فقط آنچه 2020 مورد نیاز: یک جنگ مرزی میان دو قدرت هسته ای


A hand puts photo of Xi Jinping into a ground fire.

معترضان سوزاندن یک پوستر از رئیس جمهور چین همراه با موارد آنها به عنوان اعتراض به کشتار سربازان هندی توسط سربازان چینی در احمدآباد در روز سه شنبه.

سام Panthaky/گتی ایماژ

با یک هنوز هم مواج همه گیر بلندی فاجعه اقتصادی و تنش در سراسر جهان در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس در مورد آخرین چیزی که جهان نیاز دارد در حال حاضر یک زمین جنگ بین دو تا از بزرگترین کشورهای—که حدود 430 کلاهک هسته ای بین آنها است.

تنش مرزی اختلاف بین چین و هند آب پز را بیش از آنچه در ارتش هند به نام “خشونت faceoff” با نیروهای نظامی در روز دوشنبه. سه سربازان هندی گشت زنی در مرز کشته شدند در اولیه و جدال و 17 شکست در برابر آسیب های بعد. دیگران هنوز هم ممکن است از دست داده و یا گرفته شده. در مورد جزئیات این حادثه هنوز کمی پراکنده اما سربازان ظاهرا کشته در یک نزاع و جدال مربوط به سنگ ها و باشگاه ها. [به روز رسانی 16 ژوئن 2020 در 3:40 بعد از ظهر: تریبون روزنامه گزارش می دهد که بسیاری از مرگ و میر “رخ داده است به عنوان سربازان سقوط کردن صخره” و که چینی نیروهای مسلح با “سنگ, فولاد, قطب, قطب بامبو با ناخن قراردادن بر روی آنها است.”] رسانههای هند گزارش کرده است که چینی تلفات و همچنین, اما این تایید شده است. حادثه خط تیره امیدوار است که تنش شد deescalating از دو طرف رو در یک جفت عظیم fistfights است.

آخرین تشدید تساوی در دهه تنش در طول مرز منطقه. چین و هند مبارزه کوتاه اما شدید مرز جنگ در سال 1962 که چین برنده شد اما دو طرف هرگز مذاکره به حل و فصل نهایی با وجود ده ها دور از مذاکرات در طول سال. این 2,500 مایل مرز بین دو کشور بسیاری از آن در حال اجرا را از طریق تقریبا خالی از سکنه کوهستانی است, امروز طولانی ترین بینام frontier در جهان است. دو طرف’ ارتش از هم جدا شده توسط یک شل علامت گذاری به عنوان خط کنترل واقعی هر چند آنها همیشه در توافق دقیقا همان جایی که آن خط است. اختلافات در امتداد خط مکرر—رسانههای هند گزارش “497 چینی تجاوزات” در امتداد خط در 2019—و آنها گاهی اوقات خشونت آمیز. اما قوانین نانوشته از جنگ مانع اسلحه بنابراین هیچ تیراندازی بین دو طرف از سال 1975. در حالی که آن را عجیب و غریب به فکر بالا-تکنولوژی ارتش های دو هسته ای قدرت رفتن در آن با سنگ و میله های فلزی آن را قطعا بهتر از جایگزین.

آخرین بار همه چیز رو به این زشتی بود در سال 2017, زمانی که هند اعزام نیروهای نظامی برای جلوگیری از نظامی چینی از ساخت یک جاده در Doklam منطقه ادعا توسط چین و کوچک هند-حمایت پادشاهی بوتان. هر دو طرف در نهایت ایستاده بود پایین. را لغو کردند این شد گزارش نتیجه چینی اعتراض به گشت زنی در مناطق مورد مناقشه. چین شده است برای تقویت آن حضور نظامی در منطقه مورد مناقشه که در این هفته مرگبار برخورد صورت گرفت با 5000 عنوان بسیاری از سربازان با توجه به گزارش های رسانه ها.

اگر تاریخ راهنمای دو طرف باید قادر به صحبت خود کردن لبه حتی پس از این هفته تلفات: برای هر دو طرف مرز تنش عمدتا انحراف بزرگتر از اولویت های استراتژیک و خطرات ناشی از تشدید نمی تواند بالاتر است. اما وجود دارد برخی از عوامل زمینه ای که ایجاد بیشتر باعث نگرانی است.

با توجه جهانی پریشان coronavirus پینگ دولت به تازگی در حال حرکت به شدت به دفاع از حاکمیت خود را بر مناطق مورد مناقشه از جمله پله تا عملیات نظامی در دریای چین جنوبی و chipping دور در هنگ کنگ استقلال سیاسی. این فعالیت است که به احتمال زیاد نگران کننده برای دولت هند. هند در حال حاضر ریخته گری چشم با احتیاط در چین عظیم جهانی سرمایه گذاری زیرساخت های برنامه کمربند و جاده ابتکار است که شامل سرمایه گذاری گسترده در هند رقیب اصلی پاکستان است. چین به حمایت پاکستان ادعا می کند در منطقه مورد مناقشه کشمیر و نیز به ظاهر در حال افزایش نفوذ خود در هند همسایه و متحد دیرین نپال. (نپال است که در حال حاضر درگیر در عین حال یکی دیگر از مرز اختلاف با هند است.) هند رهبران این ممکن است به عنوان آخرین شانس برای عقب راندن چین رو به رشد نظامی و نفوذ در آن محله است. در حالی که ما مطمئنا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این حادثه در روزهای آینده اولیه گزارش نگاه بسیار بد برای ارتش هند که همچنین ممکن است بی درنگ دولت را به اقدام برای نجات خود است.

شدید سطح سخت-خط ناسیونالیسم در هر دو کشور در حال حاضر قطعا نمی تثبیت چیز است. به عنوان Sadanand <url> می نویسد: وال استریت ژورنال “افکار عمومی در هند تبدیل شده و به شدت ضد چینی. در رسانه های اجتماعی و واتساپ گروه بسیاری از سرخپوستان سرزنش چین برای coronavirus که کتک اقتصاد هند و تیره و تار بیمارستان ها در شهرهای بزرگ مانند بمبئی است.” این آشفته کارتون از یک کابل اخبار کانال می دهد یک ایده از سطح سولفات روی صفحه نمایش در حال حاضر. سی ان ان گزارش می دهد که یک برنامه به نام “حذف چین نرم افزار” که کمک می کند تا کاربران تحریم های چینی نرم افزار دانلود شد بیش از 4 میلیون بار قبل از گوگل حذف آن از فروشگاه خود را.

در ضمن چینی دولتی رسانه ها مانند جهانی بار که استاد نجار با اشاره به هند را شکست حاوی coronavirus در مقایسه با چین پاسخ و متهم نخست وزیر نارندرا از تکان دهنده درگیری های مرزی به منظور منحرف کردن اذهان عمومی از انتقاد از دولت در پاسخ. در حالی که آن را قطعا در شکل بهتر از هند از نظر coronavirus چین جهانی پرستیژ شده است و آمار به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر و آن را نیز ممکن است به دنبال یک تظاهرات از قدرت است.

پس از آن وجود دارد مغلوب ساختن پیشی جستن عامل. رئیس جمهور به طور غیر منتظره و کمی bizarrely ارائه شده به “واسطه یا حکمیت خود را در حال حاضر مواج مرز اختلاف” در یک صدای جیر جیر در ماه گذشته اما بسیار روشن است که کاخ سفید همدردی دروغ است. مودی یکی از روابط بهتر با مغلوب ساختن پیشی جستن از هر رهبر جهان و ایالات متحده-هند دفاع روابط را عمیقتر با دو پوپولیستی ملی رهبران ، در ضمن همانطور که آمریکا به دنبال مقصر چین برای گسترش جهانی coronavirus و امید از یک معامله تجاری را پژمرده مغلوب ساختن پیشی جستن کاخ سفید به شدت خود را ضد چین و بلاغت در انواع جبهه ها و به دنبال جلب متحدان در یک کمپین جهانی در برابر نفوذ چینی. وزیر امور خارجه مایک Pompeo اشاره است به چین فعالیت در سراسر خط کنترل واقعی به عنوان بخشی از یک الگوی کلی از رفتار پرخاشگرانه.

در حال حاضر این بدان معنا نیست که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به هیچ وجه قصد حمایت هند در یک درگیری نظامی با چین است. اما مودی ممکن است رفتن به این اختلاف تحت این تصور که مغلوب ساختن پیشی جستن است پشت خود را. و یازدهم ممکن است احساس مانند ایالات متحده و هند در حال بلوغ در او.

این نوسانات می تواند هر دو طرف را به برخی بی پروا انتخاب آنها ممکن است برای جلوگیری از تحت شرایط عادی و ما احتمالا باید تعداد مغلوب ساختن پیشی جستن به آنها صحبت کردن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی