گوشت و فکر می کنم در مورد مخلوط کردن بیشتر رایج است. مثلا من گریل همبرگر از یک سوم گوشت خوک زمین یک سوم زمین ترکیه و یک سوم زمین بره چون من معمولا می توانید آنها را دریافت کنید. پس در واقع هیچ زمین [گوشت] در همبرگر کبابی.

که بزرگ است. که بزرگ است. آره.

و چیز دیگری که مغز استخوان.

واقعا ؟

مغز استخوان کوره زیبا. وجود دارد هیچ چیز بهتر از دودی مغز استخوان. شما پرتاب آن استخوان سمت راست پایین روی زغال حرکت آنها را در اطراف چند بار و پس از آن خورد که مسائل وجود دارد و یا شما با استفاده از برخی از chopsticks به آن را دریافت کند که بهتر از بسیاری از رابطه جنسی.

قسمت 2 از این “سالن ایران” قسمت با Alton Brown خواهد شد در هفته آینده.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>