جهش سالمونلا فشار میله های کاهو — مهم نیست که چقدر شما آن را شستشو

یک مطالعه جدید نشان می دهد که برخی از گونه های باکتری سالمونلا را توسعه داده اند روش نه تنها دور زدن گیاه شناسی سیستم ایمنی بدن اما مقاومت در برابر شیر. رمان سویه از باکتری ها به این squirreling خود را عمیق تر در درون منافذ و سبزی های برگ دار مانند اسفناج و کاهو.

مطالعه منتشر شده در “Frontiers in Microbiology” نشان داد که سالمونلا انتريکا تيفی موريوم می توانید وارد کنید گیاهانی مانند کاهو و اسفناج از طریق خود stomates یا کوچک سوراخ هوا که گیاهان می تواند باز کردن و بستن به نفس و خنک بماند. یک تیم علمی از دانشگاه دلاور بررسی چگونه E. coliسالمونلا و ليستريا تعامل با stomates در کاهو و اسفناج. در این روند آنها کشف کردند که سالمونلا به نظر می رسد قادر به ورود stomates.

تبلیغات:

باکتری هایی است که در حال حاضر راه خود را به برگ گیاهان را نمی توان با آب شسته و یا درمان های شیمیایی و به راحتی می توان از طریق سیستم های آب و انسانی را لمس کنید.

“سالمونلا همچنان بحرانی پاتوژن منتقله داده و توانایی خود را به ادامه در محیط های مختلف و میزبان” نویسندگان نیکلاس جانسون Pushpinder K. Litt زمستان E. Kniel و خشن بیس توضیح داد. “در بیشترین خطر هستند که از جنبه های آلودگی است که می تواند رخ دهد در قبل از برداشت با محیط زیست موجب آلودگی میکروبی می تواند در تماس با گیاه برگی بافت از آب و خاک و باد و پرندگان, حشرات, حیوانات, و دیگر fomites از جمله سطوح در تماس با مواد غذایی در مزرعه و در بسته بندی امکانات.”

نویسندگان اضافه شده است که مستقیم و غیر مستقیم مکانیسم افزایش خطر آلودگی گیاهان در این زمینه است. “مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که باکتری بیماری زا در گیاهان در زمینه کاهش سرعت بیش از 3 روز اما تعداد کم همچنان باقی بماند برای چند هفته است که ممکن است انسان مسائل مربوط به سلامت آنها توجه داشته باشید.

تبلیغات:

به عنوان بیس گفت, علوم روزانه “در حال حاضر ما یک انسان پاتوژن در تلاش برای انجام آنچه پاتوژنهای گیاهی انجام دهد. که ترسناک است.”

Kniel شفافی در آن افکار و اضافه کرد که “صنایع غذایی با این نسخهها کار خستگی ناپذیر برای ایجاد این محصول به عنوان امن به عنوان آنها می توانند. اما حتی پس از آن ما در حال رشد این محصولات در خارج, به طوری که آنها در دسترس برای حیات وحش, باد و گرد و غبار و آب است که ممکن است انتقال میکروارگانیسم ها. این یک وضعیت دشوار.”

این اولین مطالعه است که شواهد نشان داده است که باکتری های سالمونلا در حال تبدیل شدن بیشتر و مقاوم در برابر بشر اقدامات پیشگیرانه. در سال 2019 مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری اعلام کرد که یک سویه مقاوم به آنتی بیوتیک سالمونلا در بر داشت شده بود در مارک های مختلفی از مرغ خام. در نهایت “در مجموع 129 مردم با آلوده شیوع سویه سالمونلا اينفنتيس گزارش شده از 32 متحده” از جمله 25 بستری شدن در بیمارستان و مرگ است.

تبلیغات:

در سال 2018 وجود دارد یک رشته از سالمونلا عفونت های مرتبط با مصرف بوقلمون, ناشی از, در بخشی به دلیل ایالات متحده ندارد قوانین نیاز به مرغ باید عاری از سالمونلا. مصرف کنندگان تشویق می شوند به طور کامل طبخ مرغ قبل از سرو آن و برای جلوگیری از شستن آن را در مناطق مانند نزول است که می تواند منجر به گسترش از باکتری است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>