Padma Lakshmi سیاسی “طعم ملت” سری مواد غذایی نمی تواند وارد بازار گردید در یک زمان بهتر

در بر داشت در عرض سه دقیقه از “طعم ملت” Hulu جدید سری مواد غذایی توسط Padma Lakshmi, یک مونتاژ کلیپ که تقطیر قلب نشان می دهد. آن آغاز می شود و با فیلم هایی از مکزیک کارتل اعضای دارای حق اعمال اسلحه و سپس به سرعت کاهش به یک آمریکایی برگزاری یک “ساخت که دیوار” پوستر سپس در نهایت حل و فصل در یک حرکت آهسته ویدیو از دست نورد burrito.

“آمریکایی ها عاشق غذاهای مکزیکی,” لاکشمی می گوید و اشاره کرد که آمریکایی ها و بیشتر سالسا از سس گوجه فرنگی. “اما آنچه در مورد در دست ساخت است که مواد غذایی؟”

تبلیغات:

روشن است در این نقطه است که “طعم ملت” نه تنها یک غذای پر, cross-country road trip. این سری است که به بررسی چقدر به هم پیوسته مواد غذایی و سنت و تشخص هستند — و در یک کشور است که غیر قابل انکار قابلمه ذوب آنچه اتفاق افتاده است به عنوان تشخص خاصی مهاجر گروه های سیاسی می شود.

لاکشمی که مهاجرت از مدرس (در حال حاضر چنای) هند هنگامی که او چهار و صریح مدافع برای هر دو مستقل صنعت رستوران و حقوق مهاجر — gamely بازجویی از این مسائل پیچیده از طریق لنز از او آشکار عشق از مواد غذایی است. پس از تماشای او برای 15 فصل به عنوان میزبان از بالا “آشپز” این یک شادی به دیدن او در این زمینه.

ما جاست شروع در ال پاسو یک جامعه است که انسان شناس دکتر جینا نونز-Mchiri توصیف به لاکشمی به عنوان “مرز یک سوم فضا” است که یک عالم صغیر برای فرهنگ آمریکایی به طور کلی. ال پاسو واقع شده است و حدود 8 کیلومتر به دور از Jaurez مکزیک و سنت های آن یک مایع مخلوط مکزیکی و آمریکایی است. ساکنان گرفته اند بهترین از هر دو کشور غذاهای تلفیق و تطبیق آنها.

تبلیغات:

در حالی که وجود دارد لاکشمی بازديد آشپز امیلیانو Marentes و رستوران خود را Elemi شناخته شده برای خود منو که برجسته چه غذاهای مکزیکی بود که قبل از نفوذ اروپا و استعمار است. با هم آنها را یک تاکو با confit قارچ quesillo پنیر کبابی و آووکادو, سیاه, لوبیا و بادمجان دودی — همه خدمت در ابتدا ساخته شده ذرت نان ذرت مکزیکی.

لاکشمی طول می کشد یک لحظه به توصیف آن:, oozy پنیر خامه ای لوبیا مرزه قارچ. نوع تاکو که خیلی خوب آن را می تواند شما را به گریه. هر کسی که دوست دارد غذا می شود آنچه که او احساس این لحظه زمانی که شما بین نیش و معلق در نوع اکستازی اما پس از آن ما مبتنی توسط Marentes.

“این سخت است برای من به فکر می کنم که مردم در حال رفتن به من را قبول چیپس قبل از اینکه آنها من را قبول عموزاده” او می گوید.

تبلیغات:

“طعم ملت” پر از این لحظات; این سری که ماهرانه می شکند فرم از آشپزی سنتی سفرنامه دوباره و دوباره. در برخی از مواد غذایی نشان می دهد به نظر می رسد میزبان در حال کشش به یک نقطه سیاسی (و یا آنها بیرون رفتن از راه خود را به اطراف آن). لاکشمی در عوض در برابر آن است. در این راه آن را مشابه در فرم و تن به دیوید چانگ “زشت خوشمزه” هر چند “طعم ملت” سازماندهی شده است در اطراف محل سکونت — لاکشمی بازديد 10 شهرستانها از جمله چارلستون شیکاگو و سان فرانسیسکو و یکی از نوع آشپزی — به جای غذاهای.

شما نمی توانید خوردن در ال پاسو, او می گوید: بدون تصدیق آنچه در جریان است در واشنگتن بدون اذعان به نژاد پرستی در بازی مغلوب ساختن پیشی جستن در سیاست مهاجرتی و بلاغت و بدون اذعان به خانواده ها و کودکان در قفس.

تبلیغات:

چرا ؟ زیرا زمانی که شما غذا خوردن در ال پاسو تجربه خود را ساخته شده است در مهاجرت و عبور از مرز.

قبل از خروج از شهر, لاکشمی توقف در H&H در خودرو و کافی شاپ و یک رستوران و متخصص در شیلی relleno و صبحانه burritos. بسیاری از زنان شاغل در پشت پیشخوان رفت و آمد از Jaurez روزانه.

او را شگفت زده برای دیدار با صاحب مینارد حداد که نسل دوم مهاجر سوریه و سرسخت محافظه کار است. او هر دو رای بوته ریگان و پشتیبانی از مغلوب ساختن پیشی جستن (“او را پر از s**t, اما من او را دوست دارم” حداد توضیح می دهد). اما او می گوید که او را دوست دارد مکزیکی — او با آنها و مردم آن را می دانم — و مشکل ساخت حس اخیر مرز تغییر سیاست.

تبلیغات:

“در ال پاسو, هیچ چیز است که تا به حال سیاه و سفید” لاکشمی می گوید.

و در طول این سری آن را می شود به طور فزاینده آشکار است که مفهوم “آمریکا مواد غذایی” نیست سیاه و سفید یا. در طی ده قسمت, لاکشمی و مهمانان شیرجه رفتن به پرسش هایی است که این هات داگ واقعا آمریکا ؟ چه مدرن و بومی پخت و پز مانند نگاه? چرا غذای هندی گرفتار در امریکا راه تایلندی یا چینی غذایی است ؟ آیا این عجیب و غریب, ظرف چینی آمریکایی به نام ریز ریز کردن suey? و چه مقدار از آنچه ما فکر می کنم به عنوان “سنتی آمریکایی” غذایی است که ریشه در مشارکت و سنت بردگی غرب آفریقایی ها ؟

لاکشمی واقعی حضور در اینجا بیشتر را دارد از او مسلما لحظات سرگرم کننده در “سرآشپز بالا.” ما با او صحبت می کنند به چندین زبان از اسپانیایی به تامیل دیدن او واقعا گرفتن دست خود را کثیف پخت و پز و خوردن تولید تازه از زمین و شاهد خود را غریب حس شوخ طبعی که قبلا تنزل به او Instagram posts. او مهاجر داستان نیز بافته شده از طریق قسمت نه فقط یک مورد غذاهای هندی و در قلب آن است که رابطه خود را به مواد غذایی است.

تبلیغات:

تماشای “طعم ملت” در حال حاضر مسلما کمی سورئال به عنوان رمان coronavirus همه گیر ارائه شده است سفر تقریبا غیر ممکن است و خرد بسیاری از رستوران های مستقل در اطراف شهرستان و به عنوان هزاران نفر از مردم گرفته اند به خیابان ها در اعتراض به, برای به رسمیت شناختن است که سیاه و سفید زندگی می کند آیا مهم است.

اما راستش این نشان می دهد نمی توانست عرضه در یک زمان بهتر است.

در لاکشمی دست “طعم ملت” به عنوان یک مراقبه که سهم کشور ما شناخته شده است و کالایی که باید نیست. این یک یادآوری است که بسیاری از رستوران ها که امریکا منحصر به فرد نمی خواهد آن را بدون حمایت ما است. و به سادگی آن را در مورد به دنبال از بشقاب شما و تصدیق کسی سرو غذا در آن است.

تمام قسمت های “طعم ملت” در حال حاضر جریان در Hulu.

تبلیغات:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی