مایک دیویس در بحران جهانی: “این لحظه ای است که یک تونل با نور روشن و در پایان”

Coronavirus بیماری همه گیر جهانی است فاجعه است که مستقل از دیگر بحران ها و بلایای طبیعی است.

این بیماری همه گیر است و کشته شدن بیش از 500 ، 000 نفر در سراسر جهان بیش از 130,000 از کسانی که در ایالات متحده است. ناشی از آن است شدید رکود اقتصادی جهانی.

تبلیغات:

جهانی آب و هوا فاجعه همچنان ادامه دارد. وجود دارد یک موج گرما در سیبری است.

سازمان ملل متحد گزارش می دهد که صدها میلیون نفر از مردم در صورت گرسنگی به دلیل جهانی کمبود مواد غذایی.

زمانی که امریکا رهبری جهانی بیشتر مورد نیاز برای مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس و خطر قریب الوقوع دیگر و شاید بیشتر حوادث — مغلوب ساختن پیشی جستن رژیم اعلام کرده است که ایالات متحده در خارج از سازمان بهداشت جهانی است. (اگر تهمت است که دیگر رئیس جمهور در سال آینده این احتمالا نمی خواهد اتفاق می افتد.)

تبلیغات:

ثروت جهانی و نابرابری درآمد در ادامه به رشد می کنند. سیاست خارجی گزارش می دهد که “این بیماری همه گیر کوروناویروس تنظیم شده است به فشار یک و نیم میلیارد نفر را به فقر و انتظار می رود دو برابر تعداد زیادی از مردم در مواجهه حاد گرسنگی به 265 میلیون دلار است.”

جناح راست فاشیستی با طعم رژیم در حال گسترش کنترل خود در بسیاری از کشورها از جمله برزیل و ترکیه و مجارستان و روسیه و فیلیپین.

در ایالات متحده از جمله مشکلات و حتی بیشتر حاد به دلیل دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و رژیم خود را عمدی و عمدی سهل انگاری. مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر بستری برای انکار مردم آمریکا دسترسی مناسب به کروناویروس تست و دیگر مراقبت های بهداشتی. در ذهن خود نوعی ظلم و ستم چنین ممکن است کمک به او برنده 2020 انتخابات ریاست جمهوری.

تبلیغات:

مغلوب ساختن پیشی جستن و حزب جمهوری خواه را کاملا منتقل آمریکا سیاست به دور از مقابله جهانی آب و هوا فاجعه است.

میلیاردر آمریکایی کلاس و دیگر plutocrats باید غنی شده خود را به 20 درصد یا یک گزارش $565 میلیارد دلار در طول coronavirus بیماری همه گیر. وجود دارد مایل-صف های طولانی در کالیفرنیا و تگزاس و دیگر نقاط کشور در مواد غذایی pantries و دیگر سازمان های خیریه.

تبلیغات:

در حالی که آمریکا به طور متوسط چهره امکان اقتصادی خراب کردن بسیار غنی باید با استفاده از بحران همه گیر را به تصرف خود و حتی بیشتر ثروت و درآمد از طریق سودمند تغییرات در سیاست های مالیاتی, فاجعه, سرمایه داری و بسیار نامتناسب با لينک مستقيم و پرداخت یارانه های دیگر از طریق مختلف coronavirus برنامه های امداد رسانی.

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و نئو فاشیستی رژیم همچنان به پایمال منشور حقوق قانون اساسی حکومت قانون و دموکراسی آمریکایی به طور کلی.

اگر عالم بود مهربان بشر تنها در مواجهه با یک بحران بزرگ در یک زمان. افسوس که واقعیت است. هیچ گونه رحمت و مهربانی از سرنوشت است یافت می شود.

تبلیغات:

چگونه است که coronavirus گرفته شده آمریکا (و جهان) اجتماعی شکستگی و پشت سر هم آنها را از هم? چگونه باید دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و هواداران خود را نشان داده شده است خود را به عنوان یک وجودی اگر نه نسل کشی تهدید برای جهان است ؟ چگونه است گانگستر سرمایه داری از بین بردن محیط زیست و جامعه بشری?

در تمایل خود را به قربانی کردن انسان — به ویژه بیماران و سالمندان و کسانی که در غیر این صورت آسیب پذیر — به coronavirus مرگ فرقه به “نجات” سرمایه داری در چه راه هایی هستند که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و دیگر اعضای جهانی جناح راست هدایت شر نازی ها و هولوکاست?

در تلاش برای پاسخ به این سوالات من به تازگی صحبت با نویسنده و مورخ و نظریه پرداز شهری مایک دیویس. او برجسته و استاد بازنشسته در بخش نویسندگی خلاق در دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید و نویسنده بیش از 20 کتاب از جمله “شهر کوارتز” “سیاره زاغه” و “زندانیان از رویای آمریکایی است.” کتاب جدید خود را (با همكاري جان وینر) است “مجموعه ای از شب بر آتش: L. A. در دهه شصت.” دیویس’ نوشتن نیز برجسته شده است در نشریات از جمله ملت, Jacobin و جدید دولتمرد.

تبلیغات:

شما همچنین می توانید گوش دادن به مکالمه من با مایک دیویس در پادکست “حقیقت گزارش” و یا از طریق پلیر تعبیه شده در زیر.

این گفتگو صورت گرفت قبل از جورج فلوید تظاهرات و مردم را به قیام. آن ویرایش شده است برای وضوح و طول.

در نوشتن و مصاحبه های شما با استفاده از قدرتمند عبارت “سوپر سرمایه داری” برای توصیف نئولیبرالیسم به عنوان آشکار از طریق سرمایه داری گانگستر. چگونه است که “سوپر سرمایه داری” و مرتبط با آن نیروهای تأثیر منفی زندگی مردم در یک روز به صورت روز در امریکا ؟

تبلیغات:

در این کشور این بود که اگر مردم به رختخواب رفت یک شب و از خواب بیدار شدم و آن را از رکود بزرگ و در سال 1933 در خارج. این امر نه فقط در شرایط فوری شوک به کشور بلکه میان دوره ای و عواقب بلند مدت نیز هست.

تقریبا یک سوم از خانواده ها با فرزندان در حال حاضر درآمد کافی برای خرید مواد غذایی است که آنها نیاز دارند. اگر یکی شامل رسمی تعداد بیکاران افرادی که ثبت نام در این سیستم افرادی که کاملا بیکار و بیکاری — اما برای برخی از دلیل واجد شرایط نیست و یا ثبت نکرده و در عین حال — و سپس به یک سوم از نیروی کار آمریکا دارای شغل خود را از دست. مردم در حال از دست دادن خانه های خود را به عنوان به خوبی.

متاسفانه این فقط آغاز است. سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد کروناویروس یک بیماری همه گیر. کسب و کار مطبوعات و علمی اقتصادی مطبوعات بحث شده است که آیا وجود دارد رفتن به یک رکود یا نه اما زمانی که این امر رخ می دهد و چقدر بد خواهد بود. اقتصاد ایالات متحده واقعا به حال بهبود از رکود بزرگ سال 2008.

Coronavirus منفجر در حال حاضر موجود مجموعه ای از تناقضات در اقتصاد نه تنها در این کشور اما مطمئنا در همه جا در جهان است. همه گیر ساخته شده است که آن درد به مراتب بدتر است. یکی از چیزهایی که نگرانی من بیشتر این است که من نمی بینم یک موتور که در حال رفتن به جلو و این کشور و جهان به عنوان یک کل برای خروج از رکود اقتصادی است که به آن وارد شده.

تبلیغات:

ما شده اند به یکباره به یک دوره تاریخی. تقریبا تمام اپیدیولوژی بر این باورند که coronavirus فقط برای اولین بار در یک سری از بیماری های همه گیر. ما در حال رفتن به دیدن یک همگرایی نیروها در تمام جبهه ها — از جمله یک بحران جهانی غذا. این لحظه ای است که یک تونل با نور روشن و در پایان آن.

Coronavirus همه گیر و ویرانی اقتصادی ناشی از آن است در آمریکا شده است به عنوان یک نوع از “بحران” برای سرمایه داری. اما سرمایه داری شده است به عنوان در برخی از نوع “بحران” در عین حال آن را سازگار و زنده می ماند. نیست این اگهی زودرس?

سرمایهداری تغییرات از طریق بحران اقتصادی و حتی بیشتر عمیقا از طریق جنگ.

و البته عنوان شده است به طور گسترده ای مورد بحث از سال 2008 financialization اقتصاد با صندوق های تامینی و سهام خصوصی شتاب صادر شغل از این کشور است. اقتصاد آمریکا نیز حکومت نه توسط شرکت های غول پیکر, اما از طریق میلیاردرهای مانند DeVos, خانواده, نفت میلیاردرهای و دیگران که ilk. این نوع از مخرب سیاست های اقتصادی شده است تأثیر جهان نیز هست.

تبلیغات:

سرمایه داری به طور مداوم تغییر میکند. اما در مهم ترین تجزیه و تحلیل ما باید درک کنند که سرمایه داری را تهدید بقای انسان در چهار عمده ای احترام می گذارد.

اول از همه, آن را تضمین نمی کند و من باور نمی توانیم تضمین بقای انسان از نظر امنیت غذایی و یا آب است. استاندارد پیش بینی برای مدت زمان طولانی شده است که دانه های خروجی در جهان را به 50 ٪ افزایش می دهد به جای جمعیت جهان در 2040 یا 2050. که اتفاق می افتد. جنبه دوم این است که گرم شدن کره زمین. و وجود دو جنبه برای مقابله با تغییر آب و هوا. یکی کاهش, که در آن ما decarbonize اقتصاد ما به سرعت به عنوان امکان پذیر است. اما از سوی دیگر انطباق است که نیاز به حرکت صدها میلیون نفر از مردم به دور از اقیانوس ها.

سرمایه داری دیگر سوء استفاده به اندازه کافی از ما به این معنی است که آن را ایجاد نمی کند به اندازه کافی شغل. سرمایه داری است و نه ارائه درآمد و یا معنی دار نقش های اجتماعی برای مردم است.

و در نهایت وجود یک انقلاب است که اتفاق می افتد برای 15 سال اگر نه دورتر. نه تنها به معنی پژوهش در بیماری های خاص, اما توسعه بیولوژیکی جدید فن آوری قادر به انجام بیولوژیکی طراحی پایین به سطح اتمی است. شکل جدید واکسن تولید توالی نسل بعدی. شده است وجود دارد یک انقلاب در بیوتکنولوژی. اما ما ناتوان هستند در حال حاضر از ترجمه است که به بهداشت عمومی برای همه آمریکایی ها و دیگر افرادی که زندگی در این سیاره است.

اگر ما همچنان با سرمایه داری آن را به عنوان در حال حاضر وجود دارد یکی دیگر از 30 سال یا بیشتر زندگی چندین میلیارد نفر در معرض خطر هستند. در نهایت در اساسی ترین راه از آنجا که بسیاری از آنها در حال حاضر شده است ترياژ شده توسط امروز سرمایه داری.

چگونه شما ساخت حس از زبان از مغلوب ساختن پیشی جستن او خواه پیروان این plutocrats و دیگر گانگستر سرمایهداران و مبلغان است که مردم باید حاضر به فدا کردن زندگی خود برای “اقتصاد” ؟

بد ترین کلمه در کل نازی واژگان یک عبارت است که به معنی “زندگی ارزش زندگی است.” این اصطلاح رسمی اعمال می شود در طول قتل عام ذهنی و جسمی افراد معلول است. این همچنین شامل قتل افراد مبتلا به زوال عقل در افراد مسن و افراد کشته شده توسط هزاران نفر توسط نازی ها در بیمارستان. تقریبا همان شیطانی اخلاق و اصول قابل قبول هستند در حال حاضر. و آن را نه تنها در ایالات متحده بلکه در بریتانیا نیز هست.

زبان تهمت و رهبران جمهوری خواه و دیگران در مورد اقتصاد و سالمندان و سایر افراد آسیب پذیر در مورد به خطر انداختن آنها به کروناویروس است که در اصل یک نازی اخلاق نازی قالب بهسازی و داروینیسم اجتماعی.

آن است که نه فقط سود قبل از مردم ، که مردم در حال حاضر باید قربانی به سود.

مردم عادی هستند که به موقعیت که در آن آنها در حال خواسته به هیولا انتخاب بین سلامت و بقای می گویند اعضای خانواده و یا افراد معلول از یک سو و تلاش برای جلوگیری از یک کل شخصی فروپاشی اقتصادی از سوی دیگر است.

مردم عادی هستند که مجبور به انتخاب بین از دست دادن خانه های خود و حساب های پس انداز خود و زنده ماندن از این بیماری همه گیر.

جامعه آمریکا در حال حاضر آلوده توسط یکی دیگر از ویروس. و این است که یک ویروس از اینکه مجبور به انتخاب غیر ممکن است توسط نخبگان است که همه بیش از حد مایل به قربانی دیگر انسان به حداکثر اهداف خود است. من مطمئن هستم که زمانی که آنها متوجه است که 60 درصد از مردم در بسیاری از شهرستانها که در حال مرگ بودند آفریقایی آمریکایی است که به کسانی که همان نخبگان و حتی بیشتر رضايت و خواستار آن است که مردم به بازگشت به کار بدون تجهیزات حفاظت شخصی و یا بدون در نظر گرفتن خطر ابتلا به اعضای خانواده خود را.

چگونه باید مردم آمریکا شده است اجتماعی به پذیرش financialization از زندگی خود و بدبختی آن باعث می شود که به نوعی عادی است ؟

چند دهه از قرن 21 به دنبال بسیار شبیه به اواسط قرن 19 با بازگشت به یک نوع از Dickensian منطق است. من احساس می کنم گوش دادن به صدای از 1840s یا 1850s مورد سزاوار ضعیف است.

مردم احساس می کنند مانند آنها هیچ کنترل بیش از نیروهای تأثیر زندگی خود را. این financialization اقتصادی و اجتماعی جهان ، آیا رای شما برای آن ؟ من رای برای آن ؟ ما نمی دانیم این مسائل. ما به عنوان یک مکان نمی دانم که واقعا پشت این سیاست.

چه می تواند بیشتر فوری در حال حاضر از جهانی بهداشت و درمان ؟ مردم از دست دادن شغل خود را با بسیاری از میلیون ها نفر و وقتی اتفاق می افتد که آنها از دست دادن مراقبت های بهداشتی خود را بیش از حد.

در ایالات متحده ما شاهد خصوصی بیمارستان ها و درمانگاه سقوط در یک زمان تقریبا بی نهایت تقاضا برای خدمات اضطراری به دلیل coronavirus. نیمی از آمریکا در صنعت پزشکی است که از چپ به “نجات” توسط صندوق های تامینی و یا شرکت های سهامی خصوصی. سیستم خواهد بود حتی بدتر از این یکی است که تا حدی مسئول coronavirus بحران است.

ما از مردم آگاه هستند از چه مقدار پول صندوق های تامینی و بانک ها و شرکت های دارویی و سوخت های فسیلی در صنایع در حال پرداخت به کنترل مقامات منتخب. بدون آگاهی و توانایی را به گزینه های روشن و بدون داشتن داوطلبانی که پیشنهاد جایگزین واقعی آن است که تقریبا غیر ممکن است برای مردم به درستی حرکت از طریق این باتلاق.

حزب جمهوری خواه را در حال حاضر است که احتمالا به عنوان یک تهدید برای بشریت به عنوان نازی ها در آلمان است. یک مثال: جمهوری خواهان باید به معنای واقعی کلمه تنها مهم ترین نیروی در جلوگیری از عمل در گرم شدن کره زمین در طول 30 سال گذشته.

حزب دموکرات که قرار است به ارائه جایگزین سیاست و نمایندگی منافع طبقه کارگر در این کشور واقعا در بنده به نئولیبرالیسم و financialization از اقتصاد است.

شرکت های بزرگ مانند تمام مواد غذایی, هدف, CVS, Walgreens و دیگران ایجاد کرده اند منحرف روایت که در آن خود را “ضروری کارکنان” هستند “قهرمانان.” این دستمزد پایین کارکنان که در حال بهره برداری و خطر جان خود را به دلیل بسیاری از آنها فراموش شده اند.

این همه نفرت انگیز — در تمجید مردم به عنوان قهرمانان و ارسال آنها را به شرایط خطرناک و بدون حفاظت. امتناع مردم به خطر پرداخت. به عبارت دیگر درمان آنها را مانند زباله اما پس از آن کف آنها را به عنوان ما “قهرمانانه فروش همکاران و اساسی کارگران است.” مراقبت های بهداشتی کارگران در بخشی از این بیش از حد. آنها کف زدند در حالی که آنها می میرند از عدم وجود تجهیزات مناسب و دیگر حمایت می کند.

اما آن را نشان می دهد ترس این است که این شرکت از underpaid کارگران خدمات و توزیع کارگران در اقتصاد آمریکا است.

مردم در شورش. آن شگفت آور است برای دیدن این نمرات از محل تظاهرات در سراسر کشور است. از جف بزوس در پایین نخبگان شرکت جدید ترس از قدرت است که کارکنان خود را.

و البته از طرف دیگر این بیماری همه گیر و فروپاشی اقتصادی است که نزدیک به رویداد انقراض برای خانواده متعلق به کسب و کار و کسب و کارهای کوچک — به خصوص کسب و کار که استخدام تعداد زیادی از کارگران مهاجر. در داروینی نظر coronavirus چرخش است و مقیاس به نفع velociraptors مانند آمازون که به سرعت از بین بردن خرده فروشی کوچکتر و متعلق به خانواده کسب و کار.

بخشهایی از طبقه متوسط و یا حتی فوقانی طبقه متوسط در حال حاضر مجبور به حالت نزدیکی فقر. آنها در حال سقوط به ورطه به عنوان به خوبی. این بحران را نمی توان از بهبود در سه یا چهار سال. ما به دنبال در یک اثر گلوله برفی از همه گیر و سپس اقتصاد و پس از آن بحران مواد غذایی و بحران آب ،

در اینجا یک پست-coronavirus همه گیر سناریو: در آمریکا و سایر کشورها در غرب و جاهای دیگر وجود خواهد داشت یک رژیم دموکراتیک استبداد. این corporatocracy خواهد شد که قدرت و حتی بیشتر. نظارت جامعه و نظارت سرمایه داری خواهد بود و حتی بیشتر غالب و پذیرفته شده توسط اکثریت جامعه جهانی به عنوان منظم بودن قطعات روز به روز زندگی است که لازم است برای ایمنی و بهداشت. چگونه باید ما جهت خودمان را به این حال و آینده ناکجاآباد?

تهدید بسیار وخیم بود. ما یک رئیس جمهور با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نفس خود است بسیار عظیم و همه چیز را به خودش. برای او هیچ واقعیت خارج از خود است. مغلوب ساختن پیشی جستن را از طریق دادستان کل ویلیام Barr و جمهوریخواهان ادعا کرده قدرت مطلق در حالی که در همان زمان انکار هر گونه مسئولیت ریاست جمهوری.

آمریکا در لبه از ظلم و ستم. اما ما نیز دیده می شود که چگونه این به ظاهر قادر مطلق نظارت و فن آوری های دیگر پر از آسیب پذیری های. نگاهی به درجه ای از سیستم سقوط آن رخ داده است از ژانویه تاکنون است. مردم نیاز به مقاومت بدون خشونت با استفاده از هر روش در دسترس است. مردم آمریکا باید از ماندن در خیابان است. من نمی دانم یک چیز: مردم باید به مبارزه در هر راه در متفکرين شیوه و شیوه های غیر خشونت علیه انطباق با بسیاری از این. من استدلال از فوریه به بعد است که ما تا به حال به ماندن در خیابان است. من هیچ نمی بینم تناقض بین اجتماعی فاصله و اجتماعی مسئول مقاومت و اعتراض به رفتار است.

چه چیزی شما را زمانی که شما در این جناح راست ضد بهداشت عمومی کروناویروس “تظاهرات” در میشیگان و دیگر نقاط کشور با اسلحه و تهدیدات تروریستی و خشونت موجب بر مغلوب ساختن پیشی جستن حزب جمهوری خواه و خود رسانه ها ؟

من نگرانی که وجود دارد امکان دیدن چیزی شبیه کم شدت جنگ داخلی در ایالات متحده اگر ترقی خواهان تا کنون شد اکثریت در حزب دموکرات و یا در کنگره است. واکنش توسط جناح راست خواهد بود که بزرگ است. وجود دارد خطر از جناح راست طرف مقابل باید ، اما همچنین به یاد داشته باشید نقش “عظیم مقاومت” در جنوب به جنبش حقوق مدنی. سفید شهروندان شوراهای بسیج میلیون ها نفر از مردم به مقابله با خشونت و سعی کنید برای جلوگیری از پیشرفت جنبش حقوق مدنی. آنها را به مبارزه طلبیده دولت فدرال و دولت برای جلوگیری از ادغام و رای گیری و دیگر پیشرفت. من باور دارم که نسخه معاصر از “عظیم مقاومت” و انواع دیگر خشونت را در این کشور در چند سال آینده.

چگونه باید به مردم تعادل امید و ناامیدی در چنین یک چالش ؟ و چه مقاومت نگاه مانند?

من باور دارم که ما چرا ما باید به مبارزه با. ما انجام این کار از آنجا که ما باید آنچه را که لازم است برای نجات خودمان خانواده ما همه بشریت است. مهم نیست که چگونه از جان گذشته شانس و یا نا امید کننده این وضعیت است که ما باید مقاومت در برابر. من سیاسی و توسعه my first real اجتماعی وجدان در درون جنبش حقوق مدنی. من تو را دیدم معجزه مردم عادی انجام کارهایی بود که کاملا غیر قابل پیش بینی با توجه به قدرت Jim Crow و دیگر ایدئولوژی ما مبارزه برای سرنگونی.

امید من در حال حاضر استراحت در عوامل تغییر در این نسل فعلی و به خصوص افراد جوان از رنگ. مقاومت و پیروزی ما باید رد واقع بینانه و انجام آنچه لازم است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>