نیوزیلند “حباب مفهوم” است که به آرامی به مردم اجازه معاشرت دوباره. آن را در امریکا ؟


Jacinda Ardern speaks at a podium. Behind her is the New Zealand flag.

نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio صحبت می کند به مطبوعات روز چهارشنبه.

استخر/گتی ایماژ

روز دوشنبه نیوزیلند ثبت شده صفر در موارد جدید COVID-19. این اولین روز این کشور تا به حال گزارش جدید تایید موارد پس از آن رفت و به مستند در ماه مارس است. نخست وزیر Jacinda protocol wine studio اعلام کرد که وجود دارد هیچ کشف نشده جامعه انتقال در این کشور است و مقامات بهداشتی می دانست که در آن همه موارد (از جمله یک گزارش در سه شنبه) بودند که از معنی این ویروس در حال حاضر شده است موجود است.

این کشور کوچک ستایش شده است و جامعه بین المللی برای پاسخ به همه گیر. نیوزیلند آغاز شده سخت مستند زود ramped تا تولید coronavirus آزمون و مرزهای خود را بسته به هر کسی به جز برای خارج از کشور شهروندان بازگشت به خانه.

آن را نیز مورد ستایش بوده برای اثربخشی و وضوح از ارتباط خود با مردم است. کشور تقسیم شده و اقدامات خود را به چهار هشدار سطح تعریف یک مرحله خاصی از این بیماری همه گیر. این سیستم اجازه می دهد تا این کشور به زیرک: مناطق مختلف می تواند متفاوت هشدار سطوح و رهبران می توانید تنظیم سختگیرانه تر یا شل تر سطح به شیوع بیماری رخ می دهد. اما این کشور ارتباطی نیز وابسته به یک مفهوم آن نامیده می شوند “حباب.”

ایده اصلی در پشت حباب است که به تصور خود اجتماعی نه به عنوان یک موضوع فردی است اما همانطور که خود شامل خانواده: اگر شما بازدید از یک دوست, برای مثال, شما نه تنها در معرض خطر قرار داده. هم اتاقی های خود را و یا اعضای خانواده شما زندگی می کنند با, با فرمت, شده اند در معرض خطر است. حباب خود را توسط این گروه از مردم: کسانی که شما زندگی می کنند و با کسانی که به شما نزدیک و یا به طور منظم ارتباط برقرار کردن با.

در طول دقیقترین مرحله از مستند ترین زلاند نو’ حباب مترادف با خانواده خود را. اما کسانی که به تنهایی زندگی می کنند نیز می تواند بازدید و معاشرت با فرد دیگری و یا زن و شوهر منزوی در همان محله یا جامعه بازنشستگی به عنوان طولانی به عنوان نه حزب تعامل با هر کس دیگری. این در نظر گرفته شد به خصوص با ارزش اندازه گیری برای افراد مسن که در معرض خطر هستند از تنهایی که بر سلامت روانی و جسمانی. آنچه باعث می شود حباب ایده موثر ابزار ارتباطی است و نه فقط سادگی آن بلکه توانایی خود را به جلوه های ویژه گرافیکی همراه با تغییر قوانین و مقررات. به عنوان نیوزیلند در حال حاضر حرکت به یک فندک مرحله از محدودیت مفهوم حباب است که با تنظیم آن است.

تحت آرام هشدار, سطح 3, نیوزیلند مقامات اجازه می دهد حباب به آرامی باز کنید. در آوریل protocol wine studio هشدار داد که شهروندان نیاز به “نگه داشتن آن منحصر به فرد, هر چند, و نگه داشتن آن کوچک است.” تحت محدودیت های فعلی مردم می توانند با اضافه کردن یک یا دو نفر بیشتر به حباب خود را. آن ها باید محلی, اما برای بسیاری از کسانی که دیده نمی شود خود را پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ و خواهر و برادر و یا شرکای عاشقانه در بیش از چهار هفته استانداردهای جدید مجاز برای مدتها در انتظار یک مراسم. دیگران می توانند با استفاده از قوانین جدید به دنبال پس از جدا همسایگان دریافت فولر کمک از یک سرپرست ترتیب به یکی از بستگان مراقبت از فرزند خود را به عنوان آنها بازگشت به کار و یا فقط رسیدن به تنها دوست.

این تنها نسخه از “حباب” مفهوم بودن شناور. با توجه به مطالعه از جامعه شناسان در دانشگاه آکسفورد و دانشگاه زوریخ حباب (یا همانطور که در مقاله توضیح داده شده آن را یک ” ‘تکرار تماس “استراتژی”) در تئوری یک گزینه عالی برای کشورهای در حال حرکت رو به جلو به ما می آیند از این بیماری همه گیر. تست شده در برابر دیگر روش هرس شبکه های اجتماعی (مانند تنها ماندن در محله خود و یا تنها در تعامل با خانواده و دوستان نزدیک) را عمدی مدار بسته بندی از مردم به نظر می رسید موثر در محدود کردن این ویروس را گسترش.

در هر بلوک یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: این مهم به یک عقل سلیم رویکرد است که عوامل در واقعیت رفتار انسان. 10-فرد حباب می تواند فقط به عنوان به خوبی به عنوان نیوزیلند محافظه کار نسخه, او گفت:, اما تنها اگر آن مردم زندگی می کنند در غیر این صورت به طور کامل جدا شده زندگی می کند. اضافه کردن نه مردم به شبکه خود را به جای یک یا دو را افزایش می دهد شانس کسی که آلوده در فروشگاه و یا از کسی شکستن توافق و آسیب رساندن به حباب صداقت. “موفقیت و شکست از این همه حباب مفهوم بستگی دارد نه تنها در اعمال و رفتار من بلکه هر کس دیگری,” او گفت:. “این واقعا یک سوال از همبستگی.”

پس از آن وجود دارد مسائل ساختاری فراتر از انتخاب فردی. “آیا این واقع بینانه است که ما می تواند ایجاد این کوچک بسیار منسجم گروه که واقعا هیچ ارتباطی به جهان خارج هستند؟” بلوک گفت. “این سوالی است که من فکر می کنم بستگی به سیاست محلی برخوردارند.” کامل بازگشایی اقتصاد و کامل بازگشت به کار—چیزی است که برخی از آمریکایی ها برای مهیج—را حباب نسبتا بی معنی اندازه گیری است.

در آمریکا تقریبا نیمی از تمام متحده شروع به بازگشایی “در برخی از راه های معنی دار” به گزارش نیویورک تایمز حتی به عنوان کارشناسان بهداشت عمومی هشدار می دهند این reopenings می تواند باعث بیشتر خوشه در موارد و حتی به عنوان برخی از مناطق همچنان به رشد بوده است. وجود دارد کمی در راه منسجم ملی دستورالعمل: ما اغلب از دست رفته ما فرصت را به رول امن روشمند حباب رویکرد است. اما این بدان معنا نیست که برخی از نسخه های آن و اصول اساسی نمی هنوز هم می تواند مفید باشد. مردم می توانند با اقامت در محله خود به سعی کنید به سرعت ویروس جغرافیایی گسترش; مدارس می تواند همان نگه داشتن دانش آموزان در کلاس در هر زمان ممکن است; افراد می توانید سعی کنید به معاشرت در میان یک دایره از دوستان و خانواده بدون انشعاب بیش از حد. همانطور که برای حباب رویکرد به عنوان یک استراتژی بزرگتر بلوک گفت: مکان هنوز هم در تلاطم این بیماری همه گیر به احتمال زیاد آماده نیست برای آن: “من فکر می کنم ما می توانیم می گویند نیوزیلند است که احتمالا امن به آن را انجام دهد. نیویورک است که احتمالا امن به آن را انجام دهد.” درست لحظه ای که نیاز به تصمیم توسط مقامات و اپیدیولوژی.

نیوزیلند به نظر می رسد که آماده شهروندان خود را برای بهترین نسخه از حباب سیستم خود را به طور کامل روشن است که چگونه قوانین در اطراف حباب مفهوم تغییر خواهد کرد که این کشور همچنان به بازگشایی شده است. با توجه به نیوزیلند وزارت بهداشت و درمان مردم هنوز هم باید “سعی کنید برای حفظ یک منحصر به فرد حباب” را در زیر سطح 2 و نگه داشتن یک رکورد از تعاملات خود را با سایر مردم در جهت انجام تماس ردیابی. این ممکن است اجازه می دهد این کشور به سهولت عمومی شده است. توسط تخمگذار زمینه را در حال حاضر نیوزیلند ممکن است در بر داشت یک راه برای تست مطلوبیت چیزی بخاطرسودمندی ان از “بازگشایی” جامعه با یک مکانیزم برای نظارت و تنظیم فرآیند به عنوان آن می رود.

در ضمن نیوزیلند است و با توجه به گسترش حباب مفهوم را به سطح بین المللی با ایجاد چیزی به نام “سفر حباب” با استرالیا. ایده این است که برای افزایش پوشش دهی الکترواستاتیک اما از لحاظ اقتصادی بسیار مهم صنعت گردشگری استرالیا و نیوزیلند اجازه خواهد داد که سفر بین دو کشور است که باید یک رابطه نزدیک و است که باید هر دو انجام یک کار مناسب و معقول از محدود کردن این بیماری همه گیر را گسترش. استرالیا شده است کمتر سخت در اقدامات خود را از همسایه اش, اما آن تعداد موارد جدید همچنان ادامه دارد به رها کردن بیش از ماه گذشته—26 موارد جدید در روز دوشنبه و تنها 15 روز قبل از. همانطور که در حال حاضر هر دو کشور مرزهای بسته هستند به غیر شهروندان. اما اگر هر دو کشور ادامه داد: موفقیت با این بیماری همه گیر و باور در توانایی خود را برای تماس با-ردیابی آنها ممکن است اساسا ترکیب حباب های خود را.

اما شهروندان نیوزیلند, نیست, نمونه کامل از انطباق یا نه. در اخیر کنفرانس مطبوعاتی protocol wine studio هشدار داد که به “خطر انداختن” موفقیت خود را با رشد خود راضی بر اساس قوانین جدید. پلیس نیوزیلند گفت که آنها تا به حال مواخذه بیش از 500 نفر برای نقض قوانین در اولین هفته از سطح 3. “هر گونه سود شما دیده می شود در حال حاضر در واقع از مستند دوره,” او گفت:. او هشدار داد که او نمی خواهد تصمیم گیری در مورد کاهش بیشتر از محدودیت تا زمانی که او را دیدم اثرات آرام تر قوانین. “ما نیاز به دریافت جلوتر از خودمان را,” او گفت:. “چوب به ما حباب و پایان آنچه را که ما آغاز شده است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>