Juneteenth جشن پیشرفت و هشدار


Diptych of a white Union soldier reading the Emancipation Proclamation to black people and a photo of a 2020 march against racism and police brutality

تصویر عکس با تخته سنگ. تصاویر توسط James W. وات/هنری واکر Herrick/کتابخانه شرکت فیلادلفیا از طریق مهر و مایکل شریف جونیور/گتی ایماژ.

Juneteenth شده است مشاهده شده به عنوان یک روز از آزادی بزرگداشت پایان برده داری در امریکا است. اما در این سال با تظاهرات در مورد نژادی عدالت پر کردن خیابان, بیشتر مردم و موسسات در حال پیوستن به این جشن است. ویرجینیا و نیویورک دولت اعلام کرد این جمعه, ژوئن 19, تعطیلات و شرکت هایی مانند هدف نایک و Postmates هستند و به کارگران روز خاموش. (افشای کامل: تخته سنگ است بیش از حد.)

پنج قسمت از آنچه من صحبت کرد به آدم Serwer یک سیاست نویسنده در اقیانوس اطلس در مورد تاریخچه و معنای Juneteenth و آنچه اخیر در آغوش تعطیلات می گوید: در مورد نژادی پیشرفت در امریکا است. این متن شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

مریم هریس: چه داستان Juneteenth? چگونه آن را آنقدر برجسته سراسر کشور?

آدم Serwer: پس از آزادی اعلام آزاد بردگان در کنفدراسیون. بسیاری از مؤتلفه صاحبان برده عجایب خاطر بسیاری از بردگان در حال اجرا نسبت به اتحادیه خطوط. آنها می خواهند به نقص آنها می خواهند برای پیوستن به اتحادیه ارتش آنها می خواهند برای کمک به با این حال آنها می تواند یا آنها فقط می خواهم به صورت رایگان. و به عنوان یک نتیجه بسیاری از صاحبان برده بسته و سر به تگزاس و تگزاس یکی از آخرین متحده به برده داری واقعا لغو کرد. می آید که با کلی سفارش شماره 3 است که صادر شده توسط اتحادیه مسلح ، ژنرال گوردون گرنجر در 19 ژوئن 1865.

“اعلامیه پیشرفت اتفاق می افتد قبل از پیشرفت واقعی است به دست آورد.” — آدم Serwer

و می گویند ما باید رهایی اعلام شد 1863.

راست. بنابراین در این سال پس از لحاظ فنی همه بردگان در کنفدراسیون قرار بود به صورت رایگان. بخشی از این جشن می آید از این واقعیت است که بسیاری از بردگی مردمی در تگزاس آزاد شد نقل مکان کرد وجود دارد برای جلوگیری از رهایی. بنابراین تاخیر در جشن, بلکه به یک معنا این است که در نهایت اتفاق می افتد برای آنها. که احتمالا توضیح می دهد که چرا این جشن شد تا برجسته هر دو در دولت و به همین دلیل سیاه و سفید آمریکایی ها و کشورهای دیگر که نوعی ضامندار بر روی آن به عنوان غالب جشن رهایی حتی اگر آن می آید سال پس از آزادی اعلام شد در واقع صادر شده است.

من شنیده ام Juneteenth به عنوان یک, به ویژه مناسب برای تعطیلات به مناسبت گرامیداشت روز سیاه آزادی به دلیل آن را نشان دهنده راه آزادی و عدالت در ایالات متحده همواره با تاخیر برای مردم سیاه و سفید. و من فکر کردم که فقط یک راه جالب برای آن قرار داده است که در آن اذعان است که ما اعلام کند که این کار غیر قانونی بود اما ما نمی در واقع آن را به اتفاق می افتد برای سال.

آره. در راه این استعاره به دلیل اعلام پیشرفت اتفاق می افتد قبل از پیشرفت واقعی حاصل شود.

و آگاهی در سراسر Juneteenth تمایل به گسترش با رشد عمده, سیاه, جنبش های آزادیبخش در ایالات متحده—بازسازی این دوران حقوق مدنی.

اگر شما در آن نگاه کنید که راه آن را تعجب آور نیست که وجود دارد شده است ظهور مجدد این تلاش به رسمیت شناختن Juneteenth به عنوان یک روز تعطیل ملی, از آنجا که ما در حال رفتن را از طریق یکی از آن لحظات در حال حاضر که در آن بسیاری از حرکت های سیاسی برای تلاش به از بین بردن تبعیض سیستماتیک. حداقل برای لحظه ای. تاریخ از این چیزهایی است که در این لحظات فقط برای مدت طولانی. و به ویژه هنگامی که در تلاش برای درمان تبعیض شروع به لمس مواد نگرانی شما تمایل به دیدن که جزر و مد از حمایت عمومی فروکش خصوص از سفید آمریکایی است.

به عنوان مارتین لوتر کینگ شروع می شود pivoting نسبت به نگرانی هایی است که نه فقط در مورد حقوق سیاسی اما در مورد اقتصادی, نگرانی, شما می توانید ببینید که مقاومت شروع به رشد می کنند. وجود دارد مقدار زیادی از مقاومت به نمایشگاه مسکن عمل می کنند و به ادغام محله و همچنین به عنوان یک معامله بزرگ از مقاومت به ادغام مدارس. زمانی که حقوق مدنی جنبش تغییر از حقوق سیاسی به مواد بیشتر نگرانی در مورد ثروت و نابرابری و چیزهای مانند آن شما می توانید تعداد زیادی از مقاومت از افرادی که قبلا دلسوز. و من فکر می کنم که احتمالا رفتن به اتفاق می افتد در اینجا اگر سابقه هر گونه راهنمای. آن یک چیز را می گویند پلیس نباید مردم را بکشند و آنها نباید تبعیض قائل شود. برای افرادی که بسیار محافظه کار در مورد مسائل نژاد که به نظر می رسد مانند بسیار مناسب تقاضا است. اما هنگامی که شما شروع به صحبت کردن در مورد توزیع مجدد ثروت مردم تمایل به شروع به تبدیل شدن به خیلی بیشتر شک و تردید چرا که آنها احساس آنها در حال رفتن به چیزهایی که متعلق به آنها را از آنها گرفته.

در این سال با بسیاری از مردم بیشتر از ارتکاب به جشن Juneteenth من زده توسط افراد مختلف چگونه باید گفت که چیزهای مختلف در مورد آنچه که در تعطیلات است. برخی گفته اند آن را به صورت داوطلبانه و یادگیری در مورد نژاد پرستی و دیگر مردم گفته اند که آن را بیشتر در مورد بودن با خانواده. من تعجب می کنم که چگونه شما فکر می کنم تعطیلات باید رعایت شود.

من احساس می کنم وجود یک ضربه به می خواهید به طور جدی در مورد آن, اما این راهی نیست که من تجربه کرده ام آن را برای بیشتر از زندگی من. من فکر می کنم این مهم است که مردم به یاد داشته باشید که چرا در آن وجود دارد ، اما من در برابر مردم آن را جشن راه ما جشن چیزی مانند روز یادبود یا چهارم ژوئیه که در آن اهمیت تاریخی از تعطیلات است که توسط افرادی که آن را جشن, اما مردم نیز با داشتن یک زمان خوب است.

من تعجب می کنم اگر شما نگران در مورد اینکه آیا پذیرش گسترده از Juneteenth ممکن است رقیق معنی آن است.

من نگران آن است. تا زمانی که مردم به یاد داشته باشید آنچه در آن برای من ندارد و یک نگرانی است. منظورم اینه که حتی روز یادبود در ابتدا سیاه و سفید آمریکایی در جشن پایان جنگ داخلی. تا زمانی که مردم یک حس تاریخی حافظه برای چه Juneteenth است چرا آن را جشن گرفته بودن که چرا رهایی آمد به تگزاس خیلی دیر و آنچه که به معنی نژادی پیشرفت در کشور من واقعا یک مشکل با آن است.

اکثر کشورهای در حال حاضر اذعان Juneteenth. اما در این سال شما ویرجینیا اعلام کرد قصد خود را به آن را به یک تعطیلات و همه از این شرکت گفت که آنها را تصدیق این روز از J. C. Penney به توییتر به Spotify در برای شرکت تخته سنگ.

وجود دارد بسیاری از صعودی به شناخت Juneteenth برای شرکت ها و بسیاری از حرکت نزولی. حرکت صعودی است که شما را وادار به می گویند ما در حال شناخت این جشن رهایی به عنوان یک نکته مهم. اگر شما یک شرکت, شما به فروش مردم Juneteenth کوله پشتی از برخی از نوع. شما را وادار به فروش آبجو برای Juneteenth. شما را وادار به فروش هات داگ برای Juneteenth. شما را وادار به فروش Juneteenth T-پیراهن هر چه. اما شما همچنین نمی دهد بسیار است. آن را مانند شما به خطر انداختن بسیاری با شناخت این چیزی که به عنوان یک تعطیلات و شما ممکن است بسیاری از به دست آوردن از آن به این معنا است که مردم را ببینید شما به عنوان کسی که از لحاظ سیاسی و فرهنگی استقبال در راه است که ممکن است به شما مشتریان بیشتر است. بنابراین از یک طرف آن را خوب نمادین حال پیشرفت است. اما از سوی دیگر, آن را نشانی از نیاز به مقدار زیادی از فداکاری و وجود دارد مقدار زیادی از به دست آوردن بود از انجام آن است.

ما هنوز در یک جامعه سرمایه داری.

من فکر نمی کنم شرکت های بزرگ از سوپر مارکت ها به فروشگاه های لباس به هر چیز دیگری در حال رفتن به که ناراحت اگر وجود دارد یکی دیگر از جولای چهارم در ماه ژوئن.

راست. یکی از دلایل بیشتری برای کباب کردن. یکی از دلایل بیشتر به آمده خرید وسایل آتش بازی.

دقیقا.

این راه کم هزینه برای یک شرکت به اذعان لحظه—شما می بینید که در برخی از جنبش در سراسر Juneteenth. یک زن و شوهر از مکان هایی که تصمیم گرفته اند برای جشن تعطیلات داشته اند کمی رسوایی خود را—NFL نیویورک تایمز. و من تعجب می کنم اگر شما نگران است که برای برخی از این شرکت ها اعلام تعطیلات است که در آن کار آغاز می شود و به پایان می رسد.

من فکر می کنم این امر می تواند بسیار سخت برای پیدا کردن یک شرکت در ایالات متحده است که تا به حال برای مقابله با برخی از نوع نژادی جنجال در یک نقطه و یا دیگر. من فکر می کنم چیزی که مهم است به یاد داشته باشید که رعایت Juneteenth است که یک راه برای به عنوان رئیس جمهور باراک اوباما پس از آن “خرید نژادی آشتی در ارزان است.” این یک راه برای تلقیح خود در برابر اتهامات نژادپرستی و یا رها کردن هر آنچه که تعهد شما ممکن است به درمان کارکنان خود را به همان اندازه و با احترام. و مردم نباید آن را ببیند. اما به حدی که تعطیلات را افزایش می دهد به رسمیت شناختن اهمیت بردگی و رهایی در تاریخ آمریکا پس از آن من فکر می کنم که آن را احتمالا چیز خوبی است.

چند هفته به عقب, الکسیس Ohanian—یکی از بنیانگذاران ق که هم شوهر از سرنا ویلیامز—تصمیم به پایین از هیئت مدیره از شرکت خود و تشویق هیئت مدیره برای انتخاب یک فرد به جای او. من فکر کردن در مورد که در این زمینه از همه این است. من بود وای که بسیار قدرتمند عمل است. اگر یک شرکت واقعا می خواهد برای پاسخ به این لحظه چیزی وجود دارد که آنها باید انجام می شود ؟

اگر شما شناخت Juneteenth اما شما مربوط سیاه مردم در شرکت خود استخدام آنها و یا با قرار دادن آنها در موقعیت های رهبری و یا پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد و سپس تعهد خود را به نژادی و عدالت است و بدیهی است که مزخرف. و به حدی است که شما را سیاه کارکنان در شرکت شما که خود بدرفتاری یا نه در نظر گرفته شده برای موقعیت های رهبری و یا پرداخت کمتر از هر کس دیگری آن دسته از کارکنان در حال رفتن به رسمیت شناختن است که برای آنچه در آن است و نه به عنوان یک تعهد واقعی به هر نوع نژادی عدالت یا برابری.

آن را برای تلفن های موبایل مانند شما می گویید این مختصر اما آن باقی مانده است دیده می شود اگر این مختصر معنی است.

من فکر می کنم که آن را معنی دار در یک نمادین راه است. این هر دو آسان به درک اهمیت نماد و به مبالغه در آن به این معنا است که این نه حذف هر گونه مداوم موانع نهادی برای برابری نژادی در ایالات متحده, اما آن است که یک نوع فرهنگی چیزی که به اذعان میزان از سهم به تاریخ آمریکا و چقدر از آن سهم آمده است با شوق و رنج می برند.

گوش دادن به کامل قسمت با استفاده از بازیکن های زیر و یا اشتراک به چه بعدی در اپل پادکست, ابر, Spotify, Stitcherو یا هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>