چاقی: آمریکا شماره یک صادرات ؟

چه اتفاقی می افتد به غذاهای زمانی که فرهنگ را تغییر دهید و یا زمانی که فرهنگ جهانی می شود? به طور طبیعی پس از انجام رژیم غذایی ما و سلامت ما است. تحقیقات مواد غذایی توسط ارتش ایالات متحده به خصوص در طول و پس از جنگ جهانی دوم منجر به ایجاد محصولات مصرف کننده است که همچنین می تواند به عنوان استفاده می شود در زمان جنگ جیره که به معنای پردازش های سنگین. و یکی از نتایج پیروزی متفقین است که جهان تا حد زیادی به تصویب رسید امریکا خام-مواد غذایی رژیم غذایی است که یک عامل کلیدی برای چاقی بحران جهانی در حال حاضر چهره با حدود 13 درصد از بزرگسالان جهان جمعیت در نظر گرفته شده برای چاق شود در سال 2016. با توجه به 2020 جهانی تغذیه گزارش در حالی که سوء تغذیه علت اصلی مرگ در سراسر جهان این بحران بدتر است با چاقی که هنوز سه برابر شایع تر از گرسنگی.

بدترین رژیم غذایی در جهان

تبلیغات:

آمریکا و رژیم غذایی با توجه به موسسه منابع جهانی (WRI) جهانی غیر انتفاعی سازمان پژوهش است و بدترین ها در جهان از نظر overconsumption و زباله. این نتیجه گرفته شد از ادامه مطالعه انجام شده توسط موسسه که در بر داشت که آمریکا به طور متوسط رژیم غذایی شامل تقریبا 500 کالری بیشتر از متوسط جهانی است. این اطلاعات توسط این واقعیت است که بیش از یک سوم از بزرگسالان آمریکایی و یکی از هر پنج کودک در کشور چاق هستند با توجه به اطلاعات دولت از 2015-2016. و آن را به بدتر: دسامبر 2019 دانشگاه هاروارد مطالعه پیش بینی کرد که نیمی از بزرگسالان آمریکایی خواهد بود چاق با سه ماهه مبتلا به چاقی شدید تا پایان این دهه است. برای بیشتر قسمت ها این بحران بهداشتی است که به علت خوردن گوشت و قند و شکر.

ایالات متحده آمریکا یکی از بالاترین گوشت-مصرف کشور در جهان سرانه. یک 2015 مطالعه نشان داد که آمریکایی ها منبع پروتئین عمدتا از منابع حیوانی در درجه اول مرغ و گوشت گاو. به منظور حفظ این بین 80 تا 90 درصد از زمین های کشاورزی استفاده در امریکا محفوظ است برای تولید پروتئین حیوانی با توجه به WRI یافته.

در 2015, Mayo Clinic Proceedings, کارشناسی, مجله پزشکی دریافتند که مصرف بالای شکر اضافه شد, سوخت رسانی دیابت و اپیدمی چاقی در امریکا است. در خصوص این مطالعه نشان داد که فروکتوز نوع قند در درجه اول موجود در غذاهای فراوری شده “متابولیزه می شود بسیار به سرعت و منجر به ذخیره چربی مضر بدتر شدن سطح انسولین و التهاب و فشار خون بالا است.” با توجه به موسسه ملی سرطان ایالات متحده آمریکا دولت فدرال اصلی آژانس تحقیقات سرطان “وجود دارد سازگار است شواهدی وجود دارد که مقادیر بالاتر از چربی بدن همراه با افزایش خطرات ناشی از تعدادی از سرطان” از جمله کسانی که بر سینه کیسه صفرا و روده بزرگ/رکتوم و پانکراس و کلیه و کبد و همچنین مالتيپل ميلوما و مننژیوم. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هشدار می دهند که افراد چاق باید افزایش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های جدی و شرایط بهداشتی از جمله بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی و, آرتروز, آپنه خواب و بیماری های روانی مانند افسردگی بالینی و اضطراب است.

تبلیغات:

در ژانویه 2019, لانست کمیسیون چاقی یک سرمایه گذاری مشترک بین جهان چاقی فدراسیون, Auckland, دانشگاه, دانشگاه جورج واشنگتن و لانست منتشر شد, اولین گزارش خود در مورد وضعیت جهانی رژیم های غذایی. بررسی صدها نفر از مطالعات انجام شده در طول دو دهه گذشته این گزارش به این نتیجه رسیدند که “سوء تغذیه در همه اشکال آن از جمله چاقی و سوء تغذیه و رژیم غذایی دیگر خطرات علت بهداشت ضعیف در سطح جهان است.” این ترجمه را به حدود 2 میلیارد دلار اضافه وزن مردم در سراسر جهان با وزن بدن بیش از حد کمک به 4 میلیون مرگ در سال و بیشتر از 815 میلیون افرادی که دچار سوء تغذیه هستند.

در یکی دیگر از گزارش منتشر شده در ماه اوت سال 2019 یک تیم بین المللی از محققان از اسپانیا و آلمان و شیلی یک متاآنالیز از 103 مطالعات به دنبال چاقی در میان کودکان در 28 کشور اروپایی است. نویسندگان به این نتیجه رسیدند که تعدادی از اضافه وزن و چاقی کودکان تا به حال به طور پیوسته افزایش یافته و از سال 1999 تا سال 2006 و پس از آن یک بار دیگر از سال 2011 تا 2016.

هر دو گزارش به این نتیجه رسیدند که بالا حضور رژیم غذایی ناسالم نشان دهنده یک شکست جهانی برای رسیدگی به این معضلات بهداشتی. لانست کمیسیون نسبت داده شده بخشی از سرزنش به مواد غذایی-صنعت و لابی است که باید خنثی و تلاش برای بهبود دستورالعمل های غذایی و همچنین تولید مواد غذایی نفوذ در سیاست اصرار دولت برای تغییر مسیر یارانه برای, گوشت گاو,, شیر, شکر, ذرت و برنج به سمت غذاهای سالم. به شدت از این یافته ها توسط بیمه رو به رشد بحران آب و هوا و تاثیر آن بر کشاورزی و توانایی ما به آدرس چاقی و سوء تغذیه.

تبلیغات:

این کمیسیون با انتقاد از رهبران جهان گفت: “سیاست پاسخ از دولت های ملی به چاقی و سوء تغذیه و تغییر آب و هوا به عنوان جداگانه مشکلات آهسته بوده است و ناکافی است.” نویسندگان به این نتیجه رسیدند گزارش خود را با یک تماس فوری به تجدید نظر اساسی در مدل کسب و کار مواد غذایی, سیستم های, جامعه مدنی, مشارکت ملی و بین المللی حکومت کمک به این وضعیت حاکم. “[A] تحول جنبش های اجتماعی ، ساختمان از طریق محلی, ملی و جهانی در سطح مورد نیاز است برای غلبه بر سیاست اینرسی” آنها نوشت: در سیاست های خود را کوتاه. اما قبل از ما تجدید نظر مشکل آن را مفید برای تشخیص آن به طور کامل.

یافته های اکو کسانی که از قبل کاغذ استدلال می کند که دیدگاه مشترک است که چاقی رانده است یا انتخاب شخصی یا محیط زیست از یک دوگانگی کاذب. “در حالی که ما باید اذعان کرد که افراد خرس برخی از مسئولیت برای سلامت خود ما نیز نیاز به رسمیت شناختن است که امروز مواد غذایی محیط های بهره برداری مردم از آسیب پذیری و آن را آسان تر به خوردن غذاهای ناسالم” گفت: Christina روبرتو سرب نویسنده این مقاله یکی از شش قسمت سری چاقی در مجله لانست منتشر شده در سال 2015. روبرتو استادیار علوم اجتماعی و رفتاری و تغذیه در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت خواستار “هوشمند مواد غذایی سیاست” برای مبارزه با شکست دولت به معکوس جهانی اپیدمی چاقی رقیب که زمان غذا رژیم “تقویت تنظیمات و تقاضا برای مواد غذایی ضعیف و کیفیت تغذیه ای منجر به تغییرات زیست محیطی که بیشتر تشویق به مصرف مواد غذایی ناسالم.”

تبلیغات:

چاقی: آمریکا شماره یک صادرات ؟

نوعی سبک غربی رژیم غذایی از کربوهیدرات های تصفیه شده اضافه قندها و چربی ها (جمعی شناخته شده به عنوان مواد غذایی فرآوری شده بسیار) و مقادیر زیادی از پروتئین حیوانی به طور پیوسته در سراسر جهان است. در هند برای مثال دیابت سه برابر شده بین سال های 1995 تا 2014 با 66.8 میلیون نفر مبتلا به این بیماری است. “تاثیر جهانی شدن و شهرنشینی در حال تک بزرگترین عوامل برای هند دیابت اپیدمی” V. موهان دکتر موهان دیابت تخصص مرکز چنای و بنیانگذار مدرس دیابت تحقیقات بنیاد توضیح داد در مصاحبه با ملی هند شبکه تلویزیونی NDTV. “عادات غذا خوردن ما در حال حاضر شبیه به غرب و ما اتخاذ کرده ایم سبک زندگی بیحرکت.”

چین بیش از حد شاهد تغییرات شدید در عادات غذا خوردن بیش از دو دهه گذشته. با توجه به موسسه منابع جهانی مطالعه این روند دیده می شود چین, چاقی, نرخ سه گانه بین سال 1991 و 2006. یک مطالعه منتشر شده در ماه مارس 2019 توسط مجله لانست Diabetes & Endocrinology یافت که 20 درصد از کودکان در چین, چاق هستند تا از 5 درصد در سال 1995.

تبلیغات:

با توجه به این تغییرات در راه جهان می خورد “رژیم غذایی فقیر شماره یک عامل خطر رانندگی جهان, بار بیماری” با توجه به گزارش منتشر شده توسط سازمان جهانی پانل در کشاورزی و سیستم های غذایی, تغذیه, یک گروه مستقل از کارشناسان تغذیه و سلامت.

“اگر شما نگاهی به رژیم غذایی مربوط به عوامل خطر برای سلامت آنها بیشتر بار همه از عوامل خطر دیگر در ترکیب” لارنس حداد یکی از نویسندگان این گزارش و سابق عضو ارشد با International Food Policy Research Institute, NPR گفت.

این گزارش به تشریح این مشکل را با جزئیات بیشتر در ارتباط اثرات بهداشتی به یک تغییر در شیوه زندگی است. اگر چه بسیاری از کشورها شاهد رشد در درآمد و استانداردهای زندگی عمومی است و با ملاقات با یک همزمان با افزایش مصرف غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های شیرین با فروش فرآوری مواد غذایی در حال رشد در سریعترین نرخ در کشورهای در حال توسعه.

تبلیغات:

ویژگی های این گزارش این روند به “تغییر مواد غذایی محیط در بسیاری از کشورها.” به عنوان مواد غذایی سالم و گران تر می شود, جمعیت در حال تبدیل شدن به ارزان تر جایگزین. “قیمت میوه و سبزیجات در جریان است و تا” حداد گفت. “قیمت غذاهای فرآوری شده است که رفتن به پایین و پایین.”

با توجه به حداد گزارش اگر ما پروژه روند کنونی تا سال 2030 “ما ممکن است به عنوان بسیاری از 3.28 میلیارد اضافه وزن و افراد چاق … اکثریت قریب به اتفاق آنها در پایین و کشورهای با درآمد متوسط.”

چرا غرب به رژیم غذایی بسیار بد

آن را آسان به اندازه کافی برای شناسایی مشکل چاقی اما درک این که چرا این اتفاق می افتد نه به عنوان ساده.

تبلیغات:

یک 2018 مقاله منتشر شده توسط این گفتگو به بررسی این سوال است. این مقاله با عنوان “مهاجرت به آمریکا Westernizes آسیایی, جرات,” به نظر می رسد در چگونه تغییر رژیم غذایی ما را تحت تاثیر قرار سیستم گوارش به طور خاص “تریلیون میکروسکوپی موجودات زنده که در داخل ما همه انسان میکروبیوم.” نویسندگان دن شوالیه و Pajau Vangay هستند دانشمندان دانشگاه مینه سوتا که تحقیقات متمرکز شده است که چگونه تغییرات به میکروبیوم روده سلامت ما تاثیر می گذارد—حقیقت علم در حال حاضر به طور گسترده ای به رسمیت می شناسد است “در ارتباط با تقریبا هر مزمن عمده بیماری های انسان” از جمله چاقی است.

پس چگونه تغییرات در رژیم غذایی تاثیر می گذارد روده microbiomes? این موضوع یک مطالعه اخیر انجام شده توسط این مقاله نویسندگان. عنوان مهاجر میکروبیوم پروژه, تحقیق در نگاه به آنچه اتفاق می افتد به مردم دل و روده microbiomes و سلامت خود را هنگامی که آنها حرکت می کند از یک کشور در حال توسعه به آمریکا و اینکه آیا این منجر به چاقی است. چیزی که آنها کشف کرده است که “تنوع میکروب های روده کاهش یافته و در سراسر نسل” از مهاجرت جمعیت در مطالعه خود با حتی بیشتر کاهش در تنوع” در میان افراد چاق.

از این تحقیقات و مطالعات قبلی دانشمندان قادر به نتیجه گیری کرد که “افراد چاق را کاهش میکروب تنوع در خود جرات تر از همتایان لاغر خود را.” یکی از اصلی ترین عوامل شناسایی شده در این مطالعه یک تغییر در رژیم غذایی است. نویسنده هم اذعان دارد و به احتمال زیاد پیچیده تر باعث می شود در ارتباط با این تغییرات به روده میکروبیوم اما به رسمیت شناخته شده یک همبستگی قوی بین خود و نتایج مطالعات قبلی که نشان داده اند که داشتن اشتباه میکروب می تواند باعث چاقی در موش سوری.

این نتیجه گیری به تازگی تصریح کرد: در یک مطالعه منتشر شده در مجله Clinical Investigation. تحقیقات انجام شده توسط چند نهادی تیم به رهبری توسط محققان در کالج پزشکی بیلور نشان داد یک “ناشناخته روده و مغز ارتباط” بین رژیم غذایی با چربی بالا و افزایش وزن. و یک مطالعه منتشر شده در مجله Cell در ماه جولای سال 2019 در بر داشت ارتباط بین چاقی و خوردن “فوق العاده فرآوری شده” مواد غذایی که باعث اختلال در روده-سیگنال های مغز است که به طور معمول به ما بگویید ما کامل است.

تبلیغات:

اکتبر 2019 مقاله توسط متخصص تغذیه جیلیان Kubala منتشر شده در Healthline بیشتر فراهم می کند شواهد آماری که پشت این تحقیقات است. مرجع کشت مطالعات Kubala نشان میدهد که چگونه افزایش مصرف غذاهای فرآوری شده در شکر تصفیه شده است کمک به افزایش چاقی و دیابت نوع 2 و بیماری های مزمن دیگر. او همچنین به بررسی چگونه روغن های گیاهی سرشار از چربی های ترانس معمولا در بر داشت در غذاهای فرآوری شده و منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی است. چگونه ؟ مطالعات نشان داده است که حضور اسید چرب در این نوع از رژیم غذایی “می شود گنجانیده شده به غشای سلولی و ذخیره چربی بدن” که از طریق فرایند اکسیداسیون می تواند آسیب مولکول مانند DNA و “منجر به واقعی مضر تغییرات ساختاری در بدن ما” می نویسد: همکار Healthline نویسنده کریس Gunnars.

یکی دیگر از نگرانی های جدی در اطراف این نوع رژیم غذایی است که تاثیر مخرب آن wreaking در محیط زیست است. روغن پالم بسیار در پی پس از محصول میوه از ماساژ با روغن درخت نخل مورد استفاده در تولید غذاهای فرآوری شده باعث عظیم صنعت در سراسر جهان برای دیدار با خواسته های. در نتیجه این تقاضا این است که بسیاری از هکتار از جنگلهای انبوه بوده است پاک در آسیا و همچنین شمال و جنوب امریکا به ایجاد فضا برای این درختان کمک به از دست دادن قابل توجهی از زیستگاه های حیوانات. مستقل گزارش در ماه اوت سال 2018 که اثر این صنعت منجر به “مرگ حدود 100,000 اورانگوتان” و کمک به تغییر آب و هوا با توجه به “مقادیر بالایی از کربن تولید گازهای گلخانه ای” تولید شده در این فرآیند است. دسامبر 2019 تجزیه و تحلیل منتشر شده توسط مجله چاقی تخمین می زند که چاقی منجر به اضافی 700 megatons از انتشار دی اکسید کربن در هر سال در سطح جهان—نزدیک به مقدار آلمان ساخته سالانه تولید گازهای گلخانه ای.

پس چه باید انجام شود ؟ برای یکی از ما نیاز به خوردن مقدار زیادی گوشت کمتر. به گزارش WRI, گوشت گاو است “بیشتر سازگار با محیط زیست مهم غذا خوردن ما حسابداری برای نزدیک به نیمی از آمریکایی ها در رژیم غذایی اثرات.” برای جلوگیری از داشتن کودکان چاق, پدر و مادر—به خصوص کسانی که به مدیریت رژیم غذایی بیش از یک فرزند است که می تواند وقت گیر—باید به در نظر گرفتن وعده های غذایی و وعده های غذا که به معنی کمتر از مک دونالد. “با چند فرزندان شما در حال برنامه ریزی کمی بیشتر از وعده های غذایی خود را. بنابراین ما در حال رفتن به باید بیشتر در خانه غذا. احتمالا ما در حال رفتن به باید کمتر غذا گفت:” چلسی Kracht یک محقق در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا را پنینگتون پزشکی, مرکز تحقیقات و سرب نویسنده 2019 مطالعه ای در عادات غذا خوردن و وزن کودکان تنها در مصاحبه اخیر خود با مجله آموزش تغذيه و رفتار است.

یک گزارش منتشر شده در سال 2019 یافت همبستگی بالا بين شيوع غذاهای فرآوری شده و اپیدمی چاقی در ایالات متحده آمریکا “بیماری مزمن در سال های بعد است نه مقدر اما به شدت تحت تاثیر شیوه زندگی و رژیم غذایی گفت:” کاغذ co-نویسنده لی قاب استادیار تحقیقات بالینی در جورج واشنگتن دانشکده پزشکی و علوم سلامت در واشنگتن “کاهش چاقی و بیماری های مزمن در ایالات متحده آمریکا نیاز به محدود کردن غذاهای فرآوری شده و افزایش مصرف کل و سبزیجات و حبوبات و آجیل و میوه و آب.”

تبلیغات:

در سطح جهانی اگر ما آدرس این overconsumption ما را پیدا خواهد کرد آن را بسیار دشوار است برای محدود کردن درجه حرارت جهانی به خوبی زیر 2 درجه سانتیگراد (3.6° فارنهایت) بالاتر از pre-صنعتی سطح است که نیاز به جلوگیری از بدترین اثرات تغییر آب و هوا. بسیار فرآوری مواد غذایی مانند گوشت های فرآوری شده و غذاهای شیرین و نوشابه ها یک شمشیر دو لبه به عنوان آنها ناسالم هستند و برای مردم و سیاره—نه به ذکر است میلیاردها حیوانات درد و رنج در سراسر سیستم غذایی.

“اگر شما فکر می کنم در مورد آن غذاهای بسیار اتلاف می گوید:” شارون پالمر یک متخصص تغذیه و گیاهی تغذیه و پایداری ، “اگر ما یک مقدار محدود از زمین و ما باید برای حفظ تولید بیشتر مواد غذایی برای تغذیه سیاره ما نباید هدر رفتن زمین تولید مواد غذایی است که هیچ کاری نمی کند اما صدمه دیده مردم بدن.”

مانع اصلی به نظر می رسد که زمان و طعم و مزه. “[M]ost مردم نمی باید زمان و یا منابع برای آماده سازی مزرعه به جدول وعده های غذایی” notesBarbara رول چاقی محقق در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا است. “اگر ما تا به حال به زندگی بدون غذاهای فرآوری شده و من فکر نمی کنم ما خواهد بود قادر به تغذیه جمعیت—و نه مردم آن را دوست دارم.”

خوشبختانه به عنوان WRI گزارش های ما می تواند به سمت یک “پایدار آمریکا و رژیم غذایی با سهم بیشتری از غذاهای گیاهی.” به عنوان مصرف کنندگان ما باید قدرت این پیش بینی را به واقعیت خواستار اخلاقی جایگزین و در نهایت تغییر راه ما می خوریم. آن را در حال حاضر اتفاق می افتد: به عنوان یک نوامبر سال 2019 انتخاب مقاله اشاره کرد: “ایالات متحده خرده فروش از گیاه مواد غذایی که با افزایش 11 درصد… [در سال 2019] آن را [یک] از 4.5 میلیارد دلار در صنعت” با استناد به یک گزارش منتشر شده در ماه جولای سال 2019 توسط کارخانه مواد غذایی مبتنی بر ارتباط کاری با خوب غذا موسسه. علاوه بر این یک دسامبر 2019 مطالعه توسط بریگهام و بیمارستان زنان یک بیمارستان آموزشی از دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که در حال حرکت به رژیم غذایی سالم می تواند به نجات بیش از 50 میلیارد دلار در آمریکا هزینه های مراقبت های بهداشتی.

چندین راه ساده وجود دارد ما می توانیم شروع به سفر با هم: اجرای گوشت روزهای دوشنبه برش گوشت قرمز از رژیم غذایی ما و در نهایت از دست دادن در مواد غذایی سریع و فوق العاده غذاهای فراوری شده. راه برای بهتر و سالم در آینده برای همه ما و این سیاره واقعا شروع با آنچه می خوریم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>