من همکار آمریکایی های آسیایی تبار ما باید آدرس ضد سیاهی شایع در جامعه ما

“شما فقط در نظر بگیرید خودتان مردم رنگ زمانی که آن را به نفع شما است.”

در یک قسمت جدید از این سری HBO “ناامن” مولی (comedian ایوان Kennedy) utters این خط به یک مرد در طول بحث در مورد گرم نژاد پرستی.

در این بیانیه چلیپا درگیری بین چه آسیایی و آمریکایی ها ارتباط برقرار می کنند. در حالی که هر دو اغلب راندند که در زیر چتر واژه “مردم رنگ” خود را متفاوت روابط به سفیدی معنی است که وجود دارد هیچ اتوماتیک همبستگی. در واقع, آن است که اغلب کاملا مخالف است.

تبلیغات:

همکار من, آسیایی, آمریکایی, شما این را بدانید حتی اگر ما میلی به آن اعتراف. با وجود برخی از دلگرم کننده نمایش پشتیبانی از تمام اطراف در اخیر Black Lives Matter تظاهرات بسیاری در جامعه ما درونی نژادپرستی سفید برتری مشاهده مردم سیاه و سفید با ترکیبی از مدارا و ترس و بی اعتمادی. حتی اگر فکر می کنید شما نمی نژادپرستانه شما قطعا می دانم که دوستان و یا اعضای خانواده هستند.

متأسفانه این ضد سیاهی را می توان فقط به عنوان کشنده به سیاه و سفید زندگی سفید با نژادپرستی که در این راستا خود را. این دیده می شد در پلیس قتل جورج فلوید (که در آن یک همونگ افسر آمریکایی ایستاده بود و نمی مداخله) و این تیراندازی به مرگ Latasha Harlins توسط یک کره ای متولد صاحب فروشگاه فقط قبل از سال 1992 در لس آنجلس شورش.

تبلیغات:

چرا شما باید حمایت از جامعه سیاه

به تازگی یک چت خصوصی توسط یک آمریکایی برادری در دانشگاه نیویورک به بیرون درز شد که خود را در معرض احساسات نژادپرستانه (بسیاری از آنها تکرار طوطی وار سفید supremacist افکار) بلکه جهل خود. در دفاع از موقعیت خود را از عموم نیست حمایت از سیاه و سفید زندگی یکی از Lambdas نوشت: “مردم هرگز s**t برای ما هنگامی که ما به پایین” است که به سادگی درست نیست.

اول از همه ما به عنوان هویت آمریکایی های آسیایی تبار که متاثر ساخته شده و پس از مبارزات که آمریکایی های سیاه و سفید را از طریق رفته بود با جنبش حقوق مدنی. آنها تقویت کرد آسیایی آمریکایی باعث از مهاجرت به مطالعات قومی به عدالت برای جرایم ناشی از نفرت — و همچنان به انجام این کار حتی از طریق اخیر نژادپرستانه coronavirus حملات. زنان به طور خاص بوده است شدید در مورد مبارزه برای بسیاری از گروه های به حاشیه رانده شده و نه فقط خود را.

تبلیغات:

اما شایع نجابت و دستیابی به برابری نژادی نباید معاملاتي. این است که در مورد استفاده از ما امتیاز برای کمک به کسانی که سیستم کار می کند برابر است. اگر شما هرگز به نگرانی در مورد استفاده از تلفن همراه خود را و دویدن رانندگی به فروشگاه و یا پوشیدن یک hoodie برای ترس که پلیس شلیک خواهد شد و یا خفه کردن شما, سپس شما لذت بردم امتیاز. اگر شما تا به حال هرگز “بحث” با پدر و مادر خود و یا بچه ها در مورد زنده ماندن از طریق پلیس تعامل و سپس شما لذت بردم امتیاز.

بسیاری از ما تمایلی به چوب گردن ما است. به این دلیل است که ما از ترس اقدامات تلافی جویانه از ما و سفید ، به این دلیل است که ما واقعا نمی دانیم که حتی اگر ما لذت می برد برخی از ایمنی ما واقعا محافظت از بی عدالتی از این سلسله مراتب نژادی?

تبلیغات:

اگر ما نگرانی نژادپرستی ایم که موضوع را به پس از آن ما نمی تواند compartmentalize و تصمیم بگیرید که آن را خوب است برای افراد دیگر نیز به denigrated بدرفتاری حمله کردند. چگونه می توانیم انتظار برای دیدن اجرای عدالت در کشور ما هنگامی که ما به نوبه خود به دور از بی عدالتی ؟

آموزش خود را

آشنایی با شروع با یادگیری در مورد جامعه سیاه و چگونه آنها بوده است و در حال حاضر موضوع به یک نژادی و بی عدالتی است که بدتر از هر چیزی که ما تجربه کرده ایم. سالن ارشد فرهنگ منتقد ملانی مکفارلاند وارد این لیست نشان می دهد تلویزیون و فیلم های مستند در مورد نژاد پرستی و تجربه در امریکا است.

تبلیغات:

من rewatched Ava DuVernay را “13” در Netflix بکشد و PBS’ “بازسازی” docuseries دوباره به تازگی و آن را به یک گریم یادآوری چقدر انباشته سیستم در برابر مردم سیاه و سفید به خصوص که در آن پلیس و زندان درگیر هستند.

اگر شما می خواهید یک ایده بهتر از مملو رابطه, سیاه و آسیایی و آمریکایی ها در طول تاریخ و امروز در اینجا برخی از منابع برای allyship و اضافی مشاهده پیشنهادات:

“آمریکایی های آسیایی تبار” (PBS.org و PBS برنامه)

تبلیغات:

نه هر کس دسترسی به مطالعات آمریکا در دانشگاه (من) اما PBS ” اخیر docuseries با انبوهى توسط Daniel Dae Kim و “Joy Luck Club” بازیگر Tamlyn Tomita است خیلی خوب است ، قسمت 2 (با عنوان “حسن آمریکایی” و “نسل افزایش”), جزئیات نحوه افزایش از مدل اقلیت اسطوره چاله سیاه و آسیایی و آمریکایی ها در برابر یکدیگر و منافع مستقیم که دریافت کردیم از جنبش حقوق مدنی. در بخش 3 “شکستن” ما می بینیم که چگونه جامعه سیاه ایستاده بود توسط آسیایی را به قتل وینسنت چانه اما چگونه تنش بین این دو گروه منجر به سال 1992 در لس آنجلس شورش. تماشای “سالن ایران” مصاحبه با هری Kondabolu که برجسته است در این مجموعه و در مورد تنش زیر:

“قانون خروج چینی” (PBS.org و آمازون نخست)

این “تجربه آمریکایی” قسمت در معرض اولین قانون اجرا برای جلوگیری از تمام اعضای خاص قومی یا ملی از مهاجرت. حفر عمیق به ملت ما تاریخچه آن همه میریزد نور در چگونه بودند تبعیض علیه کسانی که آنها را دیدم به عنوان رقابت بلکه چگونه جنوبی بازدید آنها را به عنوان یک راه حل ممکن به کار پس از لغو برده داری. حتی به عنوان اوایل به عنوان دور برگشت به عنوان جنگ داخلی, آسیایی و سیاه مردم قرار داده شده است در تقابل با یکدیگر توسط اکثریت.

“رایت Motherf**ker رایت!” (به صورت رایگان در Sho.com)

تبلیغات:

این نیز در لیست فوق به بالا اما من هنوز هم پیدا کردن آن ضروری است را مشاهده و در رابطه با آسیایی, رابطه, سیاه جامعه است. وجود دارد تعدادی از فیلم های مستند در تلاش برای ایجاد حس از لا شورش است, اما این تحریکآمیز عنوان یکی ساشا جنکینز بررسی ناآرامی های مدنی که تنظیم صحنه: از نژادپرستی نظاممند تجربه شده توسط مردم سیاه و سفید توسط پلیس لس آنجلس به قتل Latasha Harlins که به دنبال تنها 13 روز پس از ضبط و شتم رادنی کینگ.

پر انرژی و قهر با یک موسیقی متن برای مطابقت با این فیلم صحبت می کند به جامعه و اعضای هیئت منصفه سابق لا رئیس پلیس رئیس پلیس چارلی بک ساکنان جنوب LA, حقوق مدنی, وکیل مدافع روزنامه نگاران و معروف لس آنجلس ساکنان مانند نوازندگان از جین اعتیاد و B و آشپز Roy نشود.

“نا امنی” فصل 4 قسمت 7 “Lowkey Trippin'”

مولی و “آسیایی, bae” پسر اندرو (الکساندر Hodge) رفتن به تعطیلات برای پورتو به Vallarta, جایی که آنها پیوستن به اندرو برادر ویکتور و خواهر در قانون لیدیا. اما زمانی که یک نژادپرست حادثه رخ می دهد مولی ته سر با ویکتور که کور است چگونه اختلاف در تجارب خود را به اطلاع خود واقعیت.

تبلیغات:

“Patriot Act” جلد 6 قسمت 4 “ما نمی توانیم اقامت سکوت در مورد جورج فلوید”

حسن Minhaj همچنین باعث می شود یک مورد خوب برای سکس برای حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند موضوع در یک قسمت اخیر اذعان به colorism و ضد سیاه نژادپرستی در جنوب آسیا جامعه و با اشاره به اینکه چگونه جنبش حقوق مدنی بهره مند آسیایی. شما می توانید جریان در Netflix بکشد و یا در زیر:

رد مدل اقلیت اسطوره

ادراک از آسیایی ها به عنوان “خوب اقلیت” یک تصویر آغاز شد که در 1950s و ’60s و دارای گروه ما به عنوان یک نمونه از آنچه مردم مظلوم می تواند دستیابی اگر تنها آنها سخت کار می کنند و نه علت مشکل. این تبلیغ خالص و نمی گوید داستان کامل. همه آمریکایی های آسیایی تبار هستند موفق و ثروتمند; در واقع ما باید بیشترین اختلاف درآمد از هر گروه دیگر. این تصویر نادرست نیز مضر به سلامت روان ما و یک دستگاه به نگه داشتن ما “در ما لین” در جامعه است.

اما حتی بدتر از آن بوده است weaponized در برابر جامعه به سلب مشروعیت خود را از مقاومت و دروغ نشان می دهد که سیستم عادلانه است پس ما به اصطلاح “مدل اقلیت” هستند قادر به موفقیت. البته مقایسه غفلت به اذعان بسیار متفاوت تجربه درمان و سطح دسترسی داده شده به هر گروه. این یک انحراف است که همواره مورد استفاده به منظور جلب تمرکز به دور از نژادپرستی نظاممند مرتکب بر آمریکایی های سیاه و سفید برای قرن ها.

ما شده ایم استفاده می شود برای حفظ آمریکایی های سیاه و سفید کردن. اگر ما در حال تلاش برای رفع این پس ما بخشی از مشکل است.

زیر چک کردن یک قسمت از “آدم خرابه همه چیز” که debunks اسطوره. این نمایش یک کمدی رویکرد اما باعث می شود نقاط خوب و شامل اطلاعات:

پیدا کردن کلمات به صحبت کردن

ملانی مکفارلاند نیز نوشته است بسیار مفید راهنمای شکستن باید ها و نبایدها از اینکه یک متحد خوب, بنابراین من نمی خواهد retread که به خوبی سفر زمین. اما من می خواهم به تاکید است که او با شروع یکی از مهم ترین: چیزی می گویند. هر چیزی.

این می تواند کلمات پشتیبانی به شما برادران و خواهران اما حتی بیشتر لازم است کلمات به دفاع از آنها را از ضد سیاهی که ما شاهد در جامعه خود ما و خانه است. فقط با داشتن یک گفتگو در مورد آنچه در جریان است در جهان صحبت به پدر و مادر در مورد تاریخ خود را از ظلم و ستم به رسم موازی به بی عدالتی در آمریکا و یا ابراز مخالفت نژادی تهمت – این همه باعث تفاوت می شود و به بیان ساده تر در طول زمان.

ما دیده ایم در رسانه های اجتماعی است که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها صحبت شده تا برای نشان دادن همبستگی خود را. گاهی اوقات آن را برای تلفن های موبایل توخالی و نمایشی اما کسانی که از قرعه کشی های خود را مستقیم و تخصص و تجربه را به ارمغان بیاورد ترین نکات دقیق وظریف و معنا و مفهوم پیام های خود را.

گروه هایی مانند #Asians4BlackLives تخصص در اقدامات به طور خاص در حمایت از هدف و محور بودند. سهام Labs است “جنوب آسیا سازمان فناوری اختصاص داده شده برای پایان دادن به طبقه آپارتاید جنسیتی, خشونت, اسلام هراسی, سفید برتری و عدم تحمل مذهبی.” و خود را می پوشند صدای دیجیتال فمینیستی مجله و توسط LGBTQIA+ سیاه بومی و مردم از رنگ (BIPOC). تبدیل شدن به آشنا با کار این است که این گروه را به یاد بگیرند که چگونه به صحبت می کنند تا آگاهانه در راه است.

افراد همچنین می توانید فقط به اندازه تاثیر است. در اخیر رسانه های اجتماعی ارسال بازیگر Ryan الکساندر هلمز — یک نیمه سیاه و نیمه آسیایی, مرد صحبت کرد تا نشان دهد که اولین تجربه نژادپرستی در زندگی خود تا به حال شده از خود مردم هندوراس نیست مردم سفید.

درست مثل سفید مردم باید به نام خانواده باید به نام. از آنجا که شما انجام داده اند به اندازه کافی. چون شما رها شده و یکی از خود را. به دلیل ذاتی خود را ضد سیاهی.

به یاد داشته باشید: افسر که ایستاده بود به عنوان افسر سفید (Derek چوین) به قتل یک مرد سیاه و سفید (جورج فلوید) در روز روشن بود که یک مرد (Tou Thao) – این است که یک عالم صغیر و جهان ما در امروز زندگی می کنند. نمی توان تعریف شده توسط خود را در انفعال.

بنابراین اجازه دهید فقط آن چه در آن است و توقف رقص در اطراف موضوع است. شما در حال نژادپرست است. شما در حال همدست. و شما نیاز به انجام کاری درباره آن. شما می توانید با ما ایستاده و ما را با شما ایستاده در همبستگی اما شما باید مقدار داخلی کار را به انجام. مبارزه در کنار ما با تمام معنی, اما همچنین کار بر روی خودتان. و اگر من نمی بینم شما پس از گرد و غبار حل و فصل پس از این اعتراضات من می دانم که دقیقا همان جایی که شما واقعا ایستاده است. مبارزه به پایان می رسد هرگز برای من سیاه و برادران و خواهران ما در این مبارزه برای زندگی است بنابراین نباید آن را حتی برای شما به پایان.

چرا که به عنوان یک مرد سیاه و سفید من خسته از بودن یک مدل خوب اقلیت آسیایی, مرد به شما.

ابزار برای بحث و گفتگو با افراد غیر انگلیسی زبان

من خوش شانس بودم که پس از من با پدر و مادرم هر دو زبان انگلیسی روان و بنابراین ما می تواند بحث در مورد رویدادهای جاری. اما برای بسیاری از خانواده های مهاجر وجود دارد مانع زبان بین نسل ها. در بخش های مختلف آسیایی آمریکایی گروه من یک بخشی از ما به دنبال کمک با یکدیگر به برخی اصطلاحات “اسکریپت” نامه (مانند این یکی از دانشگاه ییل دانشجو) و یا فیلم ها (مثل این Trevor Noah با زیرنویس) ترجمه شده برای ما.

نامه ها به صورت سیاه و سفید زندگی نامه پروژه بر ضد سیاهی آغاز شد که با یک سال 2016 نامه اما به روز شده است برای سال 2020 است. در این سایت می توانید پیدا کردن ترجمه — برخی منتشر شده و برخی ثبت شده در زبان های مختلف به بیان خود را به اعضای خانواده خود را در حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند. ویتنامی یکی نیست در سایت در عین حال اما ترجمه شده است به طور جداگانه.

و در نهایت سیاه و سفید زندگی می کند ماده carrd شده است که در گردش شده است ترجمه به بسیاری از زبان ها ، هنوز یک دستی منابع به عنوان یک مرکز برای کمک دادخواست ،

آیا نمی شود ترس به صحبت می کنند تا حتی اگر شما نمی دانید که دقیق کلمات مناسب و در عین حال آیا آن را به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری. قبول که شما را از اشتباهات و گوش دادن و یاد بگیرند.

بحث ضروری است حتی اگر آن را ناراحت کننده است. نشانه از Matthew McConaughey, که به نظر می رسد در “ناراحت کننده مکالمات با یک مرد سیاه و سفید.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی