John Lewis, حقوق مدنی قهرمان و قوی کنگره آمریکا در 80


Rep. John Lewis and members of the Congressional Black Caucus gather for the memorial for Democratic US Representative from Maryland, Elijah Cummings, at the U.S. Capitol in Washington, D.C. on October 24, 2019.
Rep., John Lewis, و اعضای کنگره, سیاه, انجمن جمع آوری برای یادبود دموکراتیک ما نماینده از مریلند الیاس کامینگز در کنگره در واشنگتن در اکتبر 24, 2019.
اندرو CABALLERO-رینولدز/گتی ایماژ

Rep., John Lewis, آلاباما sharecropper پسر که رفت به یک قهرمان جنبش حقوق مدنی و کنگره درگذشت روز جمعه در 80. لوئیس جوانترین و آخرین بازمانده از شش مدنی که سازمان 1963 مارس در واشنگتن و او در مدت کوتاهی قبل از کشیش مارتین لوتر کینگ به خود “من یک رویا دارم” سخنرانی. لوئیس که تحمل ضرب و شتم توسط ماموران پلیس در خط مقدم درگیری دوران حقوق مدنی در ادامه به بازی قوی نقش مهمی در سیاست آمریکا برای نزدیک به شش دهه و از سال گذشته مشخص شد شخصی در تضاد با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

“آن را با تسلی ناپذیر غم و اندوه و تحمل غم و اندوه است که ما اعلام عبور از کنگره ایالات متحده, John Lewis,” لوییس سخنگوی برندا جونز گفت: در یک بیانیه نوشته شده است در اوایل روز شنبه. “او با افتخار و احترام به عنوان وجدان کنگره آمریکا و یک آیکون از تاریخ آمریکا, اما ما می دانستیم که او به عنوان یک پدر و برادر. او بی باک قهرمان در حال مبارزه به تقاضای احترام به کرامت و ارزش هر انسان است. او اختصاص داده شده و تمام عمر خود را به عدم خشونت آمیز فعالیت و صریح مدافع در مبارزه برای برابر عدالت در امریکا است. او خواهد شد به شدت از دست رفته است.”

Rep. John Lewis is held aloft by Rev. Al Sharpton and others as he speaks to the crowd at the Edmund Pettus Bridge crossing reenactment marking the 55th anniversary of Selma's Bloody Sunday on March 1, 2020 in Selma, Alabama.
Rep. John Lewis برگزار می شود هوا توسط کشیش Al Sharpton و دیگران را به عنوان او صحبت می کند به جمعیت در ادموند Pettus عبور از پل اجرا یا نمایش مجدد مارک 55 سالگرد سلما خونین روز شنبه در مارس 1 سال 2020 در شهر سلما در ایالت آلاباما.
جو Raedle/گتی ایماژ

لوئیس درگذشت کمتر از هفت ماه پس از او گفت: Dec. 29 که او مبتلا به بیماری مرحله 4 سرطان لوزالمعده است. “من شده اند در برخی از نوع از مبارزه برای آزادی و برابری و حقوق اساسی بشر—برای تقریبا تمام زندگی من” او در بیانیه ای گفت در آن زمان است. “من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر.” او آخرین علنا در ماه ژوئن هنگامی که تظاهرات فرو کرده بود این کشور خواستار پایان دادن به نژادپرستی نظاممند و او راه می رفت با واشنگتن شهردار موریل Bowser خود در یکی از خیابان های نزدیک به کاخ سفید است که فقط تغییر نام داد Black Lives Matter پلازا. به عنوان مؤتلفه بناهای تاریخی و نمادهای دیگر این کشور نژادپرست گذشته در حال پاره کردن وجود دارد افزایش تماس به تغییر نام این پل که در آن لوئیس دچار ضرب و شتم وحشیانه که شکسته جمجمه او در طول یک سال 1965 حق رای مارس. این پل که لوئیس بازبینی متعدد در سالگرد یکشنبه خونین است به نام ادموند Pettus که مبارزه در مؤتلفه ،

لوئیس انتخاب شد به کنگره در سال 1986 پس از یک مبارزه تلخ که در آن او به ضرب و شتم یکی دیگر رهبر جنبش حقوق مدنی جولیان باند بود که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان مورد علاقه را به نفع خود مسابقه. لوئیس در ادامه به دست آوردن دو حزبی احترام در واشنگتن و احترام بود در میان دموکرات همکاران که به او لقب “وجدان کنگره” حتی اگر خود مواضع لیبرال به معنای او اغلب از دست داده و سیاست های جنگ است. در سال های اخیر لوئیس تبدیل به یکی از مهمترین و آواز مغلوب ساختن پیشی جستن مخالفان و حتی قبل از او در زمان و معروف را تحریم مراسم تحلیف خود را به عنوان او سوال رئیس جمهور جدید را مشروعیت. زمانی که مجلس رای به استیضاح مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه دسامبر لوئیس روشن ساخته شده است وجود دارد بدون شک در ذهن خود را در مورد رای خود را. “هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند او گفت:” در کف خانه. “برای انجام کاری. فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید, ” چه شما انجام دهید ؟ آنچه شما می گویند ؟ برای برخی از, این رای ممکن است سخت. اما ما باید یک ماموریت و دستور به در سمت راست از تاریخ است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>