من PTSD می تواند یک وزن است. اما در این گیر آن احساس می کند مانند یک ابرقدرت.

The Highlight by Vox logo

من در خط خارج یک فروشگاه مواد غذایی است. یک زن plucks اپل از پیاده رو مخازن پس از آن نوبت به ما و می پرسد: “چه خبر است؟”

“تنها 10 نفر در یک زمان” یک نجیب زاده با پوشیدن یک ماسک پاسخ می دهد.

چهره او سياه در خشم و او hurls اپل قبل از طوفان ،

من unsurprised. همه جا من به نوبه خود من ابراز خشم و غم و اندوه و ترس است. مردم حرکت سریع, پارانوئید, به دور از هر کسی که عبور از آنها در پیاده رو. من شاهد یک مرد unboxing 25 پوند از ترکه لوبیا در حالی که کسانی که شغل خود را از دست هق هق مورد قادر به دریافت از طریق به بیکاری ، حتی دوستان با شغل و زاری ناتوانی خود را به کار می کند چرا که تبلیغات یا آموزش و یا ویرایش یک ویدیو در مورد اتومبیل های سرد معنی هر چیزی دیگر ؟ من بیشتر به ظاهر خوب تنظیم شده دوستان نشان می دهد تا به ما زوم تماس در بستر پف چشم وسواسی در مورد آینده است.

من تشخیص این رفتار است.

برای اولین بار به نظر می رسد تمام جهان می داند آنچه در آن می خواهم به زندگی می کنند در داخل سر من. من پیچیده اختلال استرس پس از سانحه, یک فرم از PTSD رخ می دهد که از بودن در معرض تروما بارها و بارها برای سال. علائم شامل مشکل در تنظیم یک احساسات مشکل اعتماد به دیگران و حملات پرخاشگری و اضطراب و افسردگی است.

آن را عجیب و غریب فلکس اما حتی به عنوان هر کس در اطراف من نوشته های خود را در مورد حملات هراس من به طرز عجیبی آرام این روزها. معلوم من یک دست در برخورد با جهان-سقوط ترور. من نمی ناپدید شدن به مواد غذایی و یا Netflix بکشد binges. چیزهایی که استفاده می شود برای من خسته مثل tersely دقت کنید, کار, ایمیل, نمی faze من در همه. من به دنبال در چیزهایی ترسناک در چهره و پردازش آنها با تصمیم گیری است که بخش منطقی بود وحشت زده و در مورد کدام بخش ها خوب به اجازه رفتن. سپس من در مورد رفتن من در روز است. من در واقع بسیار سازنده است.

و من پیدا کردن خودم و منحصر به فرد مجهز به دیگران کمک کند که در حال مبارزه. چون از همه کار سخت را من انجام داده ام در طول سال آموزش برای مقابله با من, ترس من تکان دهنده ای در حال ظهور از این به عنوان یک منبع ارزشمند. من استفاده می شود به فکر می کنم من پیچیده PTSD یک ناتوانی است. در بحران من شناخت که آن را به یک ابرقدرت.

بسیاری از افرادی که تجربه کرده ام بیماری های روانی و تروما در مشقت بار, درد, در حال حاضر, من می خواهم به روشن شود. اجتماعی فاصله ممکن است تحریک آنها و یا فاصله آنها از راه آنها قادر به کنار آمدن با دوستان و ورزش و حتی جلسات AA و یا در فرد درمان است. من نمی خواهم برای به حداقل رساندن واقعی خود را مشروع درد. اما دیگر معمولا مناقصه افراد marveling در توانایی خود را برای مقابله با یک بیماری همه گیر با مقایسه فضل.

بخشی از ما عجیب و غریب موفقیت ممکن است چرا که ما در حال استفاده می شود به این. ما در برخورد با هر روز ترور در مغز ما و بدن و ما را تحت فشار قرار دادند از طریق پایین نگه داشتن شغل ما به بازگشت به مدرسه, شب, را, کیک تولد. و بخشی از آن چیزی است که دیگری احساس آن است که سخت تر به نام اما عمیقا شفا. آن است که مدتها در انتظار یک مهلت از شرم.

این تابستان 2018 و من قرار بود با داشتن یک جلسه با یک hotshot تاجر, اما او در حال اجرا است بسیار دیر است. من باید از نشستن در فانتزی کافه که در خدمت بیشتر قهوه اما هنوز دستمال پارچه و چرم صندلی ها. اما به جای من قدم زدن در خارج, تماس با من, دوست پسر و بیش از بیش. من معتقدم او خودش را کشته بود.

این آجیل است. من می دانم که این آجیل است. ما تا به حال یک مبارزه است که صبح و در حال حاضر او نمی چیدن تلفن خود را. دقیقا شاخص است که او باید مرده باشد. و در عین حال. او همیشه میدارد. بنابراین من تماس بگیرید. و تماس بگیرید. در نهایت من گیجی صدا بر روی خط. “سلام چه خبر ؟” او می گوید. “من چرت زدن بودند.” خجالت سیل من. آن را خوب چیزی من می گویم درست است و من قطع است. من یک زن و شوهر از نفس و تاجر نشان می دهد. من لبخند روشن و درک خود را گرم و خشک ،

که من C-PTSD در عمل است. و حتی اگر یک حادثه این قدر نادر است که آن را به من catastrophize بیش از چیزهای کوچک. برای مدت زمان طولانی من فکر می کردم این بود که هر روز اضطراب و افسردگی است. اما زمانی که من تشخیص داده شد با C-PTSD در 30 من به رسمیت شناخته شده من تا به حال چیزی بیشتر از حد خوب پیچیده است.

مجتمع PTSD می تواند رخ دهد هنگامی که افراد در معرض تکرار ضربه. کسانی که به احتمال زیاد تشخیص داده شامل زندانیان جنگ و یا افرادی که تجربه کرده ام استفاده داخلی — مورد من ناشی از کودک آزاری و غفلت است. بعد من تشخیص داده شد علامت لیست من گوگل به عنوان خوانده شده مانند یک بیوگرافی: تمایل به اعتماد مردم اشتباه های ملال انگیز self-loathing این ارتباط ناسالم با یک فرد بدرفتار. در مجموع کتاب درسی تعریف C-PTSD مصرانه خواست یک تصویر از یک نوع بسیار خاص از فرد بی رحمانه و غیر قابل پیش بینی طاقت فرسا برای مراقبت از. آنها به مراتب بیشتر احتمال دارد که به الکل یا اعتیاد. آنها اغلب نمی توانید پایین نگه داشتن شغل خشونت و ضربه. یک کتاب خوندم در واقع به نام افراد صدمه دیده “یک بار برای خود و دیگران” و “میدان مین بسیاری ترجیح می دهند برای جلوگیری از.”

این همه چیز را توضیح داد. من فکر کردم در مورد تمام بار من تا به حال freaked در مورد چیزهای کوچک و پیامک و یا به نام و یا زدم بر درب دفتر به دنبال آنها را برای کمک به تسکین من. آنها آرام شد. من کثیف بار. چون من نمی بینم جهان به درستی راه هر کس دیگری انجام داد. همه جا نگاه کردم دیدم تهدید و ترس و توطئه که در آن هر کس دیگری دیدم سایه.

از جان گذشته, من اختصاص داده شده زندگی من به شفا. من یوگا, توهم زا, EMDR دیدم یک روانپزشک و چهار درمانگران مدیتیت صحبت به دانشمندان و نوشت: در مورد همه آن را. من یک شنونده بهتر از من بود قبل از آن بهتر است در خود مقررات و آرامش است. من احضار بنیادی پاداش اعتماد برای من عزیزان من هرگز می دانستم که من می تواند داشته باشد. من شادتر. هنوز هم هر زمان که میریزم و جامعی در کسی یا اضطراب طلسم یک پتو از شرم در وزن من کشیدن من را به یک مربع.

“وجود دارد یک تفاوت بین درد و رنج” من درمانگر یعقوب هام به من گفت. “درد مشروع و سالم احساس شما باید تجربه پس از از دست دادن و یا اشتباه. درد و رنج و شرم آور است که شما را در بالا از آن احساس درد در وهله اول است.”

“آره, اما در حال حاضر من می دانم که من قرار نیست به احساس درد و رنج من احساس اضافی رنج می برند برای احساس درد و رنج” من بازگشت. او نورد چشمان او در من.

و سپس Covid-19 اتفاق افتاده است.

اولین چیزی که متوجه شدم این بود که من به فروشگاه رفت قبل از هر کس دیگری خیلی زود است که پرداخت بانو به من نگاه عجیب و غریب که من بريدن لوبیا و پاستا بر روی تسمه نقاله. من رو کاغذ توالت هنگامی که آن را هنوز هم در قفسه (مقدار متوسط نگران نباشید). من شروع به آموزش هر کس در خانواده من در مورد پروتکل های ایمنی مناسب و پاک کردن ما دستگیره درب. اعضای خانواده من آهی کشید در من skeptically زمانی که من پر زیرزمین با وافل منجمد و کنسرو گوجه فرنگی. اما چند هفته بعد زمانی که از بیمارستان شروع به سرریز در محله ما بودند به طور کامل در هیئت مدیره و شاید حتی کمی سپاسگزار. آنها قطعا قدردانی وافل هنگامی که نان را در فروشگاه.

درمانگر من استفاده می شود به من بگویید که PTSD است که تنها یک بیماری روانی در زمان صلح. ما بدن و مغز به طور مداوم هماهنگ به جنگ, بنابراین ما نگاه پارانوئید یا hypervigilant در زمان صلح. اما در زمان بحران PTSD باور نکردنی مکانیسم بقا که ما نابغه بدن ایجاد شده برای کمک به ما وفق دهند.

بنابراین در همه گیر بار من hypervigilant. من مسئولانه مراقب باشند. My C-PTSD است کمک به نگه داشتن خانواده من امن است.

من تنها کسی است که تجربه این. من نگه داشته شنیدن از دوستان که تلاش می کند با استفاده از شرایط دیگر مانند اضطراب یا وسواس که به من گفت که آنها بیش از حد شگفت زده شدند سطح خود را از سرما. بنابراین من رسیده به دکتر ژامبون از او بخواهید در مورد آن. “برخی از مردم رشد در این وضعیت به دلیل علائم خود را که قبلا واره در ‘معمولی’ جهان ناگهان به نفع” او پاسخ داد. “اگر شما همیشه مشکوک از غریبه ها و احساس جدا از دیگران در برخی از عمیق روانی, حس, خوب, در حال حاضر است که می تواند تطبیقی; هر کس دیگری در حال انجام آن است. اگر شما تا به حال یک جوانه ترس بود که واره خوبی وجود دارد هیچ محدودیتی برای چگونه تطبیقی آن در حال حاضر!”

اما من احساس ثبات تر فقط به خاطر من من پاسخ وحشت که عملکرد خوبی است. خواهد بود که فروش خودم کوتاه است. من نیز به خوبی انجام می دهند چرا که من کار کرده ام بسیار سخت به اهلی که پاسخ بیش از چند سال گذشته که کار در نهایت پرداخت کردن. من دیگر یکی از دوستان من با گریه و درخواست برای راحتی. من یکی از دوستان آموزش چگونه برای پیدا کردن یک درمانگر به زوم. من یک اعتبار خود را از احساسات و گفتن آنها را با خود توضیح مغز پاسخ وحشت و چگونه است که مربوط به آنچه که آنها در حال تجربه. من تا به حال مقدار زیادی از عمل است. من یادگیری است که در سفر طولانی به درمان از C-PTSD من به دست آمده از منابع با ارزش است که این مسئولیت من به اشتراک بگذارید. هستم نه یک بار. من یک فرد بد است. من می تواند یک سنگ است.

من هنوز روزها وقتی اخبار قاطع و من نشسته در کامپیوتر من گریه تعجب کنید که چگونه برای سوگواری از دست دادن این وسعت. اما در حال حاضر بیشتر از همیشه احساس می کنم قادر به استفاده از آن حساسیت و دلسوزی به احساسات من. آن را ضعیف نیست ناراحت شود در مورد هزاران نفر از مردم در حال مرگ همه در اطراف من ، آن را پارانوئید به نگرانی در مورد آنچه که جهان را مانند چند ماه از هم اکنون. که من به ارمغان می آورد به تعداد یکی از دلایلی که من فکر می کنم من احساس بهتر در طول این همه گیر: من احساس درد اما من نه احساس درد و رنج دیگر. هیچ لایه اضافی از شرم. چرا که هر کس دیگری می داند که دقیقا آنچه که من قصد دارم از طریق بیش از حد.

“از آن پس تنها با داشتن C-اختلال استرس پس از سانحه و معمولا دلایل که چرا شما باید آن را خصوصی شخصی و شدید می گوید:” سوزان, 33, چه کسی خواسته است که نام خانوادگی او نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد برای محافظت از حریم خصوصی. “یک مبارزه تمام زندگی من است و احساس تنهایی در داشتن این احساسات.” پدر و مادر او تلاش برای سالها او را به درک بیماری های روانی. اما در حالی که قرنطینه آنها ابراز احساس درمانده و افسرده و دست پاچه. آره سوزان به آنها گفت که آنچه در آن می خواهم به من در همه زمان ها. و چیزی کلیک.

“حتی اگر آنها را درک نمی کنند و آن را به طور کامل آنها آمده ام و نزدیک به درک آن است. و این یک تجربه من در تلاش برای چندین دهه به آنها انتقال,” او می گوید. “این چیزی است که من آرزو بر کسی اما قادر به بیان تجربه گذشته من در راه که در آن من احساس می کنم درک — آن را کاهش می دهد مقدار زیادی از شرم.”

شرم خود مجازات و منفی صحبت کردن با خود نگه می دارد و ما احساس جدا از دیگران و افزایش مغز در حال حاضر فعال وحشت پاسخ. برای من اضافه شده لایه ای از شرم گاهی اوقات من نگه داشته باعث شده روز به جای ساعت. بدون شرم C-PTSD نیروی است. افسردگی لحظات موانع در طول روز, اما من با استفاده از تکنیک های آرام بخش و روشن آنها را. سپس من می توانید ببینید C-PTSD نقاط قوت: همدلی, مهربانی, عشق, مشاوره خوب توانایی برای آرام کردن کسانی که در بحران است.

بنابراین در اینجا توصیه من به بقیه از شما کسانی که در پیدا کردن خودتان را در کفش ما برای بار اول: شما در حال از دست دادن ذهن خود را. مغز شما به سادگی در تلاش برای محافظت از شما. ترس سیل مغز خود را با استرس مواد شیمیایی که برای آماده کردن شما برای اجرای بازی و یا بازی مرده یا بیشتر غذا بخورند. این همچنین کاهش فعالیت در قشر بخشی از مغز خود را که فرآیندهای تفکر منطقی تصمیم گیری و اعتدال. همین دلیل است که شما ممکن است دریابید خودتان اقدام نامنظم تحت پوشش در Cheeto گرد و غبار.

پایه تکنیک های تمرکز حواس می تواند به کاهش میزان استرس و مواد شیمیایی بدن شما تولید و بسته کردن بخشی از مغز خود را که نگه می دارد تکرار منفی روایات. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که خواندن اخبار بد را تشدید این پاسخ, بنابراین اگر شما می توانید محدود کردن ورودی خود را. و رسیدن به دیگران برای کمک به. شاید حتی ما. من خوشحال می شود قادر به به شما می گویم: Needing کمک به شما را ندارد و یک بار.

مردم بحث در مورد “پس از این است که بیش از همه” اگر و وقتی که تا کنون است. پس از این است که بیش از همه ما در حال رفتن به خوردن خیلی رستوران مواد غذایی است. ما پرتاب بزرگ احزاب است. و ما نمی تواند به تنهایی و ترس کنه. که بدان معنی است که افراد مبتلا به بیماری های روانی ممکن است بروید به فرد متلاطم اردک.

البته بیشتر از ما ممکن است مضطرب تر از قبل Covid-19 رخ داد چرا که ممکن است باعث مشکل چیز در بسیاری از مردم است. خودکشی خطوط تماس ویژه ای در حال غرق شده است. یک مطالعه در چین گزارش داده است که تا نیمی از مراقبت های بهداشتی کارگران در حال تجربه مسائل مربوط به سلامت روان. ضروری کارگران احتمالا تلاش کرده اند به عنوان به خوبی. استفاده داخلی از موارد افزایش یافته است در سراسر جهان.

این صدمات فقط دور نمی رویم در نور روز. آنها را هم به زخم التیام یابد.

بنابراین من امیدوارم که پایدار این ترور اجازه خواهد داد که جامعه را به همدردی با چه کسانی مبارزه با بیماری های روانی مانند احساس. من امیدوارم که آن را اجازه می دهد تا ما را به destigmatize بیماری های روانی و ببینید ارزش در بهداشت روان. من امیدوارم که آن را به رسمیت می شناسد که از مغز ارزش داشته باشد در بار تلاش.

و من امیدوارم که برخی از ما با اضطراب و وسواس و PTSD به یاد داشته باشید زمانی که ما قدرتمند بودند. من امیدوارم که زمانی که ما درمان Covid-19 ما نیز قادر به در نهایت درمان ما شرم آور است.

استفانی Foo یک نویسنده و روزنامه نگار مشغول به کار در یک کتاب در مورد آنچه آن را مانند به بازیابی از پیچیده PTSD. او به عنوان یک تولید کننده در این زندگی آمریکایی و ضربه محکم و ناگهانی قضاوتو داستان های او را پخش می خواهم پاسخ همه, Radiolab, و 99% نامرئی. او همچنین یک 2019-2020 Rosalynn کارتر سلامت روان همکار.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>