است Jair Bolsonaro برزیل جناح راست رئیس جمهور جدید جیم جونز ؟

یک کشور آمریکای جنوبی یک فرقه رهبر مواد مخدر و مرگ و میر هزاران نفر از پیروان متعصب صدا ممکن است مانند داستان غم انگیز از Jonestown قتل عام. اما این جزئیات می تواند فقط به عنوان به خوبی به عنوان مقدمه ای برای دیگر ویرانگر فصل در برزیل رئیس جمهور Jair Bolsonaro دولت را به عنوان او منجر برزیل به هرج و مرج در میان coronavirus بیماری همه گیر. وهم آور تشابه بین کشیش جیم جونز و Bolsonaro به یاد ضرب المثل قدیمی است که تاریخ تکرار می شود — برای اولین بار به عنوان تراژدی و سپس به عنوان مسخره است.

جونز رهبر از مردم در معبد جنگل و کمون بود که مهاجرت از ایالات متحده به تازگی تعمید حل و فصل “Jonestown” در گویان. در نوامبر. 18, 1978, فقط قبل از تیراندازی خود را در سر جونز معتقد حرارت خود را پیروان به ارتکاب جرم خودکشی با نوشیدن سیانید رنگ و لعاب و طعم-کمک های ترک در مجموع 909 نفر کشته شدند. اگر چه این داستان ممکن است به نظر می رسد غیر معمول آن را نشان دهنده تحقق این راه مردم را می توان دستکاری کرد که کسی که طول می کشد استفاده از خود ترس و آسیب پذیری.

تبلیغات:

خودکشی جرم در Jonestown بود آخرین قسمت از این داستان غم انگیز — نتیجه نهایی از یک شخصیت فرقه در سراسر جونز یک پارانوئید عاشق. جیم جونز enthralling قانع کننده و تشنه قدرت. او رونق در توجه و ستایش و چاپلوسی. او مساوی قلدر و افسونگر.

چنین شرح می تواند به همان اندازه قابل استفاده برای Jair Bolsonaro که حفظ صمیمیت از پایگاه خود را با درگیر شدن در التهاب شعارهای ارتجاعی سیاست های نژادپرستانه و سگ-سوت — یک رفتار است که پژواک یک فرقه ذهنیت است.

Bolsonaro کمپین شعار “برزیل بالاتر از همه چیز خدا را بالاتر از همه” است که به طور مداوم برانگیخته در طول ریاست جمهوری او بود که امضای خود پیمان با برزیل محافظه کار مسیحیان به خصوص neo-Pentecostalists. حتی اگر Bolsonaro نشده در کنار او کاتولیک (با وجود زندگی دور خارج پارامترهای کاتولیک “ارزش های خانواده”) او شده است با استفاده از رسانه های متعلق به خود اعلام کرد neo-پنطیکاستی اسقف به عنوان ابزار معنوی برای جذب و کنترل اعضای خود را.

تبلیغات:

در طول COVID-19 گیر Bolsonaro است را رد کرد و توصیه های کارشناسان بهداشت و درمان و مردم به تکیه بر ایمان خود و بازگشت به زندگی عادی خود. او حتی به نام یک روز ملی از روزه و نماز این جمعه به “free برزیل از این بد” کوروناویروس.

سیاسی صحبت Bolsonaro و جیم جونز را کمی در مشترک دارند. به عنوان سوزی مایستر می نویسد: Jim Jones موعظه فضائل سوسیالیسم پاسیفیسم و نژادی egalitarianism. او کودکان به تصویب رسید از اقوام مختلف برای ایجاد یک “رنگین کمان خانواده است.” او با الهام از امید را در میان پیروان خود را برای هماهنگی جهانی خیرخواهی و صلح است. در نهایت با این حال او با استفاده از انزوا استبداد و خشونت برای کنترل آنها است.

شباهت بین جونز و Bolsonaro اقامت خود را در استفاده از رسانه ها به تحقیر, مسخره و قلدر مخالفان خود را. Bolsonaro به طور مداوم نقاط دشمنان جدید به حرارت خود را پیروان به عنوان یک راه برای نگه داشتن آنها را متحد و با انگیزه برای مبارزه با او. هر کسی که انتقاد و یا مخالف با Bolsonaro در نظر گرفته شده است دشمن از هر تلاش به آنها را تعطیل توجیه است. این به این معنی پس از رفتن دانشمندان و کارشناسان بهداشت و درمان سازمان بهداشت جهانی است مدیر کل دکتر Tedros Adhanom Ghebreyesusand و حتی تهدید به آتش خود وزیر بهداشت ، در Bolsonaro است که به طور سیستماتیک با حمله به کارشناسان که التماس شهروندان به شرکت در اجتماعی فاصله در طول این بیماری همه گیر.

تبلیغات:

فقط قبل از جونز مقرر خودکشی جمعی گفت که پیروان خود را به “جلوگیری از این حمله و تشنج” با استفاده از همان اصطلاحات که Bolsonaro فراخوانی به حمله پیشگیرانه coronavirus اقدامات است. اما به جای آن از نوشیدن سیانید رنگ و لعاب و طعم-کمک به جلوگیری از هیستری Bolsonaro شده است خواست مردم را هیدروکسی کلروکین یک داروی که شده است به طور کامل تست شده در درمان COVID-19 و مردم با دادن یک تصور نادرست بودن انتقال امن به طوری که آنها می توانید به بازگشت به کار.

به عنوان برزیل COVID-19 مرگ و میر پیشی 600, Bolsonaro است دو برابر را در خود دستکاری تاکتیک و انگیزه پیروان خود را به بیرون رفتن در خیابان در اعتراض به جداسازی اقدامات است. این به ارمغان می آورد خود را در “necropolitics” به یک سطح کاملا جدید — که در آن خود را از اقدامات سیاسی نیز متمرکز در مقیاس بزرگ تولید از مرگ خود پایه — نتیجه تنظیم صحنه برای یک فاجعه بزرگتر از جیمز تاون.

تبلیغات:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>