“[I] بود واقعا punchy چهره”: Alton Brown در بازیگری با خود جوان تر خود را در “خوب می خورد: Reloaded”

آلتون براون می گوید که او همیشه “خوب می خورد” ضربه خود را مواد غذایی شبکه تلویزیون نشان می دهد برای خودش. که آشکار زمانی که شما برگردید و مقایسه قسمت های اصلی این سری به دیگر مواد غذایی را نشان می دهد پخش در تلویزیون در سال 1999.

در ارتفاع ایستاده و هم بزنید دوران او با قرار دادن دوربین در یخچال و فریزر و اجاق گاز رفت و عمیق در علوم و صنایع غذایی معرفی بینندگان به یک چرخش بازیگران عروسک و شخصیت های داستانی. آن دمدمی رنگارنگ و آموزنده است. و آن کار می کرد; به خوبی به اندازه کافی که قهوه ای به ارمغان آورد “خوب می خورد: Reloaded” اکتشاف و به روز رسانی برخی از قسمت های اصلی در سال 2018 به عنوان به خوبی به عنوان “خوب می خورد: بازگشت” در سال 2019.

تبلیغات:

“Reloaded” در حال حاضر در فصل دوم آن و قهوه ای می گوید او هنوز هم انجام آن را برای خود — هر چند این بار با خودش.

“من خودم را در کمی سبکتر نور به همین دلیل است که من فکر می کنم من در حال حاضر لذت بردن از ساخت ‘Reloaded ” سری” براون گفت. “من در واقع آنها را لذت بردن از بیش از من دوست دارم جدید ‘خوب می خورد’ قسمت چون من به ریف که نسخه قدیمی من است.”

تبلیغات:

در حال حاضر شما را دیده ام که اولین بخش از ما “سالن ایران” مصاحبه با قهوه ای, تماشای نیمه دوم این مصاحبه را در اینجا و یا خواندن یک Q&A زیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونه انفجار “foodie فرهنگ” نهفته بازگشت “خوب می خورد” افکار خود را در آشپزی جنوبی و پتانسیل بازگشت از یکی از قدیمی تلویزیون سری.

در علاوه بر این به [خانه خود را تولید] “قرنطینه Quitchen” ما همچنین در وسط یک فصل جدید از “خوب می خورد: Reloaded.” عقب کشیدن کمی کنجکاو شدم که چگونه و یا در صورتی که انفجار از, مواد غذایی, رسانه ها, فرهنگ foodie بیش از دو دهه گذشته نهفته چگونه شما مجددا راه نشان می دهد و یا به نشان می دهد ؟ منظورم این “خوب خورد” در اصل راه اندازی شد در سال 1999 و من احساس می کنم مثل ما دیده ایم واقعی اشباع در بازار مواد غذایی رسانه ها. من احساس می کنم حتی اساسی ترین آشپز خانه است که شاید آشنایی با قوانین و تکنیک های که 20 سال پیش آنها ممکن شده است. آیا شما احساس می کنید مانند افرادی هستند که از قاب های مختلف از مرجع? آیا شما باید برای انطباق نشان می دهد در هر راه است ؟

تنها چیزی که خاص پدیده انجام داده برای من باز کرد تا راههای آنچه که من می تواند و نمی تواند انجام دهد. وقتی که من برای اولین بار شروع به ساخت “خوب می خورد:” ما به معنای واقعی کلمه می توانید بر روی گوشی — به یاد داشته باشید این است که زمانی که اینترنت هنوز dial-up بیشتر. ما می توانید بر روی تلفن و تماس با فروشگاه های مواد غذایی در سراسر ایالات متحده به درخواست اگر آنها تا به حال برخی از مواد تشکیل دهنده. ما سعی خواهد کرد تا هرگز به استفاده از مواد تشکیل دهنده که در دسترس مردم است.

تبلیغات:

در حال حاضر با اینترنت من می تواند بحث در مورد فلفل, من می توانم به بحث در مورد ادویه جات ترشی جات و چیزهایی که مردم می توانند روز بعد که آنها استفاده می شود می تواند در تمام یا حتی هرگز از شنیده می شود. ماشین آلات – غوطه وری مروج به عنوان مثال چیزهایی مانند که 10 سال پیش بود که دیوانه صحبت کنید. هیچ کس می تواند این نوع از مسائل و یا استطاعت این نوع از مسائل به جز پایان بالا آشپز رستوران. در حال حاضر آنها در حال عادی است.

تکنولوژی تغییر کرده است, اما بالاتر از همه, تحویل, و آنچه شما می توانید سفارش و دسترسی تغییر کرده است. من فکر می کنم که چرا از رسانه های اجتماعی آگاهی ما از غذاهای خاص تغییر کرده است به اندازه کافی بیش از حد که در آن هیچ چیز به نظر می رسد عجیب و غریب دیگر. قطعا ما به طور کلی درک و پذیرش طیف گسترده ای از غذاهای قومی و ظروف که ما حتی نمی فکر می کنم به عنوان قومی دیگر. رامش که رامش. ما حتی نمی فکر می کنم از کجا آمد که از دیگر. آن شده است به طور کامل کشیده به فرهنگ آمریکایی است. واقعا برای من در ساخت این نشان می دهد که من دارم اعتراف می کنم نمی watch — من نه به خودم اجازه می دهد به تماشای هر گونه پخت و پز نشان می دهد.

تبلیغات:

واقعا ؟

چرا که من نمی خواهم به دانستن آنچه که مردم دیگر در حال انجام و یا چگونه آنها در حال انجام آن به دلیل آن ممکن است تغییر راه که من انجام آنچه که من انجام. من واقعا هنوز هم دنبال حکومت است که من به دنبال زمانی که من در اصل ساخت “خوب می خورد” است که من آنها را برای من. من فکر نمی کنم در مورد آنچه مخاطبان [فکر می کند]. من می دانم که زمانه تغییر کرده است که به طور کلی آشپزی گشتالت تغییر کرده است. من اطلاع دارم که چون من در داخل آن نیست, اما من فکر می کنم که زمانی که من انجام را نشان می دهد.

این نوع از “squishy” سوال من حدس می زنم اما بوده اند عاطفی یا مسهل دوباره به قسمت های قدیمی “خوب خورد”? چه جالب پیدا کنم در “خوب می خورد: Reloaded” است که آن را مانند شما اقدام یک نسخه از خود را. و من تعجب می کنم اگر که به ارمغان آورد تا هر گونه احساس?

تبلیغات:

احساسات? من تا به حال به شکل از چگونه به آن را انجام دهد. من تا به حال در این 20 سال جوانتر نسخه از من و فهمیدن “چگونه من احساس می کنم در مورد او؟” همچنین نیروهای شما را به تحقق بخشیدن به “من مسن تر است. چگونه من احساس می کنم در مورد آن؟” شما می دانید ؟ از آنجا که شما نمی فکر می کنم که هنگامی که شما فقط زیپ را از طریق زندگی است. آن را فقط به نوع اتفاق می افتد و پس از آن یک روز می میرند و این که.

من فکر می کنم که یک بار من متوجه شدم که او شخصیت دیگری است که من می تواند با تعامل است که من می تواند به توقف و سرگرم کننده و یا سرگرم کننده را از خودم در حال حاضر و سپس آن را خوب. من فکر می کنم تطهیر است که احتمالا وجود دارد در دوزهای کوچکتر که در زمانی که شما زندگی می کنند بسیاری از زندگی خود را در مقابل یک دوربین, شما می توانید هر دو در آغوش که نسخه ای از شما و یا شما می توانید وانمود آن وجود ندارد که چه تعداد زیادی از بازیگران را زمانی که آنها نمی رویم برای دیدن فیلم و یا تلویزیون را نشان می دهد.

من به زندگی با آن در همه زمان ها, بنابراین من فکر می کنم که آن کمک کرده است. من فکر می کنم می بینم خودم را در کمی سبکتر نور به همین دلیل است که من فکر می کنم من در حال حاضر لذت بردن از ساخت “Reloaded” سری. من در واقع آنها را لذت بردن از بیش از من دوست دارم جدید “خوب خورد” قسمت چون من به ریف که نسخه های قدیمی از من که گفت برخی از دیوانه s**t. متاسفم که گفت برخی از چیزهای دیوانه و انجام برخی از چیزهایی که من موافق نیستم با عینک واقعا زشت پیراهن و حال punchy صورت. او فشار از شوخی اما پس از آن گاهی اوقات من فشار از شوخی این نسخه.

تبلیغات:

من کنجکاو بود که چگونه شما را انتخاب کرد که قسمت شما می خواستم می خواهم به دوباره. مانند این در هفته گذشته این بود که قورمه قسمت که شما خیلی باز در مورد این واقعیت است که نه همه دیوانه در مورد این دستور غذا را.`

اوه همه منفور است که دستور غذا. آن را یکی از منفور ترین دستور العمل های تمام دوران در “خوب می خورد.” این راهی است که ما را انتخاب کنید که واقعا مخلوطی از همه چیز. یکی ما رو به احساس می کنید که ما واقعا می تواند در بهبود پس از دستور یا نرم افزار; غذاهای که درگیر شدند. شماره دو واقعا بهترین است اگر شده است به روز رسانی در درک ما از یک روش یا درک که در آن یک ظرف می آید.

سپس نکته دیگر این است که آیا یا نه من می توانم نشان می دهد احساس جدید در سراسر چهار عمل می کند. اگر من تنها تغییر در دوم و سوم عمل می کنند و کسی به نشستن و تماشای کامل قانون اول در شکل اصلی خود, من نمی خواهم که. من می خواهم به قادر به تغییر چیزی در هر عمل می کنند به طوری که کل نشان می دهد احساس جدید. برخی از نشان می دهد که واقعا دشوار است به انجام این کار است. در واقع قورمه نمایش شده بود در اصل فهرست فصل 1 اما من نمیفهمد که چگونه به انجام آن نشده است. من نمیفهمد چگونه به بافت داستان به طوری که یکی بیش از حد سخت بود.

در فصل اول من متمرکز شده نشان می دهد که تا به حال سه دستور العمل از آنجا که من می دانستم که من می تواند به شکستن همه چیز را به عمل. که نشان می دهد یکی بود [دستور] به طوری که آن را بسیار سخت تر است.

تبلیغات:

با فصل دوم از آنجا که ما تا به حال نمیفهمد چگونه به مقابله با ما صفحه نمایش سبز ما ترکیبی عکس و چگونه من می تواند صحبت به خودم, ما تا به حال در نهایت نمیفهمد که از. حتی اگر نشان می دهد که حدود 70% جدید, هنوز هم وجود دارد که فیبر از اصلی قسمت. این واقعا چیزی است که آن پایین می آید. آن را ترکیبی از عوامل است که به ما کمک کند تصمیم می گیرید چه چیزی را نشان می دهد در حال رفتن به مناسب و آنهایی که نیستند.

که بزرگ است. در علاوه بر این به شاهد افزایش فرهنگ foodie بیش از دو دهه ما نیز دیده می شود یک جشن واقعی از جنوب مواد غذایی بیش از دهه گذشته است. شما بوده ام در گرجستان و خاموش پس از ’90s. من کنجکاو آنچه در آن مانند برای شما, زندگی در جنوب, در حالی که این منطقه را از مواد غذایی است که در نهایت ملی خود را به دلیل من فکر می کنم.

من از طرفداران غذاهای جنوبی, من یک فن از تمام غذاهای منطقه ای. نگاه وجود دارد تنها دو نوع از مواد غذایی: مواد غذایی خوب و بد غذایی است. یک بار غذا می شود مارک به عنوان یک نوع بسیار خاص من قلم در برابر آن یک بیت. آن را مانند بلغور خوب هستند. ما لزوما باید بگویم که خوب غذایی جنوب است. خانواده در می آیند و برخی از این بلغور. ما رفتن به نوشیدن چای یخ از ماسون کوزه و شاید ما باید برخی از بوربن بعد.” مثل اینکه به اندازه کافی با غرب چیزی که شاید برای یک دقیقه.

فرهنگ جنوب هم مجبور به افزایش خوب, پسر, رسانه های فرضی که “آمیلیا های Hazzard” و یا حتی تیره تر چیزهایی از آن است. من فکر می کنم که غذاهای جنوبی تا به حال به مشروعیت و آمد در قرن 21 است. وجود دارد نیاز به درک که غذاهای جنوبی در ریشه آن بسیار مبتنی بر کشاورزی. این است که همه ژامبون مرغ سرخ شده, مرغ و بیکن, کودک, آن را فقط نیست.

تبلیغات:

بنابراین واقعیت از آنچه واقعی جنوب مواد غذایی است که تا به حال برای غلبه بر کلیشه — اما در حال حاضر من فکر می کنم وقت آن است که فقط به تماس با آن مواد غذایی است. و به قدر آن را تا آنجا که ما قدر چیزی از مین یا مینه سوتا اگر چه lutefisk است که هنوز هم یک فشار برای من بدون توجه به آنچه.

خوب, بنابراین من شخصا دوست داشتم به خصوص اکتشاف خود را از جنوب هر چند در طول خود را نشان می دهد “Feasting در آسفالت است.” و من کنجکاو بود اگر شما می تواند بحث کمی در مورد پیدایش است که نشان می دهد و اگر عمدا در تلاش برای به نمایش گذاشتن جنوبی اماکن جنوبی ،

خوب “Feasting در آسفالت” که من می خواهم به نقطه اتفاق افتاده است قبل از “Diners, Drive-ins and Dives” بود که تمایل به ایجاد یک راه واقعی مستند. اساسا می گویند: “ما قصد داریم که در راه است.” و فقط رفتن و پیدا کردن غذا در طول راه. و بنابراین ما دو فصل یک بود که شرق به غرب در سراسر کشور و یکی که تا رودخانه می سی سی پی. و به همین دلیل من می خواستم برای رفتن تا رودخانه می سی سی پی نیست فقط چون من می خواستم به خوردن بسیاری از مواد غذایی جنوب بود اما من می خواستم به نوعی از درک و فهم این واقعیت است که می سی سی پی اصلی اتوبان. آن اصلی و بزرگراه های ایالات متحده که در آن اکثریت کالاهای نقل مکان کرد به بالا و پایین. فوق بوربن مثلا احتمالا نمی خواهد که واقعا اتفاق افتاده است جز این که آن را یک راه ساده تر از حرکت ذرت در یک رودخانه.

اما ما روبرو می شوند بسیاری از غذایی جنوب و جنوب مواد غذایی که من لزوما انتظار. اما من پس از آن من فقط می خواستم برای دیدن آنچه که وجود دارد. و من نمی دانم چه خواهد بود وجود دارد. این نوع از نقطه تمام از این مستند است که فعال, discovery, که من فکر می کنم واقعا مهم است. اگر من هر چیزی در مورد جنوب مواد غذایی همراه است که سفر این است که با داشتن اتصالات بسیار قدیمی مواد غذایی راه و به سنت های مواد غذایی چیزی است که در جنوب است که واقعا خوب است. ما در برگزاری بر روی کسانی که همه چیز. و ما در درک و قدردانی از سنت و حتی اگر وجود دارد آسان تر و ارزان تر و سریع تر راه برای انجام کارها است.

گاهی اوقات یک دلیل وجود دارد به نگه داشتن آنها را در راه است که پدربزرگ و مادربزرگ های ما بود آنها را. و من فکر می کنم که این چیزی است که از جنوب به دلیل خاص ما ایده های در مورد میراث فرهنگی و مهمان نوازی است که ما تمایل به چسبیدن به.

و همچنین دانستن هر چند که آن را ندارد به داد و بیداد کن. خوب جنوب طبخ را برای رسیدن به یک می تواند کاملا را برای رسیدن به یک می تواند. و بنابراین من فکر می کنم من برخی از قدردانی برای آن است. من خیلی دوست دارم به یکی دیگر از کسانی که سفر. اما مشکل این است که آن را در حال حاضر سخت به پیدا کردن یک رستوران است که “Diners, Drive-ins and Dives” نبوده است ، من را نشان می دهد فقط در مورد “آیا شما بچه ها شده و در Diners, Drive-ins and Dives’? شما نیست ؟ خوب پس ما در حال آمدن است.”

اما هنگامی که ما نشان می دهد که ما نمی دانیم که در آن ما می رویم. ما را به معنای واقعی کلمه توقف در یک مکان آن را چک کنید برای یک ثانیه و می گویند: “هی می توانید ما را به دوربین؟” و بسیاری از آنها مانند “شما که هستید؟” چرا که هنوز هم قبل از foodie فرهنگ تا به حال کاملا نفوذ امواج رادیو و تلویزیون. بنابراین برای من, آن را هنوز هم یک مرز جدید.

بنابراین من در واقع می خواهم به درخواست بازگشت در ماه فوریه قبل از این ملت بود که در مستند من می خواهم دیده می شود که شما خریداری این واقعا زرق و برق دار, قدیمی, BMW که مرا به تعجب می کنم اگر ‘جشن گرفتن در آسفالت شد در واقع شاید به آینده ؟

خوب من اصلا حقوق به عنوان شبکه غذایی صاحب آن است. من خیلی می خواهم به و بود که انگیزه برای خرید اما پس از آن من صادقانه, من در میانهی شب زده چون من می ترسم اگر من یک تصادف من باید برای رفتن به بیمارستان. من نمی خواهم برای رفتن به بیمارستان. من نمی خواهم برای رفتن به یک بیمارستان تا کنون, اما من به خصوص نمی خواهم برای رفتن به یک بیمارستان و منابع در حال حاضر.

پس واقعا چیزی که جالب است این است که همه چیز را در مورد مواد غذایی و ایده های ما در مورد مواد غذایی در حال تغییر در نرخ شتاب. و پس از آن نیز سفر من فکر می کنم که همه ما در حال رفتن به شروع به سفر در جاده دوباره. من نمی دانم وقتی که من در یک هواپیمای مسافربری دوباره من نمی خواهم برای رفتن به فرودگاه. خوشبختانه من می دانم که چگونه به پرواز هواپیما بنابراین من می توانید انجام دهید که در اطراف مکان. اما من فکر می کنم که نشان می دهد مانند “جشن گرفتن در آسفالت” ممکن است جدید رزونانس در COVID سن.

که منجر به من بپرسید — که اولین جایی است که شما خودتان را ببینید سواری و یا رانندگی هنگامی که رستوران باز دوباره و باز دوباره در ظرفیت کامل ؟

من احتمالا از من به چه کسی طراحی رستوران برای زندگی, من احتمالا رفتن به رستوران است که بسیاری از ما علاقه به هر حال. من عاشق رفتن به مکان های که همسر من, طراحی شده است, چرا که اگر شما ازدواج کرده بودند به بتهوون, شما احتمالا می خواهم به گوش دادن به سمفونی. خوب من متاهل هستم به عنوان یک طراح خوب, بنابراین من مانند غذا خوردن در فضاهای. بنابراین من تصور می کنم که اولین مکان هایی است که ما را به خواهد شد برخی از رستوران ها در اینجا در آتلانتا.

ما واقعا از دست ما کوچک آپارتمان نیویورک است که ما را دیده اند در چهار ماه. بنابراین من نمی توانم صبر کنید برای بازگشت به نیویورک و رفتن به برخی از مکان های مورد علاقه من وجود دارد از جمله مورد علاقه من نوار در پایین سمت شرق و یک زن و شوهر از برگر مفاصل. بنابراین من هرگز آن را برای اعطا شده دوباره.

و من فکر کردن در مورد آن را در راه های جدید است. چقدر از تجربه رستوران است که تجربه جمعی از نشستن در یک اتاق شلوغ و در جایی مثل نیویورک که در آن رستوران هستید با صدای بلند ؟ آنچه را که قصد بود ؟ و خواهد بود هر گونه سرگرم کننده دیگر ؟ من نمی دانم. من نمی دانم اگر آن را می تواند سرگرم کننده دیگر.

آن را برای رفتن به واقعا جالب کشف دوباره به شکل از چه مواد غذایی واقعا به معنی. از آنجا که من می دانم بسیاری از مردم که می گویند آنها می دانند که آنها در حال رفتن به رفتن به زمانی که آنها می توانند دوباره و پس از آن من می دانم که دیگر مردم که می گویند “من نمی دانم. و من نمی دانم اگر من خواهد شد.”

الیزابت و من نمی دانم زمانی که ما بیرون بروید. این نیست که ما ترس از بیمار شدن اما اجازه دهید آن صورت دیگر مردم بیشتر در خانه بمانند ریاضی بهتر معادله است. بنابراین شما می دانید ما به منظور گرفتن و ما homebodies. بنابراین من نمی دانم اگر ما تا کنون از این راه است که ما استفاده می شود به.

جالب است. بنابراین در نهایت وجود دارد این نقل قول شما از چند سال به عقب. من مطمئن هستم که اگر آن را هنوز هم صادق است چرا که ما در وسط یک بیماری همه گیر اما [می گفت] “اگر شما در حال رفتن به یک نوشیدنی و یک هفته آن را به حساب.” من مطمئن هستم که اگر شما چسبیده به آن و اگر چه خود را قرنطینه انتخاب کوکتل است که این روزها?

خب من قصد ندارم به دروغ به شما و به شما بگویم که من تنها با داشتن یک [نوشیدن یک هفته]. این زمانی بود که من در 170 پوند است که من نمی کنه. و من آمده ام به قبول آن است. من قرنطینه انتخاب نوشیدنی است که همیشه رفتن به خوبی ساخته شده مارتینی. Martinis من می نوشد. من عالی هستند. من احساس می کنم بسیار متمدن وقتی که من آنها را به نوشیدنی. و اگر من تنها به یک نوشیدنی و یک هفته آن را کاملا خوب gin مارتینی.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>