رسانه ها در تلاش برای توجیه ظلم به ایران و ونزوئلا در میان كردن همه گیر

اخیر مربوط به مطبوعات ماده (نیویورک تایمز 3/17/20) با عنوان “صندوق بین المللی پول را رد مادورو پیشنهاد برای وام اضطراری برای مبارزه با ویروس” اعلام کرد:

درخواست در مورد چهره برای مادورو که برای سال حاضر به اشتراک گذاری اقتصادی با واشنگتن مبتنی بر قرض دهنده و فقط در ماه گذشته را محکوم کرد و آن را به عنوان یک ابزار امپریالیسم آمریکا. در گذشته به نام او کرده است صندوق بین المللی پول مکیدن خون “قاتل” مسئول ياوه میلیون ها نفر از مردم را به فقر در سراسر امریکا لاتین.

به درخواست های بسیار زیبا از یک “مورد چهره” برای رئیس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورو به دلیل آن بود که همان نوع از امداد رسانی وام صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) به اکوادور در سال 2016 تحت رئیس جمهور سابق رافائل کوریا دیگر بلانت صندوق بین المللی پول منتقد پس از یک زلزله عظیم. وام بود یکی نبود از صندوق بین المللی پول را بدنام “وام های تعدیل ساختاری” که تحمیل یک منو از جناح راست سیاست های اقتصادی مانند کاهش مالیات برای ثروتمندان خصوصی سازی دارایی های دولت و بخش عمومی lay-offs.

تبلیغات:

صندوق بین المللی پول را رد 5 میلیارد دلار وام اضطراری برای ونزوئلا است که همه توسط خود توجیهی برای مادورو را “قاتل” و “ابزار آمریکا امپریالیسم” اتهامات عنوان شده علیه صندوق.

صندوق بین المللی پول گفت که آن را رد وام به دلیل “وجود ندارد وضوح” در اینکه “جامعه بین المللی” را به رسمیت می شناسد مادورو دولت. این قانونی بهانه ای است قابل سرزنش به دلیل مادورو دولت در قدرت است و بنابراین تنها نهاد قرار گرفته در واقع پاسخ به همه گیری زندگی صرفه جویی در عمل است. اما دو تن دیگر از مشکلات بزرگ با بهانه نه که ذکر شد توسط AP.

اول از همه, بر خلاف آنچه صندوق بین المللی پول ادعا وجود دارد وضوح فوق العاده ای که “جامعه بین المللی” را به رسمیت می شناسد مادورو دولت. پنج ماه پیش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد رای دادند مادورو دولت بر روی شورای حقوق بشر با 105 رای. که حدود دو برابر تعداد کشورهایی که همراه با آمریکا در امتناع از به رسمیت شناختن Maduro (“بیش از 50” با توجه به AP مقاله). به عنوان مهر (10/17/20) گزارش داد در زمان مجمع عمومی رای ونزوئلا برنده صندلی با وجود “شدید لابی” در برابر آن توسط واشنگتن است. AP و دیگر رسانه های غربی به طور معمول گزارش تعداد کشورهایی که به رسمیت نمی شناسد مادورو دولت (به عنوان مثال است که همراه با تهمت) اما هرگز که اکثریت کشورهای عضو سازمان ملل به وضوح می شناسند مادورو — و حتی توافق دولت او وضعیت یک صندلی بر روی یک نفوذ بین المللی بدن.

تبلیغات:

یکی دیگر از مشکل بزرگ با صندوق بین المللی پول را بهانه ای برای رد وام بود که در سال 2002 زمانی که رئیس جمهور ونزوئلا هوگو چاوز به طور خلاصه سرنگون در ایالات متحده-حمایت از کودتای نظامی صندوق بین المللی پول با عجله به جلو به ارائه وام به کودتا-نصب دیکتاتوری. دیکتاتوری به رهبری رهبر کسب و کار پدرو کارمونا به رسمیت شناخته شد و تقریبا هیچ کشور دیگری در جهان به جز ایالات متحده کرمنا شد تنها در قدرت به مدت دو روز اما صندوق بین المللی پول موفق به دریافت بیانیه ای گفت که آن را “آماده کمک به دولت جدید در هر صورت آنها برای پیدا کردن مناسب است.” سخنگوی صندوق بین المللی پول که توماس داوسون نیز سابق ایالات متحده آمریکا وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری رسمی. در واقع حتی AP مقاله در مورد صندوق بین المللی پول را رد مادورو درخواست می گوید که ایالات متحده آن را “بزرگترین سهام دار و دارای حق وتو بیش از تصمیم گیری های مهم.”

واشنگتن “در مورد چهره” در کمک های اولیه

CBC: Aid for Venezuela arrives at border as Maduro vows to block entry

در سال گذشته (CBC 2/16/19), رسانه های غربی وانمود که واشنگتن مشتاق به کمک به ونزوئلا اما مادورو سرسختانه رد کمک.

در حالی که درخواست برای کمک بود نه بزرگ “در مورد چهره” برای مادورو دولت رد شد یک تغییر چشمگیر از مافیایی مانند “ما را کمک و یا دیگری” موضع دولت آمریکا در زمان نسبت به ونزوئلا تنها یک سال پیش (FAIR.org, 2/9/19). در فوریه. 23, 2019, واشنگتن اقدام به سر و صدا “کمک های بشردوستانه” به ونزوئلا از طریق مرز خود را با کلمبیا. در آن زمان رادیو فردا مانند بسیاری از رسانه های غربی تولید عناوین مانند “ایالات متحده به دنبال راه هایی برای کمک به ونزوئلا فرستاده” (2/14/19), “ونزوئلا مادورو شروع به بستن مرزها برای جلوگیری از کمک های انسان دوستانه” (2/21/19) و “پس از ونزوئلا نیروهای بلوک کمک ونزوئلا چهره ‘دیپلماتیک محاصره'” (2/24/19). یک CBC تیتر (2/16/19) به گزارش رویترز خواندن “کمک برای ونزوئلا می رسد در مرز به عنوان مادورو پاکستان برای جلوگیری از ورود.”

تبلیغات:

واشنگتن هدف استفاده از این کمک های شیرین برای سرنگونی مادورو. امید است که ونزوئلا نظامی خواهد مخالف مادورو را به منظور متوقف کردن “کمک” تحویل و یا برخی از اقدام خشونت در مرز خواهد برانگیختن شورش. مقامات ارشد ایالات متحده در این زمان ساخته شده مطلقا هیچ راز خود را با هدف. یکی از مغلوب ساختن پیشی جستن را بالا مشاوران این شرکت اخراج جان بولتون توییتی:

هر گونه اقدامات نظامی ونزوئلا برای چشم پوشی و یا تحریک خشونت علیه صلح در کلمبیا و برزیل مرزها را نمی شود فراموش شده است. رهبران هنوز هم به انتخاب درست.

مارکو روبیو سناتور. R-Fla., تصمیم گرفتند به مورب تهدید خانواده ها از ونزوئلا بالا افسران نظامی و همچنین (توییتر 2/20/19):

تبلیغات:

[email protected]_HD شما باید به دقت فکر می کنم در مورد اقدامات شما را در طی چند روز آینده در ونزوئلا است. به دلیل اقدامات خود را تعیین خواهد کرد که چگونه شما صرف بقیه عمر خود را.

آیا شما واقعا می خواهید به بیشتر وفادار به #مادورو نسبت به خانواده خود را?

چهار بزرگ نهفته است استفاده شد به تصویر کشیدن این کودتا به عنوان کمک های انسان دوستانه ماموریت و رسانه های غربی مانند رویترز و میامی هرالد به فروش می رسد همه آنها را (عادلانه 2/12/19):

  1. مادورو نمی شد به اتهام مسدود کردن کمک های بین المللی. او درخواست کرده بود آن را به عنوان دور برگشت به عنوان 2017 و تبدیل اما ماه قبل از کمک های شیرین کاری ونزوئلا بود دریافت کمک از سازمان ملل متحد و صلیب سرخ.
  2. مخرب تاثیر تحریم های ایالات متحده در ونزوئلا کاهش مادورو دولت توانایی به واردات مواد غذایی و مراقبت های بهداشتی مربوط به آیتم میلیاردها دلار است. که به مراتب بیشتر از ارزش “کمک” (حدود 20 میلیون) که آمریکا می خواست به steamroll به ونزوئلا است.
  3. مادورو را در انتخابات مجدد در سال 2018 شد نه جعلی (FAIR.org, 5/23/18). از این رو واشنگتن به رسمیت شناختن ژوئن Guaidó به عنوان ونزوئلا “رییس جمهور موقت” مضحک بود. Guaidó یک مخالفت قانونگذار هرگز حتی شده یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری.
  4. این دور از منطقی برای مادورو دولت به گمان است که ایالات متحده آمریکا-حمایت “کمک” تحویل می تواند مورد استفاده برای قاچاق سلاح به ونزوئلا است. مغلوب ساختن پیشی جستن ویژه ونزوئلا فرستاده الیوت آبرامز درگیر بود با انجام دقیقا همان است که به دست تروریست ها در نیکاراگوئه در طول 1980s.

یک مطالعه انجام شده توسط ایالات متحده آمریکا اقتصاددانان علامت Weisbrot و جفری ساکس نشان داد که مغلوب ساختن پیشی جستن اعمال گسترده تحریم های مالی در سال 2017 ممکن است باعث 40,000 مرگ و میر تا پایان سال 2018 به تنهایی (FAIR.org, 6/14/19). مغلوب ساختن پیشی جستن بارها تشدید در حال حاضر کشنده تحریم ها پس از شناخت Guaidó به عنوان رئیس جمهور موقت در ژانویه 2019 (رویترز 1/28/19, 6/6/19, 2/18/20).

همه این را روشن ساخته است که ایالات متحده نگرانی دولت مخالف بود از آنچه در آن ادعا کرد: همیشه می خواستم ونزوئلا بشردوستانه وضعیت را بدتر و نه بهتر. وام صندوق بین المللی پول به عنوان رد مرگبار coronavirus گسترش می دهد چند exclamations امتیاز در این واقعیت است. اما اصلا برای یک تپش از مهر عناوین اعلام کرد که “مغلوب ساختن پیشی جستن بلوک 5 میلیارد دلار اضطراری وام صندوق بین المللی پول از رسیدن به ونزوئلا در طول بیماری همه گیر.” رویترز به نظر می رسد نیست که حتی گزارش وام رد در زبان انگلیسی, مارس 24. یکی رویترز ماده (3/19/20) ذکر ونزوئلا درخواست اما نه این که صندوق بین المللی پول در حال حاضر آن را رد کرد.

تبلیغات:

واشنگتن پست هیئت تحریریه (3/20/20) بدحجابی مادورو برای درخواست صندوق بین المللی پول برای وام است که “او باید شناخته شده تبدیل خواهد شد پایین.” بله چه وحشتناک ایرانیها به افشای بی حد و حصر ریا و ظلم و ستم از یک دولت خارجی که در تلاش برای سرنگونی او. پست سپس وانمود که مادورو است به نحوی وادار مغلوب ساختن پیشی جستن به حفظ “تحریم ها که در حال خفه ونزوئلا حیاتی صنعت نفت” با رد “سازش” با Guaidó.

Bloomberg: The Coronavirus Is Not a Reason to Lift Sanctions on Iran

جهانی و همه گیر است و هیچ دلیلی برای توقف از بین بردن اقتصاد یک ملت است که “باقی می ماند مبارز” (بلومبرگ ، 3/22/20).

دولت ایران نیز درخواست صندوق بین المللی پول وام اضطراری برای مبارزه با ویروس (رویترز 3/12/20). هیچ پاسخ و در عین حال از این صندوق به عنوان من نوشتن این, اما نیویورک تایمز گزارش کرده است (3/21/20) که تهمت مقامات شده اند بحث که آیا برای بمب گذاری در ایران آن را به عنوان مبارزه با ویروس ها و فلج کننده تحریم های ایالات متحده. که دلیل کافی برای تحسین ونزوئلا از دولت درخواست به دادگاه جنایی بین المللی (ICC) بررسی دولت آمریکا به جرم جنایت علیه بشریت بیش از آن استفاده کردند.

تبلیغات:

در حال حاضر شانس موفقیت در آوردن مقامات ایالات متحده به عدالت بسیار از راه دور. وزیر امور خارجه مایک Pompeo را علنا تهدید به رد ویزا به خانواده های ICC قضات اگر آنها سعی می کنند سربازان ایالات متحده بیش از جنایات جنگی در افغانستان است. مدافعان برای آمریکا در رسانه های غربی ما برای آنها, اما تاریخ نشان می دهد که آنها را از فرود به وظیفه. اثبات این است که جهنم باید وجود داشته باشد, Eli Lake نوشت: بلومبرگ op-ed (3/22/20) با عنوان “کروناویروس است نه یک دلیل برای لغو تحریم ها در ایران است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>