شما لازم نیست که یک “مارمولک مغز”: چرا روانشناسی 101 مدل از مغز است که همه اشتباه

هر از چند گاهی یک مقاله علمی آزاد خود را از اوراق قرضه از turgidity که مشخص علمی نثر و به جای استقبال خوانندگان با طراوت باد ادبی استعداد. چنین مورد با قطعه های اخیر منتشر شده در زمان جهت در علوم روانشناسی و شرکت نوشته شده توسط: یوسف Cesario و Heather L. Eisthen از دانشگاه ایالتی میشیگان و David J. Johnson از دانشگاه مریلند است.

عنوان? “مغز شما است نه یک پیاز را با کوچک خزنده در داخل.”

تبلیغات:

این است و نه یک مقاله رد کردن حاشیه تئوری های توطئه در مورد چگونه رهبران جهان در حال یک دسته از تحت اللفظی مارمولک مردم است. به جای این آدرس (و debunks) یکی از رایج ترین استفاده می شود استعاره در روانشناسی تکاملی این ایده که مغز انسان تکامل یافته از پایین اشکال زندگی و از این رو به تکاملی مانده از آن حیوانات — شبیه به پیاز با لایه ها.

اگر شما تا به حال شنیده اید کسی از صحبت شما داشتن یک “مارمولک مغز” و یا “ماهی مغز” است که در عمل در برخی از ناخودآگاه اولیه, سطح, شما شنیده ام این استعاره در عمل است. این است که به نام تثليث-نظریه مغز; به عنوان نویسنده بنویسید اساسی چلیپا از آن است که “به عنوان جدید گونه های مهره داران به وجود آمد تکاملی جدیدتر و پیچیده مغز سازه گذاشته شد در بالای تکاملی مسن سازه های ساده تر; است که که یک هسته در برخورد با احساسات و رفتارهای غریزی (به ‘reptilian brain’ متشکل از بازال عقده و سیستم لیمبیک) نهفته در درون جدیدتر مغز قادر به زبان و عمل برنامه ریزی و….”

حتی محترم علوم مجلات غالبا سقوط در این استعاره از تثليث-نظریه مغز. یک کشف مقاله از سال 2010 با عنوان “شما سقوط در عشق چون مغز شما یک چتر دریایی, مارمولک و موش مخروط بستنی” یک مثال نخست از سهگانه-مغز تئوری در عمل است. به عنوان نویسنده Kyle Munkittrick نوشت و سپس:

تبلیغات:

احساس می کنید که ریگ در کفش خود را? با تشکر از یک چتر دریایی. تا کنون اردک قبل از سرکش فریزبی برخورد با سر خود را? با تشکر از مارمولک. به یاد داشته باشید که در آن شما در سمت چپ کلید های خود را? با تشکر از ماوس. همیلتون مصاحبه دیوید لیندن از جان هاپکینز که توضیح داده شده است که مغز ما است که راه آن است که به دلیل تکامل است “نهایی tinkerer و ادم ارزان خر.” تکامل ساخته مغز ما با در نظر گرفتن ساده تر مغز و فقط ستون بیشتر مغز در بالا مانند اضافه کردن قاشق از بستنی به یک مخروط بستنی. از این رو قطعه از مغز ما به ارث رسیده از این موجودات دیگر تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند.

مشکل این است که آن را فقط درست نیست. و یا به عنوان نویسندگان فوق کاغذ قرار داده و آن را: “این اعتقاد اگر چه به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته و اظهار داشت: به عنوان واقعیت در روانشناسی کتاب های درسی فاقد هر گونه پایه و اساس در زیست شناسی تکاملی.”

به آنها توضیح دهید که این سهگانه-نظریه مغز ترویج بیش از حد ساده انگارانه ایده که حیوانات می تواند به راحتی سازماندهی شده از “ساده ترین” به “پیچیده ترین” و نشان میدهد که تکامل “یک پیشرفت خطی است که در آن یک ارگانیسم دیگری شد و سپس یکی دیگر.” نویسندگان توضیح است که “درست دیدن تکامل است که حیوانات تابش از اجداد مشترک”; یکی دیگر از مفهوم فرض “که ساختاری پیچیدگی endows کاربردی پیچیدگی” است که در واقع هنوز هم برای بحث.

“شاید ایده های اشتباه در مورد مغز تکامل باقی بماند چرا که آنها متناسب با تجربه انسانی: ما گاهی اوقات احساس ضعف با غیرقابل کنترل احساسات و حتی استفاده از حیوانی نظر برای توصیف این کشورها” نویسندگان نتیجه گیری. “این ایده ها نیز مطابق با چنین نمایش های سنتی از طبیعت انسان به عنوان عقلانیت مبارزه با احساسات سه جانبه افلاطونی روح فرویدی psychodynamics و مذهبی روش برای بشریت است. آنها همچنین ایده های ساده است که می تواند مقطر به یک پاراگراف در یک کتاب درسی مقدماتی به عنوان اشاره ای به ریشه های بیولوژیکی رفتار انسان. آنها فاقد هر گونه پایه و اساس در درک ما از نوروبیولوژی و یا تکامل و باید رها روانی دانشمندان است.”

تبلیغات:

شایان ذکر است که “مارمولک مغز” استعاره به نظر می رسد اغلب در علم روزنامه نگاری به عنوان به خوبی. ماه گذشته Elon Musk مورد بحث چگونه او معتقد است مغز پایین است “رئیس” و مسائل مربوط به احكام فوقانی مغز در طول یوتیوب مصاحبه در یک دانشگاه MIT Lex فریدمن قسمت پادکست. در ماه مارس مایک Lofgren از BillMoyers.com با استفاده از قیاس به توضیح دهد که چرا محافظه کاران تمایل به بیشتر انگیزه ترس از لیبرالها استدلال که “آزمایش MRI نشان داده اند که مراکز مختلف از مغز تا نور بیشتر قوی در این افراد نسبت به دیگران و خود را آمیگدال – اصطلاح” مارمولک مغز که کنترل این تهدید پاسخ – بزرگتر از متوسط است. تا چه حد این ویژگی ارثی است که تمایل و تا چه حد جامعه تغییر بسیار سازگار اجزای مغز قابل بحث است.” (نه به می گویند که مشک و Lofgren در اشتباه بودند در مورد بزرگتر امتیاز آنها در تلاش بودند به تنها که آنها با استفاده از یک گمراه کننده علمی قیاس به بیان آن است.)

متاسفانه تثليث-مغز تئوری باقی مانده است به یک جزء اصلی از مقدماتی علم کتاب های درسی. این مطالعه نویسندگان نمونه 20 مقدماتی روانشناسی کتاب های درسی منتشر شده از سال 2009 تا سال 2017. “از 14 [کتاب های درسی] که ذکر مغز تکامل 86% موجود حداقل یک عدم دقت در امتداد خطوط در بالا توضیح داده” گفتند. “متفاوت گفت: تنها 2 در این زمینه را از زمان آشنایی با کتاب های درسی توصیف تکامل مغز در راه است که نشان دهنده اجماع مشترک میان تطبیقی neurobiologists.”

تبلیغات:

این بدان معناست که اگر شما در حال چسبیده به neurobiological تصور غلط و عصبانی احساس در مورد آن شما می توانید دیگر خود را سرزنش مارمولک مغز برای کسانی که احساسات قوی. شما باید تنها خود را مغز انسان به سرزنش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>