من فقط به خانه آمد به سوئد. من وحشت Coronavirus پاسخ اینجا.


Many groups of people talking and eating in amphitheater seating outside

Hornstull در استکهلم در مارس 21.

جاناتان Nackstrand/خبرگزاری گتی ایماژ

تخته سنگ است که ساخت آن coronavirus پوشش رایگان برای همه خوانندگان. مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شروع محاکمه آزاد خود را.

سوئد استثنایی یک مفهوم است که در سوئد به بازار عرضه شده و همه چیز از هنر به فرهنگ پاپ با تکنولوژی و علم است. برای مطمئن شود, شده اند وجود دارد بسیاری از با استعداد سوئدی شایسته به رسمیت شناختن بین المللی: August Strindberg, Ingmar Bergman, آبا رابین لودویگ Göransson بنیانگذاران Spotify در و اسکایپ و—البته—آلفرد نوبل فقط به نام چند. سوئد سخاوتمندانه از سیستم رفاه اجتماعی در عین حال اغلب برگزار شد تا با حسادت آمریکایی ترقی خواهان به عنوان یک مدل برای شبیه سازی.

با پاسخ به COVID-19 گیر هر چند سوئد راست تصویر مخدوش شده است. بیش از چند هفته گذشته جهان شاهد سوئد بهداشت عمومی آژانس بین المللی تا حد زیادی نادیده گرفته اجماع علمی در کارآمد ترین و نجات بخش پاسخ به COVID-19: اجتماعی فاصله. سوئد تنها کشوری در گروه بیشتر از لحاظ اقتصادی کشورهای توسعه یافته مصرف تقریبا به طور کامل بی بند و مداخله رویکرد به این بیماری همه گیر. به عنوان یک مادری سوئدی است که در ایالات متحده برای 10 سال گذشته و به تازگی ساخته شده یک بازگشت موقت به کشور من, من پیدا کرده اند آن را دشوار است به تجربه سوئد منحصر به فرد incautious و در عین حال خود مطمئن باشید پاسخ حتی اگر آن نشده است به طور کامل غیر قابل پیش بینی. سوئد مشکل رویکرد بسیاری از لایه.

برای اولین بار آن را می شود بسیار دشوار است برای گرفتن تست شده برای COVID-19—هر دو برای عفونت فعال و آنتی بادی است. سوئد آژانس بهداشت عمومی Folkhälsomyndigheten محدود تست اولویت برای بستری بیماران و افرادی که کار در بهداشت و درمان یا مراقبت از سالمندان “مشکوک به COVID-19.” آژانس می گوید که بیماران دچار COVID-19 علائم باید اولویت بندی برای تست تا زمانی که در بیمارستان بستری است و اولویت تست بالقوه بدون علامت مراقبت های بهداشتی و مراقبت از سالمند کارگر است. به طور مشابه, پوشیدن حفاظت صورت و دستکش و یا هر گونه دیگر دنده محافظ در عمومی توصیه نمی شود یا شده است و تکبر حتی به عنوان بسیاری از جنبه های جامعه باقی مانده اند باز با کوچک استثنای برخی از تجمع جرم. (وقایع عمومی برای بیش از 50 نفر ممنوع شده است و این آخر هفته گذشته شاهد اولین تعطیلی چند شبانه موسسات برای احترام اجتماعی فاصله.) که COVID-19 را می توان گسترش asymptomatically تاسیس سال پیش از این تنها به تازگی با اکراه پذیرفته شده توسط آژانس بهداشت عمومی. تا آن زمان سوئد آژانس بهداشت عمومی را تکذیب کرد که این عامل در همه اگر چه اجماع بین المللی بود که در آن بخشی از درایوهای بیماری همه گیر.

فقط به عنوان در ایالات متحده و بسیاری از اروپا شد محدودیت های سفت سوئدی نوار صاحبان اجازه داده شد برای باز کردن خود را در خارج پتیس زودتر از حد معمول. با جزئی استثنائات سوئدی, میله, کافه ها, رستوران ها, باشگاه ها و فروشگاه ها باز باقی می ماند به این روز است. سوئد سرانه مرگ و میر است که در حال حاضر در میان بالاترین در جهان بالاتر از ایالات متحده و نزدیک به شش بار به عنوان بالا به عنوان برخی از ما اسکاندیناوی ، مجموع مرگ و میر ناشی از COVID-19 در سوئد در حال نزدیک شدن 2,500 بیش از همه اما چهار ایالت آمریکا’.

برای بیشتر قسمت ها در سوئد شهروندان—بسیاری از آنها پرشور هواداران از مترقی حقوق بشر, سیاست های مهاجرتی, فمینیسم و برابری فرهنگ و کشور مشهور نو جوان فعال محیط زیست گرتا Thunberg—رفته اند همراه با سیاست های منجر به مقیاس بزرگ مرگ است.

سوئدی ها انجام داده اند که حداقل در اروپا به تغییر حرکات خود را با توجه به اجتماعی فاصله, ناشناخته خواهد ماند و تحرک داده ها از Google نشان داده است. زمانی که من به پرواز به سوئد در اوایل این ماه از لس آنجلس (یک سفر لازم است—گرفته شده در حالی که در لباس پوشیدن ماسک و دستکش و یک Beastie Boys’ “بین کهکشانی”–نوع faux hazmat کت و شلوار) این بود که ورود به جهان متناوب است. هیچ غربالگری از هر نوع صورت گرفت. وجود دارد هیچ جزوات مورد COVID-19 احتیاطی. آن را مانند COVID-19 تا به حال هرگز به سمت چپ ووهان چین.

آنچه که من به سرعت متوجه شده و در سوار شدن به استکهلم آپارتمان بود که چگونه همه چیز به نظر می رسید دقیقا عادی برای این زمان از سال است. بهار زمانی که مرد سوئدی از خواب بیدار از افسردگی در زمستان و خارج می رود به manically چهره خورشید با چشمان بسته شد همان است که در آن تا کنون بود. هیچ کس من می توانید ببینید minding شد فاصله اجتماعی. کافه پر به لبه و مردم بساط پیک نیک در پارک در همان پتو. و در عرض چند ساعت پشت در استکهلم دیدم بیشتر دست دادن و در آغوش تر از من دیده بود در مدت دو ماه در لس آنجلس که در آن من تا به حال دیده می شود ،

پس از گذراندن دهه گذشته به عنوان یک فرهنگی روزنامه نگار و تولید کننده تلویزیون در سن فرانسیسکو و لس آنجلس و من به طور موقت منتقل بازگشت به سوئد به دلیل من می خواهم به نزدیک به 71 ساله و مادر در طول این زمان دشوار است (همه در سطح بین المللی توصیه می شود اقدامات احتیاطی بیشتر از گرفته شده). شاهد تفاوت های بین کشور من و کشور به تصویب رسید شده است گیج کننده و بدتر است.

وجود دارد تعدادی از توضیحات برای سوئد رویکرد منحصر به فرد, اما آنها می گذرد—من فکر می کنم—در اطراف یک فرهنگ انطباق و خود تصویر استثنایی. قبل از بازگشت من از عبارت “ما فقط زیر توصیه” شده بود regurgitated به من برای دو ماه توسط سوئدی دوستان است. Susan Sontag هنگامی که توصیف سوئدی ظرفیت برای انطباق: “هر زمان که ممکن است شرایط و کلمات گرفته شده در ارزش روبرو شود.” اغلب این به معنای گوش دادن به کارشناسان ارائه مشاوره برای بیشتر عمومی خوب است. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که کارشناسان در حال گفتن مردم چیزهایی است که می تواند آنها را بیمار می کند ؟ نمی بسیاری از شهروندان یک کشور با چنین آموزش و پرورش رای شورش بیش چنین outlier پاسخ از دولت خود را در حال حاضر ثابت کرده در نتیجه توده مرگ ؟ جواب این است: هیچ.

شده اند وجود دارد برخی از صداها از دلیل خارج از رسمی دولت پاسخ.

اپیدمیولوژی دولت آندرس Tegnell شده است یکی از بلندترین و مورد اعتماد ترین صداها در میان کشور همه گیر تیم پاسخ. او گرفته تقریبا lobotomized جدا شدن در بحث غم انگیز هزینه های خود را طرح پاسخ و حاضر به پذیرش مسئولیت در بدترین نتایج این طرح سرزنش مراقبت از سالمند امکانات برای مرگ و میر شده است که نتیجه اجتناب ناپذیر از دولت رویکرد است.

“من فکر می کنم به بخش ما شده اند قادر به رسیدن به آنچه که ما مجموعه ای را برای رسیدن به” Tegnell اخیرا به بی بی سی گفت. “چه کار نکرده بسیار خوبی است و ما تلفات و که بسیار بسیار منظورم این تا حدودی به دلیل این استراتژی اما نه واقعا بسیار زیاد است. این عمدتا به دلیل است که ما در خانه برای افراد مسن که قادر به نگه داشتن این بیماری است.”

یکی دیگر از برجسته عمومی صدا شده است Johan Giesecke قبلا در مرکز اروپایی برای کنترل و پیشگیری از بیماری, در حال حاضر یک مشاور سوئدی آژانس بهداشت عمومی. Giesecke داغ طول می کشد در مورد مدل سوئدی در مرز پوچ با او مصاحبه پاشیده با نقل قول مثل “من احساس دل و روده مورد این” و “هر کشور دیگری در اشتباه است.” سوئدی ها به طور کلی به نظر نمی رسد مشکل این مزخرف; هر دو Tegnell و Giesecke بسیار محبوب تبدیل شده اند.

شده اند وجود دارد برخی از صداها از دلیل خارج از رسمی دولت پاسخ. سوئد virologist لنا آینهورن—یک منتقد سرسخت از Tegnell و Giesecke—توضیح داد که برای بی بی سی چرا او می خواست کشور شروع به خم منحنی—به سیستم مراقبت های بهداشتی زمان برای توسعه درمان و احتمالا یک واکسن. Joacim Rocklöv استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه Umeå و آندرس Jansson, یک دکتر در Danderyd بیمارستان نیز بسیار صریح منتقدان از مدل سوئدی. این سه ملحق شدند 19 دیگر کارشناسان سوئدی در به تازگی منتشر شده op-ed در Dagens Nyheter با عنوان “آژانس بهداشت عمومی شکست خورده است و در حال حاضر سیاستمداران باید عمل کنند.” Op-ed نویسندگان به نوبه خود تنها 22 از بیش از 2000 کرون دانشگاهیان که باید امضا طومار فشار برای تغییر ، این گروه شده است تا حد زیادی نادیده گرفته, اگر چه توسط نهادهایی که کمک به شکل دادن به نظر محبوب در سوئد.

بسیاری از سوئدی صاحب نظران را به شدت دفاع سوئد COVID-19 مدل. مخرب فرهنگ قلدری در مقابل هر روزنامه نگار و حتی دانشمندان!—انتقادی از سوئد پاسخ رسمی را توسعه داده است که در آن سرمقاله نویسندگان ایستاده خود اعلام کرد سیستم عامل از همدلانه ایدئولوژی شده اند که بیشتر موهن. دلتنگی یک حس شکست ناپذیری نویسندگان سطل آشغال سوئد کارشناسان و هر انتقادی بحث در یک بیماری همه گیر که در آن مردم در حال مرگ هستند یکهو. Jansson اخیرا نوشت: قابل توجه پاسخ به این روند نگران کننده در سوئد تلخیص Aftonbladet. “من شما را متهم,” Jansson می نویسد. “شما را نابود کرده اند این امکان را برای بحث در مهم ترین سوال رو سوئد پس از جنگ جهانی دوم و شما در نتیجه به خطر انداختن زندگی مردم است. شما باید شرمنده باشد.”

آنچه که من را دیده اند بسیاری از است منطقی بحث در مورد اینکه چرا وجود چنین تزلزل ایمان است که در سوئد کوچک آژانس بهداشت عمومی می تواند نسبت به جمع آوری دانش در مورد COVID-19 در هر توسعه اقتصادی کشور است. یکی از معدود روزنامه نگاران به سوال مهم بر اساس مداوم است تلویزیون آلمان خبرنگار مسیحی Stichler که در اخیر تلویزیون سوئد گفت: بحث وجود دارد از دست رفته streitkultur—بحث آب و هوا—در مبادلات بین روزنامه نگاران و مقامات در اینجا.

همچنین وجود داشته متاسفانه شده چند اخبار در مورد مرده و خانواده خود را و یا داستان در مورد تمام مراقبت های بهداشتی سوئدی کارگران که در معرض خطر زندگی خود را تحت مخوف شرایط مقامات ما را ترک کرده اند آنها را با. برای یک کشور کوچک به عنوان کشور سوئد است که به تنهایی باید ملی تروما.

یک تعداد انگشت شماری از نویسندگان ارائه چند غیر trolling صداهای منتقد. برای مثال پیتر Wolodarski سردبیر در رئیس سوئد بزرگترین روزنامه Dagens Nyheter است نه متمایل به نظرات بسیاری از همکاران خود.

سیاست COVID-19 باید به همین ترتیب احساس چندپاره و فاقد تأثیرگذاری. من را دیده اند بیشتر همبستگی بین لفاظی سوئدی چپ و فاکس نیوز از بین سوئدی چپ و مترقی در جنبش بین المللی است. از آن شده است سوئد چپ است که به شدت ستایش سوئدی COVID-19 پاسخ با مفهوم ناسیونالیسم. که تظاهرات بیش از این مستندات ظهور کرده اند تا در سراسر آمریکا بیش از چند هفته گذشته است که البته تعجب آور نیست. اما این تعجب آور بود که برای دیدن معترضان به خیابان ها به تقاضا کوتاهی مو و برگر با نشانه هایی که به عنوان خوانده شده “بود مانند سوئد.”

که در آن باید در سوئد دولت و نخست وزیر استفان Löfven شده است در تمام این ؟ Löfven برگزار شد یکی از غم انگیز, ضبط پنج دقیقه آدرس به این کشور در ماه گذشته است. آن را دقیقا مهیجی و آن ارائه شده بسیار کمی در راه از یک طرح واقعی برای جلوگیری از گسترش ویروس.

این تمام شده است بسیار مخربی برای یک حداقل به طور موقت عودت مهاجرین. در طول دهه در کالیفرنیا سوئد اتحاد عمل را به عنوان یک روان پشتیبانی کوسن ایمنی و دلیل به خصوص اینکه هنوز سخت به درک عمق انتخابات از ستاره از شاگرد به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده است. من برگزار شد و این ایمان سوئد با وجود داشتن خود بسیار قابل رویت مسائل با راست: ملی دور از جناح راست دموکرات سوئد تاسیس در سال 1988 توسط مردم با نئو نازی ها روابط اتحاد رسید در محبوبیت در چند سال گذشته ساخت بزرگ پارلمانی سود و در زمان رای گیری بالاتر از هر حزب دیگر در کشور است.

یک توضیح برای سوئد منحصر به فرد COVID-19 پاسخ بوده است اعتماد بالا سوئدی ها داشته اند در دولت خود بوده است. که اعتماد را آغاز کرده است به لغزش در سال های اخیر با یک واگرایی بین کسانی که در حمایت از افزایش راست و کسانی که متعهد به سوئد تاریخی ارزش. Löfven بود به سختی قادر به حفظ موقعیت خود به عنوان نخست وزیر پس از آخرین انتخابات در سال 2018 و او این کار را با رها کردن حتی بیشتر از سوئد معروف سوسیال دموکرات سیاست های, در ادامه یک راست روند. اعتماد در دولت هر چند بازگشت در میان COVID-19. به نظر من این بوده است که راه را برای شهروندان به پروژه مسئولیت را بر روی مقامات در حالی که اجازه خاموش قلاب خود را بی مبالاتی.

سوئد از جوانی من در ضمن هنوز سازی توسط ایده folkhemmet (“مردم را”) عمدتا توسعه یافته در 1930s و 1940s. آن را ارائه امن میدوی نقطه بین سوسیالیسم و سرمایه داری است که جذب بسیاری از حقوق بشر رهبران در حالی که اجتناب از کمونیسم را وحشیانه سرکوب آزادی فردی و یا مخرب و بی پروا فقر از آن تلقی “بازنده” در قاتل آمریکایی سرمایه داری. بیشتر از آنچه آمریکایی ترقی خواهان خیال بافی سوئد—از ما سخاوتمندانه مرخصی والدین به آموزش عالی آزاد—ریشه های آن در این.

“مردم در خانه” است نیز متاسفانه بسیار متصل به هدایت سوئدی اصل lagom—فقط مقدار مناسب. چه lagom آمده است به معنی در سوئد در طول COVID-19 چیزی است که آن را معمولا به معنی: که هیچ کس نباید چوب (تناقض این همان چیزی است که در سوئد انجام شده است در سطح بین المللی). و lagom است که به نوبه خود وابسته به یک فرهنگ از درگیری اجتناب است که می توان در روزمره سوئدی زندگی بلکه در بسیار unflattering راه در طول تاریخ—از جمله در طول جنگ جهانی دوم که کشور را حفظ بی طرفی سخت. وجود سوئدی ها در یک قسمت فشار passivism و برتری اخلاقی است که پس از تکرار. و در اینجا ما دوباره در جایی که احتمال مرگ و میر قابل پیشگیری از تقریبا 2500 و شمارش هستند اظهار تاسف کرد که مایه تاسف است, اما قابل قبول است.

بسیاری از سوئدی ها را منعکس انتقادی بیش سوئد COVID-19 پاسخ. و به طور فزاینده ، اما این دوره به نظر می رسد به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به یک تاریخی توجه داشته باشید به عنوان شرم آور به عنوان زمانی که سوئد اجازه آلمانی مارس از طریق نروژ است.

سوئد عجیب و غریب, فرهنگی, ویژگی های ایده lagom, بیکران اعتماد در دولت کارشناسان و درونی حس استثنایی به طور عمده در خدمت سوئد هست. اما در یک بحران جهانی تبدیل شدن آنها به یک مسئولیت. آن را هنوز هم ممکن است که در سوئد COVID-19 پاسخ می تواند تبرئه می گویم گله ایمنی را اثر و سوئد مرگ و میر پایین تر از کشورهای همسایه’ در برخی از نقطه در پایین جاده. این به نظر می رسد بسیار بعید است اما هنوز هم ممکن است. در پایان اگر چه آن را واقعا مهم نیست. وجود دارد هیچ راهی برای دانستن اینکه چگونه همه چیز را از تابه خارج و برای سوئد به تنهایی به قمار در یک استراتژی است که در حال حاضر به نظر می رسد backfiring چشمگیری است cavalier بی مسئولیت و supercilious. و شاید بسیار سوئد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر coronavirus گوش دادن به چه بعدی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>