است کروناویروس یک بیماری همه گیر?


Two women wearing parkas and masks walk by a red banner.

زنان در ماسک محافظ تصویب یک بنر گفتن آنها را به “خود را پوشش دهان و بینی در هنگام عطسه” روز سه شنبه در پکن.

Kevin Frayer/گتی ایماژ

بیش از 2000 مورد جدید کروناویروس شناسایی شده اند در خارج از چین است. شیوع گل در ایتالیا که در آن 370 موارد تایید شده است. تعداد موارد در ایران رسید و در نتیجه در 19 مرگ و میر. کره جنوبی تا به حال بیش از 1 ، 200 مورد. مراکز کنترل بیماری و پیشگیری اعلام کرد که ایالات متحده به احتمال زیاد نیست دور از واقعی شیوع خاص خود را دارد.

اما روز دوشنبه Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان جهانی بهداشت به خبرنگاران اطمینان داد که با وجود شیوع بیماری های متعدد در کشورهای مختلف این سازمان نمی خواهد تغییر COVID-19 را طبقه بندی از “اورژانس بهداشت جهانی” به همه گیر. “آیا این ویروس همه گیر بالقوه?” او گفت:. “کاملا آن است. آیا ما هنوز وجود دارد? از ارزیابی ما هنوز رتبهدهی نشده است.”

که آن را حفظ کرده است و این موضع از شنبه بیشتر توضیح داد که در آن در حال برگزاری است در توصیف COVID-19 به عنوان یک بیماری همه گیر از آنجا که آن را باور نمی کند این گسترش در یک uncontained راه است که مطابق با آن همه گیر آستانه و دلیل آن نشده است ایجاد می شود “در مقیاس بزرگ بیماری شدید یا مرگ.”

و در عین حال برخی از مقامات بهداشت مخالفت با کسانی که استدلال هستند و آن را یک بیماری همه گیر به هر حال. چرا ؟

بخشی از مشکل این است که همه گیر است هیچ تعریف جهانی. و در عین حال عمومی یاد گرفته است به مفهوم بیماری های همه گیر از طریق فرهنگ پاپ و گذشته شیوع بیماری (به خصوص شیوع بیماری آنفلوآنزای). به عنوان یک نتیجه از وضعیت فعلی به نظر می رسد بسیاری مانند یک بیماری همه گیر و بنابراین مقدار زیادی از مردم در تماس با آن را یک بیماری همه گیر حتی اگر آن را از لحاظ فنی یکی نیست.

“من در واقع فکر می کنم که ما در یک بیماری همه گیر” لورن Sauer, مدیر عملیات با دانشگاه جانز هاپکینز از بحرانی رویداد آمادگی و پاسخ گفت. اگر ما درک می کنیم یک بیماری همه گیر به گسترش جهانی یک بیماری او نشان می دهد: “ما بسیار وجود دارد.” و او اضافه می کند که او فکر می کند که مقامات “انجام داده خود را از یک بیت از یک زیانی” نه خواستار آن یکی. “این در واقع تولید شده خیلی بیشتر مکالمات, راست, در مورد’آنچه که یک بیماری همه گیر? چرا ما خواستار این یک بیماری همه گیر? آنچه را که یک بیماری همه گیر می شود؟’ ”

یک بیماری همه گیر در زیر که تعریف طول می کشد به صورت خود کفا شیوع بیماری در سراسر جهان است. که سروپا ممکن است عمدی: چه کسی می تواند مدیریت آن پیام با ساخت ذهنی به عنوان تماس وضعیت پخش کردن, به جای در حال اجرا در برابر یک هدف مجموعه ای از شرایط است که نیروی خود را دست. حتی اگر اروپا, شرق میانه, و همه از شرق و جنوب شرقی آسیا شیوع آمریکا و استرالیا و آفریقا را تا کنون نگه داشته و تعداد آنها را تا حد زیادی در چک. به عنوان یک نتیجه که هنوز هم می تواند نگه دارد به عقب و می تواند همچنان به انجام این کار تا زمانی که آن را تبدیل به غیر قابل اجتناب (احتمالا خواهد شد که زمانی که کل جمعیت جهانی در معرض شده است).

که نماینده همه محققان, اگر چه, و مقدار زیادی از کارشناسان تحت عمل بسیار باز تر درک درستی از این واژه که نمی کند نیاز به پاتوژن به طور کامل رمان به دفعات مشاهده شده به عنوان یک بیماری همه گیر. برخی از ویروس ها مانند ویروس HIV و بیماری هایی مانند سل فکر هستند توسط برخی به عنوان مداوم بیماری های همه گیر. (سل بوده است از دوران باستان و ایدز آغاز شده و از چهار دهه پیش, اما آنها هنوز هم کشتن انسان در اعداد بزرگ بالاتر از آنچه که می تواند به عنوان یک استاندارد در زمينه نرخ این بیماری همه گیر.) برخی از مقامات بهداشتی ممکن است حتی در نظر گرفتن عفونی بخشی از سنتی تعریف به لازم: برای برخی از, چاقی یک بیماری همه گیر.

این درک عمومی از یک بیماری همه گیر احتمالا می افتد بین این دو دیدگاه. اساسی ترین راه برای فکر کردن در مورد این فقط ممکن است: یک بیماری همه گیر است که یک بیماری همه گیر است که عبور از مرزها و آلوده تعداد زیادی از مردم است. تحت این تعریف با 10 یا بیشتر موارد هر یک در 20 کشور مختلف و موارد تایید شده در بیش از 40, آن را سخت به آن را به عنوان یک بیماری همه گیر.

آیا فاصله بین یک بیماری همه گیر که دانشمندان آن را درک کنید و یک بیماری همه گیر به عنوان عمومی درک آن مهم است ؟ از لحاظ فنی هیچ چیزی تغییر خواهد کرد چگونه است که اگر پاسخ آنها نام آن را یک بیماری همه گیر. اما تقسیم در بهداشت عمومی جامعه نیز فقط از نوع گیج کننده است. و بسیاری از مقامات در حال صحبت کردن در مورد چگونه به آماده شدن برای این بیماری زمانی که آنها در حال بحث این که آیا آن را یک بیماری همه گیر.

فرد به طور متوسط به احتمال زیاد تصاویر چیزی بسیار کشنده و بسیار مخرب زمانی که آنها شنیدن کلمه همه گیر. با توجه به Tedros است و به دلیل خاموش نگه دارید—این برچسب را افزایش عمومی سطح از وحشت. اما که ممکن است خوب—CDC گفته است که وجود دارد یک احتمال قوی coronavirus خواهد بود تخريبي. ما ممکن است برخی از موقت تعطیلی مدارس, مردم ممکن است خواست برای کار از خانه رویدادها ممکن است لغو شود. اما این انتظار نمی رود به خصوص خطرناک برای آمریکا به طور متوسط (اگر شما تعجب اگر آن زمان را به وحشت لطفا از این به عنوان خوانده شده) و آن را قطعا نمی خواهید به هموار کردن راه برای نوع هرج و مرج به تصویر کشیده شده در آخرالزمانی همه گیر ،

آخرین باری جهان تجربه یک بیماری همه گیر به عنوان اذعان کرد که در طول سال 2009 H1N1 شیوع. که به نظر می رسد تبدیل شده اند محتاط تر از آن زمانی که برخی از متنبه سازمان برای تحریک ترس نامتناسب به چقدر بد آنفولانزا معلوم بود (نه این که بد). پس از آن بیماری همه گیر که نقل مکان کرد به دور از یک سیستم شش مرحله برای توصیف بیماری همه گیر آنفلوآنزا و حتی نقل مکان کرد و دور از تماس با هر چیزی به غیر از یک شیوع آنفولانزای همه گیر.

“من فکر می کنم آن را خوب به می گویند که بیماری های همه گیر در حال ترسناک و که آن را ترسناک کلمه” Sauer گفت. اما او افزود که با وجود شایستگی برای تصدیق با به کارگیری عباراتی مانند اورژانس بهداشت جهانی و همه گیر است که ما نمی توانیم به طور کامل جلوگیری از برخی بیماری ها از گسترش حتی اگر ما سعی می کنیم. “هنگامی که شما آنها اعمال می شود آن را مانند پاره گروه کمک کردن. در حال حاضر ما می گویند زمان برای مهار شده است. در حال حاضر از آن زمان برای استراتژی کاهش. و ما این را انجام داده اند قبل از. ”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>