“آن را به ارزش آن”: ESPN پادکست “سنگین مدال” پروب Karolyis’ بی رحمانه, ژیمناستیک, امپراتوری

برای نزدیک به چهار دهه به عنوان ورزشکاران آمد و رفت وجود دارد یکی ثابت حضور در المپیک ژیمناستیک: به Karolyis. زن و شوهر — بلا و مارتا — فوران بر روی صحنه جهانی زمانی که 14 ساله ژیمناست, نادیا کومانچی گل اول کامل 10 در تاریخ المپیک در سال 1976.

پنج سال بعد پس از defecting از کمونیست رومانی به آمریکا, آنها شروع به بالا رفتن به بالای این ورزش هنوز دوباره. در طول 32 سال سلطنت آنها تحویل 46 مدال المپیک برای ایالات متحده است. و در بازگشت خود را برای موفقیت آنها اعطا شد قدرت بی سابقه ای شد و قابل تشخیص تر از بسیاری از ژیمناست ها.

تبلیغات:

در حال حاضر ESPN “30 30” منتشر کرده است “سنگین مدال” هفت قسمت مجموعه پادکست در مورد Karolyis’ زندگی و میراث در ورزش و چگونه خود را برای رهبری هر دو کمک سوق دادن آمریکا ژیمناستیک به بالای سکو اما همچنین ایجاد یک فضای که صدمه دیده است و ورزشکارانی که به پایان رسید وجود دارد.

میزبانی و گزارش ESPN ارشد نویسندگان بانی فورد و الهام Roenigk, “سنگین مدال” خدمت به عنوان یک آشکار همراه قطعه برای نسخه های اخیر مانند Netflix قابل توجه مستند “ورزشکار یک” که با تمرکز بر بازماندگان از سوء استفاده از ایالات متحده, ژیمناستیک, دکتر لری Nassar.

تبلیغات:

“این در حال حاضر تقریبا چهار سال پس از لری Nassar خبر شکست” Roenigk گفت. “این هنوز هم بسیار مهم است اما از آن زمان برای شروع به دنبال در کسانی که در اطراف او چه کسانی را فعال کنید او را که کشت این فرهنگ اجازه داده است که برای یک درنده مانند او را به سوء استفاده برای چندین دهه است.”

Roenigk صحبت با سالن مورد تولید این پادکست این منافاتی نظرات در مورد بلا Karolyi و به همین دلیل پدر و مادر آمریکایی ورزشکاران و مربیان باید تنظیم تعریف خود را از موفقیت است.

شما تحت پوشش آخرین هفت در بازی های المپیک — درست است ؟

تبلیغات:

من. به طوری که شامل بهار و تابستان; اولین بازی های المپیک با ESPN بود و در سال 2006 رنو, بازی های المپیک زمستانی, و سپس هر المپیک پس از این شده اند که من هشتم به اعتقاد من.

در سمت راست بنابراین برای افرادی که شاید نا آشنا می تواند به شما صحبت می کنید کمی در مورد چگونه بزرگ Karolyi میراث بافندگی و تأثیرات ورزش ژیمناستیک ؟

تبلیغات:

شما می دانید مسلما من فکر نمی کنم وجود دارد بزرگتر ارقام در ورزش ژیمناستیک.نام خود را مترادف با ورزش. شما می دانید Karolyis — مردم تمایل به حتی آنها را از هم جدا به عنوان بلا و مارتا Karolyi. مارتا نیست کسی که همیشه عاشق نور افکن اما بلا زندگی می کردند به صورت ویژه و همچنین رسانه ها شاید بهتر از هر ورزشی ، شما می دانید, آن می تواند یک رقابت سخت برای مطابقت با بلا Karolyi در این بازی از بازی های رسانه ای. او کارناوال بارکر از دو نفر از آنها ،

آنها به اینجا آمدند از نادیا کومانچی موفقیت و رومانیایی تیم موفقیت به طوری که آنها در حال حاضر به نام وقتی که آنها وارد شده و سپس به سرعت به حال مری لو Retton و سپس قهرمان جهان و سپس المپیک بعد از المپیک. آنها این سازگار ارقام که به عنوان یک فرد ژیمناست را شاید چهار سال چرخه — به خصوص در آن روز. شما نمی بینید بسیاری از تکرار المپیک مناسب است ؟ بنابراین Karolyis شد آسان برای قرار دادن پوشش خود در اطراف به خصوص بلا چون او آنقدر رسانه ها و دوربین پسند.

منظورم این است که ما می دانیم چه بلا Karolyi بود گفت: به ژیمناست زیرا او میکروفن می خواهم وقتی که دیگر مربیان بودند. شما می دانید بسیاری از ژیمناستیک به ما گفت: “آنچه که شما شنیده می شود او گفت در آن لحظات از ‘شما می توانید آن را انجام دهید” ما را نمی شنوند و هر یک از آن.” اما طرفداران می تواند او را بشنوند چرا که او میکروفون را می خواهم و مردم در خانه می تواند او را بشنوند. رسانه ها درک آنچه که یک شخصیت آنها ساختمان و بنابراین در طول سال او بسیار بزرگتر شخصیت به بینندگان رسانه ها و در نهایت به ایالات متحده آمریکا و ژیمناستیک.

تبلیغات:

شما می دانید در سال 2000 زمانی که آنها بر این باور بودند که نیاز به کسی به در آمده و ذخیره آنها به خارج از Karolyis که اساسا بازنشسته از نخبگان ژیمناستیک.

بنابراین مقدار انرژی که به آنها داده می شود و عدم نظارت آنها تا به حال بیش از 40 سال گذشته واقعا یکی از چیزهایی که ما می خواستیم به کاوش با استفاده از این سری است. من فکر نمی کنم این هیچ راز است که بیش از حد قدرت متمرکز در دست چند می تواند منجر به نتایج بد به خصوص در ورزش و جوانان ورزش است.

صحبت از جوانان ورزش در دوم و سوم قسمت ما ایجاد مری لو Retton به عنوان یک قهرمان آمریکایی یک نماد آمریکایی است. بنابراین شما به یک نسل کامل از دختران جوان مشتاق ژیمناست در خانه که مایل به دنبال کردن مسیر خود را. و من کنجکاو چگونه مشترک آن را برای دختران جوان به این کشور حرکت می کند برای ورود به برنامه های که در آن آنها اساسا خوردن و خوابیدن و تنفس ژیمناستیک ؟

تبلیغات:

در مری لو روز آن را فوق العاده رایج است. و شما راست نفوذ او تا به حال در ورزش دشوار است برای اندازه گیری. شما می دانید هر مربی ما صحبت حضور خود را سه برابر شد; آنها آن را به نام “مری لو اثر است.” اما آن را فقط یک اثر در کودکان و نوجوانان مناسب است ؟ آن را یک اثر در پدر و مادر و همچنین کسانی که نگاه خود را به کودکان و دیدم این پتانسیل — نه تنها آن را به بازی های المپیک, اما به Wheaties جعبه و تن از پول و یک آیکون. به طوری که وسوسه انگیز به پدر و مادر و همچنین ورزشکاران است.

بنابراین زمانی که Karolyis در اینجا نقل مکان کرد وجود دارد تعداد بسیار کمی از سطح ورزشگاه و در سراسر این ورزشگاه وجود ندارد بسیاری از به اشتراک گذاری اطلاعات. بنابراین اگر شما در جایی زندگی می کردند که نبود در فاصله رفت و آمد به بهترین مربیان شما می خواهم برای ایجاد یک تغییر است. شما می دانید, دو چیز شما می خواستم به عنوان یک نخبه ژیمناست به عنوان شما شروع به رسیدن به کسانی که واقعا سطح بالا اهداف مربیان که تا به حال تجربه مربیگری ورزشکاران نخبه و پس از آن دیگر نخبگان ژیمناستیک به آموزش در کنار به شما فشار.

این اتفاق با مری لو Retton. منظورم این است که خود مربی گری Rafaloski به ما گفت او متوجه شد که او نیاز به پیدا کردن یکی دیگر از ورزشگاه. منظورم این بلا Karolyi به پایان رسید تا نوع هل دادن او دور قبل از Gary یک شانس برای انجام این کار برای او اما پس از آن بود بسیار رایج در آن زمان برای ورزشکاران به حرکت به دور از خانه.

آن را هنوز هم اتفاق می افتد مانند زمانی که Gabby Douglas نقل مکان به ایالت آیوا به آموزش با Shawn Johnson, مربیان, اما آن را به عنوان مشترک به عنوان آن را در مری لو روز.

تبلیغات:

مطمئن است که حس می کند. من می خواستم به جلو و عقب به طور خلاصه و بحث کمی در مورد روند واقعی گزارش از این پروژه به دلیل آن است که بسیار فوق العاده در عمق. چه مدت شما را صرف کار بر روی آن و در مورد چگونه بسیاری از مصاحبهها انجام شده است ؟

بنابراین بانی و شروع کردم به گزارش همراه با تولید کنندگان ما در اوایل ماه اوت. شما می دانید که ما امضا کرده و به این پروژه در آغاز تابستان [2019] اما ما هر دو در اروپا است. من در پوشش جام جهانی فوتبال زنان مستقیما به ویمبلدون. تا زمانی که من کردم به ایالات متحده آمریکا, ما شروع به گزارش دادن. ما آخرین گزارش سفر — در حال حاضر آن قرار نیست به ما به پایان رسید تا لغو بسیاری از پروازها شد در تاریخ 6 مارس.

و پس از آن دوره جهان تعطیل و ما لغو همه ما آینده پرواز و سفر. اما آنچه به پایان رسید تا بودن خیلی معنی دار آخرین سفر بود و سفر به هوستون برای رفتن به Karolyi در مرتع پرورش احشام. ما تا به حال این تجربه را به نشستن با طول تولید ما است. نبود برنامه ریزی شده است که راه ما را تنها نگه داشته ضبط تا امروز صبح اگر ما می تواند داشته باشد.

اما آیا اکثریت ما مصاحبه بین ماه اوت و اوایل ماه مارس و پس از آن یک تعداد انگشت شماری که ما در بر داشت خلاق راه برای انجام این کار در ماه های پس از. شما می دانید [برای] سیمون Biles ما بیش از زوم در هوستون با مادر وجود دارد. وجود دارد یک زن و شوهر از روزنامه نگاران که اتفاق می افتد به خود رادیو نشان می دهد که فوق العاده ضبط تجهیزات.

تبلیغات:

برای مصاحبه وجود دارد مرتب سازی بر اساس دسته بندی های مختلف. مصاحبه های ضبط شده که در آن ما در واقع نشسته با کسی و ثبت آنها ما حدود 60. اما در کل مصاحبه از جمله پس زمینه و در ضبط و ثبت وجود دارد بیش از 100. آن را واقعا شدید چند ماه.

آره, من می توانید تصور کنید. یکی از چیزهایی که واقعا به من زده در مورد این پادکست بود منافاتی توصیف بلا — که من فکر می کنم واقعا به سر در پنجمین قسمت “به Karolyi راه” که جزئیات این دوره از زمانی که او در تیم ملی هماهنگ کننده و ژیمناست های مورد نیاز برای حضور در اردوگاه های آموزشی در مرتع پرورش احشام. برخی از مردم صحبت در مورد او بسیار از روی علاقه دیگران نیست. چه حس خود را که او چه کسی بود ؟

منظورم چیزی که شما واقعا ناخن بر روی سر این است که زمان مناسب است ؟ تا قبل از سال 2000 زمانی که آنها مربیان شخصی شما و یا پدر و مادر خود را از انتخاب به مربی آنها. که تحت تاثیر قرار چگونه شما مشاهده زمان خود را با آنها.

وجود دارد بسیاری از چیزهایی که ما متوجه است که تحت تاثیر این راه شما بازدید زمان خود را با آنها. شخصیت خود را — همه ژیمناست ها دشوار هستند اما برخی فقط یک شخصیت که در آن بدون توجه به آنچه که او گفت: آن را فقط منعکس درست کردن. وجود سطح خود را از پشتیبانی والدین اهداف خود را به موفقیت شما تا به حال چه فیلتر شما قرار داده ایم بیش از آن خاطرات به عنوان یک بزرگسال مناسب است ؟ همه که راهی که شما را دیدم که زمان و بلا به عنوان یک مربی شخصی به طور خاص به نظر می رسد به یک توانایی ژیمناستیک باور همه کسانی که خرس آغوش و تمام است که انگیزه تمام کسانی که در نوع عبارت بودند واقعا صادق است. که او آنها را دوست داشت و دوست داشت reveling در موفقیت خود را.

اما به عنوان به زودی به عنوان شما نیست در بالا به عنوان به زودی به عنوان شما بودند یا مجروح یا نه برنده شدن شما نامرئی بودند به او.

شما می دانید او فوق العاده کاریزماتیک درست است ؟ او فریبنده. شما می خواهید به اطراف و گوش دادن به داستان های خود را و هیچ کس به فکر بپرسید اگر داستان او گفتن درست شد.

در سال 2000 آن را دیگر یک انتخاب است. شما موظف به رفتن به مزرعه و به بخشی از این برنامه بنابراین شما او را دیدم متفاوت است. شما تا به حال خود را شخصی و تا به حال رابطه با این مربی اما با بلا و آن را “راه من یا بزرگراه است.” او زمان زیادی از اعتباری که وجود دارد موفقیت بود اما هرگز بیش از حد [مقدار] زمانی که مسئولیت تیم را موفقیت آمیز نبود. بنابراین من فکر می کنم که چگونه شما به مربی بلا Karolyi تحت تاثیر تجارب است.

که جالب است و این بحث در پادکست, اما آیا شما در سراسر شبیه تضاد احساسات در مورد مارتا?

مارتا بود شاید جالب تر به پژوهش و گزارش و شیرجه چرا که او همواره مانند یک معما.

به همین دلیل من واقعا او را دوست داشتم قسمت برک آوت که در آن ما به نوبه خود به نور روی او.

بنابراین این چیزی است که شما نوع از دیدن این تکامل از بلا اما مارتا به نظر می رسد همواره همان فرد است. زمانی که شما بخواهید به کسی از رومانی زمانی که شما درخواست ورزشکاران از ’70s, 80s, ’90s و امروز همه آنها توصیف او را در همان راه. مربیان می گویند “شما می دانید من می توانم به او نزدیک است.” او غیر ممکن بود به می دانم که او سرد بود او کسی نیست که تا به حال این توانایی را به شما احساس می کنید بلافاصله دوست داشت و یا برای مراقبت. همیشه وجود دارد یک, یخ, سرد, دیوار سنگی در اطراف او.

وجود دارد بی پایان فیلم آرشیوی از بلا Karolyi; ما می تواند انجام داده اند 400-ساعت پادکست فقط او. اما فقط پیدا کردن مصاحبه با مارتا قبل از او گرفت و به عنوان تیم ملی هماهنگ و آن را بخشی از کار او وجود دارد که شاید سه یا چهار کلیپ از او در تلویزیون است ؟

آنها فوق العاده متفاوت مردم و آنها انگیزه چیزهای مختلف. اما یکی از چیزهایی که انگیزه هر دو آنها را جایی که آنها قطع شد و کنترل است. شما می دانید مارتا او به وضوح عاشق این ورزش به نظر می رسید با وسواس ورزشی — من فکر نمی کنم شما مربی تا زمانی که شما تقریبا 80 و سفر در جهان به انجام است که مگر اینکه شما یک علاقه واقعی برای آن است.

اما من فکر می کنم او آمد به مالکیت او قدرت و من فکر می کنم که قدرت او را کنترل کنید. همین کار را با بلا; بلا عاشق شهرت است. او رانده شد با موفقیت و پول و برنده شدن و شهرت است. اما هر دوی آنها تمام است که در تعقیب و من فکر می کنم که جایی که آنها همدیگر را قطع.

من یک رقابتی شکل اسکیت باز برای سال بود و مجاور به افرادی که تصمیم به homeschool به طوری که آنها می تواند قطار در طول روز. وجود داستان بی پایان — و من فکر می کنم این نمونه برای جوانان ورزشکاران در سطح بالا — از نوجوانان که مجبور به تصمیم گیری بین, مانند, مسابقات مقدماتی و مدل مثلا. این یک نمونه دوران کودکی است. و چیزی که به من ایستاده بود در مورد این پادکست این است که چند نفر اشاره به این ورزشکاران جوان از دست دادن بخشی از دوران کودکی خود را برای ایالات متحده به صورت یک مدال طلا. برخی از مردم صحبت در مورد آن را تقریبا مانند یک قانون میهن پرستی. و من کنجکاو اگر شما فکر می کنم که خط از تفکر است که در آینده بیشتر تحت موشکافی در حال حاضر ؟

اوه,, خوبی,, بله, من مطمئن امیدواریم که. ما یک پنل شب گذشته و Tasha Schwikert در آن بود. و یکی از سوالات قرار داده و به او — و من فکر می کنم این قاب در راه است که گفت: “شما می دانید من نمی دانم اگر این امکان پذیر است اما اگر شما می توانید لری Nassar و سوء استفاده از معادله آن را به ارزش آن ؟ آیا شما دوباره آن را انجام دهد?” و او جواب نه بود.

مرسی.

و من نمی توانم به شما بگویم که چگونه بسیاری از بار در این مصاحبه — به عنوان کسی که در این ورزش بود و یک فن که پس از آن احساس فوق العاده مفتخر به پوشش آن و سپس به فکر ما بودند پرسیدن سوال حق پست-2016 . . . به درک به جهنم 2000 تیم را از طریق رفت. به گوش کسی مانند Tasha می گویند او خودش گریه به خواب هر شب در المپیک به عنوان یک 15 ساله چون او گرسنه.

هیچ چیز با ارزش است که ، منظورم این است که هیچ مدال طلا با ارزش است که. بسیاری از آنها ما گنجینه های ملی. شما می دانید اگر ما قصد داریم برای قرار دادن مجسمه اجازه پرتاب Carly Patterson, Gabby Douglas و سیمون Biles ، آنها گنجینه و به درک چگونه آنها تحت درمان قرار گرفتند — آن را به ارزش آن.

من فکر می کنم که آن را نیاز همه ما — روزنامه نگاران, پخش, پدر و مادر و مربیان — به تغییر راه ما مشاهده برنده شدن و تغییر تعریف ما از موفقیت است. من فکر نمی کنم آن آسان است به انجام. اما من دوست دارم که قادر به تماشای ژیمناستیک و پوشش ژیمناستیک و به سادگی شگفت زده شده توسط این ورزشکاران جوان و چه آنها قادر به انجام این کار با یک درک است که مربیان آنها در حال کار با مراقبت به همان اندازه در مورد ایجاد خوب مردم به عنوان آنها را در مورد راهپیمایی به بازی های المپیک و برنده مدال طلا برای ایالات متحده است.

کاملا. بنابراین من سوال نهایی, و من احساس می کنم که ما در این لمس کرد در راه های مختلف در طول مکالمه ما اما در صحبت کردن در مورد شیوه های که نیاز به موشکافی من کنجکاو در مورد آنچه که ساخته شده در حال حاضر زمان مناسب برای انتشار یک بررسی انتقادی از Karolyis زندگی و کار زگیل و تمام ؟

بنابراین زمانی که “30 30” به بانی و من در تابستان گذشته آن را با علم به این که آنها می خواستند این پروژه را به بیرون می آیند در حال حاضر. بنابراین در یکی دیگر از جهان جایگزین ما خواهد بود در هواپیما برای پرواز به توکیو برای بازی های المپیک 2020 در حال حاضر و ژیمناستیک محاکمه که چند هفته پیش. ما در این لحظه به عنوان اولین بار در 40 سال است که آمریکا ژیمناست ها را راه می رفت به بازی های المپیک بدون ملموس حضور Karolyis بنابراین چه که نگاه مانند? آنچه که برای این ورزش در حال حرکت رو به جلو ؟

که یکی از دلایل این بود که در زمان مناسب ما به فکر انتشار این پروژه است. همچنین در صنعت از آن در حال حاضر تقریبا چهار سال پس از لری Nassar اخبار را شکست. آن را هنوز هم بسیار مهم است اما از آن زمان برای شروع به دنبال در کسانی که در اطراف او چه کسانی را فعال کنید او را که کشت این فرهنگ اجازه داده است که برای یک درنده مانند او را به سوء استفاده برای چندین دهه است.

شما می دانید که شما واقعا نیاز به پشتیبانی کامل از یک شرکت مانند ESPN برای گفتن دو خبرنگاران به کنار از همه تکالیف دیگر برای یک سال و شیرجه رفتن به این به طور کامل با حمایت و پشتیبانی و تیم تولید است. منظورم این است که ما قادر به کار با فقط باور نکردنی ترین تولید کنندگان در “30 30” و ما تا به حال تحقیقی کمک کند.

من فقط می توانم به شما بگویم که چه تیم بزرگ آن زمان برای قرار دادن این.. ماه اوت گذشته این نگاه مانند یک کوه و در خط پایان. . . منظورم این بود تا نگاه کردم و دیدم شما در واقع می تواند گوش دادن به آن است که من اعتقاد ما تا به حال بدست وجود دارد.

گوش دادن به تمام هفت قسمت از “سنگین مدال” در “30 30” پادکست در ESPN رادیو و یا هر کجا که شما گوش دادن به پادکست های مورد علاقه خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>