که پیری یک بیماری است ؟


An older man sits in a wheelchair with images of pills and a needle behind him.

اگر همه ما آن را دریافت کنید می توانید آن را واقعا می شود یک بیماری است ؟

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس توسط CDC در Unsplash رائول رودریگز/iStock/گتی ایماژ به علاوه فکر و فروشگاه Unsplash.

اولین تصویر از بشریت وسواس درمان مرگ است حماسه گیلگمش—که قدمت آن به حداقل 1800 قبل از میلاد است و همچنین یکی از اولین ثبت آثار ادبیات دوره است. قرن ها بعد در روم باستان نمایشنامه نویس Terentius اعلام کرد “سن به خودی خود یک بیماری” و سیسرو استدلال کرد: “ما باید مبارزه علیه [سن] همانطور که در برابر یک بیماری است.” در 450 سال قبل از میلاد هرودوت نوشت: در مورد چشمه از جوانان ترمیمی بهار که معکوس پیری و الهام گرفته از کاشفان مانند Ponce de León. اما چیزی که بود یک افسانه ای مقدس است که اکنون به ظاهر در وسوسه انگیزی برسد. به عنوان انسان درک و دانش علم و فناوری افزایش یافته است بنابراین بیش از حد زندگی ما دهانه. تا 1800s امید به زندگی در سراسر اروپا به طور متوسط بین 30 تا 40 سال و در حال حاضر به طور متوسط امید به زندگی در ایالات متحده است که فقط تحت 79 سال در ژاپن و هنگ کنگ آن را بیش از 84 سال است.

شاید گذشتگان نیست و پیری می تواند نه تنها به تاخیر افتاد اما درمان مانند یک بیماری است. در طول سال حرکت به طبقه بندی پیری به عنوان یک بیماری به دست آورده حرکت نه تنها از طول عمر علاقه مندان بلکه از دانشمندان است. در سال 1954 Robert M. پرلمن چاپ مقاله در مجله آمریکایی طب سالمندان جامعه به نام “سندرم پیری” که در آن او به نام پیری یک “بیماری پیچیده است.” از آن پس دیگران باید شروع به پریدن کرد در هیئت مدیره از جمله gerontologists نا امید کمبود بودجه به مطالعه روند پیری خود را. یک 2015 نشر توسط یک تیم بین المللی از محققان اعلام “وقت آن است که برای طبقه بندی بیولوژیکی پیری به عنوان یک بیماری است.” در سال 2018 سازمان بهداشت جهانی اضافه شده فرمت کد در آخرین نسخه از طبقه بندی بین المللی بیماری ها برای “پیری مربوط به” بیماری است که آن را تعریف می کند به عنوان کسانی که “ناشی از فرآیندهای پاتولوژیک است که همواره منجر به از دست دادن ارگانیسم سازگاری و پیشرفت در سنین بالا.” به عبارت دیگر بیماری هایی که رخ می دهد و بدتر همانطور که سن مانند سرطان و ورم مفاصل است. این تصمیم ممکن است هموار کردن راه برای تعریف پیری خود را به عنوان یک بیماری.

اما برچسب زدن پیری خود را به عنوان یک بیماری است که هر دو گمراه کننده و مضر باشد. Pathologizing جهانی روند باعث می شود آن را به نظر می رسد سمی است. در جوانان ما را از وسواس, جامعه, سن گرایی در حال حاضر اجرا می شود شایع در هالیوود, بازار کار و حتی ریاست جمهوری نژادها. و خواستار پیری یک بیماری نیست آدرس سوال مهم در مورد اینکه چرا ما در وهله اول. به جای تماس پیری یک بیماری, دانشمندان باید با هدف شناسایی و درمان فرآیندهای اساسی که باعث پیری و مرتبط با سن سلولی زوال است.

سن نیست غیر طبیعی پس چرا پیری بود پاتولوژیک?

پزشکی درک است که تلفن زوال آغاز شد و در سال 1962 هنگامی که لئونارد Hayflick استاد آناتومی در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو دانشکده پزشکی ساخته اساسی پیشرفت به درک پیری: او کشف یک محدودیتی برای چگونه بسیاری از بار معمولی سلول های انسانی تقسیم قبل از تبدیل شدن آنها به senescent یا خسته. قبل از آن دانشمندان را بر عهده داشتند و سلول های انسان جاودانه شد. Hayflick نیز نمیفهمد که تلومرها که درپوش انتهای کروموزوم و جلوگیری از آنها را از چیز ساییده شده بسیار شبیه به پلاستیک نکات حفظ می رسد از ردشدن کوتاه هر بار که یک سلول تقسیم. زمانی که تلومرها کوتاه به اندازه کافی سلول متوقف می شود تقسیم.

سوال در مورد فرآیندهای اساسی از پیری و ارتباط آن با بیماری های خاص تحمل است. در سال 2013 یک تیم بین المللی از محققان نه “نشانه های پیری”: مختل ارتباط بین سلول ژنوم جهش (در ارتباط با سرطان) تلومر کوتاه, تغییرات در ساختار شیمیایی DNA است (به غیر از کد ژنتیکی) تخریب سلولی پروتئین های سلولی کاهش توانایی شناسایی و تنظیم سطح مواد مغذی اختلال در عملکرد میتوکندری سلولی و پیری (زمانی که سلول های جلوگیری از تقسیم و رشد با توجه به سن) و nonrenewal از سلول های بنیادی است. در حالی که هر یک از مشخصه دارای علائم “وجود دارد هیچ بيومارکرهای برای توصیف پیری به طور کلی” با توجه به چاک Dinerstein ارشد پزشکی همکار در شورای آمریکایی در علوم و بهداشت. این نشانه رخ می دهد در هر انسانی و از آنجا که بسیاری از آنها رخ می دهد به طور همزمان آن را دشوار است به اذیت کردن هر یک از فرآیند فردی و یا برای شناسایی روابط علی. ما می دانیم که اثر خالص پیری است اما وجود دارد بسیاری از دانشمندان هنوز نمی دانند که در مورد فرآیندهای است که باعث می شود این نشانه. Hayflick گفته است که افتراق بین پیری و سن-بیماری های همراه بسیار مهم است و این که عدم تمایز بین آنها “جدی ترین مانع برای درک ما از روند پیری است.”

معانی و ذهنیت اضافه کردن به مشکل. سن نیست غیر طبیعی پس چرا پیری بود پاتولوژیک? اگر پیری یک بیماری است, پس از آن همه 7.7 میلیارد مردم روی زمین آن را دارند و هر کس بیش از سن 65 تا پیشرفته مورد. اگر شما قلم که در تصور شما یک حس تعیین مخرب ننگ. Suresh ای از دانشگاه آرهوس دانمارک آزمایشگاه سلولی پیری معتقد است که یک بیماری همه تجربه نمی توانید با تعریف یک بیماری است. بله پیری است که همراه با تعداد زیادی از مسائل مربوط به سلامت: بیماری های قلبی و آلزایمر و بسیاری از انواع سرطان و دیابت است. اما در حالی که کسانی که بیماری شایع تر سن افراد نه هر پیری فرد بدست می آورد و آنها را (و گاهی افراد جوان انجام دهید). پیتر Boling مدیر سالمندان در کشورهای مشترک المنافع ویرجینیا دانشگاه مدرسه پزشکی که در یک پانل در سال 2019 پیری شناسی و جامعه امریکا کنفرانس که از جمله “شرایط به طور مستقیم مرتبط با پیری به عنوان یک پدیده بیولوژیک نفسه.” به عبارت دیگر در حالی که این شرایط در ارتباط با پیری آنها لزوما باعث پیری خود را, اما نه توسط فرآیندهای بیولوژیکی از پیری و یا علت آن نه نشانه. فرآیندهای بیولوژیکی هستند علت, در حالی که بیماری های مرتبط با سن هستند اثر است. که بدان معنی است که درمان است که به نظر می رسد برای کاهش سرعت پیری به طور کلی ممکن است در واقع تنها پرداختن به یک نشانه و پزشکان و بیماران ممکن است متوجه است که محدود کارآمدی برای مدت زمان طولانی.

طبقه بندی پیری به عنوان یک بیماری همچنین نشان می دهد که آن می تواند در پیشگیری و یا درمان. شاید در برخی از نقطه, اگر دانشمندان می توانند بفهمند که چه علل زمینه ای فرایند پیری, این می تواند مورد. اما هیچ چیز نمی تواند مانع انسان از مسن تر و گمراه کننده مفهوم باز کردن درب به روغن مار درمان است. یک موقعیت بیانیه آماده شده توسط Hayflick و بیش از 50 دیگر دانشمندان هشدار می دهد که ادعاهای ساخته شده توسط شرکتهای تولید کننده و ضد پیری داروهای مکمل هورمون و دیگر درمان ها “عمدا نادرست و گمراه کننده و یا اغراق آمیز به دلایل تجاری.” چنین بازاریابی نه تنها منجر به بی ثمر هزینه های مصرف کننده اما همچنین باعث می شود آن را دشوار برای برای جدا کردن تبلیغات شرکت های بزرگ از تحقیقات علمی است. جامعه وسواس با جوانان همراه با انسان حساسيت به افکار واهی و پوچ و گلوله سحر و جادو وعده تضمین می کند تقاضا برای این محصولات است که مشکوک و ریاکارانه تامین کنندگان با خوشحالی به ملاقات.

ادعا می کند که درمان های مختلف مبارزه با پیری نبوده است vetted چون غذا و داروی آمریکا در حال حاضر نه از تنظیم هر شیوه یا محصولات طراحی شده به آدرس پیری است. Boling اشاره می کند که حتی اگر کسی ایجاد یک دارو برای کاهش فرآیندهای سلولی اساسی پیری آن “نمی تواند پیدا کردن یک مسیر به بازار است.” این قانع کننده ترین دلیل برای طبقه بندی بیماری و دلیل برخی از gerontologists حمایت از آن. در علاوه بر این به بیشتر تنظیم مقررات راهنمایی پیری و تحقیقات به احتمال زیاد دریافت به مراتب بهتر بودجه. کنگره اختصاص پول به تحقیق مرتبط با سن شرایط مانند آلزایمر, اما کنگره به صندوق پژوهش به یک فرایند است نه یک بیماری واقعی است نبرد دشوار.

با توجه به G. الکساندر فلمینگ سابق FDA نظارت افسر پزشکی FDA “به مدت طولانی مصوب محصولات که در جلوگیری از بیماری های مزمن.” این موضوع در اینجا به نظر می رسد تا حد زیادی معنایی اما این بر اهمیت پرداختن نه فقط اثرات پیری اما علل آن علائم است. با توجه به این که پیری است که بزرگترین عامل خطر برای بیماری های مزمن درمان است که تمرکز در زمینه روند پیری می تواند با توجه به فلمینگ “در یک سقوط کرد از بین بردن دخالت در چند و یا بسیاری از بیماری های مزمن از پیری است.” علاوه بر این فرآیندهای اساسی بیماری های مرتبط با سن به احتمال زیاد با هم همپوشانی دارند بنابراین اگر محققان می تواند کشف کردن آنچه فرآیندهای بیولوژیکی مردم را بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های قلبی و یا بیماری آلزایمر, آنها به طور بالقوه می تواند در درمان شرایط متعدد در یک بار.

تمایز بین پیری و اساسی آن باعث می شود نیز تاثیر می گذارد بودجه تحقیق و پژوهش. جیمی عدالت استادیار علم پیری شناسی و طب سالمندان در ویک فارست گفت: در طول GSA پنل که او فکر نمی کند “این است که پیری یک بیماری است ، بهتر است سوال او گفت: “چرا ما باید به زور پیری به عنوان یک بیماری در دریافت, پزشکان قانونی مقامات و ذینفعان به انجام کاری در مورد آن؟” بخشی از پاسخ به Hayflick است که آنچه سیاستگذاران نمی دانم در مورد پیری دیکته تصمیم گیری های خود را: “سیاست سازان … باید درک کنند که این قطعنامه از سن-بیماری های همراه را ارائه نمی دهد بینش به درک اساسی زیست شناسی سن تغییر میکند. آنها اغلب بر این باورند که آن را پایه تصمیم گیری در که سوء تفاهم است.”

از آنجا که تصور غلط بودجه برای تحقیقات در زمینه بیماری های مرتبط با سن مانند سرطان و آلزایمر را به مراتب بیش از بودجه برای تحقیقات به فرآیندهای بیولوژیکی پیری. اگر سن یک عامل خطر برای تقریبا همه از این شرایط به احتمال زیاد به کشتن ما Hayflick می پرسد: “پس چرا ما نمی زیرپا قابل توجهی بیشتر منابع به درک آنچه … افزایش[s] آسیب پذیری برای همه سن های مرتبط: آسیب شناسی?” درک فرآیندهای اساسی اجازه می دهد دانشمندان به کار درمان است که آدرس علل پیری نه تنها اثرات آن است.

خیزران مطرح نگرانی با “دشمن محور شعارهای مانند ” جنگ در برابر پیری’ ‘شکست پیری’ و ‘فتح پیری است.’ “حتی در پزشکی, زبان مهم است. پیری ما نیست دشمن است و نه مطلقا منفی است. اگر ما را در آغوش ایده vanquishing این “دشمن” ما ممکن است نه تنها تشویق سن گرایی بلکه از دست دادن بینایی از راه های ما می تواند به بهبود سلامت و کیفیت زندگی به عنوان ما مسن تر است.

بسیاری از gerontologists تمایز بین “سلامت span” و “عمر” طول زمان کسی که لذت می برد نسبی سلامت خوب در مقابل طول زندگی کسی. طول عمر در حالی که در سلامت فقیر, درد, و یا با محدودیت های که sap کیفیت زندگی کمی احساس می کند. فلمینگ خواستار “رگولاتور و سیاست گذاران را در آغوش healthspan به عنوان یک سازمان تمرکز برای تسهیل توسعه پزشکی است که هدف پیری و بیماری های مزمن.” این تغییر را ترویج پژوهش در بیماری زا فرآیندهای است که می تواند به ما کمک کند جلوگیری از بیشتر بیماری های مربوط به سن نه فقط آنها را مدیریت کند.

به عنوان gerontologists شان Leng و برایان کندی قرار داده و آن را “پیری است و تغییر آب و هوا از مراقبت های بهداشتی است.” جمعیت مرجع اداره پیش بینی کرد که 100 میلیون آمریکایی خواهد بود 65 ساله یا مسن تر توسط 2060. چگونه ما را مراقبت از این جمعیت ؟ آن را دلهره آور به فکر کردن در مورد خود و پیری اجازه دهید به تنهایی 16 درصد از جمعیت جهان خواهد شد که سالمندان شهروندان توسط midcentury. یک تصویر بزرگ رویکرد متمرکز بر فرآیندهای پیری—فرآیند ما به اشتراک گذاری با تقریبا تمام موجودات زنده—قرار داده خواهد شد با ما در یک مسیر نه تنها به طولانی تر زندگی می کند اما به سالم هستند.

این مقاله در نوشته شده بود با حمایت از یک روزنامه نگاری یاران از پیری شناسی Society of America, روزنامه نگاران شبکه در نسل و مشترک المنافع صندوق.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>