روسیه “Unbans” یک برنامه پیام رسانی در حال حاضر مورد استفاده توسط میلیون ها نفر از روس ها


A smartphone showing the Telegram logo

یک تصویر تصویر گرفته شده در Aug. 16, 2019 در پاریس

Geoffroy Van Der اسلت/گتی ایماژ

روسیه ممنوعیت Telegram یک برنامه پیام رسانی با پایان به پایان رمزگذاری شده است که به نام “واتساپ بدون هیچ گونه بد اشتراک گذاری داده ها با Facebook” بود همیشه شکننده. Botched تلاش برای سرکوب این برنامه آغاز شد و در مارس 2018 زمانی که روسیه مسدود شده و میلیون ها نفر از آدرس های IP که بسیاری از آنها بودند unassociated با تلگراف. اما واقعا تلگرام هرگز چپ روسیه است. بیش از دو سال گذشته این رونق در کشور با 30 میلیون کاربر و coronavirus همه گیر است تنها بیشتر delegitimized رسمی بان کی مون: ملی و منطقه ای coronavirus وظیفه-نیروهای تاسیس کانال های رسمی در تلگرام و با استفاده از برنامه برای ارسال به روز رسانی روزانه. در حال حاضر شکاف بین قانون و واقعیت شده است تا در نهایت حل شوند.

در روز پنج شنبه به روسیه لغو ممنوعیت تلگراف پس از tech کارآفرین Pavel Durov برنامه موسس از دولت خواست به انجام این کار در اوایل این ماه. ارتباطات فدرال ناظر Roskomnadzor ذکر Durov را “آمادگی برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی” به عنوان دلیل تغییر هر چند برخی از رسانه های روسی رسانه های قاب این حرکت به عنوان دولت در نهایت غارنوردی. کاپیتولاسیون یا نه, آن نشانه شروع یک رابطه جدید بین دولت روسیه و بحث پیام های برنامه—و شاید نشانه آن است که تلگرام مایل به کنار گذاشتن حداقل در بخشی از آن پس از نزدیک به مطلق تعهد به آزادی بیان است.

اصلی دلایل روسیه ممنوعیت تلگرام همیشه تا حدودی محجبه. آنچه ما می دانیم این است که Roskomnadzor ممنوع تلگرام در مارس 2018 پس از شرکت حاضر به اشتراک گذاری آن کلیدهای رمزنگاری و در نتیجه به دولت دسترسی به افراد پیام های خصوصی.
مقامات روسیه گفته است که این لازم بود برای مبارزه با افراط گرایی و حملات تروریستی اما Durov رد: او قصد حفظ حریم خصوصی کاربران است. البته منتقدان تا به حال سوء ظن خود را. مشکل برخی بر این باور بود پیام خصوصی اما کانال های عمومی—یکی از تلگرام را از ویژگی های متمایز—که نشت خاک بر سیاستمداران و innerworkings از کرملین. به عنوان تانیا Lokot دستیار استاد در دانشگاه شهر دوبلین که در مطالعات رسانه های دیجیتال در روسیه گفت تخته تلگرام در خدمت به عنوان مهم نخبگان و سیاسی “فضای امن” برای بحث و گفتمان.

صرف نظر از دولت روسیه انگیزه های دقیق وجود دارد هیچ انکار است که افراط گرایان و تروریست ها در سراسر جهان استفاده کرده اند تلگرام. آن را به عنوان فقط امنیت گزارش پلت فرم ارجح از آمریکا برای چهار سال قبل از آن در زمان پایین ترین کانال های داعش در ماه نوامبر گذشته. به عنوان مارس Glaser نوشت: در تخته سنگ در سال 2019 و تلگراف خانه به آمیزه ای از ضد استقرار گروه: سفید supremacists ضد کامپیوتر آشوبگران و فعالان دموکراسی در هنگ کنگ, در میان دیگران.

این ممکن است برای سزارین, اما آن را دور از انتظار نیست که همه آنها در بر داشت یک خانه بر روی یک پلت فرم است که به عنوان Glaser قرار می دهد آن است که “طراحی شده برای دور زدن سانسور در کشورهایی مانند روسیه و توده نظارت در ایالات متحده است.” تلگرام به دفاع و پشتیبانی از حریم خصوصی و آزادی بیان پس از آن راه اندازی شد در سال 2013 فقط پس از ادوارد اسنودن آیات توده نظارت در آمریکا پلت فرم را کلید رمزگشایی پراکنده در سراسر چندین مراکز داده در حوزه های قضایی مختلف در سراسر جهان و آن را بصورت پول در اوردن اطلاعات کاربر. “در این روز ما را فاش 0 بایت از داده های کاربر را به اشخاص ثالث از جمله دولت” تلگرام را در صفحه پرسش و پاسخ متحده است.

تلگرام تعهد به آزادی بیان اما نشده است به عنوان تزلزل در چند سال گذشته است. آن را تا به حال برای پاسخ به انتقاد و ممنوعیت از جمله مختصری حذف از فروشگاه برنامه اپل در سال 2018 به میزبانی “محتوای نامناسب” که معکوس شد, پس از فیلتر جدید بودند در میان. بیشتر و تلگراف را به تجدید نظر در سیاست های آن تاثیر می گذارد کانال: تلگرام در حال حاضر پروسه درخواست را غیر قانونی عمومیو نه خصوصی ، برنامه دقیق استانداردهای مشخص نیست اما تلگراف تأکید می کند که “[w]آنکه ما بلوک تروریستی (به عنوان مثال داعش-مرتبط) رباتها و کانال های ما مسدود نیست و هر کسی که به صورت مسالمت آمیز بیان جایگزین عقاید است.”

این تجدید نظر در سیاست نیست و به احتمال زیاد برای ارام کردن یک دولت است که واضح و روشن در مورد قصد خود را برای دسترسی به ارتباطات خصوصی اما Roskomnadzor این اقدام جلوگیری شد تا دست و پا چلفتی و بی اثر—مقامات روسیه بعد از تجربه با تکنولوژی دقیق تر اما که او نیز بیهوده—که آن را قطعا ممکن است دولت به سادگی در داد. اما شاید آن را حس می کند نه به دولت تسلیم شدن و Durov گزارش همکاری به عنوان متقابلا منحصر به فرد. این درست است که اعتدال به آرامی تبدیل به یک اولویت برای تلگرام در سال گذشته—و تلگراف مانند هر سرویس دیگری است برای پاسخ به, اجتماعی, بازار دولتی و فشارهای اگر می خواهد آن را به عنوان در دسترس به عنوان امکان پذیر است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>