انحصار ضرب وشتم: شرکت های برنده شدن کارگران از دست دادن

چرا شرکت های بزرگ همچنان به برنده شدن در حالی که کارگران دریافت رول? این همه پایین می آید به قدرت: چه کسی است و چه کسی نیست.

شرکت های بزرگ تبدیل شده اند به طوری که غالب کارگران و مصرف کنندگان باید گزینه های کمتر و مجبور به قبول دستمزد و قیمت این شرکت های غول پیکر ارائه کرده است. این تبدیل شده است و حتی بدتر در حال حاضر که هزاران نفر از کسب و کارهای کوچک تا به حال به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر در حالی که ماموت شرکت های در حال bailed.

تبلیغات:

در همان زمان کارگر قدرت چانه زنی کاهش یافت و به کمتر از کارگران در اتحادیه ها و فن آوری ساخته شده برون سپاری آسان اجازه می دهد شرکت های به کار آنها نیاز به برای ارزان.

این دو تغییر در قدرت چانه زنی نیست حادثه اتفاق می افتد. به عنوان شرکت های بزرگ به دست آورده اند و قدرت آنها شده است قادر به روده ضد انحصار قوانین اجازه می دهد آنها را به رشد و حتی بیشتر غالب است. در همان زمان کمتری کارگران باید پیوست های کارگری به دلیل شرکت را تضعیف ملت و قوانین کار و بسیاری از قانونگذاران ایالتی – تحت شدید شرکت های بزرگ لابی – باید به تصویب قوانین ساخت آن را سخت تر برای تشکیل اتحادیه های کارگری.

به دلیل این عمدی قدرت شیفت و حتی قبل از همه گیر پیوسته بزرگتر بخشی از درآمد شرکت شده اند siphoned به سود و کاهش بخش اختصاص به حقوق و دستمزد.

تبلیغات:

هنگامی که اقتصاد چهار بازار سهام را حفظ زیادی از ارزش خود را در حالی که میلیون ها نفر از کارگران مشاغل از دست رفته و نرخ بیکاری افزایش یافت و به رکود بزرگ-عصر سطوح.

برای درک زمان غلظت, شرکت قدرت ما نیاز به رفتن به عقب در زمان.

در اواخر قرن نوزدهم, شرکت قدرت مرکزی نگرانی است. “دزد بارون” مثل جان دی راکفلر و کورنلیوس واندربیلت انباشته بی سابقه ثروت خود را با خرد کردن اتحادیه های کارگری رانندگی رقبای خارج از کسب و کار و کارکنان خود را به ساعات طولانی کار در شرایط خطرناک برای دستمزد کم است.

تبلیغات:

به عنوان ثروت انباشته شده در بالا, بنابراین بیش از حد قدرت: سیاستمداران عصر قرار دادن منافع شرکت های بزرگ جلوتر از کارگران حتی دولت ارسال شبه نظامیان به شدت سرکوب اعتصاب کارگران. توسط 1890, مکان عمومی, خشم بدون کنترل حرص و طمع از دزد بارون اوج خود رسید در خلقت اول آمریکا ضد انحصار قانون ضد تراست شرمن عمل می کنند.

در سال های پس از ضد تراست اجرای مومی یا مشکلاتی روبرو بسته دولت در دفتر; اما پس از سال 1980 آن را تقریبا ناپدید شد. جدید مشاهده شد که شرکت های بزرگ تولید اقتصاد مقیاس که خوب برای مصرف کنندگان و هر چیزی که خوب بود برای مصرف کنندگان خوب بود برای امریکا است. قدرت استدلال رفت دیگر در موضوع است. امریکا در حال ظهور شرکت های بزرگ الیگارشی استفاده از این معیوب علمی تجزیه و تحلیل برای توجیه کشتن ضد تراست.

تبلیغات:

به عنوان دولت فدرال همه اما رها ضد تراست اجرای در سال 1980 آمریکا, صنعت رشد بیشتر و بیشتر متمرکز شده است. دولت سبز روشن وال استریت را تحکیم به پنج غول بانک ها. آن okayed هواپیمایی ادغام آوردن تعداد کل آمریکایی حامل را از دوازده در سال 1980 به فقط چهار امروز. سه غول شرکت های کابل آمد به تسلط پهنای باند. یک تعداد انگشت شماری از شرکت های دارویی کنترل صنعت داروسازی.

امروز فقط پنج شرکت های غول پیکر ریاست key, high-tech, سیستم عامل, با هم متشکل از بیش از یک چهارم از ارزش کل بازار سهام ایالات متحده. Facebook و گوگل اولین توقف برای بسیاری از آمریکایی ها به دنبال اخبار. اپل غالب گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها. آمازون در حال حاضر اولین توقف برای یک سوم از تمام مصرف کنندگان آمریکایی به دنبال خرید هر چیزی.

انحصارات از سال گذشته در حال بازگشت با انتقام.

تبلیغات:

با تشکر از ترک ضد تراست ما در حال حاضر زندگی در عصر جدید طلاکاری شده به عنوان تحکیم متورم است سود شرکت را سرکوب کارگر پرداخت, سوپر, اقتصادی, نابرابری و سرکوب نوآوری است.

در همین حال سرمایه گذاران بزرگ را ساخته اند بسته نرم افزاری از پول رو به رشد غلظت آمریکا میباشد. وارن بافت یکی از ثروتمندترین مردان در نظر گرفته شده است وجدان سرمایه داری آمریکا به خاطر او می خواهد غنی به پرداخت مالیات بیشتر. اما بافت ساخته شده است که ثروت خود را با سرمایه گذاری در انحصار است که حفظ کردن رقبا.

– آسمان-سود بالا در بانک وال استریت آمده اند خود را از بودن بیش از حد بزرگ به شکست و قدرت سیاسی خود را به نگه داشتن رگولاتور در خلیج.

تبلیغات:

– بالا سود چهار باقی مانده هواپیمایی لذت می برد و قبل از همه گیر آمد از قیمت های به سر می برند هواپیما overbooked پرواز و ضعیف اتحادیه های کارگری.

– سود بالا از فن آوری آمده اند از گستاخ تجاوز به حریم شخصی این weaponizing از اطلاعات نادرست و نامتناسب قدرت است که مانع از نوآورانه آمدن از ورود به بازار است.

اگر بافت واقعا می خواستم به وجدان سرمایه داری آمریکا, او می تواند یک جنگهای صلیبی برای شکستن تا غلظت زیادی از قدرت اقتصادی و ایجاد انگیزه برای آمدن به ورود به بازار و افزایش رقابت است.

این مگا-غلظت صنعت آمریکا نیز ساخته شده و کل اقتصاد شکننده تر و حساس به رکود. حتی قبل از coronavirus آن را سخت تر برای جدیدتر شرکت برای به دست آوردن footholds. نرخ که در آن کسب و کار جدید شکل گرفته در حال حاضر نصف شده است از سرعت در سال 1980. و coronavirus را تشدید کرده است و این روند حتی بیشتر آوردن کسب و کار جدید و تشکل های بانكی با هیچ طرح نجات در چشم.

تبلیغات:

و آن را به ارمغان آورد کارگران را به زانو خود را. هیچ راهی وجود یک اقتصاد می تواند به طور کامل بهبود می یابند مگر اینکه کار مردم به اندازه کافی پول در جیب خود را به صرف. هزینه های مصرف کننده است که دو سوم از این اقتصاد است.

شاید بدترین نتیجه از انحصار است که به عنوان ثروت تجمع در بالا, بنابراین بیش از حد می کند و قدرت سیاسی است.

این عظیم شرکت های بزرگ و قابل توجهی ارائه کمک های مبارزات انتخاباتی; آنها جوخه های لابی و وکلا و به طور مستقیم به کار بسیاری از رای دهندگان. بنابراین موارد آنها می خواهند گنجانده شده در قانون قرار داده; کسانی که آنها را نمی خواهید می گیریم.

آنها کاهش مالیات مالیات نقاط ضعف یارانه ها کمک مالی و نظارتی معافیت. زمانی که دولت در حال توزیع پول برای تحریک اقتصاد این شرکت های غول پیکر هستند که در خط اول. هنگامی که آنها رفته ام آنقدر عمیق به بدهی به خرید سهام خود را از سهام است که آنها ممکن است قادر به بازپرداخت وام خود را چه اتفاقی می افتد ؟ آنها bailed. این همان داستان قدیمی.

تبلیغات:

مالی بازده سیاسی خود را به سرمایه گذاری هستند ،

نگاهی آمازون – ثروتمندترین شرکت در امریکا است. آن را پرداخت هیچ چیز در مالیات فدرال در سال 2018 است. در ضمن این های ملی برگزار شد حراج برای گرفتن میلیاردها دلار در معافیت های مالیاتی و یارانه از شهرستانها مشتاق به خانه دوم خود را در ستاد. آن را نیز مجبور سیاتل آن خانه ستاد به دور از مالیات بر شرکت های بزرگ مانند آمازون به پرداخت برای پناهگاه بی خانمان برای جمعیت در حال رشد است که نمی توانیم آسمان این شهر-اجاره بالا ایجاد شده در بخش های آمازون!

و در طول این همه گیر آمازون دارای raked در رکورد سود به لطف انحصار بازار آنلاین حتی آن را به عنوان حاضر به ارائه آن ضروری کارگران با قوی پرداخت مرخصی استعلاجی و اخراج های متعدد کارگران برای صحبت کردن در برابر این شرکت مسائل ایمنی.

در حالی که شرکت های انحصار قدرت منتقل شده دقیقا در جهت مخالف برای کارگران است.

تبلیغات:

در اواسط 1950s 35 درصد از تمام بخش خصوصی کارگران در ایالات متحده آمریکا شد اتحادیه. امروز 6.2 درصد از آنها هستند.

پس از سال 1980 شرکت ها مبارزه کرده اند به سینه اتحادیه ها و نگه داشتن کارگران با دستمزد پایین است. آنها مبارزه کرد و در برابر اتحادیه, رای, هشدار کارگران که اتحادیه های کارگری آنها را کمتر “رقابتی” و تهدید شغل خود را. آنها اخراج کارگران که در تلاش برای سازماندهی یک حرکت که غیر قانونی تحت ملی روابط کار عمل می کنند اما اتفاق می افتد در همه زمان ها به دلیل مجازات برای انجام این کار این است که جزئی نسبت به سود آمده است که از دلسرد unionization.

شرکت ها باید جایگزین قابل توجه کارگران با غیر اتحادیه کارگران است. تحت سهامداران سرمایه داری قابل توجه کارگران اغلب از دست دادن شغل خود را برای همیشه لطفا برای. شما می توانید این نوع از اثر سرما است که در کارگران انگیزه برای ایستادگی در برابر شرایط بد.

به عنوان یک نتیجه از این تغییر قدرت کارگران را کمتر انتخاب آنها برای کار. این نیز نگه می دارد دستمزد خود را کم است. شرکت ها تحمیل کرده اند غیر رقابت های ضد شکار غیر قانونی و اجباری موافقت نامه داوری بیشتر باریک کارگران جایگزین.

شرکت های خود استفاده کرده اند افزایش قدرت به حرکت شغل در خارج از کشور اگر کارگران موافق نیستم به کاهش پرداخت. در سال 1988 جنرال الکتریک تهدید به بستن یک کارخانه در Fort Wayne, Indiana ساخته شده است که برق موتور و انتقال آن به خارج از کشور مگر اینکه کارگران توافق کردند که به 12 درصد کاهش پرداخت. فورت Wayne کارگران در نهایت توافق به کاهش است. یکی از کارخانه رهبران اتحادیه گفت: “از آن استفاده می شود که شرکت تا به حال وفاداری به کارگر و کشور است. امروز شرکت های وفاداری به شرکت و سهامداران. دوره.”

در ضمن به عنوان اتحادیه منقبض شده بنابراین بیش از حد قدرت سیاسی خود را. در سال 2009 حتی با رئيس جمهور دموکراتیک و دموکرات ها کنترل کنگره اتحادیه های کارگری نمی تواند جمع اوری رای کافی برای تصویب اصلاحات ساده که ساخته شده آن را آسان تر برای محل کار برای داشتن اتحادیه.

در حالی که همه شرکت ها شده اند متحده برای تصویب به اصطلاح “حق کار” قوانین محرومیت اتحادیه های کارگری از نیاز به حق عضویت از کارگران آنها را نمایندگی کند. پس کارگر نمایندگی هزینه پول این قوانین به طور موثر روده اتحادیه نیاز نیست کارگران به پرداخت حق عضویت. در سال 2018, دیوان عالی کشور, در نظر تحویل داده شده توسط دادگاه پنج جمهوریخواه انتصاب تمدید “حق کار” به کارمندان دولتی.

این تغییر بزرگ در قدرت چانه زنی از کارگران به سهامداران شرکت ایجاد کرده است به طور فزاینده ای عصبانی طبقه کارگر آسیب پذیر به عوامفریبی سیاسی نا مشخص استبداد و نژاد پرستی و بیگانه ستیزی. مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان استفاده کامل.

همه از این باعث شده که بخش عظیمی از درآمد ملی به سود و کاهش بخشی به دستمزد بیش از هر زمان پس از جنگ جهانی دوم است.

درست است که حتی در طول یک رکود شدید. برای دهه گذشته بیشترین سود شده اند رفتن به سهام buybacks و بالاتر اجرایی پرداخت و به جای سرمایه گذاری های جدید.

کاهش سهم از کل ایالات متحده درآمد رفتن به پایین 90 درصد بیش از چهار دهه گذشته در ارتباط مستقیم با کاهش unionization. بیشترین افزایش ارزش بازار سهام آمده است به طور مستقیم از جیب کارگران آمریکایی. سهامداران به دست آورده اند چرا که کارگران متوقف شد, های سود.

پس چه می تواند انجام شود برای بازگرداندن قدرت چانه زنی را کارگران و محدود کردن فاصله بین سود شرکت و دستمزد ؟

برای یک سهام buybacks غیر قانونی به عنوان آنها قبل از SEC قانونی آنها را تحت رونالد ریگان. این امر جلوگیری از شرکت juggernauts از انحراف مسیر سود به buybacks و به جای مستقیم سود نسبت به سرمایه گذاری اقتصادی.

راه حل دیگر: تصویب ممنوعیت ملی در “حق کار” قوانین و در نتیجه بازگرداندن قدرت به اتحادیه ها و کارگران آنها را نمایندگی کند.

نیاز بیشتری کارگر نمایندگی در شرکت تختهآلمان انجام داده است و از طریق آن “کارمند شرکت تعیین سرنوشت” سیستم.

شکستن انحصارات. شکستن هر بانک است که “بیش از حد بزرگ به شکست” و گسترش کمیسیون تجارت فدرال توانایی برای پیدا کردن انحصارات و مرور و توقف ضد رقابتی ادغام. تعیین زیادی سیستم عامل های فن آوری به عنوان “آب و برق” است که قیمت ها تنظیم شده در جهت منافع عمومی و نیاز است که خدمات مانند آمازون بازار و گوگل بود چرخید از شرکت مربوطه می باشند.

بالاتر از همه قوانین ضد تراست باید توقف ادغام است که آسیب کارگران بشدت رقابت و یا در نتیجه ناعادلانه قیمت گذاری شده است.

این است همه چیز در مورد قدرت. خبر خوب این است که ایجاد توازن قدرت کارگران و شرکت های بزرگ می تواند ایجاد یک اقتصاد و یک دموکراسی است که با این نسخهها کار برای همه و نه فقط یک ممتاز ،

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>