پاکستان با استفاده از تروریسم سیستم نظارت برای نظارت بر همه گیر


A motorcyclist wearing a face mask rides past a banner paying tribute to health and medical workers.
اسلام آباد در جولای 8.
Aamir قریشی/گتی ایماژ

این مقاله بخشی از حریم خصوصی در این بیماری همه گیردر یک زمان آینده سری.

آن آغاز شده و با یک بازی گاه به گاه لغزش در آوریل 23 در طول دو ساعته telethon جمع آوری کمک های پخش زنده در تلویزیون ملی. “چیزهایی که در پاکستان نیست به عنوان بد به عنوان آنها در اروپا یا امریکا. شاید ما باید نوعی از ایمنی در برابر ویروس” عمران خان نخست وزیر این کشور را, گفت: به عنوان telethon آغاز شد. احاطه شده توسط یک تعداد انگشت شماری از مشاوران و روزنامه نگاران او meandered کمی در اظهارات خود. او در ستایش دوست خود رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و معمولی کاهش یافته است جزئیات بیشتر در مورد اخیر تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. ثروتمند در خارج از کشور پاکستانی به نام برای اهدای مقدار زیادی از پول به عنوان یک koel chirped در پس زمینه. هیچ یک عینک یک ماسک.

پس از آن آمد غیر منتظره وحی: “ISI به ما داده است یک سیستم عالی برای پیگیری و ردیابی” خان گفت: با اشاره به نظامی این کشور اجرا جاسوسی آژانس استخبارات. “این در اصل به معنای, برای تروریسم, اما در حال حاضر آن را در مفید آمده در برابر کروناویروس” او افزود: chuckling.

در حال حاضر با سراسر کشور coronavirus مستند برداشته و موارد صعودی گذشته 252,982 از شنبه, دولت تکیه بر ISI را پیگیری و ردیابی فن آوری شروع به نگرانی دیجیتال فعالان حقوق. آنها از ترس که این نظارت ممکن است فراتر از همه گیر. یک سخنگو از حقوق دیجیتال بنیاد—پاکستان دیجیتال گروه حقوق—اشاره کرد که دولت تصمیم به کمک گرفتن از آن آژانس امنیت برای ردیابی coronavirus بیماران یک “نگرانی از توسعه است که مانع از حق حریم خصوصی شهروندان است.”

وجود شفافیت در مورد ماهیت ISI را پیگیری و ردیابی فن آوری خود را به غیر از این واقعیت است که آن را با استفاده از ترکیبی از یک geofencing سیستم ردیابی است که هشدار مقامات وقتی کسی برگ جغرافیایی خاص منطقه و تماس-نظارت بر مکانیسم. (این ابهام البته بخشی از مشکل است.) اما ما می دانیم که امنیت و اجرای قانون مقامات انتگرال به پاسخ این کشور به این بیماری همه گیر. در مصاحبه با بی بی سی در 28 آوریل نخست وزیر کانونی فرد در COVID-19, فیصل سلطان گفت که ISI پلیس محلی و سازمان های اطلاعاتی مشغول به کار بودند در پشت سر هم با وزارت بهداشت ، “اطلاعات جمع آوری خواهد شد [توسط ISI] و سرانجام به پلیس و پس از آن وزارت بهداشت و سازمان های دیگر خواهد بود قادر به استفاده از آن,” او گفت:. با توجه به پاکستان بهداشت عمومی کارشناس که خواست نامش “حتی استانی coronavirus وظیفه نیروهای … برای ارسال پرس و جو به سازمان های اجرای قانون و صبر کنید برای دریافت پاسخ از آنها.” این همکاری می تواند در دیده می شود چگونه دولت لانه مردم از طریق اطلاعات است. از ماه مارس دولت دیجیتال پاکستان برنامه فرستاده است و بیش از 500,000 متن پیام به مشکوک coronavirus بیماران هشدار آنها را به خود منزوی. یک مقام دولتی در توییتر تایید کرده است که سوابق تماس بیش از 250000 نفر افراد مبتلا COVID-19 استفاده شده است به “شناسایی تماس نزدیک” که همچنین ممکن است آلوده شده اند.

استفاده از ISI را پیگیری و ردیابی ساز فقط یک مثال از نحوه پاکستان شده است بهره گیری از این بیماری همه گیر برای به دست آوردن دسترسی بیشتر به شهروندان به اطلاعات است. در تاریخ 8 ژوئن به مقامات مخابرات پاکستان منتشر شد یک دایره آموزش کاربران اینترنت به ثبت نام خود در شبکه های خصوصی مجازی در ماه ژوئن 30 یا دیگری به صورت قانونی عمل است. (مهلت در حال حاضر تمدید شده است به تاریخ 31 ژوئیه.) سه روز قبل از آن در تاریخ 5 ژوئن دولت بی سر و صدا وارد قرارداد با کانادا بر اساس شرکت Sandvine به منظور نظارت بر ترافیک اینترنت در کشور است. Sandvine یک تیره گذشته است. یک مارس 2018 تحقیقات توسط دانشگاه تورنتو شهروند آزمایشگاه نشان داد که این شرکت کمک کرده بود, استقرار دولت, نرم افزارهای جاسوسی در ترکیه است. روشن نیست که آیا دولت وارد قرارداد با Sandvine به دلیل همه گیر—آن را ممکن است آن را در آثار قبل از. اما روشن است که دولت تبدیل شده است و بیشتر جسارت در رویکرد خود را به تنظیم فضاهای آنلاین. (Sandvine نیست پاسخ به درخواست من برای نظر.)

“در پایان روز, آنچه که دولت می خواهد دسترسی به تمام داده ها است که ظاهرا از آنها پنهان” گفت: حقوق دیجیتال متخصص Hija کامران. “ISI دخالت در پیگیری و ردیابی فقدان اطلاعات در مورد تکنولوژی یا روش آنها با استفاده از نظارت و پیگیری بيماران مشکوک و فشار به ثبت نام Vpn ها همه نقطه های به هم پیوسته اشاره به سوی یک هدف بزرگ: فرسایش حریم خصوصی و توانایی برای پیگیری همه شهروندان است.”

پاکستان ضربه به کنترل و نظارت بر محتوای آنلاین است که همراه با عدم حفاظت از اطلاعات و قوانین حفظ حریم خصوصی. با وجود چند شرکت بزرگ دیجیتال نقض وجود دارد هیچ قانون نیاز به آشکار. “وجود دارد وب سایت های خارج وجود دارد در حال حاضر که در آن شما می توانید کسی را شهروند شماره شناسه حقوقی نام و آدرس قبلی و شماره تلفن به سادگی با تایپ کردن یکی از آنها گفت:” پژوهشگر امنیت و توسعه دهنده وب و امین شاه گیلانی. “تمام این جزئیات در مورد یک فرد یا بسیار سخت و یا غیر ممکن است برای تغییر پس هنگامی که آنها به بیرون درز آنها است.”

Coronavirus همه گیر شده و آشکار است که شهروندان پاکستان ندارد امتیاز از دسترسی خوب مراقبت های بهداشتی در حالی که حفظ حریم خصوصی. در ژوئن 9, فرانسوی, محقق امنیتی باپتیست رابرت کشف یک “داستان ترسناک.” در یک سری از توییت رابرت جدا پاکستان دولت COVID-19 Gov PK نرم افزار تلفن همراه—که دانلود شده است بیش از 500000 بار تا کنون و تبلیغ شده است به عنوان یک coronavirus خود ارزیابی برنامه نیست یک تماس ردیابی نرم افزار—و اشاره کرد که آن را دانلود و دقیق مختصات coronavirus بيماران مکان. دولت توصیف رابرت تجزیه و تحلیل به عنوان یک “hacking attempt”—یک اتهام او سریع به انکار. “‘تلاش هک’ باعث می شود آنچه من صدا مخرب” او به من گفت از طریق تلفن. “اما آنچه که من بود به سادگی تجزیه و تحلیل دقیق از برنامه ها به منظور یافتن آسیب پذیری.”

اما دولت ادعا نشان می دهد که هر گونه تحقیقات امنیت در پاکستان ممکن است به عنوان یک جنایت است. گیلانی معتقد است که اگر او تا به حال انجام می شود دقیقا همان چیزی رابرت آیا مشخص شده معایب و نگرانی های حریم خصوصی در یک دولت-توسعه نرم افزار—او ممکن است زندانی تحت این کشور در پیشگیری از, الکترونیکی, جرایم, قانون 2016: یک شدیدی ارائه ظاهرا تصویب شده برای حفاظت از شهروندان است که در نهایت به جرم آزادی بیان است.

با فرو ریختن نظام سلامت و به سرعت در حال افزایش coronavirus موارد—پاکستان در حال حاضر در 12th در جهان در شرایط مورد تراکم—این احتمال وجود دارد که شهروندان ممکن است چشم پوشی فرسایش حریم خصوصی در حمایت از سلامت. در حال حاضر جاسوسی و نظارت بر شرکت در سراسر جهان در حال سرمایه گذاری بر وضعیت منحصر به فرد ایجاد شده توسط coronavirus تغییر علامت تجاری محصولات خود و فروش آنها به دولت است. “هنگامی که این بیش از همه [شرکت] در حال رفتن به می گویند” هی ما به کمک شما در طول همه گیر—در حال حاضر ما این بسیار فانتزی ابزار نظارت برای شما’ ” رابرت گفت. “در پایان روز این است که فقط به کسب و کار.”

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>