جان Prine ها نشان می دهد که چگونه او می خواست به خاطر


John Prine smiling as he performs with his guitar onstage

جان Prine در Troubadour در لس آنجلس در Jan. 25.

اسکات Dudelson/گتی ایماژ

تخته سنگ است که ساخت آن coronavirus پوشش رایگان برای همه خوانندگان. مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شروع محاکمه آزاد خود را.

وجود دارد برخی از بافت یک جان Prine آهنگ به این دوره از هفته گذشته و نیم اخبار در مورد سلامت خود منجر به بزرگ, ترانه سرا مرگ روز سه شنبه در 73 از عوارض COVID-19. وجود دارد اولین چشمگیر, اخبار, مارس 29 هنگامی که همسر و مدیر فیونا Whelan Prine اجازه می دانم که طرفداران شوهرش در بیمارستان بستری شد و در وضعیت بحرانی است. وجود دارد یک آرام بخش interlude روز بعد هنگامی که او گفت در توییتر جان “پایدار” تا او افزود: چند ساعت بعد از آن “ثبات” را به معنای “بهبود است.” توجه داشته باشید از اعتراض سیاسی آمد آوریل 5 هنگامی که Whelan Prine نوشت که او “خشم” توسط رئیس جمهور آمریکا را “روزی” در مورد این بیماری همه گیر. و در نهایت استارک اجتناب ناپذیر پایان.

Prine موسیقی پر بود از چنین تاب از طریق بدبینی و امید و استعفای, داستان های خود را انتقال گریم حقایق است که تا به حال لنت نقره ای است که در نوبه خود تیره undersides. ابزار خود را ممکن است ساده هجا آمریکا زبان روزمره که او خواند متوسط لگدمال و اغلب بافته در loopy قافیه و مبانی از کشور, مردم, کشور, و, rock ‘n’ roll, سنت, است که او با بازی در فقط فراتر از آن-اصول سطح دو انگشتی چیدن و سه نوع strums. اما دامنه بود که همیشه غیرقابل پیش بینی گسترده. مثل معاصر رابرت فراست یا مارک تواین عمومی خود را تصویر ممکن است گاهی اوقات شده اند کاهش می یابد به وطنی گوی از داستان های بلند و ابدی verities به خصوص در چند دهه گذشته از عمر خود را به عنوان او انباشته جوایز مانند جایزه گرمی جایزه یک عمر دستاورد این سال است. اما خروجی خود را مانند کسانی که نویسندگان بود غریبه بیشتر ملعون و کمتر و راحت تر از avuncular کلیشه.

اگر داستان خود را در حال عبور بودند جان Prine آهنگ وجود دارد همچنین می تواند برخی از تسکین خنده دار, برخی از عجیب و غریب جزئیات و یا انحراف به نوبه خود از عبارت که اجازه ناظر در یک بزرگتر کیهانی شوخی است. وجود دارد هیچ چیز اگزیستانسیالیسم سرگرم کننده در اینجا. فقط حس یک روح خلاق را از دست داد زمانی که او مورد نیاز مردم به او و بی عدالتی (هر چند هم سرد منطق) او که پس از غلبه بر او در حال حاضر می خواهم جان سالم به در برد. Prine ممکن است نور را با آواز خواندن چیزی شبیه “آنها نمی تواند کشتن من مبتلا به سرطان—[صحبت] دو بار — به طوری که آنها مرا با آنفولانزا.” به جز بسیار هوشمندانه تر و دوست داشتنی تر از آن است. و جز این که با وجود دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گمراه کننده بسیاری از پیشنهادات این نبود آنفولانزا.

Prine موسیقی منتقل شوم حقایق است که تا به حال لنت نقره ای است که در نوبه خود تیره undersides.

Prine رشد در میوود حومه شیکاگو با پدر و مادر بودند که افتخار جنوب پیوند از بهشت کنتاکی (بعد این موضوع یکی از بهترین و شناخته شده ترین آهنگ ها). تخیل زنده شد و ثابت حواس پرتی و او تلاش می کرد با مدرسه و extracurriculars—گذشته از مختصر کشش به عنوان یک وعده دبیرستان, ژیمناست, تعجب آور تصویر برای یک مرد که بعد از آن به نظر می رسید نامناسب به هر تفریح و سرگرمی کمتر بیحرکت از اسنوکر یا ماهیگیری. او فارغ التحصیل مطمئن نیستید چه چیزی برای انجام با او زندگی کردم یک کار به عنوان یک حامل پستی و پس از آن تدوین شد و در میان جنگ ویتنام. او به اندازه کافی خوش شانس—و از آنجا که او بعدها اظهار نظر و سفید به اندازه کافی—که او مستقر شده و به جای آن به عنوان یک مکانیک در آلمان است. در پایه او در زمان برگشت تا آهنگسازی سرگرمی آغاز کرد و در سنین نوجوانی خود است. او ادامه داد: زمانی که او حمل می شود بازگشت به شیکاگو و از سر پست خود مسیر یک کار اجازه داده است که مقدار زیادی از فضای ذهنی به التماس کردن کلمات و ملودی.

آن را تنها در یک جرات از دوستان که Prine پا به میکروفون در پنجمین Peg باشگاه یک شب در سال 1970. چه لحظه ای باید به آن شده است. سه آهنگ Prine برگزار شد “بهشت” (در حال حاضر یک بلوگرس استاندارد) و این آهنگ بعدها به عنوان شناخته شده “سلام وجود دارد” (شناخته شده به عنوان یکی از آهنگ های مورد سن که Prine به نحوی نوشت: در 23) و “سام سنگ” یک پرتره از یک ویتنام دامپزشک که به خانه می آیند در دام هروئین با آن کر “وجود دارد یک سوراخ, پدر, بازو که در آن پول می رود/ عیسی مسیح برای nothin’ گمان می کنم.” به عنوان Prine اغلب داستان هنگامی که او به پایان رسید اتاق خاموش بود و او نمیفهمد او را بمباران کردند. سپس پس از چند ثانیه, جمعیت فوران در با صدای بلند تشویق. پنجم میخ به او پیشنهاد هفتگی فرفره در نقطه. در عرض چند ماه او headlining کل تعطیلات آخر هفته امثال Kris Kristofferson انداختن توسط راجر ایبرت نوشت: با بیحوصلگی حرف زدن در شیکاگو سان تایمز و به زودی Prine شد ورود به اقیانوس اطلس سوابق در نیویورک است. او در نهایت ترک اداره پست.

“آواز پستچی” نبود تبلیغات بد قلاب, اما آنچه به حال مردم صحبت کردن بیشتر از جنگ ویتنام مطالعه شخصیت است که به نظر می رسید به scathe همه طرف ها از جمله دیگر معترضان. خود دوئت “لطفا اجازه دهید من دور دوباره” در باتلاق Dogg آخرین آلبوم (Prine آخرین رسمی عمر انتشار, من فکر می کنم) دو نوازندگان دریافت وراج بیش از شیار در مسیر برگشت 40 و ویرجینیا freaky-R&B بی باک با تشکر Prine برای “سام سنگ” به دلیل باتلاق Dogg ثبت شده خود نسخه عالی در سال 1972. Prine قهرمان Johnny Cash شد پوشش این کنسرت در همان زمان هر چند مؤمن مسیحی ستاره کشور تغییر داده است که عیسی خط. Prine را eponymous اولین آلبوم او را دیدم استقبال در آن زمان به عنوان یکی از 1970s’ بسیاری از “جدید باب Dylans”—در واقع دیلن دیرین Prine فن—و خیلی از آن tracklist باقی مانده دائمی Prine کنسرت استیپلز. که همچنین شامل شگفت انگیز “فرشته از مونتگمری” که با Bonnie Raitt خواهد رندر کلاسیک و “غیر قانونی لبخند” لحن که گران او را به علف هرز افراد سیگاری در همه جا.

اما از آن خواهد بود یک مدت طولانی قبل از هر چیز در Prine حرفه ای آمد که به راحتی و هموار دوباره. به عنوان اتفاق افتاده است به مقدار زیادی از سمت چپ میدان خواننده-ترانه سرایان عصر (مانند Townes Van Zandt), Prine تا به حال ثبت شرکت ها و تولید کنندگان تحمیل انواع ترتیبات و برای تلفن های موبایل است که هرگز خود را از آهنگ ها خیلی بیشتر رادیو بازی اما اغلب موفق بود در هم ریختن آنها را در یک راه است که تاریخ سریع. Prine خود تخیلی پريشاني و اغلب سخت, مهمانی, شیوه زندگی نیز بدان معنی است که آهنگ ها را نشان می دهد و نمی شد همیشه در بالاترین استاندارد. هنوز هم با تقریبا هر آلبوم او خواهد اضافه کردن همیشه سبز به یک مجموعه ای است که توسط او در سال های بعد به عنوان غنی و عمیق که تقریبا هر ترانه سرا شما می توانید نام. و سپس در اوایل 1980s او حرکت جسورانه از تشکیل مستقل خود را ضبط آه پسر که فرید او را از خلاق تداخل و همچنین دسیسه جریان اصلی ثبت کسب و کار. پس از آن آلبوم مانند سال 1991 را در سال از دست رفته و سال 1999 کشور-دوئت رکورد در وجود خودمان (عنوان آن برش با جنس زنبق و سوسن Dement شد یک تایمر) به دست آورده Prine برخی از بهترین بررسی و فروش.

او همچنین پس از دو طلاق پایدار مشارکت در هر دو عاشق و کسب و کار با فیونا که مهاجرت از ایرلند به ازدواج او در سال 1996. او وارد با یک فرزند آنها Prine به تصویب رسید و آنها تا به حال دو مطلب (اولین). این وظایف داخلی به نظر می رسید به مرکز و حل و فصل او را در وسط سن. تا آن زمان او بعدها می گویند او تا به حال واقعا شناخته شده چگونه به انجام هر کاری با خود به جز نوشتن آهنگ.

این افتضاح است که آن را تنها یک سال و یا تا بعد که Prine تشخیص داده شد با یک تهدید کننده زندگی سرطان گردن نیاز به یک عملیات که در سمت چپ صدای خود را ظاهر و به طور دائم تغییر کند. (خوشبختانه در همان زمان جورج تنگه بود Prine آهنگ “من فقط می خواهم به رقص با شما” به شماره 1 در این کشور نمودارها است که تحت پوشش هزینه های درمانی خود را.) اما آن را نیز پس از Prine بیماری و بهبودی است که او به نظر می رسید برای رسیدن به طور کامل افتخاری با آینده نسل از نوازندگان و طرفداران که او می خواهم لذت بردن از بقیه عمر خود را به عنوان شاهد تمام احترامات که پرداخت شده است پس از نهایی بیماری و مرگ است. در 21st century آن به نظر می رسید به من گفت که او می خواست و همه جا خوش آمدید. در بخش وجود دارد یک سبک جدید و یا subgenre به نام آمریکا که در آن او به رسمیت شناخته شده به عنوان پدر و بنیانگذار. به علاوه در حالی که پس از عمل Prine تا به حال به مقابله با حتی creakier و صدای کمتر قابل اعتماد تر از همیشه و با یک درجه انحراف در او این جزئیات مانند مارکس از دانش به دست آورده زخم که آینه غیر طبیعی عقل که همیشه مسکونی آهنگ های خود را. (بعد خود را برای درمان سرطان ریه گرفتار شد در مرحله قبل و بیشتر به راحتی اعزام.) خود را غیر مجاز شرح حال ادی هافمن در سال 2015 را جان Prine: در وجود خودبه یاد می آورد دیدن Prine معرفی “سلام وجود دارد” در کنسرت در سال 2013 گفت: “من نیمه رشد تفکر من می خواستم به یک فرد است.” او متوقف شد. “Voila.” و که سن آویزان بر او را مانند یک سفارشی کت و شلوار.

جدیدترین آلبوم 2018 را درخت بخشش (اول خود را از مواد اولیه از سال 2005) بود بالاترین-نمودار Prine حرفه ای. و به طور کلی بی نقص در کیفیت با آهنگ مانند “تابستان پایان” “تنها و بیکس دوستان علم” (که در آن Prine پرسم که اگر دنیا به پایان می آید, آن را OK با او چرا که او هرگز در زندگی وجود دارد تا آنجا که در سر خود) و “وقتی که من رسیدن به بهشت” (که در آن او fantasizes در مورد در نظر گرفتن تمام گذشته خود را رذیلت دوباره در زندگی پس از مرگ مانند سیگار “سیگار که نه مایل طولانی”).

بر خلاف بسیاری از هنرمندان برای Prine این تم ها در مورد مرگ و میر, مرگ و فراتر از آن نمی شد و فقط در اواخر مرحله اشتغال. آنها همیشه اعمال کشش گرانشی در clotheslines و barflies و flyswatters و نجاران و دونالد و Lydias و دیگر چیزهای دنیوی که جمعیت گسترده جان Prine جهان. در بخشی که میراث خود را از خانواده در جنوب مسیحی انجیل و کشور, میراث فرهنگی, است که در آن بهشت همیشه یا فقط یک گام یا یک گناه دور—به یاد بیاورید که این قبیله را از دست داده و میهن بود و به معنای واقعی کلمه به نام بهشت. Prine را متافیزیکی خم شد و احتمالا نیز یک محصول جانبی از آمدن سن میان روحانی: برو از اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 هر چند در اولین آلبوم خود را را “بسیار خوب” Prine سنگ skeptically, “در واقع همه آنها را خدایان است که فقط در مورد همان.” یک زن و شوهر از آلبوم بعد او به یک موسیقی, درخواست یک جوان cultist از این نوع بود که بیش از همه اخبار روز: “بازگشت به ما باربارا لوئیس Hare Krishna Beauregard.”

برای Prine تم مورد مرگ و میر, مرگ و فراتر از آن نمی شد و فقط در اواخر مرحله اشتغال.

اما آن را نیز باید برای انجام با این واقعیت است که پدر خود را با لایحه Prine درگذشت, در سن 57 از یک حمله قلبی تنها چند هفته قبل از خواب و اولین آلبوم منتشر خواهد شد. (ارشد Prine را دریافت کنید برای شنیدن “بهشت” قبل از آن هر چند گوش دادن به آن را از اتاق دیگر به طوری که او می تواند تظاهر آن در jukebox.) Prine را 1975 آلبوم حس مشترک که یک آهنگ در مورد پدر خود را به نام “او در بهشت قبل از مرگ او” که شامل این خطوط: “خورشید می تواند ترفندهای بازی با چشمان شما در بزرگراه/ ماه می تواند در دراز وری تا اقیانوس می ایستد هنوز هم/ اما یک فرد نمی تواند بگوید که او بهترین دوست او را دوست دارد/ تا زمان متوقف تنفس—شما به تنهایی بر روی تپه.”

یک زن و شوهر از سال قبل از آن هر چند Prine صادر شده تر از فریاد زدن (و زوزه کش) از اعتراض به کل زندگی و مرگ راکت با “Please don’t دفن من” که در آن او می رود اهدای عضو یکی بهتر و التماس برای بینی-به-دم بازیافت: “لطفا نمی دفن من در که سرد سرد زمین/ هیچ من می خواهم به جای اونا من برش و عبور من همه در اطراف/ پرتاب مغز من در یک طوفان و نابینا می تواند چشم من/ و ناشنوا می تواند هر دو گوش من اگر آنها فکر نمی اندازه.” (او می رود به خواب تا با استفاده از برای یک دسته از بخش های دیگر از جمله عبور همراه اسلحه خود را به Venus de Milo.)

در یک سال 2018 مصاحبه در زیبایی نوشته چنگال مقاله توسط Jayson گرین Prine گفت: “من حدس می زنم من فقط روند مرگ متفاوت نسبت به برخی از مردمی است. متوجه شما نمی خواهید برای دیدن که فرد دیگر این است که همیشه سخت ترین قسمت در مورد آن. اما این احساس را حل و فصل و سپس شما در حال خوشحالم که شما تا به حال که فرد در زندگی خود و پس از آن شادی و غم و اندوه تمام swirled در داخل شما. و سپس شما این افتضاح آب نبات نوار راه رفتن در اطراف در یک جفت کفش.”

که آخرین جمله است که در مورد به عنوان جان Prine به عنوان یک مجموعه ای از کلمات می توانید دریافت کنید. این آهنگ در مورد مرگ در Prine canon است که می آید نزدیک به تطبیق آن برای من این است که آلبوم دوم او را “اواخر جان گارفیلد بلوز” که بافت یک نوع از اواخر شب خیابان از روح در اطراف (به صورت سخت به کشف دلایل) شکل مسحور 1940s بازیگر که از حمله قلبی درگذشت و در تنها 39 بعد از اینکه در لیست سیاه. در کل آهنگ نفس گیر بود اما آخر آیه به خصوص که به ذهن آمد پس از یادگیری Prine مریض بود.

من قصد دارم دور به آخرین رفت و آمد مکرر

در یک یا دو هفته واقعی به زودی

که در آن ماهی نیش نیست اما یک بار در شب

با نور سرد ماه.

اسب جیغ, کابوس رویا

و مردان مرده همه پوشیدن کفش

چون همه dancin’

کسانی که دیر جان گارفیلد بلوز.

که بسیار ترسناک تر از محل روستایی چشم انداز “وقتی که من رسیدن به بهشت” اما ما در حال حاضر در حال حاضر باعث می شود آن را احساس فقط به عنوان واقع بینانه است. آنچه مهم است این است که Prine این مجموعه تا به حال اتاق برای هر دو.

به عنوان Prine گفت: به چنگال این انجمن شخصی هر فن بود با آهنگ های خود را تنها نوع از نمودار که در آن او به طور منظم در حال بازدید. برای من که با یک دایره دوستان در میان آنها “فرشته از مونتگمری” شد singalong سرود در اوایل 20s در تورنتو—احتمالا به دلیل این standout محلی جلد نسخه در زمان. این مجموعه آهنگ در مورد جنسيت و جاه طلبی و سرخوردگی اما من با شنیدن آن به عنوان مرگ-خالی از سکنه بیش از حد”به این باور در این زندگی است که فقط یک راه برای رفتن است.” آن مرموز فرشته به نظر می رسد زندگی می کردند بیش از حد سریع-درگذشت-بیش از حد-جوان هنک ویلیامز, اما به عنوان گروه من دست می دهد برخی از تعداد ما به عنوان ما به شدت در سال گذشته ما دوباره به خواندن ترانه دوباره و امتداد آن را به جای فرشتگان بیشتر. Prine بهترین موسیقی است بیش از اندازه کافی ظرفیت برای هر شنونده “سایه!” (به عنوان او به طور چشمگیری مرحله-زمزمه در مرموز “دریاچه ماری”).

اما نیز وجود دارد که فضای کافی در Prine را برای کیهان شناسی یکی از “غیر قانونی لبخند” جمعیت به counterpropose خود چشم انداز از بهشت—را به پس از خود را سخاوتمندانه به شیوه ای طنز تسکین. زمانی که من می خواهم به یاد داشته باشید Prine بدون خیلی تاسف و درد یا کینه آنچه که من ممکن است اغلب به نوبه خود به یکی از آهنگ های خود را, اما یک جوان هنرمند لحن در مورد او. Kacey Musgraves نوشت و آن را در اوایل زندگی حرفه ای خود را زمانی که او هرگز نمی تواند تصور کنید که یک روز او را ملاقات و به اشتراک گذاری مراحل با موضوع خود را—درست مثل Prine خود را هرگز نمی تواند تصور کنید که در سال 1970 است که در چند سال دیلن خواهد پیوستن به او در مرحله صرفا برای بازی سازدهنی. اما در اینجا او است که آواز آن را با Prine در کنار او در سال 2015. و هر کجا که شما ممکن است ایستاده در بزرگ فراتر از آن شهادت به تمام مغناطیس و ماده تاریک و شبح وار عمل در یک فاصله است که تابش از Prine کار است که این امر حرکت یک هنرمند جوان به عنوان استعداد و جستجو به عنوان Musgraves خودش به آواز خواندن:

I ain’t یکی به دست کشیدن از دین اگر آن را همیشه تق تق’ من.

همیشه runnin’ با جمعیت اشتباه راست که در آن من می خواهم به.

و من نمی خوب به عنوان مراقب باشید. من فقط می گویند آنچه در ذهن من

مانند ایده من از بهشت است که برای رایت یک با جان Prine.

و من خواهد داد که یک دل آمین.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>