رابرت رایش در احیای یک ایده قدیمی برای زنده ماندن سرمایه داری: به اشتراک گذاری این شرکت سود

پس از کبودی بحران ما در حال حاضر به رفتن را از طریق آن فوق العاده خواهد بود اگر ما می تواند به نوعی ظهور عادلانه تر ملت است. یک احتمال این است که برای احیای یک ایده قدیمی: های سود.

ایده اصلی برای کسب و کار برای به اشتراک گذاری با سود کارگران پدید آمده از پر سر و صدا مدت زمانی که امریکا منتقل شده از مزرعه به کارخانه. در دسامبر سال 1916 اداره آمار نیروی کار صادر شده در گزارش سود های پیشنهاد آن را به عنوان یک راه برای کاهش “مکرر و اغلب خشونت آمیز اختلافات” میان کارفرمایان و کارگران در نتیجه “پرورش توسعه بزرگتر روح هماهنگی و همکاری و در نتیجه اتفاقا در بهره وری بیشتر و بزرگتر شد.”

تبلیغات:

که در همان سال سیرز Roebuck و شرکت ، امریکا یکی از بزرگترین شرکت های با 30000 به 40,000 کارکنان اعلام کرد عمده آزمایش در سود های. این شرکت کمک می کند 5 درصد از درآمد خالص و بدون کسر سود سهام به سهامداران به سود های صندوق. (در نهایت این شرکت اختصاص 10 درصد از pretax درآمد برای این طرح است.) کارمندانی که مایل به شرکت کمک می کند 5 درصد از حقوق خود را. همه خواهد بود سرمایه گذاری در سهام سیرز سهام. این طرح را با هدف, با توجه به, نیویورک تایمز بود که “برای ایجاد وفاداری و هماهنگی بین کارفرما و کارمند.” در بررسی خود در سه سال اول, بار اشاره کرد که 92 درصد از سیرز کارکنان اومدند و که “کارمند شرکت نه تنها در بر داشت روزافزون مبلغی پول به اعتبار خود را, اما در نهایت کشف او یک سهامدار در این شرکت با به طور پیوسته در حال رشد مقدار از سهام را به نام خود.”

سیرز طرح بود و ستودنی برابری طلب. توزیع سهام بودند بر اساس سال خدمات نه رتبه و طولانی ترین خدمت کارگران از دریافت نزدیک به 3 دلار برای هر دلار به آنها کمک کرده است. 1950s سیرز کارگران متعلق به یک چهارم از شرکت. توسط 1968 معمولی سیرز فروشنده می تواند بازنشسته با یک لانه تخم مرغ به ارزش بیش از $1 میلیون دلار امروز. شرکت های دیگر که پیوست سود های جنبش شامل پراکتر و گمبل Pillsbury, کداک, S. C. Johnson, Hallmark Cards, و ایالات متحده فولاد — برخی از دلیل آن به نظر می رسید از نظر اخلاقی حق دیگران به دلیل آن به نظر می رسید به معنی بهره وری بالاتر.

سود های انجام بدهد کارگران انگیزه ای برای پربارتر. آن نیز کاهش می یابد نیاز به اخراج در طول رکود به دلیل حقوق و دستمزد هزینه کاهش یافته است به عنوان سود انجام داد. اما آن را در معرض کارگران به خطر زمانی که سود بودند پایین حقوق خود را کوچک. و اگر شرکت ورشکست آنها می خواهم از دست دادن تمام سرمایه گذاری های خود در آن است. (سیرز از رده خارج خود سود-طرح های در 1970s و برای ورشکستگی زمینه حفاظت در سال 2018 است.) بهترین سود های برنامه آمد و در قالب پاداش های نقدی که کارکنان می تواند سرمایه گذاری, اما, آنها خواست, در بالای قابل پیش بینی, پایه حقوق و دستمزد.

تبلیغات:

سود های کاملا مناسب با تکامل آمریکا شرکت. 1950s, بسیاری از کارکنان از شرکت های بزرگ تا به حال خود را صرف تمام زندگی کاری با این شرکت است. شرکت ها و کارکنان خود شدند ریشه در همان جوامع است. C. E. O. s به طور معمول کار می کرد تا راه خود را و هنگامی که در بالا به ندرت به دست آورده بیش از 20 برابر متوسط دستمزد کارکنان خود را (در حال حاضر آنها اغلب پرداخت می شود بیش از 300 برابر بیشتر). بیش از یک سوم از بخش خصوصی, کارگران اتحادیه. در سال 1958 ایالات خودکار کارگران خواستار آن است که ملت خودروسازان سهم سود خود را با کارگران خود را.

برخی از بقایای سود های امروز باقی مانده است. هر دو Mischa Anna Selis Inc., اداری-مبلمان ساز در Grand Rapids, Mich., و لینکلن الکتریک شرکت مستقر در کلیولند-تولید کننده تجهیزات جوشکاری, کراوات بخش عمده ای از دستمزد سالیانه را به سود. Publix بازارهای فوق العاده که در عمل در جنوب شرقی و W. L. Gore ساز Gore-Tex هستند متعلق به کارمند سهام مالکیت برنامه. امریکا هنوز هم در بنادر کوچک کارگر تعاونی و متعلق به اداره شده توسط کارکنان خود را مانند پنیر مدیره جمعی در شهر برکلی کالیفرنیا.

اما پس از 1980s سود های تقریبا ناپدید شده از شرکت های بزرگ است. که تا حد زیادی به دلیل تغییر در آمریکا شرکت آغاز شد که با یک موج از تصاحب خصمانه و شرکت های بزرگ تجدید ساختارها در 1980s. اظهارات مانند Carl Icahn ایوان Boesky و مایکل Milken هدفمند شرکت آنها فکر می کردند می تواند ارائه بازده بالاتر اگر هزینه های خود را قطع شد. پس از payman بودند کمترین هزینه, اظهارات در مورد اخراج کارگران و برش و پرداخت خودکار به عنوان بسیاری از مشاغل که ممکن است مبارزه کارگری در حال حرکت شغل متحده با کاهش هزینه های نیروی کار و برون سپاری شغل در خارج از کشور. برای جلوگیری از بودن گرفته شده بیش از, C. E. O. s شروع به انجام همان.

تبلیغات:

این علامت پایان بیشترین سود های با کارگران است. تناقض آن آغاز profit-sharing با مدیران ارشد و “استعداد است.” بزرگ وال استریت و بانک ها و صندوق های تامینی و خصوصی-صندوق سهام شروع به طور آهسته از پاداش سهام و گزینه های سهام به فریب و نگه داشتن مردم می خواستند. آنها به زودی و به دنبال آن شرکت های با تکنولوژی بالا, فیلم, استودیو و شروع یو پی اس از همه نوع.

حتی قبل از ده ها میلیون آمریکایی شغل خود را از دست و درآمد در زمان بیماری همه گیر دستمزد کارگر معمولی به سختی افزایش یافته است از اواسط دهه 1970 تنظیم شده برای تورم است. در ضمن تا کنون-بیشتر ثروت همچنان به تمرکز بسیار بالا است.

تبلیغات:

از سال 2000 بخشی از کل درآمد ملی رفتن به کارگران آمریکا کاهش یافته است و دورتر از در دیگر کشورهای ثروتمند. به طور پیوسته در بخش بزرگتر رفته به سود شرکت شده اند که در انعکاس بالاتر از قیمت سهم. اما یک شناور بازار سهام کمک نمی کند اکثر آمریکایی ها. ثروتمندترین 1 درصد در حال حاضر خود را نیمی از ارزش تمام سهام; ثروتمندترین به 10 درصد و 92 درصد است.

کسانی که بالاتر از قیمت سهم آمده اند از جیب کارگران است. دانیل Greenwald در M. I. T. اسلوان دانشکده مدیریت مارتین Lettau در دانشگاه کالیفرنیا دانشکده هاس کسب و کار و سیدنی Ludvigson در U. N. Y. foundthat از سال 1952 تا سال 1988 رشد اقتصادی به حساب همه افزایش در ارزش سهام اما از سال 1989 تا سال 2017 رشد اختصاص تنها 24 درصد است. بسیاری از آمد “مجددا اخذ اجاره به سهامداران و به دور از نیروی کار جبران” — است که از کارگران است.

جف بزوس که در حال حاضر صاحب 11.1 درصد از آمازون سهام به ارزش $165 میلیارد به طور کلی. دیگر بالا آمازون مدیران برگزاری صدها میلیون دلار از آمازون سهام. اما بسیاری از آمازون کارکنان از جمله انبار کارگران به اشتراک بگذارید در همان فضل.

تبلیغات:

اگر آمازون 840,000 کارکنان متعلق به همان نسبت از کارفرمای خود را از سهام به عنوان سیرز کارگران را در 1950s — یک چهارم از شرکت های هر یک را در حال حاضر سهام خود را به ارزش به طور متوسط در حدود $386,904.

وجود دارد راه های بسیاری برای تشویق سود-به اشتراک گذاری. در طول این همه گیر برای مثال کنگره باید ممنوع خزانه و یا فدرال رزرو از نجات هر شرکت نیست که سهم سود خود را با کارکنان خود را.

آن را غیر ممکن است برای پیش بینی چه نوع از امریکا خواهد شد خروج از بحران ما در حال حاضر تجربه اما چهار دهه نسبت به روند سود بالاتر و دستمزد پایین تر است ناپایدار اقتصادی و سیاسی. های سود با تمام کارگران منطقی است و اولین گام ضروری برای ساخت سرمایه داری کار را برای بسیاری از نه معدود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>