Juneteenth در تولسا یک روز شادی و درد. مغلوب ساختن پیشی جستن بازدید بدتر شدن درد می شود.


Protesters wearing protective masks for COVID holding up signs protesting police violence and racism.

تظاهرکنندگان نگه سیاه و سفید زندگی می کند, توجه به نشانه ها در سی در روز یکشنبه.

اولیویه Douliery/گتی ایماژ

من برای اولین بار شنیده Juneteenth وقتی خانواده من به تولسا در سال 1997. آن Juneteenth بود برای سایت سابق از وال استریت به بازی مرحله به چه سیاه و سفید خانواده عاشق ترین: جشن زندگی, مهم نیست که چقدر ما تا به حال به مبارزه برای آن است. من به یاد داشته باشید راه رفتن در اطراف با افرادی که مانند من در حالی که ما به تماشای تولسا سیاه موسیقی افسانه مانند Wayman Tisdale, Eldredge جکسون و چارلی Redd و کامل Flava پادشاهان. و اگر ما به خصوص خوش شانس بود و ما در شهر Juneteenth جشن در سال 2001 عمو چارلی از شکاف باند را انجام می دهد. و در برخی از نقطه من محدود بود به شنیدن سیاه سرود ملی “بلند هر صدا و آواز خواندن” زیر جلو به عنوان یک متحد اعلام که ما ممکن است که ما در حالت ایده آل می خواست می شود اما ما خوشحال به آن را ساخته اند تا آنجا که ما تا به حال.

بنابراین به عنوان شما می توانید تصور کنید من به خصوص نا امید به شنیدن این که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن—که شده است جرم سیاه مردم از اولین روز خود به عنوان یک New York توسعه دهنده املاک و مستغلات می تواند برگزاری یک تجمع در شهر من این Juneteenth در پی یک قیام ملی علیه خشونت پلیس و نژادپرستی نظاممند در پلیس پس از قتل جورج فلوید.

زمان تهمت می رسد در ژوئن 19, سیاه Tulsans به خصوص هنوز هم کشتی با دیگری نامطلوب بیشتر شخصی سالگرد. طولانی در پشت هر سیاه, Tulsan ذهن در طول هر Juneteenth است 31 مه–ژوئن 1 سالگرد تولسا کشتار که برای همیشه transfigured سیاه زندگی در تولسا.

در 30 مه سال 1921 یک تصادف ساده بین یک سیاه پوست shoeshine کارگر و یک زن سفید اپراتور آسانسور عمدا غلط در یک روزنامه محلی به عنوان حمله. سفید Tulsans در این زمان به عنوان just cause به مجموعه ای از وال استریت ور. پلیس بیش از 5 ، 000 ساکنان سیاه. عصبانی اوباش کشته شدن حدود 300 مردم سیاه و مجروح و حتی بیشتر. آتش که روشن شد مصرف 1,256 خانه 191 سایت های تجاری برخی از کلیساها و حتی مدارس و بیمارستان و کتابخانه است. قبل از این قتل عام W. E. B. دوبوا گفت: از وال استریت “من هرگز دیده می شود یک رنگی جامعه بسیار سازمان یافته است که از تولسا. رنگی مردم از تولسا جمع شده اند ملک را تاسیس فروشگاه و کسب و کار سازمان و ساخته شده از پول نفت است.” در یک لحظه در آن همه چیز از بین رفته اند.

در حال حاضر ؟ متوسط امید به زندگی در یکی از سابق سیاه وال استریت را با کد پستی و حدود نه سال پایین تر از میانگین امید به زندگی برای شهرستان.

از دیدگاه مثبت قصد آن کاملا امکان پذیر است که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و پیشرفت تیم نمی دانم این تاریخ زمانی که آنها اعلام کرد تجمع در تولسا سه هفته پس از ما به عنوان یک شهرستان سوگواری برای 99هفتم زمان ویرانی و کشتار. این همیشه بوده است, معمولا شناخته شده قطعه ای از تاریخ در این کشور است. (در واقع به من نوشته اند در جای دیگر اگر من زندگی می کردند در تولسا در حال رشد من به یاد نمی به طور کامل از تاریخچه قتل عام تا زمانی که من را بسیار قدیمی تر است.)

چه چیزی بیشتر احتمال دارد این است که تهمت و تیم خود را احساس استقبال و حتی در این لحظه ما شهردار G. T. به bynum که با استفاده از پلت فرم خود را به طور مداوم کاهش, علت سیاه زندگی ماده معترضان. فقط این یکشنبه گذشته به bynum به نظر می رسد در CBS یکشنبه صبح به توضیح تبرئه یک پلیس که به کشته شدن یک غیر مسلح سیاه در طول توقف ترافیک در تولسا چهار سال پیش. در حافظه از تولسا قتل عام CBS را در عمق ویژه ای است که در آن شبکه منعکس شده نه تنها در قتل عام اما چگونه خشونت پلیس علیه سیاه مردم در تولسا پژواک بی عدالتی نزدیک به 100 سال بعد. در سپتامبر. 16, 2016, ترنس Crutcher 40 ساله, سیاه, Tulsan که بزرگ مادر بزرگ متعلق به یک کباب مشترک در وال استریت متوقف شد در ماشین خود توسط افسر بتی شلبی و کشته شدند. شلبی محاکمه شد اما پس از آن در نهایت تبرئه در طرح اتهامات.

در CBS یکشنبه صبحNew Yorker نویسنده Kelefa Sanneh خواسته به طور مستقیم به bynum: “بسیاری از مردم را دیدم که چه اتفاقی افتاد به ترنس Crutcher و گفتند: این رخ نمی داد اگر [ترنس Crutcher] سفید بود.’ آیا شما فکر می کنم که درست است؟” با تمام پولادین, wrongheaded تاریخ-نادیده گرفتن اعتماد به نفس او می تواند جمع اوری به bynum پاسخ داد: “نه من نیست.” و به عنوان اگر نادیده گرفتن درد و دل شکستگی نژادپرستی تلفات بر مردم سیاه و سفید در این کشور کافی نبود او با استفاده از ظاهر خود را به لکه Crutcher نام و به سیگنال ضمنی و پشتیبانی برای همه بیش از حد تصور رایج از جنگ با مواد مخدر است که مردم سیاه و سفید هستند به نحوی که باعث از خود مشکلات. به bynum پیشنهاد کرد که مواد مخدر موجود در Crutcher سیستم ساخته شده او را کمتر قادر به دنبال دستورالعمل ها بیان کرد که این مورد بود “بیشتر مورد واقعا موذی طبیعت از مواد مخدر استفاده از آن را در مورد مسابقه در نظر من است.”

در ساخت آن روشن است که تولسا رهبران را به چشم پوشی از این شهر را از تاریخ خود دور و اخیر—از نژادی, ترور, شاید یک سیگنال فرستاده شده به مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان به خوبی. در یک روز زمانی که ما باید جشن, سیاه, آزادی در آمریکا, شهر من خوش آمدید تجمع برای یک رئیس جمهور که اعلام کرد که “توقف و frisk آثار” التماس اجرای قانون به “لطفا نمی شود بیش از حد خوب” تکرار segregationists در تهدید و خشونت علیه معترضان ادامه داده و می گویند حق با او بود و خواستار مجازات اعدام از تبرئه پارک مرکزی پنج.

Juneteenth همواره دشوار جشن برای مردم سیاه و سفید در دو بعد است. ما جشن می گیرند که ما دیگر به بردگی گرفته شده در این کشور در حالی که می دانستم که این کشور شده است از نظر اخلاقی ورشکسته برای تنزل ارزش و بردگی ما در وهله اول. اما در تولسا در 31 می و 1 ژوئن در راه به جشن آزادی در ژوئن 19, ما همچنین سوگواری در هر سال یک قتل عام است که نابود زندگی و همچنین نابود مهم بیان زندگی به وفور در کشور است که هرگز ما را می خواستم. در این سال G. T. به bynum و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را انتخاب کرده اند به جامعه ما تلخ و شیرین جشن کمی دردناک تر است. آنها ممکن است ساخته شده برای هر یک از دیگر.

برای اطلاعات بیشتر از تخته سنگ را پوشش خبری مشترک به چه بعدی در اپل پادکست ها و یا گوش دادن زیر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی