دانشمندان متعجب و متحیر شده توسط ستاره عظیم است که از بین رفت بدون ردیابی

از سال 2001 ستاره شناسان آگاه بوده است از یک ستاره عظیم در Kinman کهکشان کوتوله است که در حدود 75 میلیون سال نوری از زمین در صورت فلکی دلو است. سپس یک روز در سال 2019 از آن ناپدید شد به طور ناگهانی و مرموزی است.

که در سمت چپ بسیاری از دانشمندان خاراندن سر خود را. چگونه مادر طبیعت را مدیریت برای پنهان کردن چنین روشن, enormous, ستاره های بدون ترک خیلی به عنوان یک poof از دود در پی آن?

تبلیغات:

در یک مقاله منتشر شده در Monthly Notices از انجمن نجوم سلطنتی در این هفته ستاره شناسان مطرح شده ممکن است دو نظریه که چرا عظیم نورانی آبی متغیر (LBV) ستاره رفته است از دست رفته.

“یک احتمال این است که ما شاهد پایان یک LBV فوران یک بازمانده ستاره با خفیف افت درخشندگی یک شیفت به داغتر حرارت مؤثر و برخی از گرد و غبار obscuration” نویسندگان نوشتن. “متناوبا LBV می تواند سقوط به یک سیاه چاله بدون تولید روشن supernova.”

اگر دومی درست است, این امر می تواند فوق العاده رویداد نادر و شاید برای اولین بار تشخیص چنین یک ستاره عظیم پایان دادن به زندگی خود را شبیه به این به گفته ستاره شناسان که این مشاهدات با استفاده از رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT). ستاره ها معمولا در پایان زندگی خود را با تابشی, انفجار, همچنین شناخته شده به عنوان یک ابرنواختر که در بسیاری از موارد برگ جدید سیاه چاله ،

تبلیغات:

“این بسیار نادر است برای پیدا کردن یک ستاره درست قبل از پایان زندگی خود” خوزه Groh, یک استاد اخترفیزیک در کالج ترینیتی در دوبلین و همکاری نویسنده این مقاله توضیح داده شده به سالن یک ایمیل به در.

Groh اضافه شده است که چنین رویدادی تنها مشاهده شده است یک بار در گذشته است.

“در کهکشان NGC 6946 که در آن کوچکتر ستاره عظیم به نظر می رسید به ناپدید می شوند بدون روشن ابرنواختر انفجار” Groh گفت. “ما در مورد این ستاره بسیار عظیم تر است و در واقع یک کهکشان که باعث می شود پیدا کردن منحصر به فرد است و می تواند نگه دارید مهم سرنخ که چگونه ستاره می تواند به سقوط به یک سیاه چاله بدون تولید روشن supernova.”

تبلیغات:

این نوع از fizzled کردن ستاره ها بسیار نادر است. Avi, لوئب, صندلی از دانشگاه هاروارد نجوم گروه گفت: سالن طریق ایمیل است که این نادر کلاس از ستاره ها به نام “شکست خورده ابرنواخترها.”

“یک نظر سنجی برای این ستاره آغاز شد دوازده سال پیش توسط یک تیم از ستاره شناسان در دانشگاه ایالتی اوهایو و به عنوان مثال گزارش شده است Gerke و همکاران در سال 2015 و تایید شده توسط Adams et al. (2017),” لوئب گفت: با اشاره سالن به یک مقاله در ArXiv.

تبلیغات:

در کل نورانی آبی متغیر ستاره شناخته شده به تجربه های غول پیکر طغیان ماده در طول زندگی خود. چنین طغیان علت ستاره’ میزان کاهش وزن و درخشندگی به افزایش است.

ستاره در سوال با توجه به کامپیوتر شبیه سازی واقعا بزرگ است — یا بود. جرم آن بود جایی بین 85 و 120 برابر جرم خورشید ما و آن حجم گسترده بیش از حد — “بین 50 تا 400 برابر اندازه خورشید” Groh توضیح داد. “پس از آن یک غول ستاره است.”

چگونه می تواند یک غول ستاره ناپدید می شوند به طوری سریع است ؟

تبلیغات:

“پایان زندگی یک ستاره درآمد حاصل واقعا سریع” Groh گفت. “این ستاره عظیم صرف میلیون ها سال سوختن هیدروژن و سپس یکی دیگر از میلیون سال سوختن هلیوم و به سمت پایان در بازه های زمانی کوتاه تر تبدیل و کوتاه تر است; آن را می سوزاند سیلیکون در یک هفته و سپس اکسیژن فقط در حدود یک روز.”

لوئب افزود که “اگر جاذبه خیلی قوی, ستاره implodes در دسترس نباشد و تبدیل به یک سیاه چاله با هیچ قابل انفجار است.” به عبارت دیگر یک “شکست خورده supernova.”

در حالی که این امر به احتمال زیاد ترک در پشت برخی از مرتب کردن بر اساس از X-ray Burst Groh گفت که معمولا تنها طول می کشد برای چند روز.

تبلیغات:

“بنابراین ما نیاز به رعایت ستاره با استفاده از اشعه ایکس تلسکوپ در فضا که در آن لحظه دقیق,” Groh توضیح داد. “از آنجا که ما نمی تواند بگوید که ستاره ناپدید می شوند دقیقا آن را دشوار است به انجام این نوع از مشاهدات.”

“ما نیاز به دانستن قبل از تاریخ و زمان هنگامی که ستاره را تشکیل سیاه چاله” Groh اضافه شده است. “همچنین در مورد ما ستاره واقع شده است و در یک کهکشان دور پس از آن فروکش می کند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>