آن زمان برای خانواده سلطنتی بریتانیا به جبران برای قرن ها از بهره مندی از برده داری


British map of Africa from 1660
Wikimedia Commons

در بریتانیا به عنوان در ایالات متحده آمریکا ضد نژادپرستی تظاهرات که پس از فوران پلیس قتل جورج فلوید در اواخر ماه مه باید reinvigorated مبارزات برای پرداخت غرامت برای برده داری. داشتن تنها به تازگی اذعان خود لینک های تاریخی به برده داری و اطلس تجارت برده, انگلیسی, دانشگاه ها و موسسات مالی روبرو هستند تماس به جبران گذشته بی عدالتی و پرداخت غرامت به فرزندان بردگی مردم است.

اما یک موسسه باقی مانده است سکوت: سلطنت بریتانیا. هنوز این هیچ راز است که تاریخ از خانواده سلطنتی بریتانیا است که در هم تنیده با برده داری.

برده-تجارت طرح های تایید شده توسط زبان انگلیسی سلطنت آغاز شد و با ملکه الیزابت من را مشتاق حمایت از جان هاوکینز’ slaving اعزامی در 1560s. در سه جداگانه سفرهای حمایت مقامات دولت لندن تجار و ملکه هاوکینز حمله آفریقایی شهرک در سواحل غرب آفریقا و ضبط صدها نفر از بردگی اسیران از کشتی های پرتغالی. در سرپیچی از پرتغال تسلط بر اروپا تجارت برده در آفریقا هاوکینز به فروش محموله خود را از اسیران در کارائیب اسپانیایی. پس از سودآور دوم سفر ملکه مفتخر هاوکینز با آرم و تاج های برهنه آفریقایی با طناب.

در زمان سلطنت چارلز دوم از سال 1660 به 1685 تاج و اعضای خانواده سلطنتی به شدت سرمایه گذاری در تجارت برده. به دنبال تقویت ثروت و قدرت ترمیم سلطنت و جایگزین هلندی در اقیانوس اطلس سیستم معاملاتی چارلز اعطا منشور به شرکت رویال ماجراجویان به آفریقا خصوصی شرکت سهامی کمتر از شش ماه پس از صعودی به تاج و تخت. منشور داد سلطنتی ماجراجویان 1000 سال انحصار تجارت زمین و در مجاورت جزایر در امتداد سواحل غرب آفریقا کشش از چه بود و سپس به عنوان شناخته شده اسکودوی کیپ بلانکو (صحرای غربی) در شمال به دماغه امید نیک در جنوب. پادشاه لنت شرکت تعدادی از کشتی سلطنتی از جمله یک کشتی به نام Blackamoorو محفوظ برای خود حق به دو سوم از ارزش هر معادن طلا کشف شده است. کنترل زبان انگلیسی تجارت با غرب آفریقا, در, طلا, پنهان, عاج, redwood و در نهایت بردگان—ارائه چشم انداز یک جریان درآمد که با فعال کردن تاج برای به دست آوردن استقلال مالی از مجلس.

شرکت صمیمیت با خانواده سلطنتی ثابت جذاب برای سرمایه گذاران به دنبال سود حاصل از فروش و بهره کشی از زنان و کودکان است.

از زمان تاسیس آن سلطنتی ماجراجویان بهره مند از سلطنتی اتصالات و تاج سیاسی و پشتوانه مالی. بیش از نیمی از اصلی ذینفع از اولین منشور بودند همسالان و یا اعضای خانواده سلطنتی از جمله پادشاه خود را. شرکت صمیمیت با خانواده سلطنتی ثابت به خصوص جذاب برای سرمایه گذاران به دنبال سود حاصل از تجارت با انحصار غرب آفریقا و فروش و بهره کشی از زنان و کودکان است.

در سال 1663 سلطنتی ماجراجویان دریافت جدید منشور به صراحت اعطای این شرکت حق انحصاری در میان انگلیسی معامله گران به خرید بردگی اسیران در سواحل غرب آفریقا و حمل و نقل آنها را به زبان انگلیسی مستعمرات در آمریکا. اسپانسر شده از طرف پادشاه دایره درونی و سیاستمداران و درباریان انتظار برای استفاده از آفریقایی تجارت برای سود شخصی شرکت نوپای مجموعه ای برای ارائه هزاران نفر از اسیران به زبان انگلیسی کارائیب. پس, پیاده, آفریقایی که جان سالم به در وحشت از وسط پاساژ فروخته شد به زبان انگلیسی یا خریداران خارجی معامله گران به دنبال به دست آوردن بردگان برای انتقال به آمریکا. در ماه مارس 1664 شرکت تحویل داده شده بود بیش از 3000 بردگی مردان و زنان و کودکان به باربادوس و 780 آفریقایی اسیران به جامائیکا.

در انگلستان سکه های جدید ضرب شده از طلا آفریقایی شناخته شده به عنوان “guineas,” وارد گردش مهر با یک فیل—متمایز آرم سلطنتی ماجراجویان—تحت پادشاه ، این پیام را به عموم روشن بود: پادشاه تا به حال با موفقیت گسترش زبان انگلیسی منافع در آفریقا غنی سازی کشور مادر و تقویت آن Atlantic empire.

این شرکت موفقیت اولیه کوتاه بود اما. در سال 1665 سلطنتی ماجراجویان زد به مشکلات مالی ناشی از نصب بدون مزد پرداخت بدهی های استعماری کشاورزان که تا به حال خریداری آفریقایی اسیران از شرکت اعتباری. ورود یک هلندی, نیروی دریایی, نیروی قصد تصرف قلعه ها در آفریقا ساحل طلا بیشتر فرسوده شرکت شکننده موقعیت. تجاری و رقابت با هلند بیش از کنترل آفریقایی تجارت برانگیخته دوم انگلیسی-هلندی جنگ از سال 1665 به 1667. با شرکت منابع مالی در ژنده پوش و آن کسب و کار را مختل رقابت تجار انگلیسی نقل مکان کرد و در کمک به حفظ عرضه بردگی آفریقایی به انگلستان کشت و زرع مستعمرات. در مواجهه با عجز از پرداخت دیون سلطنتی ماجراجویان منحل شد و در سال 1671 به نفع یک جدید در انحصار شرکت بازرگانی.

توسط پادشاه چارلز دوم اعطا منشور به تجدید سازمان سلطنتی آفریقایی شرکت انگلستان در سال 1672 تقاضا برای نیروی کار برده در آمریکا شدت یافته است. حصول اطمینان از یک منبع ثابت از اسیران به انگلستان کارائیب و آمریکای شمالی مستعمرات وعده داده شده نه تنها برای تولید سود برای سهامداران و تاج بلکه به گسترش انگلستان طلبانه رد پا در اقیانوس اطلس جهان.

عنوان انگلیسی کشاورزان در اقیانوس اطلس مستعمرات clamored برای اطلاعات بیشتر به بردگی گرفته آفریقایی, زبان انگلیسی enslavers سود و تجارت برده آفریقا گسترش یافته است. “رویال شرکت آفریقایی انگلستان” یادداشت مورخ ویلیام Pettigrew, “حمل بیشتر به بردگی گرفته آفریقایی زنان و مردان و کودکان به آمریکا از هر نهاد واحد در طول تمام دوره اطلس تجارت برده.” شرکت مهر قطاری چگونه زبان انگلیسی enslavers با تاج تشویق مشتاقانه مهار زندگی و بدن آفریقایی برای تولید تجاری ثروت و ساخت خارج از کشور امپراتوری. مهر و موم را نشان می دهد یک فیل تحمل یک قلعه flanked توسط دو بردگی آفریقایی مردان است. اطراف این آمار و ارقام این شرکت است شعار: Regio گلچه patrocinio commercium, commercioque regnum (“با حمایت سلطنتی تجارت شکوفا, توسط, تجارت, قلمرو”).

از زمان تاسیس آن در سال 1672 به 1688 جیمز دوک یورک (آینده پادشاه جیمز دوم) در خدمت به عنوان فرماندار سلطنتی شرکت آفریقایی و بزرگترین سهام دار آن. جیمز نیز برگزار شد و موقعیت از پروردگار بالا Admiral که او را قادر به اعمال تنبیهی قدرت بیش از هر کسی که به چالش شرکت انحصار در غرب آفریقا و یا مستعمرات انگلیسی. تا از نزدیک در هم تنیده شد و سلطنت انگلیسی با تجارت برده که این شرکت در سمت چپ یک علامت دائم سلطنتی مالکیت بر بدن enslaved: قبل از عزیمت به آمریکا, افریقایی اسیر شد مارک بر روی شانه راست یا پستان با حروف D. Y. برای دوک یورک یا R. A. C. E. سلطنتی شرکت آفریقایی از انگلستان است.

انقلاب شکوهمند 1688-89 سرنگون پادشاه جیمز دوم و تضعیف موقعیت ممتاز سلطنتی شرکت آفریقایی. با شرکت رویال حامی از تصویر زبان انگلیسی تجار به دنبال دسترسی به بازارهای آفریقایی و استعمار کشاورزان خواستار تعداد بیشتری از بردگی آفریقایی در قیمت های پایین تر فرسوده این شرکت از تلاش برای حفظ انحصار است. در 1698 مجلس باز تجارت برده به تمام معامله گران فارسی; معامله گران مستقل شد و ملزم به پرداخت 10 درصد وظیفه سلطنتی شرکت آفریقایی برای کمک به حفظ خود آفریقایی قلعه. هنگامی که این عمل تمام شده در سال 1712 رسمی عصر تجارت آزاد آغاز شد. میلیون ها آفریقایی دستگیر شدند, پاره از خانواده خود را به زور حمل و نقل در سراسر اقیانوس اطلس به فروش می رسد به بالاترین پیشنهاد دهندگان و در معرض روانی و خشونت جنسی توسط خود enslavers.

در طول سال های اوج برده آتلانتیک تجارت بین 1690 و 1807 اروپایی enslavers انجام شده حدود 6 میلیون برده آفریقایی به آمریکا; تقریبا نیمی از این اسیران وارد در انگلیسی یا انگلیسی آمریکایی کشتی. حفاظت شده توسط تاج و پارلمان تجارت برده شد یکی از بریتانیا بیشترین سود صنایع. تولید محبوب فشرده محصولات کشاورزی مانند شکر و تنباکو و پنبه و قهوه در اقیانوس اطلس مستعمرات دور در عرضه به طور منظم از اسیران. اکثریت قریب به اتفاق آفریقایی به بردگی گرفته شده مردان و زنان و کودکان بودند به مقصد قند زمینه های از برزیل و جزایر کارائیب.

به انگلیسی اطلس امپراتوری شد و بیشتر متکی به کار و بردگی آفریقایی منتقدان از تجارت برده و استعماری و برده داری بودند به حاشیه رانده شده و یا اخراج به عنوان رادیکال. در ضمن بردگی مردان و زنان زمام امور را در دست خود مبارزه علیه برده داری استعماری و نژادپرستانه رژیم از زیر. در حال اجرا به دور امتناع از به کار feigning بیماری و شورش جمعی بارها و بارها به بردگی گرفته آفریقایی و فرزندان خود را روشن ساخته است که زندگی خود اهمیت. برخی از مردم آفریقایی تبار که به دست آورده خود را آزادی پیوست فراملی جنبش طرفدار الغای برده داری ساخته شده و هر دو ضد برده داری و ضد نژاد پرستی مرکزی به ماموریت خود را.

در دوران طولانی سلطنت شاه جورج سوم از 1760 به 1820 اطلس شورش برده و یک چند نژادی ائتلاف از اطناب تبدیل انگلیسی عمومی را از نظر تجارت برده در همان زمان تاج پشتیبانی خود را ادامه. طرفدار برده داری views پادشاه و پسرانش تقویت تلاش های لندن جامعه غرب هند کشاورزان و تجار به تاخیر لغو برده تجارت برای نزدیک به دو دهه است. جورج سوم پسر شاهزاده ویلیام (آینده شاه ویلیام چهارم) خدمت در نیروی دریایی سلطنتی به عنوان یک نوجوان و اولین عضو خانواده سلطنتی را به بازدید از بریتانیا در آمریکای شمالی و کارائیب مستعمرات. در حالی که مستقر در جامائیکا ویلیام شاهد استعماری و برده داری دست اول و مورد تایید از آنچه او را دیدم. در سال 1799 ویلیام در حال حاضر دوک کلارنس تحویل خود را قبل از ازدواج سخنرانی خود در مجلس اعیان در برابر لغو تجارت برده. چاپ شده توسط نرم افزار-برده داری لابی و کثیرالانتشار سخنرانی او بود بازدید شده توسط بسیاری از انگلیسی ها به عنوان نماینده این نگرش از خانواده سلطنتی.

اما همه اعضای خانواده سلطنتی حمایت از تجارت برده. جورج برادرزاده و پسر در قانون پرنس ویلیام فردریک دوک گلاستر و ادینبورگ متفقین با اطناب در مجلس شد و آوازی ضد برده داری حامی. پس از پارلمان بریتانیا ممنوع تجارت برده در سال 1807 فردریک به عنوان اولین رئیس جمهور آفریقایی موسسه یک طرفدار الغای برده داری سازمان تاسیس به اجرا لغو عمل و ترویج “تمدن و بهبود در آفریقا است.” ویلیام فردریک کار کرده و از نزدیک با پیشرو انگلیسی اطناب مانند توماس کلارکسون و ویلیام ویلبرفورس به تاثیر عمده قدرت های اروپایی به دنبال بریتانیا سرب و لغو تجارت برده.

اگر چه قانون تجارت برده از سال 1807 تا به حال ساخته شده آن را غیر قانونی برای افراد به خرید و یا فروش آفریقایی اسیران تقاضا برای بردگان بالا باقی مانده است در دریای کارائیب و برزیل و اسپانیا مستعمره و ایالات متحده است. پس از سال 1808 به عنوان غیر قانونی تجارت برده رونق اروپایی enslavers منتقل می شود میلیون ها نفر از بردگی آفریقایی به آمریکا در بسیاری از کشتی ها ساخته شده است تامین می شود و یا مجهز در بریتانیا.

در دهه پس از لغو برده تجارت برده و مردم آفریقایی تبار درخواست تاج بارها و بارها به دنبال مداخله سلطنتی از طرف آنها در تلاش خود را برای آزادی و حقوق مدنی. این دادخواست تا حد زیادی کاهش یافت و در گوش کر. حتی پس از به تصویب مجلس برده داری لغو قانون از سال 1833 که برده داری در بریتانیا کارائیب, موریس و مستعمره کیپ (آفریقای جنوبی) به بردگی گرفته شده مردم را بلافاصله دریافت آزادی خود را. این مذاکره حل و فصل های مورد نیاز بردگی مردان و زنان به ادامه کار برای خود بردارد به عنوان پرداخت نشده “کارآموزان” و همچنین اعطا 20 میلیون پوند غرامت به انگلیسی با منافع مالی در برده داری. قبلا بردگی مردم و فرزندان خود را دریافت کرد هیچ چیز غیر از به رسمیت شناختن وضعیت خود را به عنوان افراد آزاد از بریتانیا مستقل.

پس از سال 1838 با برده داری و کارآموزی سیستم در پایان در بریتانیا در اقیانوس اطلس امپراتوری بریتانیا سلطنت علنا به حمایت از ضد برده داری شود برای اولین بار. در ماه مه سال 1840 پرنس آلبرت همسر ملکه ویکتوریا است و قبول دعوت برای خدمت به عنوان رئيس جمهور از جامعه برای انقراض تجارت برده و برای تمدن آفریقا. یک ماه بعد او تحویل داده مختصری از سخنرانی افتتاحیه در نمایشگاه بین المللی ضد برده داری کنوانسیون در لندن برگزار شد. با توجه به گفته های شاهدان عینی زمانی که شاهزاده به نظر می رسد روی صحنه, جمعیت 5000 یا 6000 نفر از مردم تشویق شدید; سخنان خود به سختی می تواند شنیده شود بالاتر از جنجال و هیاهو. “هر کس به نظر می رسید به پیوند با حضور خود و احساسات کسانی که از او مهربان اعلیحضرت ملکه” توماس کلارکسون بعد به یاد می آورد “و دریافت او را به عنوان تاهو’ (مستقل از خود را حرفه ای) او انتقال احساسات و همدردی از او بسیار دوست داشتنی و عظمت به او وفادار و انسانی افراد است.”

ویکتوریا و آلبرت به دست آورد و شهرت بین المللی به عنوان بشر دوستانه اصلاح طلبان و در عین حال به طور همزمان نظارت گسترش امپراتوری ریشه در نژاد انقیاد و استثمار از زیردست جمعیت در آمریکا و هند و آفریقا و آسیا و در سراسر اقیانوس آرام. خود اعلام کرد ضد نژادپرستانه و ویکتوریا شد حامی سارا فوربس Bonetta (متولد “Aina”) یک کودک یتیم از یوروبایی تبار و یک شاهزاده خانم از Egbado قبیله ای در غرب آفریقا است. پس از پدر و مادر او کشته شدند پادشاه Ghezo از Dahomey, Aina نگه داشته بود به عنوان یک دولت زندانی تا زمانی که یک سروان. فردریک E. فوربس وارد هیئت مدیره Bonetta در ژوئن 1850 به مدافع برای جلوگیری از تجارت برده. فوربس مذاکره برای Aina آزادی به عنوان یک “هدیه” برای ملکه و حمل و نقل او به انگلستان وجود دارد Aina محروم شد از او یوروبایی نام و تعمید سارا فوربس Bonetta. بعد از آن در ویکتوریا زندگی او دوستی نزدیک با عبدالکریم او وزیر هند منجر به اصطکاک در خانواده سلطنتی و scandalized ملت است.

ویکتوریا روابط با “سارا” و عبد خیالی به ترتیب در PBS سری ویکتوریا و فیلم ویکتوریا & Abdul—ارائه نمونه از چگونه از 19th قرن تاج و تخت بریتانیا به دنبال بازسازی شهرت خود را با فاصله خود را از برده داری و تبعیض نژادی—توانبخشی است که شاهزاده هری ازدواج به سیاه و سفید بازیگر آمریکایی Meghan Markle در سال 2018 است پس از آزمایش. در روزهای اخیر دوک و دوشس ساسکس استدلال کرده اند که در نور سیاه و سفید زندگی مهم جنبش آن زمان برای بریتانیا به آدرس آن را “ناراحت کننده” گذشته است. اما سلطنت بریتانیا همچنان به امتناع از به رسمیت شناختن روابط تاریخی خود را به تجارت برده و نژادی و ظلم و ستم.

رسما تصدیق کرد که خانواده سلطنتی هر دو پرورش و سود از اسارت میلیون و تایید تعهد به reparatory عدالت به عنوان کارائیب جامعه خواست دولت بریتانیا و اروپا به انجام این است که حداقل در حال حاضر روز, British monarchy مدیون به فرزندان بردگی مردم است.

تاج را به عمل عمدی فراموشی نشان می دهد که چگونه از آن آسان بود به چشم پوشی—سپس و در حال حاضر—محوری نقش خانواده سلطنتی در شتاب انگلستان دخالت در دو سوی اقیانوس اطلس تجارت برده و توسعه یک اطلس امپراتوری ساخته شده بر روی پشت و خون آفریقایی و مردم بومی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountViagrabahisnowsweet bonanzabeylikdüzü korsan taksitropical tiki oynaOmegleelf bar 5000joybetMobil Ödeme Bozdurmavozol 10000Bağlama büyüsürekorbetvan escortbetboo girişbetboogenco bahisataşehir escortlarelektronik sigarawww.iqelektroniksigara.com