من امید آن را اتفاق می افتد. من فکر کردم آن را کاملا سزاوار آن است. اما من هرگز واقعا فکر انگل می تواند بیرون بکشد بهترین عکس برنده شدن در اسکار.

عرشه انباشته بود در برابر این فیلم از همان آغاز به دلایلی که خود مهربان و بسیار محبوب مدیر Bong Joon-ho cheekily شوخی در مورد تمام فصل او به عنوان جمع آوری جوایز از منتقدان گروه صنعت و اصناف. “هنگامی که شما در غلبه بر یک اینچ قد بلند مانع از زیرنویس” بونگ bantered پس از جمع آوری گلدن گلوب برای بهترین فیلم زبان خارجی در ماه ژانویه “به شما معرفی خواهد شد به طوری که بسیاری از شگفت انگیز فیلم است.”

چالش ساده بود: آمریکایی ها تنها نمی مانند خواندن زیرنویس و آکادمی است که عمدتا ساخته شده از آمریکایی ها مشغول به کار در صنعت فیلم. بنابراین من نمیفهمد که وقتی آمد آن را به برنج حمالت “یک اینچ مانع” را دریافت کنید در راه انگل‘s بهترین تصویر, شانس, به عنوان آن را برای زبان غیر فارسی فیلم قبلی 91 مراسم اسکار. انگل‘در گفت و گو تقریبا به طور کامل در کره و معمولا فیلم است که در فارسی دریافت بسته از “اصلی” دسته بندی; به طور معمول آکادمی relegates آنها را به بهترین بین المللی از ویژگی های دسته (به نام بهترین فیلم خارجی زبان از ویژگی های تا 2019).

حتی به بین المللی از ویژگی های دسته یک نقطه عطف برای انگل و آن کشور کره جنوبی است که تا به حال هرگز موفق به دریافت یک فیلم حتی نامزد دریافت جایزه برای بهترین های بین المللی از ویژگی های اجازه دهید به تنهایی در دسته بزرگ مانند مدیر فیلمنامه و عکس.

هنوز انگل برای اولین بار در پیروزی, در جشنواره فیلم کن جشنواره در مارس 2019. در جشنواره کن, این فیلم تحت پوشش خود را در بحرانی شکوه و در زمان خانه آرزو Palme d’or, مسلما, معتبر ترین جایزه در جهان سینما. ادامه این روند به سقوط آن جشنواره تور و اکران آن به دست آورده جهانی تحسین منتقدان و مخاطبان به طور یکسان. آن را یکی از موفق ترین زبان غیر فارسی فیلم در تاریخ ایالات متحده raking در بیش از 30 میلیون دلار تا به امروز و تا کنون بیش از گیشه prognosticators.

و هنگامی که جوایز نجومی وارد, Bong مبارزه با ظاهری effortlessness; او آن مرد که دست هر کس می خواست به لرزش در اتاق پر از افراد مشهور هالیوود. او گفت: به یاد ماندنی داستان (مانند یک در مورد یک موش در یک غربالگری که او بازگو, در, Indie در, روح, جوایز برگزار می شود شب قبل از اسکار) و به یاد ماندنی, مصاحبه, که در آن او به نظر می رسید هر دو خوشحال از موفقیت او و کمی ژولیده آن است. “اسکار یک جشنواره بین المللی فیلم” بونگ گفت: کرکس های E. الکس یونگ در ماه اکتبر. “آنها بسیار محلی است.”

Song Kang-ho در انگل.
نئون

البته جوایز مبارزات هرگز گردیده است. بونگ که صرف هفته ها در پایان در ما حضور وقایع و مبارزات برای این فیلم به وضوح آماده برای آن را تمام به پایان رسید. “پس از این مراسم وجود دارد خواهد بود یک حزب پس از حزب من را وادار به رفتن به خانه گفت:” یک خبرنگار روی فرش قرمز خارج از اسکار مراسم است. “بنابراین فکر کردن در مورد این دو چیز را در من ایجاد نکرد عصبی در همه.”

نکته این است که اگر شما را به یک فیلم بزرگ و نم نم در کمی شانس, مردم ممکن است بخواهید به دادن جایزه به آن است. و بونگ نه تنها که. انگل یک زمین کامل هیجان سواری با وجدان اجتماعی است که شنود گذاشته به تم غالب در جهان سینما در سال 2019: که شایع نابرابری در سراسر جهان ایجاد شد به نوعی اجتناب ناپذیر نقطه شکستن. این آشکار بود در فیلم نشان داده شده در جشنواره کن و آن را ادامه داد و در طول سال با فیلم مانند Joker چیدن همان موضوعات.

اما هیچ فیلم اجتماعی و اقتصادی انجام می شود که تم ها مانند انگل. چه چیزی باعث بونگ فیلم بهترین در کلاس خود نیست که فقط آن را درک تم آن به خوبی هر چند آن را درک طبقاتی و نابرابری درآمد است ظریف تر از فیلم های دیگر از همان سال است. یکی از انگل‘s رادیکال ترین حرکت این است که به آن ثروتمند شخصیت های, پارک خانواده, به خصوص بدبختی یا بد; آنها هیچ چیز مانند مثلا روی خانواده در HBO نشان می دهد محبوب جانشینی. پارک ها اخلاقی و دوستانه و نه پناه دادن هر وحشتناک اسرار (که آنها آگاه به هر حال) و آنها در حال ساخته شده بدبخت بنابراین ما می توانید تجربه schadenfreude. آنها بی اعتنا به خود افتخار, اما آنها نمی شنیع هیولا.

به طور مشابه, فقیر, خانواده قدیم صالح نیست و درست قهرمانان. انگل نمی کند و سرپرستی آنها را با تظاهر آنها ennobled خود فقر است. در عین حال آنها هنوز هم افرادی که عاشق یکدیگر و تجربه لحظات شادی با هم است. و زمانی که حتی فقیرتر از مردم نشان می دهد تا افرادی که در بیشتر dire straits از قدیم و یا پارک های فیلم تیز باعث می شود آن را برای ما روشن است که آنها و لذت بردن از رابطه جنسی.

در این راه انگل باعث می شود انسان از همه در داستان آن است. هیچ کس یک کاریکاتور. هیچ کس حتی یک تبه کار. به جای آن سیستم در آن زندگی می کنند تبه کار یک سیستم است که اجازه می دهد آنها را به زندگی در این سطوح مختلف (سطوح بسیار مهم در این فیلم) — حتی اگر آنها همه انسان ها و همه شایسته شان و منزلت و جای پا در جهان است.

آنچه شما در واقع در انگل‘s نقد اجتماعی احتمالا تا حد زیادی به کار با هر طول موج سیاسی خود رادار تنظیم شده است ، اما در راه است که در واقع باعث می شود آن را حتی بهتر است. انگل مظهر بسیار روشن کیفرخواست سیستماتیک نابرابری اما این باعث می شود مقدار زیادی از اتاق را برای مخاطبان به سادگی آن را تماشا و لذت بردن از آن به عنوان سرگرمی; آن هرگز sermonizes. پیام وجود دارد اما انگل نقش آن کارت خیلی نزدیک به قفسه سینه است که شما ممکن است متوجه آنچه در آن گفت: تا شما در حال حاضر در هیئت مدیره.

92nd Annual Academy Awards - Backstage
بونگ جون-هو را انگل در زمان خانه چهار اسکار در روز یکشنبه و تاریخ ساخته شده است.
مت Petit – جزوه/A. M. P. A. S. via Getty Images

و که باعث می شود آن را شایسته بهترین تصویر برنده: انگل نیست فقط باید چیزی بگویم اما آن را می گوید آن را هنرمندانه در راه است که برگ های اتاق را برای مخاطبان به راه رفتن در اطراف در داخل آن و اینسو انسو جمع کردن معانی جدید در rewatch. (به علاوه آن را خنده دار و بازیگران آن باید نامزد دریافت جایزه شده است برای آوردن داستان به زندگی است.)

با وجود همه این نقاط قوت هر چند من هنوز هم فکر نمی کنم از آن خواهد برنده بهترین تصویر. آکادمی هرگز افتخار یک زبان غیر فارسی فیلم با شب بزرگترین جایزه در آن 91-سال تاریخچه; اسکار’ تمایل تا حد زیادی به چوب به سنت است. در سال های اخیر اسکار باید نوسان خطرناکی به کل ربطی به عنوان یک نتیجه, و, جاستین چانگ نوشت: در لا زمان به نظر می رسید مانند اسکار مورد نیاز برای تشخیص انگل بیش از انگل مورد نیاز اسکار’ به رسمیت شناختن.

اما من بسیار خوشحال می شود اشتباه است. انگل تاریخ ساخته و آکادمی تاریخ ساخته شده با دادن آن بهترین تصویر. افرادی که نمی بینم انگل ممکن است در حال حاضر بیشتر احتمال دارد به آن را ببینید و بیشتر توزیع کنندگان در ایالات متحده ممکن است با توجه به شروع غیر انگلیسی زبان فیلم را برای اسکار مبارزات در آینده است. درب در حال حاضر باز با این حال به طور خلاصه اما هنوز آن را باز به جهان سینما حملاتی در آینده مراسم اسکار و به این بخش از آمریکا علاقمندان به سینما که اسکار به عنوان یک نقطه شروع برای خود را مشاهده.

و آن را خوب هر از گاهی برای دیدن این سال واقعی بهترین تصویر خانه, بهترین تصویر.

انگل است که در تئاتر بازی. این نیز موجود است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Vuduو Google Play.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی