“وجود من است و من مقاومت”: “Chicano خورد” نویسنده Esteban Castillo در سیاست از مواد غذایی

“Chicano خورد” یکی از رنگارنگ ترین و شاد جشن غذا من تا کنون به عنوان خوانده شده. که می شود گفت, من گریستم که من تبدیل صفحات Esteban Castillo را اولین کتاب آشپزی. من آرزو می کنم این مکزیکی-آمریکایی پسر از آلاباما بود که این کار مهم به عنوان خوانده شده به عنوان یک کودک. مانند Castillo من تماشای هر حرکت من abuela ساخته شده در آشپزخانه است. کسانی که دستور العمل های اتصال من به فرهنگ من است.

کاستیلو که او نیز به ارث برده لذت از غذا از پدربزرگ و مادربزرگ او نوشت: کتاب آشپزی به خود جوان تر خود را. این یک متن است که همچنین می توانست تاثیر خود را در زندگی.

تبلیغات:

“من به یاد داشته باشید وجود دارد فقط بار که در آن من می خواهم به خانه و وجود دارد که در آن من خواهد بود در حمام,” او می گوید در سالن. “و من فقط اسکراب پوست من و فقط آرزو برای ملانین فقط به تخلیه از بدن من بود زیرا فقط در چنین زمان های مختلف.”

مربوط به: خدمت به این ترد سیب زمینی tacos از Esteban Castillo با یک توده بزرگ از کاهو و adriano Cotija

تبلیغات:

“من احساس می کنم این مهم است که این کودکان و نوجوانان که در حال رشد در حال حاضر قادر به مردم به نگاه کردن به که نگاه مانند آنها که فقط به عنوان عجیب و غریب که فقط به عنوان قهوه ای, دلیل این که شما نمی دانید که چه نوع از تاثیر شما در حال رفتن را در زندگی خود را,” او اضافه می کند.

Castillo را cookbook سهام نام وبلاگ خود را که او راه اندازی شد و در مدت کوتاهی قبل از انتخابات 2016. در روز انتخابات یک مرد بود که رئیس جمهور منتخب که در راه اندازی مبارزات انتخاباتی خود با تماس مکزیکی ها “تجاوزگران” و جنایتکاران. به عنوان یک آمریکایی مکزیکی آشپز در دوران مغلوب ساختن پیشی جستن Castillo نمایش کار خود را به عنوان ذاتا سیاسی, فرم اعتراض که اجازه می دهد تا او را به اصلاح خود روایت است.

“وجود من است و من مقاومت است. غذا سیاسی است و من بازپس که روایت به خصوص در فضای وبلاگ نویسی. چرا که قبل از راه اندازی وبلاگ من احساس آن را بسیار سفید غالب فضا و بسیاری از این افراد آنهایی های داستان ما,” او می گوید در سالن. “و من واقعا می خواستم برای دیدن کسی که شبیه من برای صحبت کردن با ما و به اشتراک گذاری داستان ما و به ما یک پلت فرم است که ما سزاوار و مورد نیاز است.”

تبلیغات:

مرتبط: این دستور ترکیبی از مک و پنیر و adriano fundido به یک ظرف با لایه های زیادی از عطر و طعم

زمانی که Castillo اخیرا به نظر می رسد در “سالن ایران” ما صحبت بیشتر در مورد زمان حساب بیش از مسابقه در صنعت مواد غذایی. او همچنین پیش نمایش های جدید خود را از دستور العمل های به اشتراک گذاشته شده و نکات مفید در مورد چگونه به فروشگاه برای مواد تشکیل دهنده مانند چیپس و میزبان مکزیک الهام گرفته از مهمانی شام. برای یادگیری پاسخ های شما می توانید به عنوان خوانده شده پرسش و گفتگوی ما در زیر.

تبلیغات:

این مصاحبه شده است به آرامی ویرایش شده برای وضوح و طول.

Esteban, شما در واقع شروع به وبلاگ خود بسیار جالب لحظه. آن را چند هفته قبل از آخرین انتخابات ریاست جمهوری است. ما یک رئیس جمهور در حال حاضر آغاز شده که تمام مبارزات با تماس مکزیکی ها “تجاوزگران” و جنایتکاران. غذا سیاسی? و سیاست است در حال حاضر در کار شما ؟

تبلیغات:

قطعا. من از راه اندازی این وبلاگ شاید دو یا سه هفته قبل از انتخابات, و من تا به حال هیچ ایده که در آن قرار بود تا پایان تبدیل به چیزی کاملا متفاوت — به یک بیانیه سیاسی — زیرا غذا سیاسی است. راستش زمانی که تهمت انتخاب شد آن را مرتب کردن بر اساس من در زمان بازگشت به چگونه من استفاده می شود به احساس در مدرسه ابتدایی. در اینجا در کالیفرنیا وقتی که من شروع مدرسه بسیاری از کلاس های ما شد دو زبانه چون بسیاری از ما صحبت در اسپانیایی.

و من فکر می کنم آن را در نیمه راه از طریق مدرسه ابتدایی هنگامی که آنها ممنوع است. و من به یاد داشته باشید اگر ما هرگز اسپانیایی صحبت می کنند در زمین بازی یا در کلاس های درس وجود دارد خواهد بود است. و آن را مرتب کردن بر اساس من در زمان بازگشت به آن طرز فکر “اوه خدای من. این باعث می شود من ناراحت کننده به قهوه ای می شود در این زمان چون ما یک فرد در قدرت که واقعا فکر می کنم که من باید وجود داشته باشد.”

مرتبط: خرید یک کپی از “Chicano می خورد: سالم از من مکزیکی-آمریکایی آشپزخانه”

تبلیغات:

بنابراین برای من وجود من آن را مانند آنها می گویند, “Mi existir es resistir.” چرا که قبل از راه اندازی وبلاگ من احساس آن را بسیار سفید غالب فضا و بسیاری از این افراد آنهایی های داستان ما,” او می گوید در سالن. “و من واقعا می خواستم برای دیدن کسی که شبیه من برای صحبت کردن با ما و به اشتراک گذاری داستان ما و به ما یک پلت فرم است که ما سزاوار و مورد نیاز است.

هنگامی که شما تصمیم به شروع به وبلاگ من بخوانید که شما تا به حال شده است شما را گرفتار کردن گارد آنلاین توسط یک pozole دستور که در واقع استفاده سالسا.

وجود دارد یک وبلاگ نویس که تا به حال ساخته شده pozole و آنها با استفاده از یک شیشه شیرین سالسا در آن وجود دارد. آن را برداشت واقعا بزرگ انتشار. برای من که مطرح شده یک پرچم قرمز: “هی این نشریات نیست به دنبال ما برای ما تخصص و برای ما داستان است. آنها به دنبال در جای دیگر و چرا؟” و من فکر می کنم که یک مکالمه است که ما با داشتن دوباره در حال حاضر با همه چیز است که اتفاق می افتد.

با آنچه اتفاق افتاده در بن Appetit و نشریات دیگر در هفته های اخیر است که یک مکالمه ما با داشتن بوده ام در اینجا در سالن. اما من می خواستم به رسم تمایز که به اعتقاد من مهم است. آنچه شما می گویید نیست “آیا لذت بردن از مواد غذایی مکزیکی است. نمی طبخ مواد غذایی است. آیا هر چیز دیگری.” آن را در مورد که در آن تخصص می آید. درست است ؟

تبلیغات:

بله. بیش از حد اغلب ما با توجه به فضای به درخشش و برای نشان دادن آنچه که ما می توانید انجام دهید. در اینجا در ایالات متحده به خصوص من احساس می کنم مانند بسیاری از سفید سرآشپزها در حال تحسین و با توجه به یک پلت فرم برای انجام همان چیزهایی است که مردم از رنگ در حال انجام و انجام شده است. و هنگامی که شما را در کار خود بسیاری از آنها دیده می شود به عنوان نوآوران و ما واقعا نمی توانید که فرصت درخشش. شما می دانید ؟ من فکر می کنم که چه می شود از سمت چپ از گفتگو به عنوان به خوبی.

من احساس می کنم مانند بسیاری از داستان های مختلف در پشت ظروف و فرهنگ به پایان می رسد تا گرفتن سمت چپ. آن را خوب است برای هر کسی را به غذاهای مکزیکی به عنوان طولانی به عنوان آنها با اذعان به ریشه و تاریخ و فرهنگ پشت آن است.

چگونه شما در مورد تطبیق برخی مکزیکی مواد تشکیل دهنده است که شما می توانید پیدا کردن در آمریکا فروشگاه مواد غذایی?

من احساس می کنم وقتی که می آید به Chicano, آشپزی من احساس می کنم مانند غذاهای صحبت می کند به ما پس زمینه که هر دو مکزیکی و آمریکایی است. زمانی که من در حال رشد بود تا من را به مکزیک و عموزاده خواهد, اذیت کردن من. آنها را سرگرم کننده از من برای صحبت کردن به زبان انگلیسی. به آنها نبودم مکزیکی کافی است. اما پس از آن در اینجا, در ایالات متحده, من اسپانیایی صحبت می کنند و به افراد دیگر, من فقط نبود آمریکا به اندازه کافی. و من فکر می کنم این امر نه فقط مکزیکی-آمریکایی ها اما در کل دسته های مختلف اولین نسل کودکان و نوجوانان: ما در برخورد با این موضوع که ما فقط احساس نمی مانند ما مناسب در هر نقطه. واقعا پس من واقعا آموخته را بپذیرد که من از هر دو مکان در همان زمان که من شروع به پر رونق و من احساس می کنم مانند بسیاری از دستور العمل در این کتاب واقعا منعکس کننده که.

تبلیغات:

به عنوان مثال به جای استفاده از تراشه های شما ممکن است استفاده از یک Dorito. چه چیزی باعث مکزیکی-آمریکایی مواد غذایی مختلف از مواد غذایی مکزیکی?

راستش من فکر می کنم این بستگی دارد که تحت تاثیر قرار. به عنوان یک Chicano, ما همه پراکنده در سراسر ایالات متحده بنابراین همه ما باید متفاوت را تحت تاثیر قرار. یکی دیگر از Chicano آشپز ممکن است بیشتر آسیایی را تحت تاثیر قرار از من در حال رشد با مرکزی آمریکایی است. همه این تعویض در حال رفتن به متفاوت آشپز و چه تأثیرات خود را در پس زمینه.

اولین فصل از کتاب خود را به بحث در مورد ملزومات است. یکی از چیزهایی که شما در مورد بحث به طور خاص در حال فلفل. آن را ممکن است به عنوان یک شگفتی به آنها چیلس نه تنها مواد غذایی تند اما همچنین ارائه یک عمق خاص از عطر و طعم.

من احساس می کنم مانند مواد غذایی مکزیکی است که به نوعی دیده می شود که واقعا تند. و هنگامی که من در حال توسعه به دستور من نمی دانستم چگونه اغلب ما پخته شده و خشک شده فلفل. آن را همیشه به یک ظرف ادویه اما آن را می دهد یک لایه اضافی. بعضی اوقات آن را نیز به آنها اضافه شده برخی از رنگ به عنوان به خوبی.

از نظر چیپس اگر شما در حال رفتن به فروشگاه برای یک نان ذرت مکزیکی در خارج از مکزیک, آیا شما هر گونه راهنمایی کنید ؟ من می دانم که برخی از پیش بسته بندی چیپس برای مثال بسیاری از مواد افزودنی در آنها است.

به دنبال محلی tortilleriaاول از همه. بسیاری از مکان خوشبختانه در حال حاضر مکان های محلی که در حال ساخت تازه چیپس. انجام برخی تحقیقات و دیدن اگر وجود دارد هر مکان وجود دارد. بلکه نگاهی به لیست مواد تشکیل دهنده. من احساس می کنم مانند بسیاری از تولید انبوه چیپس فقط باید بسیاری از مواد افزودنی به جایی که آنها طعم و نوع ترش است. پس قطعا به دنبال مارک های که در حال ساخت دسته های کوچکتر. و من می خواهم گفت, دیدن اگر وجود دارد هر محلی tortilleriasکه جای تعجب زیادی وجود دارد.

وجود دارد برخی واقعا بزرگ آنهایی که اینجا در نیویورک است. وجود دارد, یکی را دوست دارم در ویلیامزبرگ.

بررسي فايلهاي خود را در رستوران های محلی ، بسیاری از آنها را به فروش masa یا شما فروش چیپس. شما فقط باید به درخواست.

انجام کار پلیسی! در این کتاب شما نوشتن در مورد ساخت شیلی rellenos برای شوهر خود. مادر خود را نمی باید این دستور نوشته شده است. آن را در سر خود را. شما می توانید بحث در مورد سحر و جادو که از ساخت آن شیلی rellenos و چگونه ساخته شده است که شما متوجه است که مواد غذایی خود را چیزی است ؟

بله. زمانی که من نقل مکان کرد تا به هومبولت بود که حدود 12 ساعت رانندگی از جنوب کالیفرنیا — در حالی که هنوز در کالیفرنیا — من جدا از mi familia و من واقعا دلتنگ واقعا سریع است. بنابراین من می خواهم به مادر من یک تماس در هر حال حاضر و پس از آن کنید و سعی کنید به گرفتن دستور از او. اما او فقط می گویند “اضافه کردن یک کمی از این و یا اضافه کردن یک کمی از آن.” این که چگونه او پخت و پز. او از ایستاده وجود دارد با مادر بزرگ من و او را از طریق حرکات.

زمانی که من به او این تماس این امر فقط من ترک فوق العاده اشتباه در مورد آنچه که او گفت. پس از آن نبود تا زمانی که من در واقع به آشپزخانه و فقط شروع به قرار دادن دست من به کار است که آن را فقط احساس طبیعی است. من تا به حال انجام می شود همان چیزی است که او انجام داد. وجود دارد که در آن روز من فقط نشستن و من فقط تماشا شوهر, مامان طبخ. و زمانی که من به آشپزخانه همه چیز فقط احساس فوق العاده طبیعی است.

شما بوده ام در مقابل مواد غذایی برای تمام عمر خود را. پدربزرگ و مادربزرگ خود را ساخته شده tacos و adriano و آنها را فروخته است. و شما باید یک حافظه بزرگ است که شما در این کتاب است. یک روز مادر خود را نمی تواند شما در پیدا کردن. او در نهایت در بر داشت شما با تکیه بر یک قابلمه pozole. چگونه مواد غذایی است که بخشی از زندگی خود را از ابتدا?

رشد پدر و مادر من همیشه به ما گفت همان داستان و بیش از بیش. من استفاده می شود برای به دست آوردن واقعا ناراحت به عنوان یک بچه چون من فقط می تواند مانند “مامان به من بگویید که داستان دیگری است. به من بگو چیزی متفاوت است.” و آن را تا کردم و تا جایی که من واقعا شروع به گرامی داشتن این داستان به دلیل این چیزی است که واقعا به من گره خورده به آنها و واقعا فقط نگه داشته و آن خاطرات زنده است.

وجود دارد یک داستان بود که او همیشه به من می گفت در مورد . . . فقط به شما بچه ها از پس زمینه پدر و مادر من در اینجا نقل مکان کرد در اواخر 80s. پس از من با مامان, مامان و من به پایان رسید تا رفتن به مکزیک برای چند سال در حالی که من پدر و تاسیس برخی از ریشه.

در حالی که ما در مکزیک, همه تنظیم شد تا برای یک حزب و من به پایان رسید تا ناپدید می شود. آن شب قرار بود که ساخت pozole بنابراین وجود این olla pozoleraاست که این دیگ بزرگ که در آن آنها را به pozole. مامان من نگاه کرد و من در آن وجود دارد. من سعی کردم فرار و به عنوان من در حال اجرا بود من افتاد و من باز ترک خورده سر من. من هنوز هم که زخم روی پیشانی من به این روز و من فقط همیشه فکر کردن در مورد چگونه بودن در آشپزخانه بوده است اچ به من از آنجایی که من کمی بود.

پخت و پز به من متصل به مکزیک فرهنگ آمریکایی و برخی از اولین خاطرات دوران کودکی با مادر بزرگ من و مادر من که گذشت چند سال پیش. آیا شما تغذیه زمانی که شما طبخ ؟

به همین دلیل صادقانه میگویم. مانند من قبلا گفته شد من تا به حال یک تجربه متفاوت در حال رشد نسبت به خواهر و برادر من بود چرا که من پدر و مادر مستند نشده بود تا زمانی که من 21 بود. بنابراین من به رفتن به مکزیک توسط خودم مقدار زیادی از زمان. گاهی اوقات این امر می تواند با یک عمو یا یک عمه اما بسیاری از زمان من فرستاده شده توسط خودم. و من صرف بسیاری از ماه هر سال فقط حلق آویز کردن با من abuelitos.

در من کنار پدربزرگ و مادربزرگ من همیشه پخته شده برای زندگی. در چشمه ها, پدر بزرگ من می خواهم به Cuyutlan به جایی که او یک نمک دریا خیش. او استخراج نمک در هر بهار و سپس هنگامی که او انجام نمی دهد که او در واقع به حال تاکو سبد خرید که او را از پارک خارج از ال جردینیا شهر کوچک مربع است. و او می خواهد به فروش tacos abogado de هر شب. پس از او تا به حال تصادف و بازنشسته با مادر در پا. او را تازه پنیر هر روز که او را در رفتن و فروش بیش از همه کلیما.

و سپس در طول تعطیلات آخر هفته — که او هنوز هم می کند — او باز می شود تا حیاط خلوت خود. و او به فروش می رساند tacos د پاپا یا این سیب زمینی سرخ شده tacos. او به فروش می رساند pozole و او به فروش می رساند sopitos. بنابراین او به معنای واقعی کلمه باز می شود تا آشپزخانه خود را به جامعه ما است. و از آنجا که من صرف زمان زیادی را با آنها من احساس می کنم مثل من در آغوش مواد غذایی در راه های مختلف. من احساس می کنم مشاهده مواد غذایی در یک شیوه ای کاملا متفاوت. برای من آن را نه فقط در مورد تغذیه, اما آن را بیشتر در مورد تغذیه مردم روح از طریق مواد غذایی راه است که آنها انجام می دهند.

من خواندن در این کتاب است که شما می خواهم به پرتاب یک مهمانی شام.

که نمی کند ؟

آیا شما هر گونه راهنمایی برای افرادی که در خانه ؟ اگر آنها گرفتن یک کپی از کتاب خود را, و آنها در حال رفتن برای دعوت از مردم برای شام چه خواهد بود توصیه شما?

واقعا نکته خوب است که همیشه برای پیدا کردن همه چیز را که در آن شما می توانید آمادگی آنها را در پیشبرد طوری که شما صرف تمام شب در آشپزخانه. من احساس می کنم که اتفاق می افتد اغلب با پدر و مادر من. آنها میزبانی شکرگزاری یا چیزی و مادر من صرف بیشتر از روز را در آشپزخانه. بنابراین من احساس می کنم مانند شاخص در پیشبرد و ساخت چیزهایی که شما می توانید هر دو را در فوری گلدان یا یک اجاق گاز کند واقعا فقط آزاد کردن وقت خود را.

به خصوص ساخت کوکتل در دسته — که واقعا کمک می کند تا بسیاری. من احساس می کنم مثل من واقعا سعی کردم به انجام این کار با بسیاری از botanasکه اشتها آور بخش است. این دسته واقعا آسان, گزش کوچک است که شما می توانید برای دوستان, برای زمانی که شما با داشتن این دریافت togethers فقط به زندگی خود را آسان تر است.

صحبت از پخت و پز در پیش ملزومات بخش از این کتاب شما باید سس salsas و کنسرو jalapeños. همه کسانی که دستور العمل بسیار ساده است اما آنها همچنین بر اساس بسیاری از غذاهای پیچیده تر. چگونه تسلط بر این سس واقعا باز کردن درهای خود را در آشپزخانه ؟ و این نوع از چیزهایی که شما باید آماده در دست بیش از حد. درست است ؟

ملزومات امکانات مختلف برنج دستور, مختلف, لوبیا, دستور العمل های. من سه نوع مختلف کباب سس. ما salsas در آن وجود دارد و پس از آن ما نیز باید یک مول دستور غذا. و من احساس آن را واقعا مهم به استاد کسانی چون حداقل زمانی که من در حال رشد بود مادر من بود قادر به ایجاد وعده های غذایی از آنها مقدار زیادی از زمان.

پدر و مادر من نیست که مقدار زیادی از بودجه خود را به طوری که آنها اغلب مجبور به ایجاد چیزی از هیچ چیز. و برای ما داشتن یک قابلمه لوبیا را روی اجاق گاز نهفته در هر روز دیگر واقعا مفید بود. بنابراین برای من واقعا مهم است به استاد آن را به طوری که شما همیشه می توانید چیزی در آشپزخانه.

همچنین زمانی که من در نوشتن این کتاب من را به نوشتن برای من کوچکتر خود بود که فقط یادگیری به طبخ. اینها همه از دستور العمل های است که من آرزو می کنم من می دانستم که چگونه به زمانی که من در تماس با من ،

بازگشت به مادر خود را. او رله خانواده ی دستور غذاها برای شما, اما آنها نوشته شده است. وجود یک سنت در مکزیک و جاهای دیگر در آمریکای لاتین که در آن دستور العمل ها منتقل خوراکی. در حال حاضر شما در حال مستند سازی آنها را. چه معنی آن را به شما به کسی که که ؟ و چرا مهم است برای انجام این کار ؟

وجود دارد مقدار زیادی از فشار اول از همه. وجود دارد مقدار زیادی از فشار به حق آن را دریافت. اما من فکر می کنم این واقعا مهم است چرا که بسیاری از کودکان و نوجوانان که نسل اول که تا پایان گرفتن گیر کرده است نه یادگیری زیادی در مورد فرهنگ خود را. و من احساس آن را واقعا مهم است برای آنها را به این منابع به دنبال بازگشت به. آن را قطعا واقعی برای وبلاگ. واقعا جالب بود فقط ببینید که چگونه بسیاری از مردم آمدند تا به من و به من اجازه می دانیم که “هی دستور العمل های خود را واقعا به من کمک کردن.”

من رشد زبان اسپانیایی. من رشد نمی کند تا با بسیاری از مکزیکی, فرهنگ, چون پدر و مادر من واقعا از من خواست برای جذب, بنابراین من از دست همه از این. و من احساس می کنم این واقعا برای ما مهم است که این منابع برای این نسل.

وقتی که من خواندن کتاب خود من teared ، این کتاب مبارک است که همه چیز در مورد شادی, اما من تا به حال هرگز دیده می شود هر چیزی را در یک صفحه است که واقعا به تجربه و یا داستان شبیه به معدن. وجود دارد در آن بود Chicano تجربه.

ما در میان یک حساب در صنعت مواد غذایی به عنوان یک کل. برخی از مردم برای به اشتراک گذاشتن صدای خود را و خاص نیست. چرا مهم است برای بیشتر صداهایی مانند شما به اشتراک گذاشته شود به طور گسترده ای?

آن را صادقانه و درست مثل شما بودند گفت: “این خیلی مهم است.” اگر من تا به حال که رشد آن را ساخته اند چنین تاثیر عظیمی در زندگی من است. رفتن به انتخابات و چگونه از آن ساخته شده من احساس می کنم من به یاد داشته باشید که در کلاس پنجم. و من به یاد داشته باشید وجود دارد که در آن من می خواهم به خانه بروم و من فقط می خواست که من قهوه ای دیگر به دلیل چگونه مردم را دیدم دیگران درمان و درمان پدر و مادر من. و پدر من به طور خاص که کار کرده است در ساخت و ساز بیشتر از زندگی من من به شنیدن همه نظرات. پدر من هرگز به درک آنچه که مردم می گویند در مورد او.

بنابراین برای من این بود که واقعا ریشه دوانده در من. بنابراین من به یاد داشته باشید وجود دارد فقط بار که در آن من می خواهم به خانه و وجود دارد که در آن من خواهد بود در حمام. و من فقط می اسکراب پوست من و فقط آرزو برای ملانین فقط به تخلیه از بدن من بود زیرا فقط در چنین زمان های مختلف.

من احساس می کنم این مهم است که این کودکان و نوجوانان که در حال رشد در حال حاضر قادر به کسی که به نگاه کردن به نگاه کرد درست مثل آنها که فقط به عنوان عجیب و غریب که فقط به عنوان قهوه ای, دلیل این که شما نمی دانید که چه نوع از تاثیر شما در حال رفتن را در زندگی خود را.

اینجا را کلیک کنید برای خرید یک کپی از “Chicano می خورد: سالم از من مکزیکی-آمریکایی است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>