مستندات و منع رفت و آمد هستند و هیچ چیز جدید در کرانه


Two police officers wearing masks and carrying assault rifles man a checkpoint.

نیروهای امنیتی فلسطینی مرد یک ایست بازرسی برای کنترل حرکت در ورودی اصلی به شهر الخلیل در کرانه باختری در مارس 23.

Hazem Bader/گتی ایماژ

تخته سنگ است که ساخت آن coronavirus پوشش رایگان برای همه خوانندگان. مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شروع محاکمه آزاد خود را.

“وجود دارد یک دو محاصره در اطراف بیت لحم می گوید:” Abdelfattah Abusrour.

آیدا پناهنده در اردوگاه نشسته است در حومه شهرستان. ساکنان آن زندگی می کنند در تنگ مسکن بلوک بسته بندی محکم با هم در سایه 750 کیلومتر دیوار که جدا اسرائیل از کرانه مناطق آن را اشغال. “در یک طرف ما را محاصره در” توضیح می دهد که Abusrour بنیانگذار اردوگاه Al-Rowwad مرکز فرهنگی صحبت کردن از طریق تلفن. “تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که هر کس باید در خانه بماند برای ایمنی خود و ایمنی دیگران. دیگر محاصره مجبور است با اشغالگری اسرائیل است.”

برای Abusrour چشم انداز از یک بیماری همه گیر کوروناویروس در Aida اردوگاه بسیار نگران کننده است. “آیدا پناهنده در اردوگاه بسیار متراکم هستند و حدود 6000 نفر در یک فضای 0.07 کیلومتر مربع,” او گفت:. “خانه شلوغ هستند. خانواده زندگی در بالای هر یک از دیگر. … امکان وجود دارد برای یک خانواده به عنوان مثال برای منزوی کردن یک فرد مسن در یک اتاق و یا هر دلیل از زمانی که کل خانواده در یک اتاق.”

او می افزاید: “اگر coronavirus defuses در اعداد بزرگتر در فلسطین آن خواهد بود به طور کامل فاجعه بار است.”

از جمعه وجود داشته 193 موارد COVID-19 ثبت شده در کرانه باختری و نوار غزه. بیت لحم کانون فلسطینی شیوع قفل شده است برای تقریبا چهار هفته با فلسطینی دیگر شهرها و شهرستانها محدود کردن جنبش ها و انجمن ها به منظور جلوگیری از گسترش این بیماری است.

اما هر چه ترس آنها ممکن است از این بیماری همه گیر یک مستند است نه یک پدیده جدید به مردم آیدا. “ما تحت نظارت 24 ساعت شبانه روز می گوید:” Abusrour.

مصطفی Barghouti یک پزشک که دونده تا در آخرین فلسطین انتخابات ریاست جمهوری و عضو فلسطینی آزادی سازمان کمیته مرکزی می گوید coronavirus یک چالش بی سابقه.

“زیرساخت های ما بسیار ضعیف است,” او توضیح می دهد. “من فکر می کنم همه ما این است که بیش از 130 تا 140 هواکش در کل غرب بانک و تعداد بسیار کمتری در غزه. ما شده اند در تلاش برای به دست آوردن مواد محافظ از جمله محافظ لباس و به خصوص ماسک.”

دانستن است که پزشکی زیرساخت غرق خواهد شد با هجوم زیادی از coronavirus بیماران سازمانها مانند فلسطینی پزشکی امداد رسانی جامعه به رهبری Barghouti هستند با تمرکز بر پیشگیری از توزیع اطلاعات هر دو آنلاین و در آستان. “ما به تمرکز بر پیشگیری از آنجا که ما نمی توانیم به بسیاری از موارد. اگر ما در بسیاری از موارد ما را در یک وضعیت فاجعه آمیز.”

این یک سیاست مشابه که شاغل بودن در کشورهای در سراسر جهان است. اما در صورت یک بیماری همه گیر است که نشان می دهد بدون توجه به ملیت یا قومیت هر کسی که امیدوار است که اسرائیل و گرفتن در سرزمین های فلسطینی را شل خواهد بود نا امید کرد.

“ارتش اسرائیل و نیروهای اشغالگر اسرائیلی ها مانع کار ما بسیار بد راه,” او گفت:. “آنها کاسته محاصره غزه و در کرانه اند حمله به مناطقی که تحت مقررات منع رفت و آمد به دلیل قرنطینه روش.”

بیست مایل دورتر از آیدا اردوگاه پناهندگان در شهر الخلیل است flashpoint در نزاع اسرائیلی-فلسطینی. با وجود این شهرستان معرفی محدودیت های شدید در جنبش برای مقابله با ویروس نظامی اسرائیل گشت زنی در این شهر شده اند متوقف شده است. “به طور شبانه ما از شنیدن صدای تیراندازی,” توصیف آمنه (این اسم واقعی او نیست) که زندگی می کردند در شهر “حبرون” تمام زندگی خود را. “آنها رفتن به مراسم عروسی آنها به قبایل قانون جلسات و چه شما و این چیزی است که تشکیلات خودگردان فلسطینی نمی تواند کنترل کند.”

سه هفته پیش, a 15-year-old boy ضرب گلوله کشته شد در یک تظاهرات در نزدیکی نابلس در شمال کرانه غربی و در روز دوشنبه سه جوان دستگیر و بازداشت شدند در شهر حبرون ، روز یکشنبه نیروی دریایی اسرائیل gunboats اخراج فلسطینی بر حمل و نقل کشتی در سواحل غزه, در حالی که اسرائیل هواپیماهای جنگی و توپخانه زده اهداف غرب شهر غزه. نیروهای دفاعی اسرائیل ادعا کرد این حملات در تلافی به راکت بودن راکت به جنوب اسرائیل است.

در هبرون آمنه ادعا می کند “برخی از سربازان بودند که در واقع دیده می شود تف کردن در اتومبیل و خواص آن باعث فلسطینی برای ضد عفونی کردن کل منطقه است.” ویدئوها ظاهر شده اند نشان آنلاین یک سرباز تف کردن روی زمین هر چند ارتش اسرائیل مقامات رد این ادعا که آن را عمدی بود.

برای مردم در سراسر اروپا و شمال امریکا چشم انداز یک اجرا مستند از حکومت است بیگانه. ناگهانی موانع است که ساخته شده اند در برابر آزادی حرکت و ارتباط در حال تکان دهنده است. اما در برخی از راه این واقعیت جدید برای غرب جهان شده است یک فلسطینی واقعیت برای چند دهه. غزه محاصره شده است برای 14 سال است. در سراسر جهان میلیون ها نفر از مردم فلسطینی تبار هستند در تبعید زندگی محروم از آزادی به بازگشت به خانه های خود از سال 1948. در کرانه آزادی حرکت شده است موضوع به صورت تصادفی بازرسی اسرائیلی کنترل جاده اصلی و عمده در طول شعلهور شدن خشونت حکومت و مستندات.

“این غم برای افراد جوان می گوید:” یک مرد در 50s که صاحب یک مزرعه کوچک در خارج از بیت لحم. “آنها حوصله و هیچ ربطی به. اما برای من ؟ اسرائیلی ها را متوقف آزادی من به حرکت قبل از. چه آن را تغییر دهید که من هیچ آزادی به حرکت در حال حاضر؟”

آمنه می تواند به خوبی به یاد داشته باشید انتفاضه دوم از 2000-05 یک دوره از تشدید درگیری ها بین فلسطینی ها و اسرائیل که منجر به مرگ بیش از 4000 نفر: “آنها به آن استفاده می شود به خصوص در افراد سن و سال من است که می تواند به یاد داشته باشید سال 2002 زمانی که اشغال کرانه صورت گرفت و یک سیستم حکومت قرار گرفته بود.

“پس آیا مردم از ’90s یا اواخر ’80s, با انتفاضه اول هنگامی که شما تا به حال که سیستم بسته مرزها و منع رفت و آمد و شما اجازه نداشتند از خانه بیرون برود” او می گوید. برای کسانی که بیش از حد جوان به یاد داشته باشید مستند ممکن است دولت جدید امور—اما پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ را دیده اند آن را قبل از همه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>