ساندرز کوبا نظرات بد سیاست

ایالت ورمونت برنی ساندرز دارای سابقه ای طولانی در نمایش حمایت از جناح چپ دیکتاتوری در سراسر جهان, اما برخی فکر او را به هدایت روشنی از ارائه حتی واجد شرایط نسبت به اظهارات کسانی که رژیم در حال حاضر که او را در حال اجرا برای سال 2020 دموکراتیک نامزدی ریاست جمهوری.

در یکشنبه شب هر چند ساندرز روشن ساخته است که باور نابجا بود.

خواسته در مورد گذشته خود را حمایت از فیدل کاسترو دولت کمونیستی در کوبا طی یک مصاحبه با 60 دقیقه, ساندرز شروع کرد و گفت: “ما بسیار مخالف استبدادی طبیعت کوبا” قبل از اضافه کردن “اما شما می دانید, آن را ناعادلانه به سادگی می گویند همه چیز بد است.”

“هنگامی که کاسترو به شما می دانم آنچه که او انجام داد ؟ او تا به حال یک برنامه سواد آموزی گفت:” روزنامه نگار اندرسون کوپر در طول مصاحبه. “این است که یک چیز بد است حتی اگر فیدل کاسترو در آن است؟”

این مسلما یک چیز بد است. در 2015 آتلانتیک مقاله دو کارشناسان در کوبا از جمله سفیر سابق بریتانیا به جزیره — توضیح داد که چرا.

“تحت فیدل کاسترو آموزش و پرورش جهانی شد — اما او همچنین تصریح شده است که هر کسی که دریافت این آموزش را به طور فعال ترویج سیاست های دولت هر دو در طول و پس از تحصیل” نویسندگان نوشت. “آنها همچنین می تواند مورد نیاز را به دولت-مصوب دوره ای که نمی تحمل هر گونه انتقاد از سوسیالیسم به عنوان یک راه زندگی است. به عبارت دیگر آموزش و پرورش به عنوان کلیدی برای انقلاب در نظر گرفتن نگه دارید و ایجاد سواد جمعیت وفادار به دولت است.”

و در حالی که کوبا شده و به طور گسترده ای مورد ستایش سیستم مراقبت های بهداشتی برخی می گویند آن را با این نسخهها کار بهتر برای خارجی ها نسبت به شهروندان است.

“کوبا خدمات سلامت تقسیم شده است در دو: یکی برای کوبا و دیگر برای خارجی ها که برای دریافت کیفیت بهتر مراقبت در حالی که جمعیت ملی برای راضی ویران امکانات و کمبود دارو و متخصصان که به خارج از کشور ارسال پول را برای کوبا” دکتر Julio César آلفونسو مدیر گروه پزشکی Solidaridad Sin Fronteras و تبعید کوبا گفت: El País در سال 2017.

مثبت خواندن ساندرز دیدگاه است که او تزریق نکات دقیق وظریف به یک موضوع ساده. اعضای تیم خود را به مدت طولانی به من گفت این سناتور رد خوب-بد دوگانگی که غالب واشنگتن گفتمان سیاست خارجی. یکی می تواند رد یک ملت را در سیستم دولت و رهبری آن در حالی که به رسمیت شناختن برخی از پیشرفت آنها را ممکن است آنها استدلال می کنند.

در واقع حتی باراک اوباما رئیس جمهور ساخته شده مشابه نظرات به ساندرز است. “ایالات متحده به رسمیت می شناسد پیشرفت است که کوبا ساخته شده است به عنوان یک ملت و دستاوردهای عظیم آن در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان” اوباما گفت: در سال 2016.

در آن حس ساندرز نظرات نیست به خصوص بحث برانگیز است. “وجود عناصر رژیم کاسترو که تولید کرده اند همه چیز از نظر مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش است که غیر قابل انکار پیشرفت” مایکل Desch یک استاد سیاست خارجی آمریکا در دانشگاه نوتردام به من گفت. “او دیوانه نیست به ذکر است کسانی که آنها را از نظر تاریخ است.”

دیگر بخوانید, اگر چه, این است که بیشتر در خط با ساندرز گذشته است. زمان پس از زمان او عذرخواهی کرد برای اقدامات وحشیانه جناح چپ دیکتاتوری از کوبا به نیکاراگوئه به اتحاد جماهیر شوروی تا حدودی از نقد آمریکا را به دخالت در این کشورها بلکه برخی استدلال می کنند — به دلیل ایدئولوژیک همدردی نسبت به آنها.

“برنی تا به حال خود را در قلب یخ زده در یک دوره قبل از آن از خوشبینی برای این رژیم و این که خوش بینی نشده به عهده خیلی خوب” Desch گفت. او افزود که بسیاری از سیاسی و روندهای اجتماعی در این مکان ها بودند “رک و پوست کنده اسفناک است.”

شایان ذکر است که ساندرز روشن است امروز بر مخالفت خود را با دیکتاتوری و فاسد رژیم یک نقطه سناتور کمپین ارتباطات مدیر مایک کسکا ساخته شده است در بیانیه ای به من در کوبا نظرات: “سناتور. ساندرز به وضوح و به طور مداوم مورد انتقاد کاسترو از استبداد و محکوم خود نقض حقوق بشر و او را به سادگی بازتاب اوباما اذعان است که کوبا پیشرفت به خصوص در آموزش و پرورش است.”

اما جالب است که ساندرز نمی گرانت همان نکات دقیق وظریف به دیگر مرگبار, استبداد دولت ها است. برای مثال او نمی توجه داشته باشید که رهبر کره شمالی کیم جونگ سازمان ملل متحد است و بهبود شرایط اقتصادی برای وفاداران خود را در پایتخت کشور یا که عربستان سعودی شاهزاده محمد بن سلمان به تازگی اعطا شهروندان و به خصوص زنان بیشتر آزادیهای فردی.

کسانی که انواع واجد شرایط نظرات به ظاهر محفوظ می باشد صرفا برای چپ انقلابی رهبران و آنها به طور بالقوه یک مشکل برای او در یک انتخابات عمومی ،

ساندرز موضع در نیکاراگوئه را فراهم می کند به خصوص آموزنده مثال از چپ دیکتاتور مشکل است.

این Sandinistas بودند کوبا و اتحاد جماهیر شوروی حمایت گروه های شورشی در نیکاراگوئه که سرنگون کشور جناح راست دیکتاتوری در سال 1979. آنها ثابت ماهر در خشونت: آنها گلوله شهروندان غیر مسلح نقل مکان هزاران محدود کردن آزادی مطبوعات به تعویق افتاد انتخابات برای حفظ قدرت و جامعه بومی جمعیت.

ایالات متحده آمریکا رونالد ریگان سعی کردم به زور کردن Sandinistas به عنوان داشتن یک مسکو-دوستانه ساز و برگ مسئول مرکزی آمریکا کشور دیده می شد به عنوان مزاحم در واشنگتن در طول دوران جنگ سرد است. دولت ریگان و حتی بودجه یک مخالف شورشیان گروه برای ریشه کن کردن Sandinistas.

که سیاست جلب خشم از سمت چپ متمایل رهبران ساندرز در میان آنها است. “دولت ریگان آنها را سوار دیوانه در 1980s به ویژه در طول جنگ در آمریکای مرکزی در السالوادور و نیکاراگوئه” Desch گفت.

برای ساندرز بود که شهردار برلینگتون ورمونت در زمان Sandinista دولت نبود خونین رژیم به جرم نقض حقوق بشر — و نه آن را یک مدل برای خود دولت است. “ورمونت می تواند مجموعه ای به عنوان مثال به بقیه ملت شبیه به نوع مثال نیکاراگوئه تنظیم است برای بقیه آمریکای لاتین,” او گفت: جمعیت در سال 1985 پس از تور آمریکای مرکزی ملت انقلابی رالی.

فیلمبرداری Marlon ارتگا (مرکز) با سربازان Sandinista محبوب ارتش (Ejercito محبوب Sandinista یا EPS) در نیکاراگوئه 1987.
اسکات والاس/گتی ایماژ

شبیه به یکشنبه خود را دفاع از کوبا پس از آن شهردار ذکر برخی از برنامه های این Sandinista دولت ارائه شده است. “این است که [خود] جرم که آنها ساخته شده جدید کلینیک بهداشت مدارس و توزیع زمین به دهقانان? خود جرم است که آنها داده اند حقوق برابر برای زنان است ؟ و یا که آنها در حال حرکت رو به جلو برای از بین بردن بی سوادی از او پرسید: 1985 مخاطبان است.

“هیچ جرم و جنایت خود را در آقای ریگان چشم و چشم از شرکت ها و میلیاردرهای است که تعیین سیاست خارجی آمریکا این است که آنها حاضر به یک عروسک خیمه شب بازی و موز جمهوری آمریکا منافع شرکت های بزرگ,” ساندرز گفت.

ساندرز حتی در سفر به نیویورک که در آن سال به سفر دانیل اورتگا پس از آن رئیس جمهور نیکاراگوئه و بالا Sandinista. این بازدید که صرف هفته پس از ارتگا رژیم اعلام وضعیت اضطراری که منجر به بازداشت دسته جمعی و اجباری بسته شدن رسانه های سازمان.

فرصت داده شده به محکوم کردن این اقدامات طی یک کنفرانس مطبوعاتی ساندرز punted: “من به اندازه کافی آگاه از تمام جزئیات از آنچه در جریان است در نیکاراگوئه می گویند [به ارتگا] ‘شما باید در واکنش بیش از حد به شدت?’ من نمی دانم.”

مبارزات انتخاباتی خود اشاره کرد در یک ایمیل که ساندرز به عنوان شهردار بود را محکوم کرد Sandinistas در نقاط خاص. حتی کسانی که فسخ خیلی ضعیف است. مثلا ساندرز گفت: Burlington مطبوعات آزاد در سال 1985 “من هیچ دلیلی برای شک و تردید است که مانند هر حکومت دیگری در جهان Sandinistas را سهم خود را از اشتباهات و من قصد ندارم به چشم پوشی از آن.”

وقتی پرسیده شد که در مورد Sandinistas’ بستن روزنامه ها یک هفته بعد ساندرز نیز گفت: Burlington مطبوعات آزاد “آن را بسیار ناخوشایند به من به شنیدن سانسور در هر شکل. امید من این است که در نیکاراگوئه در آینده نزدیک وجود خواهد داشت در کل آزادی بیان برای همه افراد است. که امروزه وجود ندارد.”

او در ادامه گفت که “او تا به حال هیچ دلیلی برای این باور است که هر دولتی بر روی زمین کامل است” با توجه به برلینگتون مطبوعات آزاد.

به نظر می رسد که حتی زمانی که انتقاد چپ رژیم ساندرز فقط نمی تواند کمک کند اشاره خود را ویژگی های مثبت یا excusing خود سوء استفاده با شانه و یک “هیچ کس کامل است.”

و که در واقع می تواند صدمه دیده است شانس خود را از تبدیل شدن به رئیس جمهور است.

برای ون جکسون است که در حال حاضر مشاوره بهداشت ، الیزابت وارن مبارزات انتخاباتی و قبل از مشاوره مبارزات جولین کاسترو و کامالا هریس تمرکز بر ساندرز 60 دقیقه نظرات که مهم نیست. “هر کس واکنش اغراق آمیز به نظر می رسد” او به من گفت. “همه از آن نتواند نقطه ای که کوبا را فقط مهم نیست به جز شاید به عنوان یک شاخص خود در سیاست خارجی ،

“او قطعا رفتن به ایجاد لفظی نشانگر است که متفاوت از روسای جمهور گذشته اما من فکر نمی کنم شما در حال رفتن به دیدن بزرگ سیاست نوسانات و یا انحرافات” جکسون ادامه داد.

که ممکن است درست باشد و ساندرز پاسخ در سیاست خارجی در طول مبارزات انتخاباتی شده اند بیشتر جریان اصلی از مردم متوجه است. به عنوان سناتور نیویورک تایمز گفت این ماه او در نظر نیروی نظامی برای مداخله بشر دوستانه و یا حتی به پیشدستی یک آزمایش موشکی توسط ایران و یا کره شمالی. او, با این حال نذر به شرکت در هر راه در تغییر رژیم تلاش های خارج از کشور.

او همچنین به طور عمده قاب خود را در جناح چپ رژیم از جمله در زمان Sandinista پشتوانه به عنوان بخشی از موضع خود را در برابر نظامی آمریکا ماجراجویی. او همچنین به طور مداوم تبلیغ ضد جنگ خود را ضبط.

مشکل واقعی در حال حاضر با ساندرز جناح چپ دلسوز گذشته و خود را گاه به گاه یادآور آن است که این سیاست وحشتناک است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر stoking ترس که ساندرز خواهد طلیعه چیزی بودن در یک انقلاب سوسیالیستی است که خواهد عذاب امریکا است. هر اشاره ای به آن مواضع قبلی تنها آن را سخت تر برای او را به شکست مغلوب ساختن پیشی جستن باید ساندرز بود نامزد. پس از همه دموکرات ها در فلوریدا در حال حاضر در ساندرز کوبا نظرات.

“از نقطه نظر دموکراتیک حزب سوسیالیست او اساسا پیشرو با چانه اش می گوید:” نوتردام را Desch. “بسیاری از شما می توانید می گویند به عنوان توسری خور” — که ساندرز شده است برای بسیاری از فعالیت های سیاسی — “اما شما نمی توانید می گویند آن را به عنوان بالا سگ.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>