بسیاری از رای دهندگان یهودی هستند ولرم در برنی ساندرز — در حال حاضر

پس از ابتدایی پیروزی دیابت برنی ساندرز نزدیک تر است به حال اول آمریکا یهودی رئیس جمهور بیش از هر کسی در تاریخ این کشور است. اما از 10 سال پیش او فقط یک iconoclastic سوسیالیستی سناتور از جدید انگلستان دولت که در آن من یک دختر یهودی از نیویورک رخ داده است به حضور در مقطع تحصیلات تکمیلی. چندین بار تماشا کردم سناتور. ساندرز راه رفتن مونپلیه, ورمونت, است, اصلی, خیابان برای یک ماه جولای چهارم رژه و ابراز تایید من به شدت همکلاسی های من به طعنه به من. من kvelling (یک یدی کلمه که به معنی احساس یک حس غرور).

به عنوان یک سکولار نیویورک یهودی برنی احساس مانند خانواده. و به عنوان یک قسم خورده دموکراتیک سوسیالیستی او یکی از تنها تعداد انگشت شماری از ملی چهره های سیاسی که مواضع همسو با اعتقادات اصلی من. هیجان من به وجود آمد و بیشتر از ارتباط بین این ویژگی ها: ایده یهودیت و عدالت اجتماعی به هم تنیده شده است.

و در عین حال سریع به جلو به 2020 و رای گیری نشان می دهد که full-بویژه یهودی برای حمایت از ساندرز نشده و در عین حال تحقق است. در واقع یک نظرسنجی پیو انجام شده قبل از آیووا قفقاز در اواسط ماه ژانویه نشان داد که یهودی حمایت نشده بود تثبیت در اطراف هر یک نامزد وجود تاریخی حضور ساندرز و دیگری یهودی مدعی — مایک بلومبرگ — در مسابقه.

با توجه به پیو فقط یک در پنج یهودی رای دهندگان ترجیح داده یا ساندرز (11 درصد) و یا مهر (8 درصد). دیگر نامزدها برای نامزدی حزب دموکرات بود و به همین ترتیب تقسیم پشتیبانی با 31 درصد ترجیح می دهند بایدن 20 درصد برای وارن و 13 درصد برای Buttigieg; باقی مانده 11 درصد مردد بودند حاضر به پاسخ و یا به یکی دیگر از پاسخ. (ما هنوز نمی دانیم چگونه ساندرز قوی اجرای برنامه در آیووا و نیوهمشایر تاثیر می گذارد این اعداد.)

اگر شما شگفت زده شده توسط این تنوع در یهودی ترجیحات رای دهندگان شما توجه نیست. بله یهودیان آمریکایی قابل اعتماد هستند دموکراتیک رای گیری بلوک. با وجود تلاش های مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به استفاده اسرائیل سیاست (از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس) به دادگاه یهودی رای او باقی مانده است wildly محبوب با رای دهندگان یهودی. در انتخابات عمومی ما پشتیبانی خواهد شد به احتمال زیاد تجمع در اطراف هر کس که برنده دموکراتیک گوشته که آیا یا نه آن را Sanders. اما کلیشه-برای-یک-دلیل رود مثل این: “دو یهودی سه عقاید است.” و این در اوایل اولیه رای گیری یک مثال کامل است.

مانند بسیاری از یهودیان آمریکایی که میراث ما به عنوان هویت یک فرهنگ و یک شیوه تفکر و نه صرفا یک “ایمان” ساندرز شناسایی به عنوان هر دو یهودی و سکولار است. او به صحبت بیشتر در مورد پس زمینه خود را با این کمپین فصل از سال 2016 انتخابات اتصال سابقه خانوادگی از آزار و اذیت با ارزش خود را.

برای بسیاری از ساندرز مظهر یک راه خاص از یهودی بودن است. او در تساوی یک “جهانشمول چشم انداز جهانی بهتر از خاص یهودی تجربه درد و رنج و ظلم و ستم” با توجه به یهودی جریان’ جاشوا Leifer.

“چه آشنا است و نه لزوما محبوب … اما به یک آمریکایی یهودی اشکنازی و گوش دادن به سخنرانی برنی ساندرز و تماشای حرکت دست خود را به می دانم که او یکی از ما” می نویسد: تالیا Lavin در جمهوری اضافه کرد که ساندرز بخشی از یک “طولانی و شکوفایی سنت یهودیان سکولار — و به ویژه سکولار یهودی چپ — که یهودی بودند در هر ذره از خود بودن است.” یک گروه آوازی جوان یهودیان ساخته شده است که این میل را در خود کارت تلفن nicknaming او Zeyde (یدی برای پدر بزرگ) و تشکیل جدید “یهودیان برای برنی” گروه در سراسر کشور است.

اما یهودیان آمریکایی دور از یکپارچه حمل متقاطع هویت: ما شامل زنان, تجاوز مردمی و مردم از رنگ و برخی از ما Sephardi یا Mizrahi در مبدا. برخی از یهودیان از جمله خود من احساس می کنم که انتخاب یک رئیس جمهور زن است ضروری تر از یک یهودی. حتی برای من یک اصل برنی fangirl دیابت الیزابت وارن تهاجمی دفاع از باروری عدالت — من تعریف مسئله سیاسی است — به اندازه کافی قانع کننده به رقابت برای رای دادن.

برخی از یهودیان لزوما احساس خویشاوندی با برنی که من انجام; آنها شرعا هوشیار در مقابل خود سکولاریسم و یا آنها را تجربه Jewishness متفاوت است. و چرا باید از آن در غیر این صورت ؟ اگر این آمار که 53 درصد از زنان سفید رای دادند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بیش از هیلاری کلینتون به ما می آموزد هر چیزی آن است که هیچ قانون وجود دارد گفت: مردم رای خواهد داد بر اساس خاص “هویت گروهی” و یا حتی آن گروه هویت ثابت دسته برای شروع با. با رای دهندگان اجتناب هموطنان هزاره پیت Buttigieg برای ساندرز و رای دهندگان انجام مخالف با رای دهندگان هنوز هجوم آوردند به زن نامزدها و رای دهندگان چسبیده با جو بایدن در اوایل نظر سنجی این اصلی است که باید به قرار نهایی دروغ به اسطوره هویت-رای گیری برای اولین بار.

چند برجستگی خاص فراموش دروغ در جاده ها برای ساندرز و رای دهندگان یهودی و آنها ارزش بحث کردن. اسرائیل یکی است. آن جالب است: ساندرز است که عمده تنها نامزد ریاست جمهوری که برای زندگی در اسرائیل مشغول به کار در یک کیبوتص در جوانی و امروز موضع خود را در اشغال است و انسانی تر نسبت به “نیازهای مردم فلسطین” از هر یک از رقبای خود را.

چرا که او foregrounds به بحران حقوق بشر در غزه و کرانه ساندرز مواجه است افزایش حملات در این موضوع از جمله از اصطلاح طرفدار اسرائیل گروه لابی AIPAC. جناح راست جناح رفته اند تا آنجا که به تلقین کردن که او ضد یهودی. در حالی که این مسخره است, در آن صورت (و در واقع ساندرز دو کشور در اسرائیل و فلسطین خطوط با اکثر یهودیان آمریکایی) این ترس ممکن است به اندازه کافی برای جلوگیری از تعدادی از رای دهندگان یهودی از پریدن از روی ساندرز ارابه موسیقی.

یکی دیگر از سد یهودیان کامل بویژه در آغوش ترس از یک ضد سامی میکند. باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری و هیلاری کلینتون نامزدی نشان داده اند که هنگامی که یک عضو از یک گروه کمتر رسیدن به ارتفاعات جدید سیاسی, این دعوت سولفات و واکنش. با توجه به این که یهودی ستیزی است که در حال حاضر در حال افزایش است بسیاری از مسن یهودی به طور خاص ممکن است احساس کنید که نامزدی ساندرز خواهد جلب توجه آنها لازم نیست.

“هر زمان که سریع تغییر اجتماعی را تهدید ثبات اجتماعی موجود سفارش جناح راست است وسوسه به عقب نشینی در توضیح جناح چپ سیاست به عنوان یک یهودی طرح” جوئل سوانسون می نویسد: رو به جلو. “این واقعیت ناخوشایند است که موفق ترین یهودی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ است و همچنین موفق ترین سوسیالیستی تنها می تواند خوراک این تئوری توطئه.”

آن را نیز غیر قابل انکار است که برخی از یهودیان آمریکایی — مانند برخی از مردم از همه گروه ها و پس زمینه — ممکن است با احتیاط از ساندرز فوری پیام های اجتماعی. این گروه از رای دهندگان ممکن است نفرت مغلوب ساختن پیشی جستن, اما آنها بی حرکت توسط ساندرز تماس برای رادیکال تجدید و یا “انقلاب” با اعتقاد به آن را غیر عملی بیش از حد شدید و یا مانع به شکست مغلوب ساختن پیشی جستن. ساندرز را به نفع خود بیش از این احتیاط رای دهندگان در تمام زمینه های به منظور آن را به کاخ سفید است.

یک نظرسنجی از یهودیان آمریکایی گرفته شده در ماه سپتامبر سال 2019 توسط مترقی یهودی, گروه خم و قوس منتشر شده در این هفته نشان داد که “75% مشاهده جمهور تهمت نامطلوب و 66% نظر او بسیار نامطلوب … در یک سوال باز در مورد آنچه مهم درباره 2020 انتخابات رایج ترین پاسخ بود شکست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.”

بسیاری از نگرانی های ذکر شده در بالا شکستن در امتداد سن خطوط با رای دهندگان رسیدگی به آغوش Zeyde رادیکال سیاست بیشتر به گرمی از پدر و مادر خود را. این الگویی است که به نظر می رسد برای نگه داشتن جمعیت در سراسر. اما سیاست و ایدئولوژی کنار من می خواهم تصور کنید که اکثر رای دهندگان یهودی به سادگی دغدغه با همان “electability” وسواس است که بسیاری از دموکرات ها در حفظ و بیان. آنها می خواهند کسی که می تواند ضرب و شتم مغلوب ساختن پیشی جستن و مصون سازی شرط خود را و یا حمایت هر کس به نظر می رسد مانند یک نسیم frontrunner تا بهترین مدعی آشکار می شود — از این رو حمایت از بایدن قبل از آیووا.

در هفته های آینده, ما باید هر گونه سوال روایات است که سعی کنید به پین ساندرز پایین تر رای گیری اعداد در میان یهودیان در دیدگاه های خود را در اسرائیل ستیزی یا هر عامل تعیین کننده. مانند هر کس دیگری یهودیان آمریکایی به دنبال نتایج گوش دادن به بحث های سیاست تماشای اخبار و انتظار برای همکار دموکرات خود را انتخاب کنید. و در صورتی که انتخاب ساندرز ممکن است نگرانی بله, اما نیز وجود خواهد داشت بسیاری از kvelling.

سارا M. Seltzer نویسنده در شهر نیویورک و یک ویرایشگر در لیلث به دنیا مجله.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>